Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: Formula 1

    'We have to do something,' warns Bernie

    Bernie Ecclestone has warned Formula One fans to expect a return to the processional racing of Bahrain if rain does not intervene to spice up proceedings.
    The season's new regulations, which include no refuelling and only one change of tyres during the race, mean that cars have struggled to overtake one another on similar tyres and car weights.
    But the intervention of Mother Nature in both the Australian Grand Prix and Malaysian Grand Prix qualifying has added to the excitement.
    "Don't be fooled, we have been lucky with the rain," said Ecclestone. "We have got to do something.
    "For the first time the teams have realised that they have to do something about it. We don't need reverse grids, we just need more overtaking."
    Ecclestone believes that the solution could be to make the front wing smaller and get rid of the double diffuser system that Brawn GP pioneered so successfully in 2009. And if that doesn't work, Bernie has an even more radical solution up his sleeve.
    "Why not just get a beautiful girl in and draw out the drivers for the top 10 [on the grid]?" *T_*@SR &*#GI(] &Q45q@% $JS}|

    Comment


    • Odg: Formula 1

      [quote author=ferrari1 link=topic=2406.msg121221#msg121221 date=1270536637]
      'We have to do something,' warns Bernie


      "Why not just get a beautiful girl in and draw out the drivers for the top 10 [on the grid]?" *T_*@SR &*#GI(] &Q45q@% $JS}|
      [/quote]

      *T_*@SR &*#GI(] ... Matori Jarac... ma ništa taj ne zna &*#GI(] @R&}*


      Comment


      • Odg: Formula 1

        Durango announces 2011 F1 bid

        FIA: Ride height devices would be illegal

        Ecclestone eyes Russia, New York

        Comment


        • Odg: Formula 1

          [quote author=Vladan link=topic=2406.msg121016#msg121016 date=1270303300]
          Nisam vidio da su Sumi i Rozberg izletjeli(a upravo tada je i Sumaher bio na stazi,kamera ga je pratila,na kraju Q1) (%fsd%&j
          A mislim da svako ko je pogledao vise od dvije kisne trke u zadnjih 5 godina je mogao da se uvjeri kakav je Masa vozac,ma njemu ne treba ni kisa,da bi provodio vrijeme van staze &*#GI(]
          [/quote]

          ma ja upravu si bernie ecclestone mu je dao 39 bodova hendikepa na pocetku sezone nije on to osvojio nikako
          *New England Patriots*
          *Scuderia Ferrari Maranello*

          Comment


          • Odg: Formula 1

            [quote author=troy_polamalu link=topic=2406.msg121968#msg121968 date=1270925283]
            [quote author=Vladan link=topic=2406.msg121016#msg121016 date=1270303300]
            Nisam vidio da su Sumi i Rozberg izletjeli(a upravo tada je i Sumaher bio na stazi,kamera ga je pratila,na kraju Q1) (%fsd%&j
            A mislim da svako ko je pogledao vise od dvije kisne trke u zadnjih 5 godina je mogao da se uvjeri kakav je Masa vozac,ma njemu ne treba ni kisa,da bi provodio vrijeme van staze &*#GI(]
            [/quote]

            ma ja upravu si bernie ecclestone mu je dao 39 bodova hendikepa na pocetku sezone nije on to osvojio nikako
            [/quote]

            Apsolutno si upravu +*@WT*48*

            Comment


            • Odg: Formula 1

              [quote author=troy_polamalu link=topic=2406.msg121968#msg121968 date=1270925283]


              ma ja upravu si bernie ecclestone mu je dao 39 bodova hendikepa na pocetku sezone nije on to osvojio nikako
              [/quote]



              Nemam sta sa djetetom da pricam o F1 @(*6sd$%
              sigpic

              Comment


              • Odg: Formula 1

                [quote author=Vladan link=topic=2406.msg121976#msg121976 date=1270925757]
                [quote author=troy_polamalu link=topic=2406.msg121968#msg121968 date=1270925283]


                ma ja upravu si bernie ecclestone mu je dao 39 bodova hendikepa na pocetku sezone nije on to osvojio nikako
                [/quote]

                Nemam sta sa djetetom da pricam o F1 @(*6sd$%
                [/quote]

                ja bar svoju dob ne sakrivam...massa je trenutno vodeci vozac F1 sampionata a tvoj schumi je ispod..daleko ispod
                *New England Patriots*
                *Scuderia Ferrari Maranello*

                Comment


                • Odg: Formula 1

                  [quote author=troy_polamalu link=topic=2406.msg121978#msg121978 date=1270926025]
                  ja bar svoju dob ne sakrivam...massa je trenutno vodeci vozac F1 sampionata a tvoj schumi je ispod..daleko ispod
                  [/quote]

                  sigpic

                  Comment


                  • Odg: Formula 1

                    smijesan si.... &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]
                    *New England Patriots*
                    *Scuderia Ferrari Maranello*

                    Comment


                    • Odg: Formula 1

                      [youtube]r9V8oAOUMSs[/youtube]

                      Comment


                      • Odg: Formula 1

                        Opuštencija ljudi, što se kočite ? Pa svako ima pravo na svoje mišljenje, zar ne ?
                        Bez nervoze, samo laganica, bitno da je šampionat koliko toliko uzbudljiv (za sada)... @(*6sd$% h5g6k8


                        Comment


                        • Odg: Formula 1

                          Shanghai team previews
                          Mercedes 'B' car rumoured
                          Michelin wants tyre war to return




                          Comment


                          • Odg: Formula 1

                            Da li Fetel moze da dobije Shanghai? Sta mislite?

                            Comment


                            • Odg: Formula 1

                              Bez problema.
                              Samo da ga tehnicki kvar ne zaustavi.

                              Comment


                              • Odg: Formula 1

                                [quote author=dusan1610 link=topic=2406.msg122823#msg122823 date=1271178286]
                                Da li Fetel moze da dobije Shanghai? Sta mislite?
                                [/quote]

                                Može !!! @(*6sd$% h5g6k8


                                Comment

                                Working...
                                X