Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP - Motul Grand Prix of Japan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    https://m.facebook.com/story.php?sto...id=58201805768

    Jedan od retkih britanaca kojeg gotivim, upravo zbog ovakvih stvari
    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
    До поновног сусрета, твој Швабо

    mala H2H 2018/19
    suicide
    2019
    velika H2H 2019/20

    Comment


    • #47
      Originally posted by Miletić View Post
      Po suvom ipak prednost dajem Lorencu i pored ove minimalne razlike u kvalifikacionim krugovima, mislim da to nije realna slika i da Lorenco ima jaci tempo...
      Po kisi moze svasta da se desi ali je nesumnjivo Rossi bolji i sigurniji, prosto se bolje oseca u takvim uslovima od Lorenca a pritom ima dobru startnu poziciju tako da ne mora mnogo da rizikuje, ne mora da obilazi gomilu vozaca da bi se probio napred a tu uvek postoji rizik od kontakta i greske.

      Stoga biram kisu.

      Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
      Rosi bi voleo suvo!
      I baš naprotiv ja Rosiju dajem prednost po suvom,razlog je to što nije tačno da Lorenco ima bolji tempo,ujednačeni su,a znamo da kad dođe duel koje tu tata,tako da videćemo da li sam bio upravu

      Comment


      • #48
        Ja mislim da je jako realno da na startu Marquez napadne Rosija,pa to malo pomogne Lorenzu da pobegne ali mislim da ce Lorenzo tesko odvozati opet Aragon jednostavno Rosi ima dobar tempo...mada opet dosta zavisi i od Marqueza ako bude radio nesto slicno ko Pedrosa moze dosta da odmogne Rosiju...
        sigpic http://caseystoner.com.au/

        Comment


        • #49
          Marqeuz je cele godine gubio pozicije na startu...

          Comment


          • #50
            Očekuje se ujutru kiša a popodne suvo, što po meni više odgovara Rosiju nego Lorencu. Scenario trke zavisi mnogo od prve krivine. Ukoliko Rosi izadje prvi iz prve krivine mislim da će se ponoviti scenario Mizana i Malezije od prosle godine ili npr. Silverstona ove kada odmah i Markez napada Lorenca što bi bio i najbolji scenario. Onaj gori scenario je da Lorenco već u prva dva kruga napravi sekundu razlike ali mi se čini po tempu da neće uspeti tako lako da se odvoji. Inače, Lorenco nije bio zadovoljan posle trke, jer kako je izjavio na konferenciji, Rosi ga je pratio i to mu je pomoglo da odvozi i dobar krug i da poboljša svoj tempo

            Comment


            • #51
              Ne znam o kakvom Rossijevom tempu pricate, tek u fp4 je uspeo da bude unutar 2 desetinke zaostatka, do tad pola sekunde do 8 desetinki sto je vecnost... Tako da se ne bih bas slozio da ima tempo, nesto jeste pronasao ali odvezao je samo kratke seanse poput fp4 i q2 slicnim tempom kao i Lorenco ali generalno ne moze se reci sa sigurnoscu da ima isti...

              Moram uzeti u obzir i taj famozni prvi krug koji Lorenco tradicionalno vozi bolje od svih i vec tu stekne lepu prednost dok Doktor ima takodje tradicionalno nesto sporiji start trke pa ubrzava kako ona odmice...

              Sto se tice vremena, bice vlaznije i nesto hladnije sigurno nego u Aragonu i tim tipicnim “Lorenco” uslovima za voznju gde nema otezavajucih faktora i gde nema na sta da se prilagodjava. Tu je prednost Doktora, cak i bez kise ce vremenski uslovi biti daleko od “idealnih” a tu se on snalazi bolje od timskog kolege.

              Ponavljam, samo da bude ispred pa makar i minimalno da poveca razliku, bas bi lose bilo da padne na jednocifrenu razliku

              Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • #52
                Dovoljno je što je u FP4 i Q2 bio najbližu Lorencu, skoro pa izjednačen. FP4 je jedini trenitng gde vozači rade baš na tempu. Hladnije vreme ne prija Horheu u Motegiju, reklo bi se po uslovima na treninzima...

