Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
    A sta kazes za ovo. Ko je ovde kriv i jel neko kaznjen?

    Ovo prvo su ekstremni uslovi, vozaci nevide ispred sebe mozda ni metar

    Comment


    • Ko da bude kriv? Niko nije kriv. Očajni uslovi na stazi. Jedan mali kontakt + klizava staza = kolateralna šteta od 10 i više vozača. Ti čitaš šta ja pišem, zar ne?

      Originally posted by MarkedOne8 View Post
      Trkački incident je kada se može reći da vozač nije imao kontrolu nad situacijom i kada incident nije mogao da se izbegne. Za to su uglavnom zaduženi nepredvidivi ili neočekivani uslovi na stazi ili tehnički kvar.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • Gledam jutros snimak trke u Bahreinu i tek onako skapiram koliko mi fali stari zvuk motora



        a kamoli oni stariji bolidi, kroz maglu se sećam gledanja sa bratom nekada... ja za Šumija a on za Hakinena





        Puno lepše zvuče od ovih današnjih
        "It's not a good idea to look at Tommy Shelby the wrong way..."

        Comment


        • Ne vrijedi se raspravljati sa Samom, zato što pojam ''trkaći incident'' ima dva potpuno različita značenja u NASCAR-u i u ostatku svijeta.U NASCARU-u se trke baziraju na tome da neko nekog izbaci iz trke i dovede u životnu opsanost, kao što je Vanja već dobro rekao, našli su odličan sistem koji će uspiješno zadovoljiti američku publiku sa manjokom inteligencije koja nema pojma šta se dešava iza kulisa, slično našem narodu i političarima. Nešto slično gladijatorima u Rimu, milioni kretena gledaju jedan te isti film svaki put i uživaju u dovođenju nekoga u životnu opasnost. A i staze i tribine liče na arene.
          Ne, ne kažem da su ljudi koji prate NASCAR kreteni, ali riječ je dobro poslužila u poređenju. Pokušavam reći da je neko uspiješno milionima prodao psihološki trik koji ti daje zadovoljstvo kada gledaš druge ljude u opasnosti i na rubu. Znaš da je malo moguće da će se nešto jako ružno desiti, ali će doći blizu toga i jednim će se potezom uništiti veliki dio života vozača. Sve ono za šta radiš od treće godine uništi neki, da ne kažem nadrkani mangup koji te izbaci iz trke kada si u dobroj poziciji, a to ti je možda bila jedina šansa u životu upravo zbog te vaše logike ''ko je najbolji toga dana, pobjeđuje''.
          Vozači tako postaju figure koje su tu zbog showa a ne zbog trkanja i karijere. Stavljaju svoje živote ne kocku da bi debeli tip sa odreskom u jednoj i pivom u drugoj ruci, i odrozanim šlicem u fotelji iza koje stoje visi zastava SAD-a uživao u njihovim sudarima i nestašlucima. Obično oni sa najvećim mudima postaju poštovani.

          Tako ja vidim NASCAR, jedan veliki show serviran za američku publiku u kojoj nije bitno biti brži od ostalih, jer se to na oval stazama vozačkim sposobnostima ne može postići, već je bit biti ''bad boy'', izgurati nekoga iz trke i uzeti mu poziciju. Ako ti misliš da je to pravo trkanje, samo izvoli, niko ti ne brani da ih poštuješ i voliš, ali ja mislim da je primitivno i loše za cjelokupno društvo.

          Comment


          • Covece od 2001 niko nije pogino u Nascaru, o kakvoj ti zivotnoj opasnosti pricas? Pa Nascar je 100 puta bezbedniji od Formule 1 jer u Nascaru vozaci sede u zatvorenom i prilicno su bezbedni dok su u F1 na otvorenom i ne tako sigurni(Masa 2009 Hungaroring, Bjanki 2014 Suzuka).

            Ti imas skroz pogresnu predstavu o Nascaru mislis da se do pobede dolazi iskljucivo sudarima a ne vozackim umecem sto nije tacno. Da li si ti pogledao ijednu Nascar trku ove godine?
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • Jesam.

