Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: Formula 1

    Za Vesnu i ostale koji nisu pratili:


    Najbolji na trci za Veliku nagradu Evrope, voženoj na ulicama Valensije bio je vozač Red Bula, Sebastijan Fetel, koji od početka nije ispuštao pol poziciju. Iza njega se plasirao duo Meklarena, Luis Hamilton i Dženson Baton, a do bodova su došli i Rubens Barikelo, Robert Kubica, Adrijan Zutil, Kamui Kobajaši, Sebastijan Buemi, Fernando Alonso i Pedro de la Rosa. Fetelu je posle trijumfa u Maleziji, ovo druga pobeda u sezoni, a sedma u karijeri. Zahvaljujući ovim bodovima, Nemac je ostao blizu vodećem dvojcu u generalnom plasmanu, Britancima, Hamiltonu i Batonu.

    Deveta trka u sezoni, ostaće u najgorem sećanju vozaču Red Bula, Marku Veberu. Pilot Red Bula, ne samo da je u prvom krugu sa druge startne pozicije, pao na devetu već je i u devetom krugu napravio veliku grešku koja je mogla i da ga košta skuplje od dobrog plasmana u trci.

    Australijanac je pokušao da prestigne vozača Lotusa Heikija Kovalainena, ali mu se previše približio, pa je mali kontakt pretvoren u "let" ka zaštitnoj ogradi. Teget plavi bolid je bio uništen, Veber je srećom ostao nepovređen, a u narednih nekoliko krugova, na stazi u Valensiji bio je "sejfti kar". Osim vozača Red Bula sa staze je morao da se povuče i Kovalainen, ni kriv ni dužan.

    A, na startu, bilo je veoma zanimljivo. Luis Hamilton iz Meklarena je sa treće pozicije odmah krenuo u napad, prestigao Vebera, a zatim i pripretio vodećem Fetelu, koji je ipak odbio njegov napad. U uvodnim trenucima, veliki napredak je ostvario i Mihael Šumaher. Sedmostruki prvak i povratnik u Formulu 1, u svom Mercedesu je sa 15. izbio na 11. poziciju. "Dobar posao" je i napravio Kamui Kobajaši koji je u svom Zauberu sa početnog 18. mesta došao do trećeg iza Sebastijana Fetela i Luisa Hamiltona. U toj gužvi, posle izlaska "sigurnosnog automobila", na lošije pozicije pali vozači Ferarija, Fernando Alonso i Felipe Masa. Na početku, Španac je imao četvrtu, a Brazilac petu poziciju. Treba reći i da će zbog ponašanja u tim trenucima, pod istragom biti nekoliko vozača, a to su aktuelni šampion Dženson Baton, Rubens Barikelo, Niko Hulkenberg, Robert Kubica, Vitalij Petrov, Adrijan Zutil, Vitantonio Ljuci, Sebastijen Buemi i Pedro de la Rosa. Problematična je bila brzina vožnje iza "sejfti kara".

    U nastavku trke može se reći da je bilo mirno, odnosno bez većih promena, barem kada su u pitanju vodeći vozači. Mladi Nemac je sigurno održavao vodeću poziciju i prednost u odnosu na najbliže pratioce. Još jedno odustajanje je viđeno u 51. krugu, kada je vozač Vilijamsa Niko Hulkenberg morao da se povuče zbog problema sa gumom. Tri kruga kasnije, Kobajaši koji je veoma dugo držao treće mesto, pao je na devetu poziciju, ali je na kraju ipak došao do sedmog mesta. Šumaher je na kraju bio samo 16. sa skoro minut zaostatka, što će sigurno izazvati nove kritike na njegov račun.

    - Očigledno je da nije bilo lako pobediti ove sezone, ali ono što se desilo ne možemo da promenimo. Ipak mi je drago što smo ostvarili dobar rezultat na stazi na kojoj to nismo očekivali. Bili smo dovoljno brzi tokom cele trke, odvojili se, a potom i pobedili - rekao je Fetel, posle današnje trke.

    Sledeća, deseta trka na programu je 11. jula, za Veliku nagradu Velike Britanije, u Silverstonu.