                Comment


                • #53
                  Kisa trenutno pada u okolini Montegi-ja.
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Miletić View Post
                    Ne znam o kakvom Rossijevom tempu pricate,
                    O ovakvom tempu: 2014 Motegi, FP4 Lorenco 1.45.598, Rosi samo jedan krug ispod 1.46 (1.45.992), u trci Lorenco najbolji krug 1.45.350, Rosi vozio 19 od 24 krugova u 1.45 (najbrzi krug 1.45.545). Prosla trka Aragon, FP4 Lorenco 1.48.074 Rosi 1.48.673, u trci Lorenco 1.48.120 Rosi 1.48.165. Ako je Rosi bio ovoliko blizu danas na FP4 razumno je ocekivati da moze parirati sutra Lorencovom tempu.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Mladenovic View Post
                      O ovakvom tempu: 2014 Motegi, FP4 Lorenco 1.45.598, Rosi samo jedan krug ispod 1.46 (1.45.992), u trci Lorenco najbolji krug 1.45.350, Rosi vozio 19 od 24 krugova u 1.45 (najbrzi krug 1.45.545). Prosla trka Aragon, FP4 Lorenco 1.48.074 Rosi 1.48.673, u trci Lorenco 1.48.120 Rosi 1.48.165. Ako je Rosi bio ovoliko blizu danas na FP4 razumno je ocekivati da moze parirati sutra Lorencovom tempu.
                      Ima nekih slicnosti ali opet su to pretpostavke, cinjenica je da je Lorenco tokom celog vikenda ispred, tako da mu dajem blagu prednost znajuci koliko je brutalan sa pol pozicije i kakav start i prvi krug ima... Naravno da bih voleo vise od svega da mnogo gresim i da bude obrnuto

                      Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                      VALENTINO ROSSI #46

                      Comment


                      • #56
                        Veoma teška povreda . Nadam(o) se da će sve biti u redu .

                        Comment


                        • #57
                          [QUOTE=Miletić;1429859] Lorenco tokom celog vikenda ispred, tako da mu dajem blagu prednost znajuci koliko je brutalan sa pol pozicije i kakav start i prvi krug ima..

                          Zanimljivo je da je Rosi ovog vikenda znacajno poboljsao taj izlazni prvi krug. Kada se pogleda FP3 i 4 ti inicijalni krugovi su mu bilu u nivou ostalih, mozda je to samo zbog uslova na stazi ili je mozda resio da se time pozabavi.

                          Comment


                          • #58
                            Prognoza za sutra, prepodne kiša, popodne blato .....

                            Ne bih ni ja voleo da bude kiše sutra, nek pokažu ko je bolji u duelu njih dvojica, u ovoj fazi prvenstva, pod uslovom da Jorge ne pobegne, a verujem da neće, u stvari nadam se da neće.

                            Comment


                            • #59
                              [QUOTE=Mladenovic;1429868]
                              Originally posted by Miletić View Post
                              Lorenco tokom celog vikenda ispred, tako da mu dajem blagu prednost znajuci koliko je brutalan sa pol pozicije i kakav start i prvi krug ima..

                              Zanimljivo je da je Rosi ovog vikenda znacajno poboljsao taj izlazni prvi krug. Kada se pogleda FP3 i 4 ti inicijalni krugovi su mu bilu u nivou ostalih, mozda je to samo zbog uslova na stazi ili je mozda resio da se time pozabavi.
                              I ja sam se iznenadio,isto i prvi u kvalifikacijama,zabeležio je bolje prvi krug od Lorenca što me je iznenadiloo
                              Ali meni je i neverovatan njegov ogroman napredak,stvarno zadivljujuće

                              Comment


                              • #60
                                Neka stane kiša kod nas, trke što se tiče može a i ne mora da pada
                                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                                До поновног сусрета, твој Швабо

                                mala H2H 2018/19
                                suicide
                                2019
                                velika H2H 2019/20

                                Comment

                                Working...
                                X