Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & SkyBet Championship 2015/16

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mislim da toga nije bilo u ugovoru, nisam 100% siguran.
    Al kako god, mali jos uci i treba da uci. Generalno ako ima istine u tome sto si napisao, mislim to jest ubjedjen sam da ce ga prije prodati nekom timu poput WH, Svonsi, Everton, Sau, Lester, no sto ce ga Mancesteru vratiti. Jer tek mora da bude vodja nekog cvrstog premierligasa, nekog od navedenih da bi tek bio u stanju da igra za top klubove, kao sto je Mancester. Jer neozbiljno je dovest igraca iz Barnlija i da pritom, slobodno se moze reci juris za titulom. Mali jos nije taj kalibar da bi se nosio sa igracima svjetskog kvaliteta. Treba da ide korak po kora jer to mu je jedino rijesenje da ucini nesto sa svojim talentom.

    Mozda grijesim ali tako je moje vidjenje na ovo.

    Comment


    • sigpic

      Comment


      • Finansijska nadmoć engleskih klubova nad ostalim ligama sve više i više dolazi do izražaja.
        sigpic

        Comment


        • Breaking

          sigpic

          Comment


          • Nedavno su naftaši prodali Kinezima deo vlasništva, kada sam video cifru odma sam pomislio da mogu sada dovesti i Pepa i Mesija u paketu
            Posle sam i po netu čitao slična razmišljanja, možda sam malo naivan za svoje godine, ali mene stvarno ne bi iznenadilo da je to već gotova stvar ili kako vi ovde kažete "done deal"
            ¡Si Señor!

            Comment


            • Coventry City are close to signing midfielder Joe Cole on a permanent deal from Aston Villa.

              Comment


              • sigpic

                Comment


                • Nece Schalke izgleda Sanea da daje u januaru, ali dovesce njega Pep na leto, a mozda bude kupljen sad, pa neki loan do kraja sezone.

                  Originally posted by Abel Brodersen View Post
                  Misliš da bi neki Boufal ili Khazri bili dovoljni za Utd ili zamena Maneu ukoliko ovaj ode u veći klub? Ne pratim dovoljno Ligue 1 da bih mogao da procenim, a konstantnost je nešto što bi moralo biti u paketu. Newcastlovi francuski pazari su za sada bili promašaji, šteta što je Gradel zaglibio sa povredom da on pokaže umeće. Lyonovi puleni su već prethodne sezone prešaltali cifru od 30 miliona.

                  Payet je krađa godine, tu nema šta, mada sam siguran da ni taj transfer ne bi toliko vredeo da je prelazio u MU. No, taj voz je prošao a i pričamo o drugom profilu igrača. Ne vidim neko stopostotno sigurno a istovremeno jeftino rešenje.

                  Ako imate odgovore iz Ligue 1 ili La Lige, navedite.
                  Khazri, veliki majstor fudbala, bi itekako bio dovoljan jednom So'tonu kao zamena za Manea, za nesto vise, pitanje je, kao sto je pitanje koliko bi Mane bio dobar izbor za top klub, pogotovo za tricavih 60m.

                  Sad koliko zaista mozemo nazvati Newcastleove francuske pazare, promasajima ? Cabaye i Debuchy su bili vrh vrhova, a pre toga i Moussa, mislim da su komplet trojica kostali ne preko 10m. Goufrann koliko je placen, dovoljno je i pokazao, jedine prave investicije kao Cabella (10m) i Thauvin(12m) nisu za sada opravdali novac, ovom drugom nije cak ni data adekvatna sansa. Cabayea bi i ja sad odmah potpisao ako moze, jer je majstorcina fudbala i za njega sam bas 100% siguran da je igrac za top tim.

                  Payet i neiskoriscavanje lose situacije Marseille od ostalih top klubova i cinjenice da je prodat za manje love nego sto je doveden, a imao nenormalnu sezonu, ostaje misterija. Ma i Utd bi ga isto platio, ako i daju 2m vise, vredelo bi. Uvek ce oni top talenti biti na ceni. Hazard, Martial, uskoro mozda i Fekir, tu vise nema price, ali uvek ce se provuci jedan otac kao Mahrez koji dodje iz malog Le Havrea, pa potopi citavu PL ligu. Cak i da ovi kostaju toliko koliko kostaju, da li bi pre dao 30-40 za Fekira, ili koliko vec love za Manea ? Kakva konstantnost, da li si je gledao u slucaju Martiala, koja je prakticno nebitna jer je momak vanzemaljac po talentu ?

                  Pogle Kante za koliko je dosao. Corentin Tolisso je jedan od momaka iz senke u Lyonu, momak koga sam spominjao jos davno kada nije bio ni u protokolu, sada bi sigurno jeftino dosao, a nudi all round igru, mozda postane top igrac jednog dana, jako podseca na Matuidija, samo nekako elegantniji sa loptom.
                  Ja mislim da bi Marseille sad potpisao da neko da 15m za Batshuaya, a momak je mozda u ravni za Lukakuom lagano. Lacazette ima losu sezonu, ali ja nemam sumnje da bi on u PL preorao terene.

