Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobijaju oni jednake motore, samo su ti motori slabe pouzdanosti... A što se Sainza tiče, to će biti zanimljivo za ispratiti, razne se opcije pominju.

    Comment


    • Originally posted by Vanja #66 View Post
      Todt bi da Oreol za vodećeg u šampionatu bude drugačiji od drugih...
      I kaciga u obliku krune, izduvni gasovi roze boje....

      Comment


      • Pa ako ukinu DRS kao sto trazi Brawn, preticanja nece ni biti.
        Dreams are coming true.


        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

        Comment


        • Nije poenta samo ukidanje DRS-a, poenta je razumeti pravila koja su propisana i učiniti ih takvim da bolidi mogu da se prate i iskoriste zavetrinu na pravi način. Trenutno ne mogu, a cela pi*darija oko novih pravila 2009. je bila kako bi se pospešilo preticanje. Ništa slično nije usledilo naredne 2 godine, dok nisu 2011. uvedene degradirajuće gume i DRS - veštački dodaci trkanju. Jedan je uspešno izbačen, valjda će i drugi za koju godinu...

          A stvarno nije tako komplikovano formirati set pravila koja će posepšiti preticanje, zaista nije. Ima gomila različitih analiza na netu i bukvalno svaki predlog je bolji od ovoga što imamo sad...

          Još lepih vesti - Porsche se i zvanično interesuje za ulazak u F1 kao dobavljač pogonskih sklopova od 2020/21:

          https://www.autosport.com/f1/news/13...gine-programme
          Last edited by Vanja #66; 05-09-17, 18:28.

          Comment


          • Originally posted by bice View Post
            Pa ako ukinu DRS kao sto trazi Brawn, preticanja nece ni biti.
            Ne, nego će se pojednostaviti prednje krilo i omogućiti praćenje bez uticaja na performanse bolida iza. Mislim to je samo jedna od ideja, ima tu još dosta toga pored jednostavnijeg prednjeg krila...
            If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

            Comment


            • Nije samo do prednjeg krila, ali ono je svakako najuticajnije. Treba osmisliti čitav koncept koji će omogućiti lakše praćenje, npr koncept koji je ponudio Scarbs...



              Uz ovo bih dodao (možda čak i standardizovanu) oplatu iza zadnjih točkova, koja bi smanjila stvaranje turbulencije i time pospešila rad prednjeg krila dok se vozila prate...

              Comment


              • Pokreće se nova diskusija oko promene pravila za broj komponenti pogona za sledeću sezonu. Po planu, broj treba da se spusti na 3, međutim RB želi da se poveća na 5 ili makar da ostane na 4. Subjektivno, znaju da Renault neće biti u zavidnoj situaciji i da će imati problem. Objektivno, siguran sam da se sada prelazi u domen prevelikih troškova razvoja takvog pogona - koji potpuno poništavaju manje troškove izrade.

                Kada se u sve ovo doda i težnja da se kazne za preveliki broj komponenti u vidu nižih pozicija na gridu ukinu ili promene formu, pomislio sam da možda ne bi bilo loše uvesti progresivne kazne za promene komponenti. Npr, svaka prva dodatna komponenta povlači start sa jedne pozicije niže. Svaka druga komponenta povlači 5 pozicija niže. Svaka treća povlači start sa začelja - ali ovog puta ne kumulativno već ukoliko se istog vikenda donesu 2 treće komponente onda se kreće iz boksa. Svaka četvrta takođe da se krene iz boksa... Kako vama zvuči to?

                Steiner, direktor Haas ekipe, imao je dosta jednostavan argument zašto bi kazne trebalo zadržati - veliki timovi imaju sredstva da na svaku ili svaku drugu trku donose novi pogon i ako nema kazni za zamenu iskoristiće tu priliku. Dok bi sa druge strane verovatno dodatno naplaćivali klijentima svaki element pogona preko pravilima propisanog broja...

                Comment


                • Ako ne racunamo kilometre predjene na slobodnim treninzima i kvalifikacijama, mrzi me sad da sabiram i vadim prosek, u minutama je 360 min. Formula 1 180 min. MotoGP. Sezona F1 ima 20 trka po 300 km sto daje 6000 km u trci. Moto GP ima 18 trka po 120 km sto daje oko 2100 km. F1 ima 4 motora, znaci samo u trkama svaki F1 motor treba da predje 1500 km. MotoGP ima 7 (12) motora znaci motor u trci predje 300 km. Da zanemarimo tezinu i ceonu povrsinu bolida f1 i motocikla jasno je sto u Moto GP nema kazni i Honda je imala prvi kvar nakon 10 god. MOtociklizam nikad nije bio bolji a pratim od kad su se za titulu borili Fast Fredi I King Keni.

                  Comment


                  • Ima kazni za dodatni motor i u MotoGPu, pitaj Rossija kako mu je bilo sa kaznama 2011. i 2012. Malo su drugačiji motori za bajkove i za F1, u F1 su sad dosta niži obrtaji nego kod MotoGP mašina, a postoji i solidna razlika u budžetu jakog F1 tima i jakog MotoGP tima (skoro 10 puta manje novca je u MotoGPu)...

                    Mislim da je 4-6 agregata po sezoni kao standard ok. 3 je već smešno, 7 je nekako previše za F1 i tu bi već bili poveliki troškovi.

                    Comment


                    • Necu sa da ga uznemiravam dok se oporavlja.
                      To je to tad je bilo 5 motora, videli da ne valja digli na 7. I u F1 neka bude tako a za Hondu i nove proizvodjace desetak dok ne zabeleze pobedu po suvom.

                      Comment


                      • Originally posted by Alen P View Post
                        Necu sa da ga uznemiravam dok se oporavlja.


                        Originally posted by Alen P View Post
                        To je to tad je bilo 5 motora, videli da ne valja digli na 7. I u F1 neka bude tako a za Hondu i nove proizvodjace desetak dok ne zabeleze pobedu po suvom.
                        Kako ide Hondi, mislim da bi im sad i dozvolili ostali timovi... Kad su tek ušli, imali su godinu dana više za razvoj i prisustvovali su svim sastancima na temu pogona, tako da sumnjam da bi im tad Ferrari ili Red Bull odobrili posebna pravila...

                        Comment


                        • Ako Sajnc ide u Reno hoce li Palmer da dobije otkaz? Bio sam ubedjen da je dobio ugovor i za sledecu godinu.

                          Comment


                          • Da, Palmer u tom slučaju ostaje bez angažmana, Gasly prelazi iz Super Formule u F1... Palmer umalo nije izgubio angažman posle Mađarske, kakva crna 2018, momak je daleko od potrebnog nivoa za Renault.

                            Comment


                            • Palmer još nema ugovor za 2018, ali ne znam koliko je blizu to da Sainz pređe u Renault.

                              Comment


                              • Pričali smo na drugim temama, po svim informacijama Sainz je potpisao ugovor sa Renaultom, moguće da već od Malezije pređe tamo... Sve je to deo dogovora između McLarena, Toro Rossa, Honde i Renaulta.

                                Comment

                                Working...
                                X