Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • U koliko je ženslo finale?

    Comment


    • Zanimljivo drugo polufinale sinoc, pravo prijateljsko, a kako drugacije kad igraju dva zemljaka, teniski Lolek i Bolek Posle gubitka prvog seta u kojem je bio bolji igrac Stan se samo jos jednom zakoprcao kada je spasao one tri vezane bp u drugom, da bi posle toga usledilo toliko puta vidjeno skidanje gaca. Potrudio se Stan svojski da maksimalno olaksa sunarodniku, da ga slucajno ne potrosi pred finale, mada za tim zaista nije bilo potrebe jer ako Federeru neceg ne manjka onda je to fizicka sprema.
      Sinoc je trcao kao gazela, pokazavsi trkacke sposobnosti kojim bi postideo i jednog Davida Ferera, pri cemu se nije posteno ni oznojao. Ako je neko racunao da je Novakova sansa u finalu fizicka sprema, grdno se zajebao, ne igra se na tu kartu protiv maratonca

      Novak ne igra dobro, mec protiv Marina ne moze posluziti kao bilo kakav reper ali cak i na tom nesto slabijem treningu jasno su bile vidljive slabosti u igri, pre svega na servisu. Marin je statirao i uspeo da dodje do brejka, to je bas zabrinjavajuce. Sepi, Agut, Lopez mnogo su bolji pokazatelji trenutne forme a blaga rec je da se Novak mucio u tim mecevima. Ako misli da nesto napravi u finalu Novak ce morati bar 70% bolje a to je otprilike realno koliko i moja sansa za sedmicu na lotou Sto ce reci da je sve osim 3:0 za Federera u domenu naucne fantastike.
      Last edited by Navras 16950; 12-09-15, 13:47.
      Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

      Comment


      • Originally posted by MarkoNFL View Post
        U koliko je ženslo finale?
        21 h

        Comment


        • Kako je Stan bio bolji igrac u 1.setu?
          Imali su isti broj vinera, isti broj neiznudjenih, Roger osvojio vise poena...

          Sent from my D5803
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by shminka View Post
            Problem je bas u tome sto mu i Goran vjerovatno samo kaze budi agresivan, napadaj...ali ja ne vidim tu nikakav plan za napadm ne moze se Novak tako dobiti

            Prebrza je ovo podloga za Stana, a sa onim postotkom prvog servisa nije imao sta traziti...u prvom je reternirao odlicno, nije iskoristio sanse i tu mu je bio kraj...kasnije na reternu nije mogao do poena
            Sustina je da ne mozes pobijediti Novaka napadajuci kao sivonja. To mora da bude dobro planirana taktika, kao sto je Stan imao U RG-u. Da li Cilic nije imao taktiku ili je povreda gleznja ucinila svoje, tesko je reci. Cilicev najveci hendikep protiv Novaka je losije kretanje. Povreda gleznja je taj hendikep ucinila vecim.

            Podloga je prebrza za Stana i Federer to zna da iskioristi. Inicijalna Rodzerova nervoza je ucinila da pomislim da Stan ima sansi.

            Naravno, postoji i cinicno objasnjenje. Svajcarci su se dogovorili da nece jedan drugog umoriti u polufinalu i time predati titulu Novaku, nego ko dobije prvi set dobija mec.

            Comment


            • Kapiram da ljudi misle da je dovoljno da igrac nadjacava nekog sa osnovne, pa da kazu da je bolji. Ali se tenis igra i van osnovne linije, a Fed je, srecom, pun trikova A posle prvog seta je nabio samopouzdanje da bude bolji i u prebacivanju.
              Last edited by s_hyperion; 12-09-15, 14:16.

              Comment


              • Originally posted by Ser Aleksa View Post
                21 h
                Jesi li siguran? Na sajtu stoji prvo da u 12 (po našem u 18h) počinje žensko finale, pa muški dubl
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Jesi li siguran? Na sajtu stoji prvo da u 12 (po našem u 18h) počinje žensko finale, pa muški dubl
                  Ja mislim da prvo ide dubl pa potom žensko finale..

                  http://www.livescore.com/tennis/
                  Last edited by Lord Aleksoni; 12-09-15, 14:27.

                  Comment


                  • Stan je bio malo losiji igrac u ravnopravnom prvom setu. Ipak je imao 4 BL (3 vezane) i ni jednu nije iskoristio. A Federer je imao 1 iskoristenu. Ali do SABR-a koji je doveo do BL, Stan je bio bolji.

                    Comment


                    • A SABR se desio u 3.gemu 1.seta, na 30:0 i neko na osnovu 2 gema zakljucuje da je Stan bio bolji u celom 1.setu

                      Sent from my D5803
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Preagresivan je bio Stan od samog pocetka, vjerovatno da sprijeci Rogerove izlaske naprijed. Raspad bi uslijedio sve i da je uzeo break na samom pocetku. Na sporijim podlogama ce ga Roger u buducnosti jako tesko dobijati, gotovo nemoguce. Smijesna je razlika u jacini udaraca sa osnovne linije.