    Rezultati trke za VN Evrope:

    1. Sebastijan Fetel (25)(Red Bul) 1:40:29.571
    2. Luis Hamilton (18) (Meklaren) +5.0 sek.
    3. Dženson Baton (15) (Meklaren) +7.6 sek.
    4. Rubens Barikelo (12) (Vilijams) +20.6 sek.
    5. Robert Kubica (10) (Reno) +22.1 sek.
    6. Adrijan Zutil ( 8 ) (Fors Indija) +25.1 sek.
    7. Kamui Kobajaši (6) (Zauber) +30.9 sek.
    8. Sebastijen Buemi (4) (Toro Roso) +31.2sek.
    9. Fernando Alonso (2) (Ferari) +32.8 sek.
    10. Pedro de la Rosa (1) (Zauber) +42.4 sek.
    11. Vitalij Petrov (Reno) +43.2 sek.
    12. Niko Rozberg (Mercedes GP) +44.3 sek.
    13. Vitantonio Ljuci (Fors Indija) +45.8 sek.
    14. Felipe Masa (Ferari) +46.6 sek
    15. Haime Algersuari (Toro Roso) +48.2 sek.
    16. Mihael Šumaher (Mercedes GP) +48.8 sek.
    17. Lukas di Grasi (Virdžin) +1 krug
    18. Timo Glok (Virdžin) +2 kruga
    19. Karun Čandok (Hispanija rejsing) +2 kruga
    20. Bruno Sena (Hispanija rejsing)+2 kruga
    21. Jarno Truli (Lotus)+4 kruga

    Nisu završili trku:

    Mark Veber (Red Bul)
    Niko Hulkenberg (Vilijams)
    Heiki Kovalainen (Lotus)

    Generalni plasman vozača:

    1. Luis Hamilton 127 :fc-[
    2. Dženson Baton 121
    3. Sebastijan Fetel 115
    4. Mark Veber 103
    5. Fernando Alonso 96 &*#GI(]
    6. Robert Kubica 83 &8@^J
    7. Niko Rozberg 74
    8. Felipe Masa 67
    9. Mihael Šumaher 34 $%&5@$A
    10. Adrijan Zutil 31
    11. Rubens Barikelo 19
    12. Vitantonio Ljuci 12
    13. Sebastijen Buemi 9
    14. Kamui Kobajaši 7
    15. Vitalij Petrov 6
    16. Haime Alguersueri 3
    17. Pedro de la Rosa 1
    18. Niko Hulkenberg 1
    Bez bodova:
    Heiki Kovalainen
    Karun Čandhok
    Lukas di Grasi
    Jarno Truli
    Bruno Sena
    Timo Glok

    Generalni plasman timova:

    1. MekLaren 248
    2. Red Bul 218
    3. Ferari 163
    4. Mercedes GP 108
    5. Reno 89
    6. Fors Indija 43
    7. Vilijams 20
    8. Toro Roso 12
    9. Zauber 8

    Bez bodova:
    Lotus
    Hispanija rejsing
    Virdžin

    Comment


    • Odg: Formula 1

      [quote author=vesna8.11 link=topic=2406.msg144036#msg144036 date=1277672051]
      Moze li neko, u najkracim crtama, da opise sta se dogadjalo na danasnjoj trci F1 ?
      Ja sam gledala superbike i supersport, koji su se vozili u Mizanu, pa nisam u toku.
      Hvala unapred.
      [/quote]
      Strasno uzbudljiva i zanimljiva trka,mimo svih ocekivanja,posto znamo o kakvoj se stazi radi i da prosle godine nije bilo nijednog jedinog preticanja.Start je bio fantastican,Luis je strahovito dobar vozac,zeljan trkanja,odma je pretekao Vebera koji je potom izgubio i poziciju od Alonsa,a ubrzo pao na 9. mjesto,katastrofalan pocetak trke,odnosno start za njega.Fetel je nekako uspio da odbije napad Hamiltona i sacuva pol poziciju,medjutim Luis je imao jedan kontakt sa Alonsom i ostetio je malo prednji stabilizator,ali je ipak odlicno pratio Sebastijanov ritam i nije kasnio vise od 2.5 sekunde.Alonsu je trebalo par krugova da uje u pravi ritam,ali kad je usao poceo je da se odljepljuje od Mase,a primice vodecem dvojcu.Sumaher odlican,strasno je startovao i napredovao za 4 pozicije,mnogo bolje izgledao od Rozberga.
      Posle ovoga http://www.youtube.com/watch?v=lWSRILV__jY na stazu izlazi SC i sve se mijenja.Fetel je zadrzao prvu poziciju,a Hamilton je pretekao SC i tako zadrzao korak za Fetelom,dok je Alonso pratio propise i isao iza SC-a,sto ga je kostalo mjesta medju vodecima.Kobajasi jedini nije isao u boks i izbio je na trece mjesto,a tim potezom je opet profitirao Luis Hamilton koji je kaznjen prolaskom kroz pit lejn,naravno Kobajasi je kocio ostatak karavana i Luis je mogao da napravi prednost od nekih 13-14 sekundi koje su mu garantovale da ce se posle kazne vratiti na drugo mjesto.Tako je i bilo.Ipak za nesto vise nije mogao,Fetel je imao preveliku prednost i posle odradjene kazne Luis je kasnio preko 15 sekudni,jeste da je smanjivao prednost,ali je bilo jasno da Sebastijan drzi situaciju pod kontrolom.
      Alonso je cak preko radija pitao sta se desava sa Hamiltonom i je li kaznjen,a kada su mu rekli da jeste i da je posle odradjene kazne opet drugi,Alonso je tuznim glasom rekao NIJE FER *T_*@SR
      Da pomenem i Kobajasija,covjek je morao da odradi jedan stop,a kad se vratio na stazu,brisao je istom,pretekao Alonsa i Buemija i ostvario sjajan rezutat,7. mjesto.