              Pa sam si rekao da je glavna taktika u NASCAR-u ''bump'n'run'' ili kako već, i kakva je to trkaća serija u kojoj smiješ izbaciti protivnika iz trke? Bit trkanja jeste biti brži od drugog, a ne izbaciti ga sa staze.
              Isto da u fudbalu jedan igrač izađe u polomi noge desetorici protivnika...
              NASCAR je šou, to je činjenica i od toga se ne može pobjeći, stoji da je trkaća serija samo zato što voze automobile.


              Moje mišljenje, znam da ga nećeš poštovati nit ćete boleti za njega. Problem je što svijet motosporta ne možeš vidjeti drugim očima nego kroz NASCAR i zbog toga ću se maniti više ove teme, jer nema poente. Vidim da su i tebe uspijeli zaslepiti i svaka im čast na tome.
              Last edited by Bastia33; 20-04-15, 20:14.

              Comment


              • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                Covece od 2001 niko nije pogino u Nascaru, o kakvoj ti zivotnoj opasnosti pricas? Pa Nascar je 100 puta bezbedniji od Formule 1 jer u Nascaru vozaci sede u zatvorenom i prilicno su bezbedni dok su u F1 na otvorenom i ne tako sigurni(Masa 2009 Hungaroring, Bjanki 2014 Suzuka).

                Ti imas skroz pogresnu predstavu o Nascaru mislis da se do pobede dolazi iskljucivo sudarima a ne vozackim umecem sto nije tacno. Da li si ti pogledao ijednu Nascar trku ove godine?
                http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...atal_accidents

                Last edited by raven2005; 20-04-15, 23:31.

                Comment


                • Report: Audi will drop Le Mans program, join Formula 1
                  http://www.roadandtrack.com/motorspo...oin-formula-1/

                  Relativno star link, ali vredno čitanja i maštanja. Ovo mi sve nekako ima smisla, samo se nadam da može što pre da se ostvari.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Bastia33 View Post
                    Jesam.
                    I navedi mi u kojoj od ovih 8 trka je pobednik dosao sudarom?

                    Pa sam si rekao da je glavna taktika u NASCAR-u ''bump'n'run'' ili kako već,
                    JEDNA OD TAKTIKA, ali ne i iskljuciva taktika!

                    i kakva je to trkaća serija u kojoj smiješ izbaciti protivnika iz trke?
                    Prljava, bezobrazna, slobodna.

                    Bit trkanja jeste biti brži od drugog, a ne izbaciti ga sa staze.
                    Ima i jednog i drugog. A posto je Nascar kontaktni sport dozvoljeno je i izbacivanje.

                    Isto da u fudbalu jedan igrač izađe u polomi noge desetorici protivnika...
                    Nije ti na mestu poredjenje jer Nascar je kontaktni sport i dodiruju se automobilima a ne kao u fudbalu fizicki kontakt.

                    NASCAR je šou, to je činjenica i od toga se ne može pobjeći, stoji da je trkaća serija samo zato što voze automobile.
                    Pa normalno da je sou, i F1 je sou, vidis da u F1 svake godine pricaju o pravilima ne bi li popravili sou.
                    Last edited by Sam Hornish Jr.; 21-04-15, 13:16.
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • Da li se neko javlja za otvaranje teme VN Španije? Rok za javljanje do 27.04.

                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Mogu ja...
                        Last edited by Dule Krtola; 23-04-15, 15:19.

                        Comment


                        • Odobreno Pravi čim budeš hteo.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                            Odobreno Pravi čim budeš hteo.
                            Što se mene tiče, mogu odmah. Sve sam pripremio u jedan folder, tako da samo da kopiram i to je to.

                            Comment


                            • Originally posted by Dule Krtola View Post
                              Što se mene tiče, mogu odmah. Sve sam pripremio u jedan folder, tako da samo da kopiram i to je to.
                              Originally posted by MarkedOne8 View Post
                              Odobreno Pravi čim budeš hteo.
                              ....
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                                ....
                                Otvoriću idućeg vikenda. Pa da taman skupim još dodatne materijale, jer ipak toj je moj prvijenac

                                Comment

                                Working...
                                X