Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kosarkaska liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Зато би требала да се направи АБА лига 2.

    Проблем кошарке у целој Европи је што је непрофитабилна, поготову у Србији је то проблем јер ако неко не улаже паре као што је био пример с Хемофармом и Радничком КГ, чим се финансијери повуку, тимови се распадну. Мега постоји због Мишка, ФМП због Човића, а Звезда и Партизан ће увек бити ту, али и њима је огроман проблем финансирање, без државних пара или неког финансијера с стране (Брано нпр.) нема ни ту леба. Није проблем у АБА лиги, већ у држави.

    Comment


    • Originally posted by Pobeda.. View Post
      Вршац је уз Динамик најјача екипа КЛС. Задар је најгора екипа АБА лиге.
      Ne znamo mi da li je Zadar najgora ekipa, pre mesec dana dobili su Budućnost, da imaju pobedu više bili bi u sredini tabele, sve je to manje više isti kvalitet, naijanse su pitanju ako izmuzmemo prvih 4-5 ekipa.

      Liga nam je slaba jer su najbolje ekipe u ABA. Nije bila slaba dok ovi najbolji nisu otišli na jadran, posle toga se postepeno kvalitet urušavao.

      Kad bi se napravila srpska liga koja bi se igrala cele godine da Zvezdom i Partizanom, kvalitet bi postepeno rastao jer bi se vraćalo interesovanje za košarku, u početku bi bilo i ovakvih rezultata, ali vremenom bi se vratili tamo gde smo bili jer talenti neprekidno dolaze.

      Ovako sada nikoga ne zanima da ulaže jer nema ova dva vodeća kluba i zato nam je liga ne polu amaterska već amaterska.

      1998. nije bilo ABA lige, Zvezda je igrala finale jednog evropskog kupa koje se zvalo Kup R. Koraća, a Partizan bio na F4 sa svim domaćim igračima, a ne kao 2012. sa celom prvom petorkom stranaca.

      Comment


      • Можда би било тако, а можда би био сценарио фудбала. Звезда је победила Рому 3:1, а сада се мучи с Ла Валетом. Ко ти гарантује да не би било као у фудбалу..

        Comment


        • Originally posted by Pobeda.. View Post
          Можда би било тако, а можда би био сценарио фудбала. Звезда је победила Рому 3:1, а сада се мучи с Ла Валетом. Ко ти гарантује да не би било као у фудбалу..
          Fudbal i košarka ne mogu da se porede, fudbal igraju svi, mnogo, mnogo veća konkurencija, mnogo veća ulaganja, mnogo teže se postiže rezultat. Zamisli vaterpolo, pa samo suprotno od toga.

          I u fudbalu bi mi bili to što smo u košarci, odbojci, vaterpolu, nismo mi manje talentovani za fudbal nego za druge sportove, čak naprotiv, ali ne možemo doći do izražaja zbog ogromne konkurencije. Da za ostale sportove postoji isto interesovanje kao za fudbal isto ne bi imali neke rezultate kao što nemamo u fudbalu.

          Zato je za mene ona svetska titula pre godinu i po dana U 20 reprezentacije daleko najveći uspeh srpskog sporta, veći od svih medalja ovih dvoranskih sportova, sad sam otišao u off, ali pokušao sam da objasnim zašto ćemo u košarci uvek biti jaki.

          Comment


          • Ево ти грчка лига, Оли и Пао, остали слаби, грчка репрезентација има прејаке играче, то што нису у врху резултатски, други проблем. Ајде да не идемо даље, сложити се нећемо.

            Почело прво 1/2, које је формално може се рећи.

            Comment


            • Почела и ова наша бедна лига..

              Неко неки инфо о овој ситуацији у Партизану?

              Comment


              • Po onome sto sam ja procitao, Novica je problem i izdigao se iznad drugih.Bircevic apsolutno zasluzuje da ima vecu minutazu u odnosu na njega, a Novici to mnogo smeta i pravi scene.Pao Novica u poslednje vreme, ne secam se kada je odigrao dobru partiju a da u napadu nije bio igrac manje.

                Dzikic ostaje kao trener, jedino ce otici ako mu klub uruci otkaz sto je malo verovatno.Uglavnom losa atmosfera, samo sto se sa vladajuce strukture u klubu to sivilo prenelo na igrace.

                Comment


                • Onaj decko dobio otkaz u Spartaku hahaha neverovatno i sramno nije mi uopste jasno zbog cega.

                  Comment


                  • Ma Spartak je u ocajnoj situaciji, taman su nasli razlog da ga se otarase. Prilicno jadan, al eto.
                    Sramotno je kakva se hajka digla protiv decka zato su se neki pronasli u njegovoj izjavi. A saopstenje Spartaka, pogotovo onaj jedan sraman deo, ne bih da komentarisem. Smradine.
                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Partizan se sa svima muči u ovoj Superligi i svi znaju da igraju protiv njih osim našeg mučenog Deje Radonjića.

                      Comment


                      • Sprdaju se Nebojsa i Filip Covic
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                          Partizan se sa svima muči u ovoj Superligi i svi znaju da igraju protiv njih osim našeg mučenog Deje Radonjića.
                          Мене би била срамота да ово пишем, али добро..

                          Болден следеће године у Звезду, ако не оде у НБА наравно.

                          Comment


                          • Vrsac se za sad fino pojacao, doveli su Danila Ostojica iz Metalca, Dusana Kutlesica iz FMP-a, Vuka Djordjevica iz Zvezde, Djoku Salica iz Sutjeske i Nikolu Kocovica iz Admirala.

                            Plan je da udju u ovu drugu ABA ligu tokom kvalifikacija koje se igraju krajem meseca. Simpaticna ekipica sa Djokicem na klupi, uvek volim kad se forsiraju mladji igraci u takvim timovima.

                            Comment


                            • Svidja mi se ako je istina da se Vršac diže, em je košarkaška sredina, em bi forsirali mlade. Uz to imaju sjajnu infrastrukturu. Bio sam oduševljen dvoranom kada smo išli da gledamo Zvezda-Efes pre godinu i po.

                              Comment


                              • Nikad nisam razumeo sto su u tom Hemofarmu bili toliko mlohavi i nezainteresovani za evroligu, a jedini su osim bg drzavnih giganata imali uslova da igraju to takmicenje.
                                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                                Comment

                                Working...
                                X