Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moto GP- Octo British Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Covek je blago rečeno izdominirao!
    Ovako se lomi šampionat,u pravom trenutku i sad pravac Mizano,red bi bio da i on veže pobede,ko zna možda posle u Aragon tamo mi je nepoznanica totalna
    Doviciozo me je iznenadio a o Petruksu da ne pričam.Markez rekao bih da je prerano dodao gas u krivini inda je to razlog pada.

    Comment


    • Formula 1 ima svoj posebam forum .

      Comment


      • Pedrosa spor i po kisi i po suvom, red bi bio da se nekom drugom prepusti ta honda. Nego hondi odgovara, ne treba im konkurencija za Markeza u istoj garazi.

        Comment


        • Originally posted by Maniac View Post
          Pedrosa spor i po kisi i po suvom, red bi bio da se nekom drugom prepusti ta honda. Nego hondi odgovara, ne treba im konkurencija za Markeza u istoj garazi.
          I ta Honda da se da drugom a i Jamaha Pola Espargara. Gotivna mi je Tech 3 ekipa i mislim da zasluzuju boljeg vozaca. Za dve godine, po meni, bas nista nije pokazao. Blago receno katastrofalan. Jos mu i produzili ugovor. Dovi i Cal su kidali u toj ekipi.

          Comment


          • Espargaro je pod ugovorom sa Yamahom i Yamaha je odlučivala za njega i Tech3, pa nije tako davno bilo kad je Smith u Indiju isprozivao Yamahu što ga ignorišu.

            Originally posted by Valentino Rossi


            I’m very happy and proud of this victory, it’s a great feeling! I think that the last race on the wet that I won was ten years ago. This morning I woke up feeling good, but my team also did a great job and my bike was fantastic already from the first lap of the warm up. I felt great and got more feeling and positive things from the bike, so I knew I could be competitive in the race. I fought a lot with Marc, which was very difficult. I kept trying to break away but he stayed with me. I saw that Marc crashed on the mega screen and I didn’t hear noise of his bike, so I already thought that maybe something had happened. After he crashed I slowed down, because I thought I had enough of an advantage but in reality Danilo wasn’t so far, so I had to recover my concentration and start to push, because if I didn’t he would catch me. This is my fourth victory of the season, so I’m very happy and it’s important for the championship. Today I was very fast, I had great confidence with the bike and it’s a fantastic victory at Silverstone, where I never won before, this is the first time!
            Originally posted by Jorge Lorenzo


            At the first start with the slicks the situation was very dangerous, so I was happy when it started raining more so we could start with the rain tyre. The feeling in the first three or four laps was good and I was riding well, but the other riders started going faster than me. Valentino and Marquez passed me and I was in third position losing time every lap. They had a better pace than me early on in the race and I couldn’t do anything to follow them. Suddenly, when entering the chicane, I almost had a big crash with Espargarò who made a incomprehensible move and it was a miracle I stayed on the bike. I was upset, but luckily I remained on the track and I tried to stay in third position, but Petrucci, Dovizioso and Pedrosa passed me. I was able to move faster and was getting better and passed Dani. In the last laps I arrived at Dovizioso, who made some mistakes, but it started to get colder and raining more. I completely lost my vision, because the visor was foggy and had to slow down and lost a chance at the third place, which was a pity. In the rain I didn’t have the same pace as Valentino and Marquez.
            http://www.yamahamotogp.com/news/30-...ng-silverstone









            Sad se setih jedne interesantne činjenice... U istoriji ovog sporta nikad se nije desilo da vozač ima pauzu od 5 godina između titula. Samo su dvojica uspevala da osvoje titule nakon 2 sušne godine - Agostini i Rossi. Od ove dvojice u Yamahi neko će i u tom smislu dopisati red istorije. Ili će se Lorenzo pridružiti dvojici italijana i osvojiti posle 2 godine pauze. Ili će Rossi posle 5 godina povratiti tron...
            Last edited by Vanja #66; 30-08-15, 17:32.

