Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Alen P View Post
    Voleo bih da se Meklaren vrati ali mislim da ce RedBul biti daleko ispred. Njui, Honda, Max mirise na uspeh.
    Jedino zašto ne dajem prednost McLarenu je što ne verujem da će Alonso biti u F1 sledeće sezone. Hondu će i dalje mučiti i pouzdanost i performanse u odnosu na Renault (da ne pominjem Neweyevo ludačko pakovanje rashaldnog sistema koje od 2014 neprestano pravi probleme RB-u). Možda će RB hteti da pregura sledeće 2 sezone, možda se nadaju nekom čudu, u svakom slučaju sa Renaultom su debelo razorili odnose i svaki dalji nastavak je sve teži. Isto kao McLaren sa Hondom.

    Comment


    • McLaren navodno nudi Dani Ricu 20 miliona po sezoni da pređe kod njih.

      Comment


      • Ja ga ocekujem u Ferariju jer Kimija moraju menjati a sa neiskusnim Leklerom mislim da nece ici. Njega bi voleo videti u Hasu umesto Grozana.
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • Meni miriše na taj scenario.

          Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
          Using Tapatalk

          Comment


          • Evo sad citam da ubacuju Leklera u Ferari za 2019.
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • Ne da Vettel konkurenciju. Retko Ferrari ide svesno na dva prva vozača. Tipično za McLaren i ponekad još neke.

              Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
              Using Tapatalk

              Comment


              • Priča se o tome, izgleda da Dani traži mnogo novca koji Ferrari ne želi baš da daje za nekog bez titula.

                Comment


                • Nije novac u pitanju, kvalitet Vetel-Rikardo je nepoznanica. Ako se pogleda 2014 kada su bili u istoj ekipi deluje da je Rikardo potukao Vetela ali moje misljenje je da je to splet okolnosti i donekle Vetelova motivacija. Znaci misljenja sam da je Vetel bolji vozac a Rikardo bi verovatno pokusao da dokaze suprotno i eto problema za Ferari.

                  Comment


                  • Ferrarijeva akademija gubi neku logiku postojanja ako potpišu Dani Rica. Imaju Leclerca koji izgleda da je spreman da sledeće sezone zameni Kimija, uz to imaju Giovinazzija koji je potencijalni top vozač. Nema logike da ganjaju Danija.
                    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                    Comment


                    • Radije bih video Leclerca u Haas-u nego u Ferrariju sledeće sezone. Međutim, fakat je da je momak prebacio i najoptimističnija očekivanja - a tek je trećina sezone.

                      Isto tako je fakat da bi Vet-Ric kombinacija bila drugačija nego sadašnja i da bi Leclerc u tom smislu bio zgodniji. Jedini razlog zašto ne želim da još uvek pređe u glavni tim je što se bojim da bi to loše uticalo na njegovu karijeru. Imamo puno vozača kojima je najjači tim rano u karijeri doneo probleme, a ja znam samo za jednog kome to nije pravilo problem. Sličnosti među njima, u pogledu odnosa sa svojim timovima od ranih dana postoje, što je ipak pozitivno.

                      Comment


                      • Kako vrhunski tim moze lose da utice na neciju karijeru? Pike, Prost, Sena, Sumaher, Hil, Vilnev mladji, Alonso,Raikonen, Hamilton, Vetel, svi oni su drugoj ( poneko i uprvoj ) seli u vhunski bolid i zato i jesu to sto jesu. A ti mi pobroj te sto su im upropastili karijeru.

                        Comment


                        • Deluje na prvi pogled, ali moje je mišljenje da nije baš tako.

                          Prost je ušao u F1 sa 25 godina, prvi put u top bolidu u 4. sezoni (Renault 1983. a prethodne 2 sezone su bili nepouzdani bolidi).

                          Senna je ušao u F1 sa 24 godine, prvi put u top bolidu, hmm recimo u 4. sezoni (Lotusi su bili nepouzdani sa Renault motorima).

                          Hill je ušao u F1 sa 32 godine, prvi put u top bolidu u 2. sezoni (a pre F1 je imao više od 10 sezona u raznim serijama). Uzeo je 1 titulu i završio F1 karijeru nakon još 3 sezone.

                          Hakkinen je ušao u F1 sa 23 godine, prvi put u top bolidu u 4. sezoni (mada McLaren sve do 1997. teško da je bio top bolid, ali neka bude da jeste).

                          Villenueve je ušao u F1 sa 25 godina, prvi put u top bolidu u 1. sezoni (kao aktuelni IndyCar šampion). Uzeo je 1 titulu i nakon toga tavorio sa karijerom, živeći od stare slave.

