Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP - Motul Grand Prix of Japan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Damir View Post
    To je to,titula ove godine ode u Italiju. Kisa u posljednje 3 od 4 utrke je u mnogome utjecala na stanje u sampionatu. Nadam se da je vise nece biti u ovoj sezoni pa neka se momci utrkuju,ovo kruzenje 30sec iza pole vremena gdje na kraju pobijedi covjek koji je citav vikend 0,5-1sec iza pace-a nije ono sto ja shvatam pod utrkivanjem
    Ocigledno ne pratis treninge kako valja od FP4 pa nadalje(znaci od kada je bitno) je Rosi bio u desetinku na svakom treningu u odnosu na Lorenca. To sto neko zapuca ko vo da vozi u petak ne znaci da svi zapnu da jure najbolja vremena vec traze balans i podesavanja za trku odnosno osecaj na stazi. Voleo bih da kisa nije pala i da je Rosi dobio ovog placka u tim uslovima. Nego onda bi vlaznost vazduha bila u pitanju. Uostalom kao da Rosi nije dobijao Lorenca po suvom cele sezone pa sad kisa problem. Ma ajde... Uostalom Lorenco ima prednost samo u uslovima kada je temperatura staze na granici za medium/hard a mora se medium koristiti. Ako place za deljenje info i on vidi Rosijeve podatke za kisu pa zasto ne vozi bolje. A to sto je generalno napredovao u karijeri zbog Rosijevih podataka nista i to sto je pod njim Yamaha izgubila 2 sezone u razvoju od Honde a od Rosijevog povratka Yanaha cveta kao i sam Lorenco to nista? Eno od pre nekoliko nedelja Dzarvisov intervju gde prica koliko Rosi znaci Yamahi za razvoj je dovoljno a plus dolazi od coveka koji je Rosija gurao u penziju pre vremena...

    Cuj prespavao. Jel mu mozda Rosi sipao sedative u pice??
    Last edited by mikisavic89; 11-10-15, 09:39.

    Comment


    • Originally posted by Alen P View Post
      I cep za rezervoar iza sedista
      Da, da, baš puno novina koliko sam uspeo da čujem u prenosima...

      Originally posted by Damir View Post
      To je to,titula ove godine ode u Italiju. Kisa u posljednje 3 od 4 utrke je u mnogome utjecala na stanje u sampionatu. Nadam se da je vise nece biti u ovoj sezoni pa neka se momci utrkuju,ovo kruzenje 30sec iza pole vremena gdje na kraju pobijedi covjek koji je citav vikend 0,5-1sec iza pace-a nije ono sto ja shvatam pod utrkivanjem
      Trkanje je trkanje u dogovoreno vreme na dogovorenom mestu, ko neće jer mu ne odgovaraju uslovi ne mora...

      Comment


      • Originally posted by Damir View Post
        Tu sam.
        Ne znam zasto imas problem s mojim misljenjem,reci mi gdje sam "slagao".
        Lorenzo je prve 3 utrke prespavao,Marquez 2/3 pao i tako su omogucili Rossiju da dodje do 2 pobjede s 8 pozicije ispred mocnog Dovija. Poslije toga Rossi je jedino u Assenu i ovim kisnim lutrijama uspijevao da pobijedi Lorenza. Ispravi me objektivni posmatracu Moto GP-a
        prijatelju, takve su u glavnom sve sezone, neko uvek kiksne drugi se snadje, nije bitno koji vozac je u pitanju , ali tako se osvajaju titule, malo srece,znanja,iskustva itd itd nema tu objektivnosti , tako je kako je

        Comment


        • Ionako jos nista nije gotovo, jos tu ima da se vozi. Bice borbi jos, makar 3... Poenta je da plakanje i zaljenje na vruc vetar nije fer ni prema sebi, svom timi a ni prema drugim vozacima no eto mozda zato gospodinu zvizde i u Spaniji. Njegov problem, Rosi ga ionako kulira...

          Comment


          • Lorenco je morao da forsira od samog starta i da proba sto vise da pobegne, jer zna da u duelu i laktanju sa Rosijem nema mnogo sansi. Svaka cast Pedrosi na danasnjoj voznji, mozda je sa jedne strane malo pokvario zabavu da vidimo direktan duel Lorenca i Rosija za prvo mesto, ali mozda je sa druge strane i povukao Rosija napred u kljucnom trenutku.

            Nadam se da ce Rosi u naredne 2 trke da bude jos bolji nego sto je bio ovaj vikend, sad treba da nagazi i da da 110% sebe.