            Comment


            • Obavezno pogledajte konferenciju nakon trke, bila je super zabavna. Narocito zbog Petrucija. Koja likcina!

              Comment


              • Originally posted by Nikoletina View Post
                Crashlow uz malu pomoć Millera izleće
                Uz pomoc Espargara je izleteo i u Catalunyu

                Comment


                • Originally posted by Iggy Pop View Post
                  Formula 1 ima svoj posebam forum .
                  Ali sta ako odem tamo da ponovim post i neko mi kaze da MotoGP imam svoj poseban forum, jer se pominje Rossi, kao i MotoGP sampionat?

                  Endless loop

                  Comment


                  • Dobra trka... Rossi najaci kad je najteze, strah me bilo da ce kliznut u zadnja 2 kruga jer je bio bas dao po gasu.. jos da je Pedrosa bio ispred Lorenza e to bi bilo pravo.. Da Markez nije pao tesko bi ga Rossi zadrzao..

                    Vanja promjenio si avatara, jel slika sa ove trke?

                    "I love to speak with Leonard
                    He’s a sportsman and a shepherd
                    He’s a lazy bastard
                    Living in a suit ."
                    Leonard Cohen

                    Comment


                    • Svaka cast Matorom jeste da ga ne volim ali ne ostaje mi nista drugo nego da mu se poklonim na ovoj sezoni zasluzio je titulu,mislim da Lorenzo nema nikakve sanse da nesto uradi mozda ako Marquez bude krao bodove Rosiju ali pre ce biti obrnuto,meni licno je mnogo krivo sto je Marquez toliko padao ove godine i nadam se da ce Honda dovesti zamenu za Pedrosu npr (Zarco) muka mi je vise da ga gledam covek ne moze da otkine nijedan bod kad je to potrebno verovatno ce na sl trci da pobedi posto sada ni Marquez nema sanse za titulu sada je skroz rasterecen od njega se nista vise ne ocekuje....Miler je danas dokazo da ga treba sutnuti iz Moto GP-a dok se malo ne oladi koliko sam bio srecan kad sam video da je 5-6 a tek kad je Cal obiso Jorgovana skako sam sa stolice ali onda ovaj magarac umisli da je Senna po kisi pa napada sa 100 metara i obori Cala sto bi reko Dzankic ni krivog ni duznog uglavnom ocajan dan za Honde...i sve pohvale za Dzankica odlicno je vodio sve prenose od treninga do trka u svim kategorijama
                      sigpic http://caseystoner.com.au/

                      Comment


                      • Originally posted by bane je View Post
                        Dobra trka... Rossi najaci kad je najteze, strah me bilo da ce kliznut u zadnja 2 kruga jer je bio bas dao po gasu.. jos da je Pedrosa bio ispred Lorenza e to bi bilo pravo.. Da Markez nije pao tesko bi ga Rossi zadrzao..

                        Vanja promjenio si avatara, jel slika sa ove trke?
                        Ne bih rekao da bi imao problema sa Marquezom, meni je Marc 2-3 kruga pre pada delovao na limitu stalno, a Rossi blizu ali unutar limita. Par puta sam video da je blizu i pomislio - ajde uzmi završi trku, uzmi 20 poena i malo se konsoliduj, lepo te je krenulo od Assena, nemoj sad da padaš opet...

                        Jeste, mislim da je prva fotka koju sam ostavio u prethodnom postu...

                        Comment


                        • Ljudi, kakva trka, doktor je prosto izdominirao od prvog do poslednjeg kruga. Kompletan vozac u svim uslovima.
                          Malo mi zao Markeza, mogao je jos koji bod da zakine Lorencu.
                          Lorenco je prava p..kica od vozaca, kad ga je Petruci pre..bao u direktnom duelu, sta reci o takvom coveku koji se bori za titulu. Jos nijednom nije dobio nijedan direktan duel ni protiv doktora, a ni Markeza.
                          Pobeda u dzepu, idemo dalje.
                          Do tituleeeee....

