Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • According to AutosportWeb, the 36-year-old has agreed terms on a new contract with the Silver Arrows and an announcement is expected to take place this week.

    It is suggested that there were three key aspects of the deal which were holding up negotiations over the past few weeks.

    But Hamilton has seemingly now agreed terms on the length of the contract, the basic salary and bonuses.

    And his new deal also reportedly includes a veto right regarding his choice in a team-mate at Mercedes.

    The contract will see Hamilton sign on with Mercedes until the end of 2022, although Hamilton is said to have an option to extend it for another year.
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • Luis Hamilton i Mercedes su postigli dogovor oko novog ugovora


      Konačno, čini se da se stvar rešava, bar sudeći po informacijama koje su pristigle na globalnu mrežu. Nemački tim i trideset šestogodišnji Britanac, nakon dužeg „natezanja“, došli su do dogovora.



      Svetski šampion će sa „srebrnim strelama“ potpisati jednogodišnji ugovor s opcionom drugom sezonom. De facto, radi se o uslovnom dvogodišnjem ugovoru ukoliko Britanac ne bude želeo da okači kacigu o klin posle 2021. Zvanično bi sve trebalo da bude objavljeno sledeće nedelje.



      Ono što naravno mnoge interesuje je Hamiltonova plata, koja će po svemu sudeći ostati ista (procena je da je reč o 40 miliona evra godišnje), a izvesno je da je oko toga bilo nesuglasica između Luisa i Mercedesa. Po insajderima, Hamiltonu će omogućeno da samostalno naplati dva reklamna prostora na kacigi i kombinezonu.



      Klauzula „Ferstapen“?


      Bilo je razogovora i u vezi s klauzulom kada je reč o timskim kolegama. Sada se već javno govori o „Ferstapen klauzuli“, jer javna je tajna da je mladi Holanđanin na listi želja Tota Volfa. Klauzula svakako predstavlja kompliment za Ferstapena, jer ukazuje na poštovanje koje Britanac gaji prema njemu, ili možda bolje rečeno strepnju.


      Vrele Gume
      __________________________________________________ ___________________________

      ja mislim da je oko toga i nastao problem. sledece godine dovode Rasela ili Maxa i na Luisu je dal ce ostati.
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • 40 miliona... Realno ih je Luis oderao [emoji23]
        Uz sve to i mogućnost da procjeni da li je neki od bolida bolji izbor nakon promjene pravila. Mada, ako upiše novu titulu i na vrhu ostane sam vjerujem da će i napustiti F1. Do tada će vjerovatno doći i trocifren broj pobjeda.
        Nije mi jasno da je Mercedes ovako loše završio pregovore.

        Comment


        • Originally posted by forum1nick View Post
          40 miliona... Realno ih je Luis oderao [emoji23]
          Uz sve to i mogućnost da procjeni da li je neki od bolida bolji izbor nakon promjene pravila. Mada, ako upiše novu titulu i na vrhu ostane sam vjerujem da će i napustiti F1. Do tada će vjerovatno doći i trocifren broj pobjeda.
          Nije mi jasno da je Mercedes ovako loše završio pregovore.
          kako lose, pa Ham je hteo $200m na cetiri godine
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • Tako što su mu dali iste uslove kao i kada je bio 5 godina mlađi. Ustvari i malo bolje.

            Comment


            • ali jedna godina jer im treba za ovu godinu. sledece godine mislim da dovode Rasela (ili Maxa)
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • Oni su Russela imali i od ove godine. Čovjek trenutno vozi za 1M, a za tih 40 on bi im potpisao za narednih 10 godina.
                Uštedili bi značajna sredstva ako već žele kasnije da love Max-a.

                Comment


                • pa nije bas da su ga imali jer je jos pod trogodisnjim ugovorom sa Vilijamsom koji je potpisao 2019. jedino da su mu otkupili zadnju godinu a to im se ne isplati.
                  Last edited by Sam Hornish Jr.; 05-02-21, 15:54.
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • Sve to su mogli završiti za 20% iznosa koji su dali Hamiltonu.
                    Ovako, besmisleno veliki novac i to u sred korone što govori u prilog tome da su još ranije imali postignut dogovor a da je sve ovo bilo zavitlavanje i "krađa" medijskog prostora... nakon svega dogovorili su se da ništa ne mjenjaju još godinu, dvije... [emoji23]

                    Comment


                    • Vrlo verovatno lažna drama za besplatni medijski prostor za Mercedes.


                      Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
                      Using Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by forum1nick View Post
                        Sve to su mogli završiti za 20% iznosa koji su dali Hamiltonu.
                        Ovako, besmisleno veliki novac i to u sred korone što govori u prilog tome da su još ranije imali postignut dogovor a da je sve ovo bilo zavitlavanje i "krađa" medijskog prostora... nakon svega dogovorili su se da ništa ne mjenjaju još godinu, dvije... [emoji23]
                        e pa sad jos godinu ili dve ja jos nisam video zvanicno saopstenje. a sto se tice iznosa tih cifara to je sve otprilike samo uzi krug ljudi zna o kojim se tacno ciframa radi. a da ne pricam o klauzuli, to ako i ima nije moglo "izleteti"
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • Naravno. Samo, ako se ispostavi da je produžetak pod istim uslovima onda su definitivno svi pregovori bili "fake". [emoji3525]

                          Comment


                          • Originally posted by forum1nick View Post
                            Naravno. Samo, ako se ispostavi da je produžetak pod istim uslovima onda su definitivno svi pregovori bili "fake". [emoji3525]
                            mene samo zanima ko ce mu biti timski kolega 2022 i da li ce prihvatiti voziti. a ovo kolko ga placaju meni ni iz dzepa ni u dzep
                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • Moja želja, nerealna... Alonso. Pa da vidimo revanš.

                              Comment


                              • Originally posted by forum1nick View Post
                                Moja želja, nerealna... Alonso. Pa da vidimo revanš.
                                ee proso je taj voz. sad je tu Rasel ili Max.
                                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                                Comment

                                Working...
                                X