                  Sto se Spanije tice, evo ovaj Vasquez sto je u Real dosao, ja momka jednom nisam gledao, i kada sam video sta momak ume kada mu Rafa dade sansu, mogu reci da je to igrac koji bi u svakoj manjoj sredini PL napravio boom, a verovatno bi bio ozbiljan igrac i u velikom klubu, kad god sam ga gledao u Realu, skroz korektan, a znamo sta je Real. Ovaj mali Asensio iz Espanyola isto tako odlican prospekt. Pa dovoljno ti je da vidis sta Brahimi radi, i za koliko smesan novac je on dosao iz Granade. Sad Akan pominje Andre Gomesa, i meni je to tenk igrac, ali mislim da bi on ipak bio dosta skup, ali opet ne koliko bi npr bio Mane, ili bilo koji iole jaci igrac u PL. Generalno mislim da jedino Bilbao svoje igrace skupo prodaje, pored Valencie koja ima finansijsku stabilnost, ali u ovim manjim sredinama igraca koliko hoces.

                  Pogledaj za koliko love je Sevilla dovela Aleixa Vidala iz Almerie. Pratio sam Almeriu tada samo zbog Susa, i oduseljven ja bio kada sam gledao ovog majstora, i eto njega u Barci sad. Villarreal pun kamion talentovanih igraca na svakoj poziciji.

                  Od krupnih riba, Griezmann za 24m funti je verovatno steal veka, jer je momak trenutno samo iza Neymara u ligi.

                  Naravno, uvek moze biti promasaja, samo sto je razlika u tome, sto ce verovatno dosta veci procenat uspesnosti biti iz ove dve lige (a dodao bih ja tu i jos neke) nego iz PL, i to daleko jeftinije.

                  Sadio Mane za 60m je madness jer momak uopste nije toliko dobar igrac, jeste odlican, ali za toliko nije, sto kaze Akan Isco za 50m i da se udaras po guzici.
                  Mahrez, e tu bih vec razmislio dobro.
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • indykaila

                    Comment


                    • Da, ali to je 5 uspešnih prospekata na 50 podjednakih pokušaja koji su se desili širom liga Evrope, ne može se tako selektivno gledati na stvari. Npr. Kantea niko nije spominjao dok se drobilo o Šnajredlinu, Karvalju, Matiću pre Čelsija, sada već ide u priču sa njima. Dečkonja je ispao igračina, međutim treba imati u vidu da je pazareno još takvih igrača koji nisu ispali kalibar. Unitedu sada treba krilo, ne može kao Everton da pazari Deulofeua i čeka ga dve godine da možda sazri ili postane Nani. Za jednog dobrog Ćičarita SAF i tim su mašili razne Bebee, Makede, Tošiće, Obertane... Takvu čekaonicu možeš izgraditi u mašineriji koja je već u pogonu i ima tolerancije za promašaje, trenutni Utd nije ni blizu tako nečega.

                      Gledaj šta se dešava sa cenom Sanea kad u isto vreme krenu 3 EPL kluba na njega. To nije isto kada u "mirnoj" španiji jeftino prođe transfer Vidala i posle se pokaže kao odličan.

                      Mislio sam na Thauvina i Cabellu, ovi ostali Njukastlovci su em starosedeoci, em nisu krila ili desetke koja po dofoltu imaju boost na cenu zbog napadačkih doprinosa.

                      Što se novijih transfera tiče, meni je izuzetno čudno bilo što oko Griezmanna i Dybale nije bilo većeg otimanja pre Atletica i Juventusa.

                      TV prava su napravila haos, zašto bi sad Soton davao Manea za onoliko koliko vredi, cirka 30-35 miliona kada su i sami u mogućnosti da preplaćuju njima potrebne igrače.

                      Comment


                      • Da ne kasapim Freska

                        Sad Akan pominje Andre Gomesa, i meni je to tenk igrac, ali mislim da bi on ipak bio dosta skup, ali opet ne koliko bi npr bio Mane, ili bilo koji iole jaci igrac u PL.

                        Payet i neiskoriscavanje lose situacije Marseille od ostalih top klubova i cinjenice da je prodat za manje love nego sto je doveden, a imao nenormalnu sezonu, ostaje misterija.

                        Prvi.
                        Bukvalno tenk.

                        Drugi.
                        Od svih transfera ipak je ovo najveca kradja Pl. Jebeni genije na terenu.

                        Sto se tice Mahreza ovo sto on radi u Lesteru je vrhunski, pitanje je koliko bi kidao u "jacim"klubovima. Daj Boze da bi kidao, jer bi ta ekipa imala tako direktnog igraca da to nije humano. Ako volis fudbal moras da volis takve igrace. I hvala njemu sto kida ove godine, ali sta bi bilo da se nije uklopio?! Niko ga ne bi spomenuo. Ista je prica za Kantea. Sta je bilo za Vanajamu kada je dosao?!