                          Schumacher je ušao u F1 sa 22 godine, prvi put u top bolidu u 4. sezoni (Benetton 1994.).

                          Raikkonen je ušao u F1 sa 22 godine, prvi put u top bolidu u 3. sezoni (McLaren 2003.) Uzeo je 1 titulu i nakon toga ima slabije rezultate od očekivanih, sve do danas.

                          Alonso je ušao u F1 sa 20 godina, prvi put u top bolidu u 5. sezoni, računam mu i 2002. da je bio u F1 jer je bio aktivni test vozač.

                          Hamilton je ušao u F1 sa 22 godine, prvi put u top bolidu u 1. sezoni. Jedini vozač za koga smatram da je prevazišao taj rani uspeh i glorifikaciju od strane medija, no i za to je bilo potrebno par mučnih sezona u McLarenu.

                          Vettel je ušao u F1 sa 19 godina (kao test vozač 2006), prvi put u top bolidu u 4. sezoni.

                          Svi koji su navedeni su šampioni F1, međutim dvojica koji su brzo upali u odličnu mašinu su vrlo brzo nestali sa grida. Ostali su šareni, ali su se održali. Samo 1 vozač je prevazišao tu situaciju, kada rani uspeh udara u glavu i nokautira do kraja karijere.

                          Leclerc je ušao u F1 sa 20 godina, 2017. Ako uđe u Ferrari sledeće sezone to će biti 3. sezona kako je prisutan u karavanu, ali tek 2. aktivna. Voleo bih da sazri još jednu sezonu pre prelaska u crveni bolid (ako ga zasluži sa budućim uspesima).

                          Comment


                          • Originally posted by Nikoletina View Post
                            Ferrarijeva akademija gubi neku logiku postojanja ako potpišu Dani Rica. Imaju Leclerca koji izgleda da je spreman da sledeće sezone zameni Kimija, uz to imaju Giovinazzija koji je potencijalni top vozač. Nema logike da ganjaju Danija.
                            To je kao akademija Real Madrida.

                            Neko treba da bude ne talenat... nego super, super talenat da bi prošao.

                            Bolje investirati u Leclerca jer je bliska budućnost.

                            A i Giovinaci, extra talenat.

                            Kvyat je u Skuderija Ferari dok ne odraste.

                            Comment


                            • Originally posted by Vanja #66 View Post
                              Deluje na prvi pogled, ali moje je mišljenje da nije baš tako.

                              Prost je ušao u F1 sa 25 godina, prvi put u top bolidu u 4. sezoni (Renault 1983. a prethodne 2 sezone su bili nepouzdani bolidi).

                              Senna je ušao u F1 sa 24 godine, prvi put u top bolidu, hmm recimo u 4. sezoni (Lotusi su bili nepouzdani sa Renault motorima).

                              Hill je ušao u F1 sa 32 godine, prvi put u top bolidu u 2. sezoni (a pre F1 je imao više od 10 sezona u raznim serijama). Uzeo je 1 titulu i završio F1 karijeru nakon još 3 sezone.

                              Hakkinen je ušao u F1 sa 23 godine, prvi put u top bolidu u 4. sezoni (mada McLaren sve do 1997. teško da je bio top bolid, ali neka bude da jeste).

                              Villenueve je ušao u F1 sa 25 godina, prvi put u top bolidu u 1. sezoni (kao aktuelni IndyCar šampion). Uzeo je 1 titulu i nakon toga tavorio sa karijerom, živeći od stare slave.

                              Schumacher je ušao u F1 sa 22 godine, prvi put u top bolidu u 4. sezoni (Benetton 1994.).

                              Raikkonen je ušao u F1 sa 22 godine, prvi put u top bolidu u 3. sezoni (McLaren 2003.) Uzeo je 1 titulu i nakon toga ima slabije rezultate od očekivanih, sve do danas.

                              Alonso je ušao u F1 sa 20 godina, prvi put u top bolidu u 5. sezoni, računam mu i 2002. da je bio u F1 jer je bio aktivni test vozač.

                              Hamilton je ušao u F1 sa 22 godine, prvi put u top bolidu u 1. sezoni. Jedini vozač za koga smatram da je prevazišao taj rani uspeh i glorifikaciju od strane medija, no i za to je bilo potrebno par mučnih sezona u McLarenu.

                              Vettel je ušao u F1 sa 19 godina (kao test vozač 2006), prvi put u top bolidu u 4. sezoni.