            Comment


            • Originally posted by Damir View Post
              Tu sam.
              Ne znam zasto imas problem s mojim misljenjem,reci mi gdje sam "slagao".
              Lorenzo je prve 3 utrke prespavao,Marquez 2/3 pao i tako su omogucili Rossiju da dodje do 2 pobjede s 8 pozicije ispred mocnog Dovija. Poslije toga Rossi je jedino u Assenu i ovim kisnim lutrijama uspijevao da pobijedi Lorenza. Ispravi me objektivni posmatracu Moto GP-a
              Uspevao je da pobedi Lorenca više puta,a da nije pobedio npr. Saksenring Lorenco nije bio ni na podijumu,i ima još takvih trka.
              Kažeš Lorenco spavao na početku,a zašto Rosi ni jednom nije zaspao!? Rosi uništava Lorenca svojom konstantnušću i to Lorenca ubija u pojam.
              Ponavljam da bi bio najbolji ne smeš da popustiš ili da ,,prespavaš'' ni jednu trku kao što je Lorenco to sebi dopustio.
              Ti čoveče pokušavaš da ubediš nekog da je Rosi čistom srećom došao dokle jeste.
              Drugo Markez,zašto Rosi nije padao kao što je on!? Već pametno sakupljao bodove.
              Ako hoćemo realno šampionat je jedna velika trka koja se sastoji iz 18 manjih trka,u kojoj Rosi konstantno vodi.

              Tako da kad sagledamo stvari Rosi je najbolji vozač ove godine!

              Comment


              • Originally posted by mikisavic89 View Post
                Ocigledno ne pratis treninge kako valja od FP4 pa nadalje(znaci od kada je bitno) je Rosi bio u desetinku na svakom treningu u odnosu na Lorenca. To sto neko zapuca ko vo da vozi u petak ne znaci da svi zapnu da jure najbolja vremena vec traze balans i podesavanja za trku odnosno osecaj na stazi. Voleo bih da kisa nije pala i da je Rosi dobio ovog placka u tim uslovima. Nego onda bi vlaznost vazduha bila u pitanju. Uostalom kao da Rosi nije dobijao Lorenca po suvom cele sezone pa sad kisa problem. Ma ajde... Uostalom Lorenco ima prednost samo u uslovima kada je temperatura staze na granici za medium/hard a mora se medium koristiti. Ako place za deljenje info i on vidi Rosijeve podatke za kisu pa zasto ne vozi bolje. A to sto je generalno napredovao u karijeri zbog Rosijevih podataka nista i to sto je pod njim Yamaha izgubila 2 sezone u razvoju od Honde a od Rosijevog povratka Yanaha cveta kao i sam Lorenco to nista? Eno od pre nekoliko nedelja Dzarvisov intervju gde prica koliko Rosi znaci Yamahi za razvoj je dovoljno a plus dolazi od coveka koji je Rosija gurao u penziju pre vremena...

                Cuj prespavao. Jel mu mozda Rosi sipao sedative u pice??
                Nigdje veze.
                Rossi nije brz vec u petak zato sto je on covjek koji treba vise vremena za adaptaciju nego npr jedan Stoner ili Lorenzo.
                Pogledaj njegove prve sezone u 250cc i 500cc,puno se mucio u prvim utrkama iako je imao losiju konkurenciju od Lorenza. Osim toga svaki put kad bi se u kalendaru pojavila nova staza Rossi bi na njoj imao veci zaostatak nego na drugim stazama
                Sto se tice razvijanja motora i ta teorija je s Ducatijem pala u vodu. Rossi kao najpopularniji vozac donosi mnogo novca od sponzora i sa te strane je koristan a da on razvija motor su price za malu djecu. Razvijao je i model za 2014 pa je Honda s Marquezom oborila sve rekorde. 2015 je Honda zabrljala,vjerujem da ce se 2016 vratit i da ce Marquez osvoji svoju 3. MGP titulu

                Comment


                • Sa Ducatijem pada u vodu?

                  Comment


                  • Originally posted by Damir View Post
                    Lorenzo je prve 3 utrke prespavao,Marquez 2/3 pao i tako su omogucili Rossiju da dodje do 2 pobjede s 8 pozicije ispred mocnog Dovija. Poslije toga Rossi je jedino u Assenu i ovim kisnim lutrijama uspijevao da pobijedi Lorenza. Ispravi me objektivni posmatracu Moto GP-a
                    Da li bi Hejden 2006 osvojio titulu da Rosi nije pao u Valensiji ili da ga nije oborio Elias? Da li bi Lorenco osvojio titulu 2010 da Rosi nije slomio nogu ili 2012 da Stoner nije pokidao ligamente a Danija zeznula ekipa u Mizanu? Da li bi Markez 2013 osvojio titulu da se i Lorenco i Pedrosa nisu polomili? Ne znam, mozda da a mozda i ne. Ali zbog toga ne treba upirati u njihove titule jer su zasluzene. Sampionat se osvaja u 18 koraka pa ko bude najbolji zasluzuje sve cestitke. Ovo sto je prespavao Lorenco prvi deo jel to znaci da su svi trebali da ga cekaju ili da se odloze trke dok se on probudi? Jos bitnija stvar da ga Lorenco nije do ove trke nijednom nije pretekao na stazi (racunam sada ovo preticanje u prvom krugu kao jedino do sada) ne racunajuci trke gde je dominirao od starta.

