Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts







  • Ubedljivo najveća promena u 2017. je prisutnost F1 na društvenim medijima. Bernie je želeo da održava elitizam F1 i da tera ljude da plaćaju mnogo da bi videli i osetili deo tog sveta, ali svet se promenio i profit se danas stvara otvorenošću...
    Last edited by Vanja #66; 19-08-17, 15:12.

    Comment


    • Dvosedi za posetioce sa dubljim džepovima će dobiti novi aero paket, kao i mnoge druge novitete sledeće godine (elektroniku, ekran za putnika da vidi gde je na stazi i sl...



      Comment


      • https://www.racer.com/international/...-halo-for-2018

        Halo/Oreol će biti i na F2 bolidima već naredne sezone...

        Comment


        • Brawn traži način da se izbace kazne za zamene komponenti pogonskog sistema (motor, menjač i ostalo) kao i da se DRS ukine. Cilj za promenu pravila oko tih kazni sa poemranjem na gridu je 2020. kad će verovatno na snazi biti nova pravila za pogon, a za izbacivanje DRS-a će biti naredna sezona, tj. 2021. Sa velikim akcentom na tome da se dogovore pravila između FIA i timova koja će iznedriti bolide koji će moći da se trkaju jedan do drugog bez prevelikog uticaja na performanse - sve ono što trenutno nemamo - te da će samim tim DRS biti nepotreban.

          https://www.motorsport.com/f1/news/g...rs-947189/?s=1

          Sve što Brawn pominje mi se apsolutno dopada za dugoročnu situaciju u F1. Jedino što FOG/Liberty guraju a da mi se ne dopada je povećanje broja trka na preko 20, međutim tu postoje određeni otpori i nadam se da će se od toga ipak odustati.

          Comment


          • Preduhitrio si me, upravo sam hteo da postavim istu vest. Ukidanje kazni ili povecanje broja motora ce doneti bolje trke, vozaci ce moci da stisnu do kraja a ne da se zadovoljavaju pozicijom zarad cuvanja motora. E sad kako ce spreciti da imamo situaciju trka-motor nene znam. A mozda bi prava stvar i bila jednostavni , jeftini motor pa menjaj kad hoces.

            Comment


            • Pa iskreno, ne znam da li bi bilo nečeg lošeg da se uvedu kazneni negativni poeni za te zamene delova? Ili da se vrati na početak 200ih, svaki vikend nov motor, pa da troškovi odu u bestraga...

              Comment


              • Za tim moze ali ako bi uveli za vozace ja to nebih pratio.

                Comment


                • Mislim da im to nije cilj, mislim da žele da naprave sistem koji bi tehničke kvarove i zamene delova pogonskih sklopova pre trke omogućio bez posledica po vozača, bila to startna pozicija ili kazneni poen. A ako tokom trke nešto strada, stradalo je i ide se dalje... E sad, naravno ako postoji pravilo da moraš da koristiš 4 komponente tokom sezone, a ne postoji nikakva kazna, onda pravilo gubi smisao...

                  Ne znam, pada mi na pamet vremenska kazna na kraju trke ili tokom prvog zaustavljanja na zameni pneumatika... Po 5s za svaku komponentu npr. Mada opet, mislim da žele da izbegnu svaku vrstu kazne...

                  Comment


                  • Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Brawn traži način da se izbace kazne za zamene komponenti pogonskog sistema (motor, menjač i ostalo) kao i da se DRS ukine.
                    PODRZAVAM!

                    Jedino što FOG/Liberty guraju a da mi se ne dopada je povećanje broja trka na preko 20, međutim tu postoje određeni otpori i nadam se da će se od toga ipak odustati.
                    Ako Nascar moze da ima 36 zasto F1 ne bi mogla preko 20? Ja sam za svo vise trka, da bude smanjena razlika medju timovima i svaki vikend ce biti zanimljiv.

                    Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Pa iskreno, ne znam da li bi bilo nečeg lošeg da se uvedu kazneni negativni poeni za te zamene delova? Ili da se vrati na početak 200ih, svaki vikend nov motor, pa da troškovi odu u bestraga...
                    A zasto se ne smanje troskovi razvoja motora? Zasto se ne pojednostave motori i da budu jeftiniji za izradu i bez problema 1 motor 1 vikend kao u Nascaru. A u Nascaru niko ne kuka da je skup sport. Pa tamo neki timovi imaju i po 4 auta. To treba F1 jednostavnost i jeftinost i da mali timovi mogu zaraditi.
                    Last edited by Sam Hornish Jr.; 31-08-17, 12:50.
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • Formula 1 je šampionat koji se održava širom sveta, a ne samo u Americi kao Nascar. Razmisli malo i o logistici, kao i o tome da timovi u svojim bazama razvijaju nove delove koji se ne mogu razviti za dan, a ni teleportovati. Siguran sam da ni vozači, a ni publika ne žele gledati više od 20 trka u sezoni, a Formula je uvek bila tehnički najnapredniji i najskuplji auto-moto sport tako da ne verujem da će se to promeniti.

                      Послато са ZTE Blade V6 уз помоћ Тапатока
                      If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                      Comment


                      • Ako Nascar moze da vozi 36 trka u Americi moze i F1 da ima mnogo vise trka u Evropi.
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • Alonso ostaje, Meklaren raskida sa Hondom

                          http://www.b92.net/sport/automoto/f1...nav_id=1300077
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • To još nije zvanično, ali čim se trka završila znalo se kako će se ta priča završiti. Honda je maltene morala da im donese poene sa oba bolida da bi McLaren razmatrao nastavak saradnje. Todt i Brawn će se umešati i izdejstvovati dogovor STR i Honde, a pominje se da Sainz pređe u Renault (i da se za to lepo nadoknadi STR-u) u okviru tog paketa promena...

                            Comment


                            • Todt bi da Oreol za vodećeg u šampionatu bude drugačiji od drugih...

                              http://www.f1fanatic.co.uk/2017/09/0...pionship-todt/



                              Comment


                              • Tesko mi je poverovati da ce RB pustiti Sainca to su i rekli u vise navrata jer ja mislim da oni njega spremaju za mesto u RB 2019 umesto Rika ili Maxa.

                                Mada ja da sam na Renaultovom mestu dao bi ultimatum RB "dajte nam Sainca ili necete dobiti jednake motore."
                                Last edited by Sam Hornish Jr.; 05-09-17, 12:51.
                                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                                Comment

                                Working...
                                X