                        Comment


                        • Originally posted by Navras View Post
                          Zanimljivo drugo polufinale sinoc, pravo prijateljsko, a kako drugacije kad igraju dva zemljaka, teniski Lolek i Bolek Posle gubitka prvog seta u kojem je bio bolji igrac Stan se samo jos jednom zakoprcao kada je spasao one tri vezane bp u drugom, da bi posle toga usledilo toliko puta vidjeno skidanje gaca. Potrudio se Stan svojski da maksimalno olaksa sunarodniku, da ga slucajno ne potrosi pred finale, mada za tim zaista nije bilo potrebe jer ako Federeru neceg ne manjka onda je to fizicka sprema.
                          Sinoc je trcao kao gazela, pokazavsi trkacke sposobnosti kojim bi postideo i jednog Davida Ferera, pri cemu se nije posteno ni oznojao. Ako je neko racunao da je Novakova sansa u finalu fizicka sprema, grdno se zajebao, ne igra se na tu kartu protiv maratonca

                          Novak ne igra dobro, mec protiv Marina ne moze posluziti kao bilo kakav reper ali cak i na tom nesto slabijem treningu jasno su bile vidljive slabosti u igri, pre svega na servisu. Marin je statirao i uspeo da dodje do brejka, to je bas zabrinjavajuce. Sepi, Agut, Lopez mnogo su bolji pokazatelji trenutne forme a blaga rec je da se Novak mucio u tim mecevima. Ako misli da nesto napravi u finalu Novak ce morati bar 70% bolje a to je otprilike realno koliko i moja sansa za sedmicu na lotou Sto ce reci da je sve osim 3:0 za Federera u domenu naucne fantastike.

                          Kako ti meni ides na zivce...
                          Svaki put ista prica, sigurno ti je jako tesko ziveti kada ti je defetizam toliko duboko urezan u mentalitet. Ajde da si neki jinxer ali ti to ozbiljno mislis.
                          Nole ce pobediti dedu a da nece ni pruziti maksimum.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Originally posted by Indigo View Post
                            Kako ti meni ides na zivce...
                            Svaki put ista prica, sigurno ti je jako tesko ziveti kada ti je defetizam toliko duboko urezan u mentalitet. Ajde da si neki jinxer ali ti to ozbiljno mislis.
                            Nole ce pobediti dedu a da nece ni pruziti maksimum.


                            Iskoristi IL, ne trosi zivce uludo. Dobar si decko :wink;
                            Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                            Comment


                            • Originally posted by Navras View Post


                              Iskoristi IL, ne trosi zivce uludo. Dobar si decko :wink;

                              Steta sto nemas .... pa da mi odg kao covek xD
                              Al posto smo u nekom klinackom fazonu, iskuliracu xD mwaa pusicaa
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Novak Federer

                                1.
                                Ko je favorit? Kladionice kazu 54%:46% za Novaka. Ja mislim da je upravo obrnuto, da blagu prednost ima Federer.

                                2.
                                Federer ce da bude odlican. Pruzice svoj maksimu, napadace iz svigh oruzja ukljucujuci i SABR, servirace dobro... Takvom igrom je potpuno nadigrao Novaka u Sinsinatiju. Oce li isto biti sutra? Ne vjerujem.

                                Kao prvo podloga je sporija, predvidja se kisa koja bi jos trebala usporiti uslove. To debelo ide na ruku Novaku. Realno je ocekivati da ce moci, barem donekle, da parira defanzivom Federerovom napadu.

                                Osim toga, poslije Sinsinatija, Federer je morao biti zabrinut sto rezultat nije bio uvjerljiviji. Igra koju je prikazao je morala dati uvjerljiviju prednost za njega. To je znak da je bio malo nervozan. Nervozu je pokazao i protvi Kolsrajbera i protiv Vavrinke. On, kao i uvijek, igra najbolje kad osjeca da protivnik ne moze da ga ugrozi.

                                3.
                                Ipak, kljucno je kako ce Novak da odigra. Citavo ljeto je ispod svog maksimuma. Jako je skripao servis, nesto manje BH paralela, FH i return. Nije bilo lakoce u njegovoj igri. Medjutim, jucer se sve stubke promijenilo. Igrao je defakto perfektno. Da li je povrijedjeni Cilic mjerilo? Ne moze biti u potpunosti. Jucerasnji mec ohrabruje ali nije dovoljan da bi se reklo da je Novakova ljetna kriza prevazidjena.

                                Pretpostavimo da Novak uspije sutra igrati najbolje sto moze, kao u finalu Uimbldona. Da li bi to bilo dovoljno? Iskren odgovor je da ne znam. Ovo ljeto je definitivno potvrdilo da je Rodzer bolji na brzom hardu nego na travi. Bolje returnira plus pravilniji odskok olaksava njegov napad. To je ujedno i draz sutrasnjeg meca. Moze da da odgovor na pitanje: "Da li je najbolji Novak bolji od najboljeg Federera na srednjem brzom hardu?" Odgovor na isto pitanje za travu smo dobili prosle godine u Uimbldonu. Novak je, na moje iznenadjenje, pokazao da je bolji od Rodzera na travi.

                                4.
                                Obojica ulaze odmorni u finale. Svejedno, pitanje je koliko dugo Federer moze drzati intezitet potreban za njegov sveopsti napad. To nije testirano. Siguran sam da to moze da traje 1.5 sat. Sto poslije toga. Ocekujem da Federerov nivo pocne padati.

                                Zato je za Novako vazno da ne da olako prvi set, da izdrzi inicijalni Federerov napad i da dobije jedan od dva prva seta.

                                5.
                                Sve u svemu, mec za sladokusce.

                                Comment

                                Working...
                                X