                              Svi koji su navedeni su šampioni F1, međutim dvojica koji su brzo upali u odličnu mašinu su vrlo brzo nestali sa grida. Ostali su šareni, ali su se održali. Samo 1 vozač je prevazišao tu situaciju, kada rani uspeh udara u glavu i nokautira do kraja karijere.

                              Leclerc je ušao u F1 sa 20 godina, 2017. Ako uđe u Ferrari sledeće sezone to će biti 3. sezona kako je prisutan u karavanu, ali tek 2. aktivna. Voleo bih da sazri još jednu sezonu pre prelaska u crveni bolid (ako ga zasluži sa budućim uspesima).
                              Hteo sam da napisem duzi uvod ali sam odustao za sad. Iznecu samo cinjenice.

                              Prost, jeste usao sa 25 god. tada je bilo tako, znam da je bilo i mladjih pocetnika ali redje, nemoj da kopas po inernetu i da mi ih nabrajas, vise necu pominjati godine. Znaci debitoao u Meklarenu i sledece presao u Reno, taj reno je godinu zavrsio na trecem mestu par bodova iza Brebea, Prost 3 puta pobedio i proveo najvise u vodstvu. Da skratim, sledece godine slicna situacija, priznajem Reno jeste bio nepouzdan.

                              Sena, poceo u Tolemanu, sledece presao u Lotus, Lotus 85 zavrsio peti, isto poena kao mocni Vilijams Honda 86 i 87 treci ipred Ferarija, znao da bude nepouzdan ali 87 sa Hondom se i to popravilo.

                              Vilnev i Hil, da nisu debitovali sa vrhunskim timovima tesko bi ostvarili i pobedu a kamoli uzeli titulu, znam za Hilovu pobedu sa Dzordanom, to sto su brzo potonuli samo potrdjuje ono sto pricam.

                              Sumaher, usao sredinom 91 ako izuzmemo prvu trku sa Dzordan u drugoj trci bio u ekipi sposobnoj za pobede, u drugoj sezoni taj Beneton je bio treci sa par bodova iza Meklarena.

                              Raikonen, u drugoj sezoni presao u Meklaren, treceplasirani tim u sezoni i naravno sposoban za pobede, Jer trebao da ostane u Sauberu?

                              Alonso, u svojoj drugoj aktivnoj sezoni u Renou, timu u usponu sposobnom za pobede, jer trebao da ostane u Minardiju da se kali,

                              Preskocio sam Hakinena, nisam ga ni pomenuo ali moze, posle dve godine u Lotusu Meklaern u trcoj sezoni, drugoplasirani tim, da nije bilo one strasne povrede mozda bi bila i koja pobeda

                              Hamilton pravo u top tim, nije mu smetalo da se bori za titulu u prvoj a osvoji u drugoj mada je trebalo da bude obrnuto, ne znam koje su to mucne godine u Meklarenu, mozda mislis na pravila iz 2008 i lil Pireli lutriju kasnije.

                              Vetel, debitovao 2007 a vec 2009 bio u izuzetno konkuerntnom RB.

                              I nisimi odgovorio kojim je vozacima najaci tim doneo probleme

                              Comment


                              • Kvyat kao jedan od poslednjih primera. Pereza je 2013. u McLarenu poremetila poprilično, doduše ceo tim se džukački ophodio prema njemu (nisam oduševljen Oconom, ali Mercedes ga vrlo ceni, što samo potvrđuje da je Perez odličan vozač). Kovalainen je došao u McLaren i nestao, a prilično se lako nosio sa Fizikelom u slabom Renou 2007. Magnussen umalo nije prošao kroz F1 kao vihor posle samo jedne prilike i jedne sezone u McLarenu, mislim da je sirovi talenat koji je neko morao da bolje neguje. Vandoorne je takođe veoma kvalitetan vozač, ne vidim da se iko otima oko njega jer McLaren pruža lošu sliku trenutno i to vrlo lako može da ga potopi. Dalje kroz istoriju ne bih išao, siguran sam da ima primera vozača kojima je preran prelazak otežao stvari na dalje.

                                Mislim da se, recimo, sa Oconom fino postupa. Da bi prešao u Mercedes, mora da bude dosta bolji nego što jeste, mora više da radi. Leclerc mora da prođe i kroz neke teže momente i da se oproba sa jačim kolegom u timu pre prelaska u neki od najjačih timova, a nešto ne vidim da će mu Ericsson biti takmac do kraja sezone.

                                Sad dok čitam, vidim da je McLaren zapravo koban po novajlije. Nadam se da Lando neće voziti sledeće sezone za njih.

                                Comment

                                Working...
                                X