      edit:A sto sam ja postovao uopste &*#GI(]
      sigpic

      Comment


      • Odg: Formula 1

        Hvala i Mr. Goldu i Vladanu na ovom zaista iscrpnom prikazu trke.
        Sada mi je po malo i krivo sto nisam gledala F1, ali ja uvek dajem prednost motorima, mada, da sam znala da ce biti tako zanimljivo, sigurno bih se odlucila za formulu.

        Comment


        • Odg: Formula 1

          http://www.index.hr/sport/clanak/alo...gi/498706.aspx


          Kralju!! &8@^J &8@^J

          Comment


          • Odg: Formula 1

            [quote author=Raikkonen_Rossi_Vettel link=topic=2557.msg149517#msg149517 date=1279926987]
            Pa ipak fetel je mlad i popusta ali veber je tu vec dugo...ali nervira me ufff ne daj Boze da ga ikada vidim,ne odgovaram za svoje postupke $#^%RT tek alonsa da vidim...jao dize mi se pritisak &*(@W6 nadam se da ce sumi doci do nekog pristojnog mesta ali za njega bi bilo najbolje da se povuce na kraju ove sezone on je sampion i to sedmostruki ne treba da kvari to,trebalo je sve da ostane kako je bilo otisao je kao heroj ali sta je tu je za mene je sumaher....SUMAHER h5g6k8 $%&5@$A znam to ovde kod nas kada kazes da si zensko a volis f1 svi te gledaju kao da si pao sa Marsa...svaki dan me smaraju kao kako mogu da gledam kako se vrte u krug a ja jadna ludim pokusavajuci da im objasnim da to nije vrtenje ali neki ljudi nikada nece shvatiti +-*^%* Ja pratim formulu od kada sam se rodila bukvalno ali ne secam se tog perioda secam se mozda od svoje seste godine... A sad stvarno idem...zarazan si $#^%RT laku noc !*^*-S& Cujemo se sutra posle kvalifikacija %QWT&W
            [/quote]
            Da predjemo ovdje @(*6sd$%

            Pa domaca staza za Sumija,ali ovaj bolid mu nikako ne odgovara i iskreno ne ocekujem nista posebno od njega ove godine,ali zato sledece ocekujem mnogo.Ipak ce ostati i odraditi jos dvije sezone posle ove sve su prilike,svakako ce mu novi bolid vise odgovarati jer ce on sam ucestvovati na njegovom razvoju,dok ovaj po svemu vise odgovara Rozbergu.

            Ma super je sto pratis F1,a mozda ti se i Kimi vrati sledece godine u samiponat.

            Laku noc,nadam se dobrim i zanimljivim kvalifikacijama sjutra %QWT&W
            sigpic

            Comment


            • Odg: Formula 1

              Evo rezultata sa danasnjih nezvanicnih treninga @(*6sd$%

              1. trening



              2. trening

              sigpic

              Comment


              • Odg: Formula 1

                FETEEEEEEEEEEEEEEEL &^@4( #$&+|r car svaka mu cast,razbice ih sutra sve ...a veber tek 4 (*#^R^ jedva cekam sutra...a fetel izgleda ima posebnu kacigu za ovu trku...
                <3 <3 <3 *K*I*M*I* *R*A*I*K*K*O*N*E*N*!!!!!!!! <3 <3 <3
                *93*26*46* <3 RAIKKONEN,MARQUEZ,VETTEL,PEDROSA,ROSSI!<3
                *CHELSEA FOOTBALL CLUB! *
                LUIZ! DROGBA! SZCZESNY! ROONEY! DE GEA! CECH! IVANOVIC! PIAZZON! TORRES! PARTIZAN,MANCHESTER UNITED!
                Red-Bull,Evra,Tomizawa,Kubica,Schumacher,Lorenzo,Vesel y,Vidic,Van Der Sar,Real,West Ham,Cleo,Caroll,Stojkovic,Stanic,Teodosic,Keselj,S avanovic,Morgersten,Schrili,Djokovic,Tsonga<3
                JOE COLE IS RETARDED LOSERPOOL FAN BUT I STILL LOVE HIM VERY MUCH <3

