Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Veberu istice ugovor na kraju ove sezone. Iz Red Bula kazu da su zadovoljni sa njim, ali cini se vise kurtoazno, nego ozbiljno. Ove godine jos nema pobedu, i sve se vise cini da je propustio poslednji voz prosle godine, pogotovo sada kad se ocekuje pad performansi Red Bula. Utisak je da nije do kraja iskoristio tu stravicnu dominantnost RBRa sa pocetka sezone. Mislim da ni njemu ne odgovara sto ce sada sigurno postati drugi vozac, ako je prosle godine bilo dileme, i ako je izgledalao da RBR nekako balansira izmedju njega i Seba.
    Ovo poslednje bi moglo da predstavlja problem i sa Kimijem, posto dva svetska sampiona jako tesko mogu da voze zajedno. Pitanje je i kako bi ga Fetel prihvatio. Ipak, ovaj scenario (Kimi-Red Bul) uopste nije nemoguc. On je magnet za medije i vuce veliki broj navijaca, pa ce svi biti spremni da naprave dodatni napor da mu udovolje. To sto Kimi menja sampionate samo pokazuje njegovo nezadovoljstvo i verovatno ce i on pre ili kasnije shvatiti gde pripada. Ako prati F1 ove sezone, moze da vidi da je sampionat veoma zanimljiv i to ce mu predstavljati izazov, zbog kojeg ce moci da prevazidje svoju fazu: Nervira me sto je u F1 sve izvestaceno. Prosle godine mu je bilo svejedno, imao je 15 miliona od Ferarija i mogao je da se igra. Ove godine ipak nije tako.
    A sto se tice buducih vozaca RBR, ne sumnjam da ce oni biti iz njihovog omladinskog pogona, ne ulozis toliko novca i vremena da na kraju uzmes nekog potpuno sa strane kao sto je Kobajasi.
    Last edited by Nebojsa; 16-06-11, 15:16.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • Red Bul ne voli da se obavezuje na duge staze, osim ako je u pitanju Fetel, mada rekli su kao da ne bi ni s njim, al' ko ce im to poverovati Njuiu odgovara Veber, jer mu daje najbolje podatke sa staze. U jednoj izjavi, ne tako davno, kazao je, da bi zbog toga zeleo da Mark ostane u timu, tako da verujem da ce dobiti ugovor i za '12. Ako bude otiso, 99% ga menja neko iz njihove skole. Pre mozda nedelju dana, Marko je reko da ce imati prednost vozaci Toro Rosa.
      Do not believe what they say about me ... The truth is much worse!!!

      Comment


      • Originally posted by John Doe View Post
        Red Bul ne voli da se obavezuje na duge staze, osim ako je u pitanju Fetel, mada rekli su kao da ne bi ni s njim, al' ko ce im to poverovati Njuiu odgovara Veber, jer mu daje najbolje podatke sa staze. U jednoj izjavi, ne tako davno, kazao je, da bi zbog toga zeleo da Mark ostane u timu, tako da verujem da ce dobiti ugovor i za '12. Ako bude otiso, 99% ga menja neko iz njihove skole. Pre mozda nedelju dana, Marko je reko da ce imati prednost vozaci Toro Rosa.
        To stoji. Ipak jedan deo odluka tu donosi i Matesic. One nisu zasnovane samo na trkanju nego i na marketingu. Ne sumnjam da je on svestan da je najveci problem Red Bula da i pored svih uspeha, nemaju toliko veliki broj fanova. Njima treba jedan ovako komercijalan lik. Ali ovo je sve naucna fantastika.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • Originally posted by NebojsaNS View Post
          Mika je po suvom kvalitetu u top 10 vozaca svih vremena. Bilo je u njemu jos nekoliko godina dobre voznje. Mislim da je upravo dolazak Kimija ubrzao njegovu odluku, kao i Mikin osecaj da ce Mihael biti dominantan jedno vreme. Nije zeleo da vozi ako nije mogao da postane sampion. On je sa dve titule i onim prestizanjem u Spa postigao dovoljno.
          Slazem se,Mika je bio nevjerovatan,mislim da niko nije mogao izvuci brzinu iz bolida kao on.Uradio je on masu,ali mislim da bi gledali jos epskih obracuna izmedju njega i Sumija da je ostao,a mogao je da ostane.
          Originally posted by NebojsaNS View Post
          Inace imam neki lud osecaj da ce se Kimi vratiti. Ako ne ove, onda sledece godine. Mislim da su u Red Bulu svesni da ce tesko neko od Toro Roso vozaca (Buemi, Alguersuari, Rikiardo) moci da uskoci i ispuni ocekivanja ako ne produze sa Veberom. Kimi bi bio idealno prelazno resenje dok ova trojica jos malo porastu.
          Od kad je uzeo titulu tek je postao nezaintresovan,a ozbiljnim ekipama ne treba takav vozac.On je titulom ispunio cilj cini mi se.Mislim da uopste ne bi bio dobar tandem Fetel-Kimi,RB bi dosta izgubio,ni jedan ni drugi ne bi popustali.Sa Veberom su mirni,posebno ove godine,njima treba stabilan drugi vozac,neko ko ce odraditi posao,Mark je to ove godine i ja se uopste ne bih dvoumio,produzio bi mu ugovor...
          sigpic