                          Послато са GT-I9506

                          Comment


                          • Originally posted by zoki800 View Post
                            Ljudi, kakva trka, doktor je prosto izdominirao od prvog do poslednjeg kruga. Kompletan vozac u svim uslovima.
                            Malo mi zao Markeza, mogao je jos koji bod da zakine Lorencu.
                            Lorenco je prava p..kica od vozaca, kad ga je Petruci pre..bao u direktnom duelu, sta reci o takvom coveku koji se bori za titulu. Jos nijednom nije dobio nijedan direktan duel ni protiv doktora, a ni Markeza.
                            Pobeda u dzepu, idemo dalje.
                            Do tituleeeee....

                            Послато са GT-I9506
                            Da, On je p**** vozi motor koji ide po 330km/h kida po 250 km/h u krivinama i ti dodjes ovde i kazes za nekog da je p... pa jel te stid, + on je strasno dobar vozac ali kad nemas pace mozes ku... svirat.


                            Welcome to forum : ) al nemoj vrijedjat bez razloga ;) btw sta je za tebe direktni duel? nisi mi jasan ?


                            A što se tiće trke Vale je maestro svaka cast mnogo dobar posao ovde , umjesto da izgubi što manje bodova, on je uspio čak i da ode +12 , well done.
                            Last edited by Valentino Rossi #46; 30-08-15, 22:46.
                            Valentino Rossi #46

                            G.O.A.T

                            Comment


                            • Bravo za malog Vugrineca, juče 13., danas 12.

                              Comment


                              • Malo zanimljive statistike za sve moje drugare geekove...

                                - Od 300 dostupnih poena u prethodnih 12 trka, Rossi je uzeo 78.7%, Lorenzo 74.7%, dok je Yamaha kao bajk uzela 277, tj. 92.3% što je izuzetno. Ako ovako nastave, Rossi će imati malo preko 350 na kraju sezone, a Lorenzo malo ispod 340.

                                - Od 540 poena u timskom šampionatu (12 trka po 1-2 na cilju, tj. 12*45p) Yamaha je uzela 460, tj. 85.2%. Drugi tim iza Yamahe je Ducati sa 270p, a Honda je iza sa svega 266. Ako ovako nastave, Movistar Yamaha MotoGP će imati blizu 700p kao tim.

                                - Tech 3 je uzeo 196p do sad, a ako ovako nastave imaće oko 35-40p više nego prošle godine sa istom postavom. Valja podsetiti da je dodatni pokazatelj moći Yamahe u Tech 3 ekipi to što je Ducati daleko bolji ove godine nego prethodnih sezona.

                                - Od kad smo se vratili sa letnje pauze Lorenzo je Rossiju skinuo samo 1 poen, imaju po jednu pobedu.

                                - Iako su posle trke u Indianapolisu praktično svi vozači teoretski i dalje bili u takmičenju za titulu, trenutno je samo prvih 7 u toj mogućnosti. Na sledećoj trci će brojka najverovatnije pasti na Top4, a Pedrosa će se u svojoj 10. sezoni još jednom pozdraviti sa mogućom titulom.

                                - Ako osvoji titulu ove godine, Rossi će imati titule na mašinama od 125, 250, 500, 990, 800 i 1000ccm. Iako su ove 4 praktično jedna klasa, niko u istoriji nije ni blizu sa brojem titula na toliko kubikaža. Nekoliko velikana je vozilo u 4 različite klase u karijeri (kada su postojale 50, 80, 125, 250, 350 i 500ccm klase), poput Mike The Bike Hailwood-a, ali niko nema titulu u više od 3 klase.

                                - Ako osvoji titulu ove godine, Lorenzo će postati prvi Španac sa 3 titule u kraljevskoj klasi. Pre njega i Marqueza samo je Criville imao titulu u 500ccm klasi 1999.

                                Comment

                                Working...
                                X