Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serie A 2015/2016 - (diskutovanje i komentarisanje utakmica uzivo)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by saburo sakai View Post
    Bolje i operisani od fudbala nego lopovi i mafijasi
    a ovo za vredjanje cele nacije ne treba uopste komentarisati

    Italija je generalno drzava koja je u problemima,tesko se sad posla nalazi,znam ljude koji rade i za 500-700 evra,ne gradi se nista,da ne smaram sad mnogo,nije kao sto je nekad bilo,kako da ocekujes da u takvoj situaciji fudbal cveta,ne kazem da je to odlucujuci faktor mora se i to uzeti u obzir pored svih ostalih stvari koje su u poslednjih 15 godina pogodile fudbal direktno na chizmi,ali da se samo fudbal srozao u Italiji,to nije slucaj.
    Nema ovo veze sa vređanjem samo činjenice ! Prelistaj istoriju i pogledaj kada je poslednji put reprezentacija Engleske igrala uzavršnicu takmičenja nekog većeg naravno.

    Ja evo lično samo pamtim skoro kad su igrali finale EP za mlade i izgubili od švaba 0:4, kada su ih Ozil i Sandro Vagner ispreskakali, a seniori realno nisu ni vredni pomena. Kada se navedeno uporedi sa činjenicom koliko se tamo para oko fudbala vrti logičan je zaključak da su operisani.

    Sad ako lopovluk i mafijaštvo ima veze sa činjenicom da je Italija uz Brazil najuspešnija fudbalska nacija, onda eto i ja vrlo verovano imam korene sa ostrva te sam i ja operisan od ove igre.

    Okreni se i ka ostalim sportovima, pre svega mislim na ove evropske masovne sportove, iskreno ne znam da li isti igraju košarku, rukomet, odbojku itd.

    EDIT: I da zaboravio sam smajli

    Comment


    • Nema to veze sa tim dal se ja slazem sa tobom ili ne,i da se slazem nikad ne bih mogao celu naciju da prozivam na takav nacin.
      "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

      Comment


      • Ok ako je to poenta, imamo je, ti si dobar čovek ja sam loš, sve pet.

        Šta drugo čovek da ti kaže na napisano.

        Comment


        • Editovao sam post i dodao "salu na stranu" da ne bi doslo do toga al kad si me vec citirao onda je vec bilo kasno...
          "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

          Comment


          • Ok, sad ti meni lepo reci, bez demagogije, zašto misliš da Englezi nisu operisani od fudbala ili ako misliš suprotno, zašto misliš da jesu ?

            Prosot pitanje.

            Comment


            • Saburo samo napravi listu 10 najboljih igraca ENGLESKE lige i prebroj Engleze sa te liste i bice ti jasno sve.

              Cak i Englezi kao vrlo ponosan i nadmen narod nemaju problem da priznaju da nemaju prosto talenat mediteranskih naroda i naroda Juzne Amerike recimo a ni work rate Nemaca...
              Ja ako sam nekog kao Engleza ovde uvredio duboko se izvinjavam

              Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • Originally posted by Brajkula View Post
                Okreni se i ka ostalim sportovima, pre svega mislim na ove evropske masovne sportove, iskreno ne znam da li isti igraju košarku, rukomet, odbojku itd.
                Dva od ta tri sporta su irelevantna na globalnom okviru.Nemam pojma ni ja zasto bi se oko basketa cimali kada ce tu uvek Amerikanci dok god im igraju igraci iz NBA lige biti sila broj 1.Rukomet i odbojka se igraju profesionalno u par zemalja i ne postoji tu veliki interes i posto udeo u tome imaju siromasne zemlje nema tu prostora za ekspanziju sporta.Zar nije bolje sve te jake ekonomske svetske zemlje pobediti u nekom individualnom sportu nego bacati resurse na nesto gde ne postoji veliki interes u globalu.Fudbal je jedini kolektivni sport za koji mozes da kazes da vredi i oni su od toga operisani kao i 99% zemalja, nema tu zbora.Ako bismo gledali kolektivne sportove, mi bismo bili veca sportska nacija i od Engleza i od Italijana, dosta realniji odnos prikazuju OI koje zapravo prikazuju ekonomsku snagu te zemlje uz par odstupanja.

                Originally posted by Miletić View Post
                Sreća pa su Englezi kao nacija antitalenti za sport a imaju taj zakon o home grown igračima.
                OI se ne slazu sa tobom.

                Comment


                • 2 medalje sa najvecom tezinom, Mo Farah i Andy Murray, opet nisu Englezi.... No da ne budem sad sitničav, da objasnim, rekao sam antitalenti što ne znači da nema sportista tamo već da su u odnosu na infrastrukturu, predispozicije i novcanu moc rezultati u najmanju ruku skromni... A i sve to kroz prizmu fudbala cija su oni kao kolevka, kolevka fudbala my ass...

                  Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                  VALENTINO ROSSI #46

                  Comment


                  • Raffaele ‏@ItalianoCalcio 7m7 minutes ago
                    Roma has reached a deal with Luciano Spalletti to take over as their coach. Now it is just a matter of time until Garcia is fired. (via CdS)
                    Raffaele ‏@ItalianoCalcio 6m6 minutes ago
                    Corriere dello Sport is reporting Spalletti will sign a 2.5 year contract with Roma. His pay will be close to what Rudi Garcia is making.
                    Izgleda da ce Garsija dobiti otkaz.