          Comment


          • @Vladan

            Verovatno kod mene radi navijacko slepilo Uglavnom si u pravu, s tim da stojim da bi RB ozbiljno razmatrao Kimija kada bi ovaj hteo.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Kimi nazad u F1 zvuci odlicno, ali mislim da ga ne bi uzeo nijedan od najvecih timova. Nema sanse da se vrati u Ferrari, u Meklarenu prosto ne vidim da bi se resili Buttona ili Hamiltona, ostaje Red Bull a mislim da ga oni kao i ceo svet ne smatraju za ozbiljnog vozaca. Ako se bude vracao mislim da je najverovatnije da ce to biti neki tim tipa Mercedes ili Reanult, tim koji je na putu da se ukljuci u sam vrh, a za to im treba vrhunski talenat.
              sigpic

              Comment


              • http://f1racing.com.hr/formula-1/izn...su-na-red-bull

                Nadam se da su u pravu.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Ako se predviđanja britanskih medija obistine Ferari bi u svom timu mogao da ima dva bivša šampiona. Kako prenose The News of the World, "Skuderija" planira da angažuje Džensona Batona koji je trenutno vozač MekLarena. Naravno jedno mesto je rezervisano za Fernanda Alonsa.

                  - Ferari je već pregovarao o Batonu, tačnije raspitivali su se da li je slobodan. Odavno su shvatili da im je za osvajanje titule potreban bolji vozač od Felipea Mase. Dženson se već dokazao - rekao je neimenovani izvor dobro upoznat sa dešavanjima u Ferariju.

                  Britanac je pobedio u poslednjoj trci šampionata, za Veliku nagradu Kanade i sada je drugi u generalnom plasmanu sa 60 bodova zaostatka u odnosu na vodećeg Sebastijana Fetela. Batonov trogodišnji ugovor vredan 18 miliona funti ističe sledeće sezone, kada i Masi. Navodno spremna je ponuda od 30 miliona funti za tri godine.
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • Originally posted by MikoSurvivor View Post
                    Ako se predviđanja britanskih medija obistine Ferari bi u svom timu mogao da ima dva bivša šampiona. Kako prenose The News of the World, "Skuderija" planira da angažuje Džensona Batona koji je trenutno vozač MekLarena. Naravno jedno mesto je rezervisano za Fernanda Alonsa.

                    - Ferari je već pregovarao o Batonu, tačnije raspitivali su se da li je slobodan. Odavno su shvatili da im je za osvajanje titule potreban bolji vozač od Felipea Mase. Dženson se već dokazao - rekao je neimenovani izvor dobro upoznat sa dešavanjima u Ferariju.

                    Britanac je pobedio u poslednjoj trci šampionata, za Veliku nagradu Kanade i sada je drugi u generalnom plasmanu sa 60 bodova zaostatka u odnosu na vodećeg Sebastijana Fetela. Batonov trogodišnji ugovor vredan 18 miliona funti ističe sledeće sezone, kada i Masi. Navodno spremna je ponuda od 30 miliona funti za tri godine.
                    Zasto li ja ovde osecam nevidljivu ruku Flavija Brijatorea? Mislim da je potpuno nemoguce, cak i ako prethodno pomenuti dodje u Ferari. Ne znam zasto bi Dzenson napustao Meklaren gde se odlicno slaze sa ekipom i Hamiltonom, da bude potrcko Fernandu. Za razliku od Mase, on ima samopostovanja i ne verujem da bi pristao. Ali hajde, desavale su se i nebuloznije kombinacije od ove. Treba sacekati. Volim kada dodje leto i krenu spekulacije ko ce gde.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Ovo je plan za 2013 sezonu , 2012 Button ima ugovor sa McLarenom kao i Massa sa Ferrariem
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • Ma skontao sam, ali svejedno.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Bilo je reči o pneumaticima u temi ’Pitanja za komentatore’. To me podsetilo da iznesem neke dileme oko upotrebe pneumatika i pravila. Nadam se da je ovo mesto za to (molim moderatora da premesti ovaj post ako sam pogrešio).
                          Bili smo svedoci na Velikoj nagradi Evrope da dva vozača koji su se kvalifikovali u Q3, nisu ni učestvovali u Q3. Pretpostavljam zbog pravila koje obavezuje takmičara da započne trku na istom setu pneumatika sa kojim je postigao vreme u Q3. Isto pravilo ne predviđa rešenje za slučaj ako se ne postavi vreme u Q3. Tada se vozaču dozvoljava da startuje na proizvoljnom setu pneumatika.
                          Očito je neko u Force India i Renault shvatio da startovanje sa 10. mesta sa novim setom pneumatika može biti bolje od stratovanja sa (verovatno) istog 10. mesta ali sa korištenim pneumaticima.
                          I Pirelli se bavi ovo temom i očito je da bi ovu pojavu trebalo regulisati pravilima, pošto se postavlja pitanje koliko mesta vredi biti niže u Gridu a da se isplati startovati sa novim pneumaticima. To bi moglo dovesti do povećanja broja onih koji su se kvalifikovali za Q3 a neće da postave vreme (tj. Ne pojave se u Q3).
                          "If you can't convince them, confuse them."

                          Comment


                          • @Jos

                            Jako dobro primeceno. Ta rupa pravilima je primecena kada Sumaher jednom prilikom nije izasao u Q3. U pravu si, ono sto se prvo mora uraditi je precizirati pravila jer nista nema na papiru, vec se takva situacija tolerise, bar je to neko moje shvatanje. Mozda je najbolje uvesti obavezu bar jednog takmicarskog kruga (u okviru 107%) u sva tri dela kvalifikacija. Onaj ko to ne uradi nek startuje iz boksa. To ce naterati timove da bar malo iskoriste te gume.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • I bolje bi bilo da to pravilo sto pre uvedu, inace ce svi slabi vozaci koji budu usli u Q3 ce krenuti da primenjuju tu taktiku.

                              Comment


                              • http://www.gpupdate.net/en/f1-news/2...ines-for-2014/
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X