                        Nisi Fres spomenuo Lakazeta. Gledao coveka posle povrede odmah, nije realan sta je radio. Sprdao Valensiju LS na nekom potpuno drugom nivou. Ima ga na krilu, povucenije, kao klasican napadac. Opasan igrac.

                        Cabayea bi i ja sad odmah potpisao ako moze, jer je majstorcina fudbala i za njega sam bas 100% siguran da je igrac za top tim.
                        . Ista prica. Bez razmisljanja. Velika nepravda sto on covek ne igra za TOP5 ekipa.

                        Meni samo nije jasno kako bi neko dao za Manea 60m, a nece za Grizmana da plati punu klauzulu?! Bolje kloniraj Marsijala onda

                        Ozbiljna glupost za koju god ekipu.

                        Tom sve napisao sa ovim zadnjim postom.

                        PS: Cak i Kornet ( Maxwel Cornet) Isto iz Liona, moze ispasti cudo. Tehnika veoma pristojna, brz, jak. Samo njega moras da cekas, a ekipe koje se bore za titulu to ne mogu da priuste.
                        Last edited by l1m4r; 05-01-16, 20:24.
                        Originally posted by Vladan
                        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                        :vinjaksmajli:

                        Comment


                        • Saciri je meni top igrac nor, i nije mi jasno kako zavrsi u Stoke-u na kraju. Da me ne razumete pogresno, nije sad neka najveca klasa ali za te pare bi svakom top timu bio vise nego zahvalan.

                          P.S pod "tim parama" podrazumevam nekih 15-ak miliona evra
                          Last edited by mark !t zer0; 05-01-16, 20:30.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Iz PL nemas ni tih pet Tomo.

                            Poenta je da veca baza igraca, a jeftinija sa adekvatnim ili jos jacim kvalitetom, postoji van PL, to je jednostavno realnost. PL timovi ce generalno uvek vise placati od ostatka sveta, ali ce jos vise i deblje platiti same igrace unutar lige.

                            Ne moze svaki igrac biti 100% pogodak, ma kakvi, traziti i 50% uspesnost je previse. Svi igraju fudbal, ali nisu svi vrhunski igraci u najavi, zapravo vrlo mali procenat.
                            A Caen je bas mala sredina, ja ti potpisujem da bi se o Kanteu pricalo iole vise, da je igrao za bar malo veci, tipa Lille gde se generalno scouti otimaju oko igraca ili tako neke sredine. Ali to nije slucajno, prvo Kante, pa Mahrez, pa taj skaut iz Leicestera mora da zna svoj posao vrhunski, znaci neko zna.

                            Dobro ti sad pricas o Utd i njihovim potrebama, ali ko ti garantuje da ne bi cekao Manea, cak i da ga platis 60m ? Neko mora da ceka i doceka te igrace, sad da li ces ti da platis 20m, pa da ga cekas 2 godine, ili da ga taj neki drugi klub ceka, pa da ga uzmes za 60m, to je vec druga stvar. A mozda ga i platis 20m, i ne cekas ga uopste, odmah on eksplodira. Sve je relativno. A garantujem da ces platiti uvek vise igraca unutar lige, nego van, a dobices mozda i talentovanije igrace.
                            Primer upravo Leroy Sane, a kontra primer Raheem Sterling.

                            Spomenuo sam Limare Lacazettea, nego ne citas.
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Originally posted by Freshman View Post
                              Dobro ti sad pricas o Utd i njihovim potrebama, ali ko ti garantuje da ne bi cekao Manea, cak i da ga platis 60m ?
                              Garantuju mi njegovi nastupi protiv Čelsija, Junajteda, Arsenala i Sitiija u ovih sezonu i po, kao i konstantnost partija u taktički dobro postavljenim mečevima.

                              Polazna priča jeste bila prebudžena cena Manea, tj. pitanje šta bi bio bolji, siguran i jeftiniji pazar na krilnoj, sekundarno amf poziciji. Ovo što ste ti i AK otišli na Kabaja i Mirandu je neka petnaesta tema. Naravno da se može dobro šopingovati za 5-20 miliona, ali ste daleko odlutali od "hitno potrebno krilo Junajtedu".

                              Comment


                              • Brale moj, od 60m za Manea je sve bolje. Naravno u januaru ne, ne verujem da ima ista ozbiljno, pa cak ni taj Mane, ali leto je vec druga prica. Fekir, Isco, cak i ovaj mali Sane, Lacazette, svuda prolazis jeftinije, a dobijas isto, ako ne i bolje. U slucaju Isca svakako 100% bolje.

                                I Shaqiri je izludjivao odbrane ove sezone protiv top timova, to ne znaci da mora da kosta 60m. Tehnicki jos bolji od Manea, ali mora se priznati takticka disciplina ne bas na visokom nivou.
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X