                sigpic

                Comment


                • Odg: Formula 1

                  0.002 #%d* #%d*

                  Comment


                  • Odg: Formula 1

                    Odlicna voznja Fetela,a Alonso kasnio 0.002 to mora da boli $#^%RT
                    Ferari me je iznenadfio moram priznati,izuzetno su konkurentni,vidjecemo kako ce to ici na trci sjutra,ali kad je i Masa ovoliko brz onda imaju strasan bolid h5g6k8
                    Kubica standardno,izvlaci nenormalne stvari iz onog bolida,malo je Meklaren pao,posebno me je iznenadilo sto je Baton bio brzi od Luisa.
                    I ne mogu da vjerujem da svi napreduju,svi sem Mercedes &amp;*(@W6
                    [quote author=fc nadal link=topic=2406.msg149570#msg149570 date=1279977836]
                    0.002 #%d* #%d*
                    [/quote]
                    *T_*@SR *T_*@SR *T_*@SR *T_*@SR
                    A Sumiju Q3 izmakao za 0.008 $#^%RT
                    sigpic

                    Comment


                    • Odg: Formula 1

                      Nista ova vremena ne znace.
                      McL ce sutra da objasni +*@WT*48*


                      Dobrodosao(la) Raikkonen_Rossi_Vettel @(*6sd$%
                      Sirok ti izbor favorita h5g6k8

                      Comment


                      • Odg: Formula 1

                        hVALA xD dobrodosla pa meni je kimi na prvom mestu uvek ali posto ode u wrc navijam za fetela u f1 i zgotivila sam ga bas ga obozavam...a rosi...rosi je rosi legenda h5g6k8 sto se tice trke samo da alonso ne prodje fetela na startu poluecu onda,a svaka cast masi fghj48d ok mi je masa ali nisam nikada mislila da moze da bude ovoliko agresivan i brz on se obicno sklanja svima...
                        <3 <3 <3 *K*I*M*I* *R*A*I*K*K*O*N*E*N*!!!!!!!! <3 <3 <3
                        *93*26*46* <3 RAIKKONEN,MARQUEZ,VETTEL,PEDROSA,ROSSI!<3
                        *CHELSEA FOOTBALL CLUB! *
                        LUIZ! DROGBA! SZCZESNY! ROONEY! DE GEA! CECH! IVANOVIC! PIAZZON! TORRES! PARTIZAN,MANCHESTER UNITED!
                        Red-Bull,Evra,Tomizawa,Kubica,Schumacher,Lorenzo,Vesel y,Vidic,Van Der Sar,Real,West Ham,Cleo,Caroll,Stojkovic,Stanic,Teodosic,Keselj,S avanovic,Morgersten,Schrili,Djokovic,Tsonga<3
                        JOE COLE IS RETARDED LOSERPOOL FAN BUT I STILL LOVE HIM VERY MUCH <3

                        sigpic

                        Comment


                        • Odg: Formula 1

                          Alonsu bi bilo bolje da sjutra na startu cuva ledja,jer je imao problema u dosadasnjem dijelu sezone sa startom,posebno sto ce Veber sigurno biti agresivan,kao i Luis...
                          sigpic

                          Comment


                          • Odg: Formula 1

                            znajuci alonsa nece cuvati ledja...
                            <3 <3 <3 *K*I*M*I* *R*A*I*K*K*O*N*E*N*!!!!!!!! <3 <3 <3
                            *93*26*46* <3 RAIKKONEN,MARQUEZ,VETTEL,PEDROSA,ROSSI!<3
                            *CHELSEA FOOTBALL CLUB! *
                            LUIZ! DROGBA! SZCZESNY! ROONEY! DE GEA! CECH! IVANOVIC! PIAZZON! TORRES! PARTIZAN,MANCHESTER UNITED!
                            Red-Bull,Evra,Tomizawa,Kubica,Schumacher,Lorenzo,Vesel y,Vidic,Van Der Sar,Real,West Ham,Cleo,Caroll,Stojkovic,Stanic,Teodosic,Keselj,S avanovic,Morgersten,Schrili,Djokovic,Tsonga<3
                            JOE COLE IS RETARDED LOSERPOOL FAN BUT I STILL LOVE HIM VERY MUCH <3

                            sigpic

                            Comment


                            • Odg: Formula 1

                              I ja mislim da nece,ali bi to moglo da ga kosta neke pozicije,desavalo mu se to vec ove sezone.
                              sigpic

                              Comment


                              • Odg: Formula 1

                                Alonso je talenat, ali i vozac kojim rukovode emocije.
                                Sto nikada nije dobro na velikim brzinama.

                                Comment

                                Working...
                                X