Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bice View Post
    http://trke.rs/fia-od-2017-vraca-dolivanje-goriva/

    Ne svidja mi se ovo pravilo vezano za gume,mada ne znam ni koliko je ovo pouzdana informacija.
    Dobro je zato što će timovi moći da biraju gume koje im odgovaraju te će šanse da Pirelli išta manipuliše biti umanjene. Znate ono, e Pirelli namerno donosi tvrđe gume zbog ovih, mekše gume zbog onih...
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • Sta ce ovo da znaci?
      http://www.autosport.com/news/report.php/id/119067

      Comment


      • Nostalgija verovatno, ali fakat je da ništa ne podstiče razvoj kao konkurencija. Kao i kad daš inženjerima odrešene ruke...

        Comment


        • http://gpda.motorsport.com/
          Asocijacija Gran Pri vozača (GPDA) pokrenula je anketu u kojoj će od ljubitelja Formule 1 tražiti mišljenje kako taj šampionat može da se unaprede.
          Anketa će biti sprovedena u saradnji sa sajtom motorsport.com, a u njoj mogu da učestvuju svi oni koji vole Formulu 1.

          Ona se sastoji od 50 pitanja o svim aspektima Formule 1 i namenjena je svim ljubiteljima, od onih koji povremeno pogledaju neku trku do onih koji im redovno prisustvuju.

          GPDA je nezavisna asocijacija koju čine aktivni vozači Formule 1, a prethodno se fokusirala primarno na bezbednost sporta.

          „Kao vozači Formule 1 mi delomo strast i duboku ljubav prema ovom sportu sa našim navijačima“, rekao je prvi čovek GPDA Aleks Vurc, „Želimo da damo svakom ljubitelju Formule 1 priliku da podeli tu strast i pomogne nam da razumemo šta zaista misli o nama i našem sportu. Čuli smo želje navijača da žele da se čuje i njihovo mišljenje i ovo je naša inicijativa da to postane stvarnost“.
          Glasajte momci da unapredimo F1
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • Možda trebamo mi napraviti temu za to, da ođe nebi škrabali.

            Po meni jedino riješenje da se smanje troškovi timova. Tako će manje dobijati priliku plaćeni vozači i imaćemo koliko toliko dobre trke. To je ono najosnovnije, može i da timovi sami biraju koje će gume koristiti, kao i ono oko goriva. To jest puno ali možda bi spaslili F1. Ako ovako nastave, mogu se lagano ugasiti i sa razlogom WEC serija će biti No1!

            Comment


            • Ja već glasao...

              Comment


              • Dzabe si glasao i pre je bilo ovakvih anketa i nicemu to ne sluzi veruj mi. Lepo kaze Kristijan Horner:

                Šefovi ekipa ne vide nikakav smisao u djelovanju Strateške grupe

                Strateška grupa je prošlog tjedna donijela niz prijedloga za 2017., ali šefovi Red Bulla, Force Indije i Toro Rossa smatraju da ekipe ne bi trebale određivati pravila i odlučivati o budućnosti Formule 1. Osim FIA-inog predsjednika Jeana Todta i šefa FOM-a Bernieja Ecclestonea, Stratešku grupu ovoga trenutka čine i predstavnici Ferrarija, McLarena, Mercedesa, Red Bulla, Williamsa te sljedećeg najboljeg tima – ove godine Force Indije. Ove momčadi mogu davati svoje prijedloge i glasove kada je riječ o promjenama pravila.

                Red Bullov šef Christian Horner, Force Indijin Bob Fernley i Toro Rossov Franz Tost vjeruju da bi Stratešku grupu trebalo odbaciti i odgovornost za donošenje pravila predati Todtu i Ecclestoneu.

                “Imali smo 18 mjeseci do dvije godine posla u Strateškoj grupi i ništa nismo napravili”, rekao je Fernley. “Trebamo potražiti bolji sustav. Za vrijeme Ecclestonea i bivšeg FIA-inog predsjednika Maxa Mosleyja smo znali točno gdje smo. Mislim da momčadi ne bi trebale donositi odluke o tome gdje Formula 1 treba ići. Momčadima bi trebalo biti rečeno gdje Formula 1 ide.”

                Sa svojim kolegom se složio i Christian Horner koji smatra da sve ekipe gledaju samo svoju korist te da će zato glas dati onim pravilima koja njima odgovaraju, a onima koja su dobra za Formulu 1.

                “Sportom upravlja FIA i promovira ga FOM, a ta dva dečka se trebaju naći i reći: ‘Što želimo napraviti od Formule 1?’ Svaka momčad ima nešto svoje te će se boriti za sebe. Ako momčadima date mogućnost da pokušaju dogovoriti set pravila, nikada se svi neće složiti.”

                Franz Tost se složio i dodao:

                “Raspravljamo o previše stvari. Imamo previše beskorisnih sastanaka. Odlučivati bi trebali Bernie i Jean. Ne bi trebali pitati ekipe jer se one neće složiti.”
                Last edited by Sam Hornish Jr.; 22-05-15, 14:11.
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Ja već glasao...
                  Daj linc

                  Comment


                  • Originally posted by bice View Post
                    http://gpda.motorsport.com/


                    Glasajte momci da unapredimo F1
                    Ako vozaci koji voze F1 ne znaju sta je najbolje za F1 kako ce tek onda njeni gledaoci znati
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • Last edited by Dule Krtola; 22-05-15, 21:02.

                      Comment


                      • Iii toliko o ratu guma...

                        Comment


                        • http://trke.rs/haas-trazi-veterana-za-narednu-sezonu/

                          Hmmm...sta kazete na ovo?
                          Dreams are coming true.


                          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                          Comment


                          • Odličan tekst:

                            http://www.crash.net/f1/news/219339/...you-begin.html

                            Razne se stvari događaju u pozadini, ali sviđa mi se ideja o B timovima na kraju teksta...

                            Comment


                            • Originally posted by bice View Post
                              Volio bih Veber da to bude, ali ne znam koliko je to realno.

                              Comment


                              • Webber da napusti Porsche koji se u WEC-u bori za pobjede da bi vozio za Amerikanca sa novim projektom u F1?
                                Last edited by Bastia33; 31-05-15, 17:48.

                                Comment

                                Working...
                                X