                    Comment


                    • Originally posted by Ricma View Post
                      Dva od ta tri sporta su irelevantna na globalnom okviru.Nemam pojma ni ja zasto bi se oko basketa cimali kada ce tu uvek Amerikanci dok god im igraju igraci iz NBA lige biti sila broj 1.Rukomet i odbojka se igraju profesionalno u par zemalja i ne postoji tu veliki interes i posto udeo u tome imaju siromasne zemlje nema tu prostora za ekspanziju sporta.Zar nije bolje sve te jake ekonomske svetske zemlje pobediti u nekom individualnom sportu nego bacati resurse na nesto gde ne postoji veliki interes u globalu.Fudbal je jedini kolektivni sport za koji mozes da kazes da vredi i oni su od toga operisani kao i 99% zemalja, nema tu zbora.Ako bismo gledali kolektivne sportove, mi bismo bili veca sportska nacija i od Engleza i od Italijana, dosta realniji odnos prikazuju OI koje zapravo prikazuju ekonomsku snagu te zemlje uz par odstupanja.
                      Inače individualni sportovi imaju svuda po svetu prostor za ekspanziju, sem tenisa ja nešto ne mogu da se setim drugog individualnog sprota koji je globalno popularan.

                      Naravno da smo sportka nacija za Engleze mi Srbi, uporedi koliko nas ima koliko njih, koliko smo mi u kanalu a koliko oni pa nisu i na to dodaj koliko oni ulažu u sport, koliko mi te ti se sve tu nacrta.

                      Evo ja kada govorimo o sportu a da ne pričamo o fudbalu, jedino od pegavih mogu da se setim Endi Mareja, preko toga ćorak.

                      Da se vratimo temi, prirodno da Roma razmišlja u pravcu smene, nije da sada imaju podređenu ekipu i opet se muče, mada i dalje su u borbi na svim frontovima, nije sve tako crno.

                      Comment


                      • Da li je pouzdana info da se otac ove igre Lipi vraca u Seriju A?
                        sigpic

                        Comment


                        • Nisam to čuo za Lipija.

                          Comment


                          • Ja sam video vest ali nisam ulazio da procitam o cemu se radi... Bilo bi fino da se otac vrati na cizmu, nek preuzme Milan ja zadovoljan

                            Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                            VALENTINO ROSSI #46

                            Comment


                            • Originally posted by Miletić View Post
                              2 medalje sa najvecom tezinom, Mo Farah i Andy Murray, opet nisu Englezi.... No da ne budem sad sitničav, da objasnim, rekao sam antitalenti što ne znači da nema sportista tamo već da su u odnosu na infrastrukturu, predispozicije i novcanu moc rezultati u najmanju ruku skromni... A i sve to kroz prizmu fudbala cija su oni kao kolevka, kolevka fudbala my ass...
                              Ne bih mogao nikako da zanemarim atletiku i plivanja.Uostalom i Italijani osvajaju medalje iz manjih bitnih sportova.Jedino mislim da su u biciklizmu ispred.Naravno ZOI, Italijani su ispred zato sto za pocetak imaju Alpe.Generalno su oni duduci za kolektivne sportove, vise paznje posvecuju individualnim jer jedino od kolektivnih su im bitni fudbal i ragbi a u oba sporta su luzeri.Imaju oni jaku konkurenciju u tim individualim u vidu SAD-a, Rusije, Nemacke i svih jacih ekonomskih zemalja u svetu.Nije sada da to nesto manje vredi od zlata u vecini kolektivnih sportova.

                              Uostalom cim im vidis kakva im je struka, jasno ti je da im je bitno da se pare vrte i da imaju poligon za pranje novca nego za rezultate.

                              Originally posted by Brajkula View Post
                              Inače individualni sportovi imaju svuda po svetu prostor za ekspanziju, sem tenisa ja nešto ne mogu da se setim drugog individualnog sprota koji je globalno popularan.

                              Naravno da smo sportka nacija za Engleze mi Srbi, uporedi koliko nas ima koliko njih, koliko smo mi u kanalu a koliko oni pa nisu i na to dodaj koliko oni ulažu u sport, koliko mi te ti se sve tu nacrta.

                              Evo ja kada govorimo o sportu a da ne pričamo o fudbalu, jedino od pegavih mogu da se setim Endi Mareja, preko toga ćorak.
                              Sportove koji prati prosecan Srbin ne znaci nuzno da su najpopularniji.Zasto to kazem?Zato sto uglavnom prosecan Srbin prati sportove u kojima je njegova zemlja uspesna.Da li bi neko gledao skok u dalj da nema Spanovicke?Odgovor je ne bas puno.Atletika i plivanje se najvise izdvajaju od tih individualnih sportova i Britanci tu imaju uspeha uz veslanje.U plivanju manje, ali nisu daleko od vrha.Tu gde god oni osvajaju nisu im rivali iz Indije, Tajlanda, Haitija nego bas najjace ekonomske zemlje koje tu mogu da skoncentrisu resurse.

                              Pricamo kako smo sportska nacija, dodju OI i radujemo se ko mala deca ako osvojimo jedno zlato.Englezi i Italijani su dve-tri klase iznad nas kao i druge jake ekonomske zemlje.Sve se racuna, uglavnom Amerikanci gde igraju bitan faktor taj sport ima perspektivnu, tamo gde nije taj sport se bori za egzistenciju.Imas sportove koji su globalno poplarni u svetu, ali kod nas nisu nego se vise prate sportovi gde mi igramo bitan faktor.

                              Comment


                              • To za Srbe i interesovanje za sport u odnosu na uspehe u istom si potpuno u pravu i to me uzasno nervira kod nas, cast izuzecima.
                                Nisam ja upoređivao Britance sa Italijanima vec samo kazem generalno da su im spram mogucnosti i ulaganja rezultati ne bas sjajni, sto naravno ukazuje na nedostatak talenta, bar je to meni logicno a i pratim pa znam sta vidim...

                                Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                                VALENTINO ROSSI #46

                                Comment

                                Working...
                                X