                    Titula jos nije odlucena ali polako se povecavaju sanse Matorcu. So aj em epi i Forca Dekice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                    Comment


                    • Originally posted by Damir View Post
                      Nigdje veze.
                      Rossi nije brz vec u petak zato sto je on covjek koji treba vise vremena za adaptaciju nego npr jedan Stoner ili Lorenzo.
                      Pogledaj njegove prve sezone u 250cc i 500cc,puno se mucio u prvim utrkama iako je imao losiju konkurenciju od Lorenza. Osim toga svaki put kad bi se u kalendaru pojavila nova staza Rossi bi na njoj imao veci zaostatak nego na drugim stazama
                      Sto se tice razvijanja motora i ta teorija je s Ducatijem pala u vodu. Rossi kao najpopularniji vozac donosi mnogo novca od sponzora i sa te strane je koristan a da on razvija motor su price za malu djecu. Razvijao je i model za 2014 pa je Honda s Marquezom oborila sve rekorde. 2015 je Honda zabrljala,vjerujem da ce se 2016 vratit i da ce Marquez osvoji svoju 3. MGP titulu
                      Ma jeli? A Lorenco nije imao sampionski motor a ni MM u svojim prvim sezonama? I to sto kazes slabija konkurencija nije uopste tacno. Jeste da tada vozaci nisu bili konstantni kao sada ali je bilo dosta majstora koji jednu-dve sezone voze na sampionskom nivou a kasnije ne, pa je bilo dosta vozaca koji bljesnu na svakoj trci povremeno. Uvek je neko raspolozan i mora da se pobedi. A u sezonama kada je Rosi bio u najboljim godinama ne treba komentarisati dominaciju. Ma ne vredi i ja sam budala sto se raspravljam s tobom iako sam reko da kuliram... Ma cao... Poklopio si me i sve nas Rosijevce ovde, svaka cast, svi su bolji od Rosija, nekabti bude. Tvoje bedno misljenje ne moze da obrise rezultate a ni sve trke iz istorije. Idi pa gledaj snimke svih sezona unazad pa se edukuj malo.

                      Comment


                      • Elem, nisam do sada to vidjao. Rosi je ispod rukavica navukao i hiruske rukavice. THE DOCTOR!!!

                        Comment


                        • Sta se ovo desilo,ja ne znam.
                          Nismo dobili veliku borbu,ali bili su ogromni preokreti. Sjajan start Rosija i Lorenca,malo bolji Rosi ali se vratio Lorenco. Sve sam ocekivao da ga Rosi stigne,ali ovaj je bezao i bezao i pitam se,da li je uspeo da nauci vozi po kisi ili se ovo desava zato sto nema nikoga pored sebe za duel? Posle krece neverovatni Pedrosa,ja nisam mogao da verujem,meni se cinilo kao da ga je Rosi pustio,da uopste nije hteo da se bori,video da je brzi i skapirao je sigurno da ce da stigne Lorenco i posle lagano ga ostavlja. Koliku je srecu imao da ne padne sa staze u pesak,bas mu je malo falilo e onda bi nastalo ogromno ludilo. Kako je krenulo,dobro se zavrsilo.
                          Forza Vale!!!
                          Last edited by BogdanB; 11-10-15, 10:28.

                          Comment


                          • Originally posted by Mladenovic View Post
                            Elem, nisam do sada to vidjao. Rosi je ispod rukavica navukao i hiruske rukavice. THE DOCTOR!!!
                            To mi je bilo zanimljivo jutros kad sam video. Ne znam da li je fora zbog nadimka, ili postoji neki objektivan razlog za stavljanje tih rukavica?

                            Comment


                            • Yamaha je osigurala 2 od tri titule danas, timsku i vozačku. Konstruktorska nije osigurana 100%, ali da bi je izgubili Honda mora da pobedi na sve tri trke, a da na 2 ni jedna Yamaha ne uzme poene, pa na trećoj može da uzme 15ak...

                              Nepotrebno je reći da to za Yamahu apsolutno nikog ne zanima.

                              Comment


                              • Sto, ja volim Yamahu

                                Kad je repriza?

                                Comment

                                Working...
                                X