Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Budget cap su bas urodila plodom
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • Ovo nije dobro.

      Comment


      • Ja sam mislio da ce Reno prvi izaci tako da je ovo za mene veliko iznenadjenje
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • Pre dvadeset godina bilo je vise proizvođača motora nego danas ekipa. Svaka imala ekipa imala svoj motor.

          Engines 2000

          1. Mercedes
          2. Ferrari
          3. Honda
          4. Fondmetal
          5. BMW
          6. Playlife
          7. Petronas
          8. Ford Cosworth
          9. Mugen Honda
          10. Supertec
          11. Peugeot
          Last edited by Alan; 02-10-20, 19:59.

          Comment


          • Playlife i Supertec su bili rebrendirani Renoovi. Petronas to je bio Ferari. Mugen Honda naravno Honda. Fondmetal je bio Ford.
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • Svaka cast juniore, izbrzao sam. Da bodemo precizni do kraja Playlife i Supertec moze da se broji kao 1 isti su ali nema Renoa. Petronas je stari Ferarijev motor. Mugen Honda i Honda nisu isti motori. a i Fondmetal je stari Ford. Tako da ih je opet skoro 10. razlicitih motora ne samo po imenu.
              Last edited by Alan; 02-10-20, 21:43.

              Comment


              • Engines 1986

                1. Renault
                2. BMW
                3. Honda
                4. TAG Porsche
                5. Ferrari
                6. Zakspeed
                7. Ford Cosworth
                8. Motori Moderni
                9. Alfa Romeo
                10. Hart

                ima li ovde dvojnika?

                Comment


                • Originally posted by Alan View Post
                  Engines 1986

                  1. Renault
                  2. BMW
                  3. Honda
                  4. TAG Porsche
                  5. Ferrari
                  6. Zakspeed
                  7. Ford Cosworth
                  8. Motori Moderni
                  9. Alfa Romeo
                  10. Hart

                  ima li ovde dvojnika?
                  mrzi me sad da gledam ali verovatno pod 6. 8. i 10.
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • evo malo sam citao. uglavnom to su neki mali proizvodjaci koji su se bazirali na Fordu (Zakspeed, Hart) i Alfi (Motori Moderni)
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • MM V6 a turbo Alfa V8 kasnile L4 gde je veza?

                      Comment


                      • u chief dizajneru iz Alfe
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • Comment


                          • On i cale biju na isti način, zalete se ko kukavice..

                            Comment


                            • Stewart: Hamilton nije najbolji ikad jer ima ‘skoro nepoštenu prednost’

                              Trostruki prvak Formule 1 Sir Jackie Stewart smatra da Lewis Hamilton nije nužno najbolji vozač Formule 1 svih vremena iako je blizu rušenja svih rekorda. Britanac smatra da njegov sunarodnjak ima ‘skoro nepoštenu’ prednost u odnosu na svoje rivale s obzirom koliko je Mercedes dominantan.

                              Hamilton je na putu da izjednači i sruši rekorde Michaela Schumachera—vozač Mercedesa je 1 pobjedu od izjednačavanja sa legendarnim njemačkim vozačem, a s obzirom na Mercedesovu prednost, jako je izgledno da će Hamilton do kraja godine postaviti i novi rekord što se tiče pobjeda, a pošto ima ogromnu bodovnu prednost u poretku vozača, Hamilton je na pragu izjednačavanja Schumacherovog rekorda po broju osvojenih naslova.

                              Iako Hamilton ove godine ima priliku postati statistički najuspješniji vozač Formule 1 svih vremena, trostruki prvak Sir Jackie Stewart smatra da to ne znači da je njegov sunarodnjak i najbolji vozač svih vremena.

                              “Mislim da ne možete računati na takvu razinu uspjeha samo zato što se danas vozi 20—22 utrke, dok se u ‘stara vremena’ kada se primjerice utrkivao Juan Manuel Fangio vozilo ponekad možda 6, 8 ili 9 utrka godišnje u Formuli 1.”

                              “Vozili su sportske automobile, GT automobile i tako dalje. Ali Lewis i ostali vozači danas voze 22 ili 21 utrku ali samo u Formuli 1—ne voze touring automobile, GT automobile, IndyCar. Zbog toga to ne možete porediti,” kaže Stewart.

                              Stewart je svoje mišljenje argumentirao time što Hamilton vozi Mercedes koji je daleko ispred konkurencije i da zbog toga ima ‘skoro nepoštenu prednost’ u odnosu na svoje rivale. Mercedes od 2014. godine dominira Formulom 1 i tokom tog perioda su pobijedili na više od 70% utrka.

                              “Lewis vozi jako dobro, nemojte me pogrešno shvatiti, ne umanjujem njegovu sposobnost, ali nije isto. Lewis je napravio jako dobar potez u to vrijeme kada je napustio McLaren i kada je prešao u Mercedes-Benz i zbog toga mu skidam kapu na toj odluci. Ali iskreno—bolid i motor su sada toliko superiorni da je to skoro nepošteno prema ostatku grida.”

                              “Morate skinuti kapu Mercedesu, Toto Wolffu i Nikiju Laudi jer su napravili vraški dobar tim. Odabrali su najbolje inžinjere i dobili su najviše novca što ostali timovi ne mogu pratiti—osim možda Red Bulla.”

                              “Stoga nije isto u smislu ako uradite više u slabijem bolidu, u tome je razlika između najvećih vozača i onih koji su bili jako uspješni. Lewis nije jednako dobar kao recimo Fangio. Mnogi bi pomislili da griješim, ali gledam motorsport još otkako sam bio mali dječak. Moj brat se utrkivao i išao sam sa njim na utrke. Gledao sam Ascarija, Nuvolarija, Caracciolu i takve vozače. Vidio sam neke od najboljih vozača na svijetu.”

                              “Stirling Moss je bio zasigurno jedan od njih ali nikada nije osvojio naslov jer nije vozio pravi bolid, uvijek je vozio za britanske timove.”

                              Stewart i dalje smatra da je Fangio najbolji ikad.

                              “Juan Manuel Fangio je za mene najveći vozač koji je ikada živio. Jim Clark je drugi—on je čak ispred i Senne.”
                              Sir Dzeki Stjuart
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • https://youtu.be/X38UUgVd5yM

                                Comment

                                Working...
                                X