Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pazi, ne možeš uspoređivati incidente na oval stazama između automobila sa branicima i incidente na stazama na kojim se vozi bolid F1.
    Naravno da će svaki kontakt imati mnogo manje posljedice u NASCARu nego u F1. Zbog toga je i V8 supercars tako dobar, i zbog toga ljudi gledaju touring serije, zato što se tu ne traže najbrži vozači već najbolji trkači, oni koji će se za poziciju boriti od starta do cilja, gdje je kontak dozvoljen jer su brzine i štete manje.


    Ovo se polako pretvara u svađu ''moj tata je bolji od tvog tate'', pa bi te molio da počneš iznositi dokaze, kako je to NASCAR popularan u Evropi, i kako F1 nije u Americi? I kako bi ti to izjednačio timove da ne budu izjednačeni ali da budu dovoljno izjednačeni pa da vozač slabije izjednačenog tima ima šansu pobijediti?

    Evo moj dokaz da je F1 itekako popularna u Americi.

    Comment


    • Originally posted by Bastia33 View Post
      Pazi, ne možeš uspoređivati incidente na oval stazama između automobila sa branicima i incidente na stazama na kojim se vozi bolid F1.
      Pa i Nascar ima 2 klasicne staze.

      Pogledaj ove finise





      Zamisli da je FIA ovo vodila, sve bi pokvarila.

      Ovo se polako pretvara u svađu ''moj tata je bolji od tvog tate'', pa bi te molio da počneš iznositi dokaze, kako je to NASCAR popularan u Evropi, i kako F1 nije u Americi?
      Ja znam da se Nascar u Evropi prenosi na britanskom, francuskom, nemackom, skandinavskom, portugalskom trzistu i sada i kod nas zahvaljujuci Sport Klubu. A ovo ti pise na wikipedi:

      NASCAR is 2nd to the National Football League among professional sports franchises in terms of television ratings in the United States. Internationally, its races are broadcast in over 150 countries.
      I kako bi ti to izjednačio timove da ne budu izjednačeni ali da budu dovoljno izjednačeni pa da vozač slabije izjednačenog tima ima šansu pobijediti?
      Pa rekao sam kako jel citas moje postove? Znaci svima ista aerodinamika i ograniciti snagu motora.

      Evo moj dokaz da je F1 itekako popularna u Americi.
      To je na nivou IndyCara a to je slabo jer to je iza svih vecih americkih sportova.
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • Za staze sam mislio u vezi sa kontaktima. Oval staze su dobro ograđene i osigurane, dok na Spa imaš preko 6 kilometara krivina na kojima se vozi preko 120km/h kroz te krivine. Ako se desi kontakt u NASCAR-u on se i dalje može vratiti na stazu, dok to često nije slučaj u F1, a ako se i vrati, njegova trka je uveliko gotova. Ako puste da se vozači udaraju pri 340km/h, gdje će završiti? Takve se stvari sijeku u korijenu prije negoli neko nastrada.


        Aerodinamika je ista, pravila su ista za sve. Tri dobavljača motora pokrivaju 9 timova tako da će uvijek postojati 3 tima sa gotovo istim motorom...


        Šta ti očekuješ, da F1 gleda isti broj Amera kao i košarku ili am. fudbal? Sam si reko, F1 je gledana koliko i IndyCar koji stoji kao mnogo popularan sport u SAD-u.

        Comment


        • Sam, pogledao sam prvi video. Šta je tu uzbudljivo? Vozač od iza izgura ovog, okrene ga tek tako i nikome ništa. Sudije ništa. O poštovanju belih linija nema ni govora. Ja sam vozio rFactor online ligu 3 sezone za redom (pre 2-3 godine) i prsavao sam od nerviranja kad me neko udari u online igri, a ko zna kako je pravim F1 vozačima. A ne smem ni da zamislim kako izgleda ono što si rekao da se vozačima dozvoljava da sami reše nedoumice između sebe.
          Last edited by MarkedOne8; 19-04-15, 18:59.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Bastia33 View Post
            Za staze sam mislio u vezi sa kontaktima. Oval staze su dobro ograđene i osigurane, dok na Spa imaš preko 6 kilometara krivina na kojima se vozi preko 120km/h kroz te krivine. Ako se desi kontakt u NASCAR-u on se i dalje može vratiti na stazu, dok to često nije slučaj u F1, a ako se i vrati, njegova trka je uveliko gotova. Ako puste da se vozači udaraju pri 340km/h, gdje će završiti? Takve se stvari sijeku u korijenu prije negoli neko nastrada.
            Cekaj bre FIA pre nije istrazivala svaki incident. To je skoro uvedeno.

            Aerodinamika je ista, pravila su ista za sve. Tri dobavljača motora pokrivaju 9 timova tako da će uvijek postojati 3 tima sa gotovo istim motorom...
            Prosle godine u zadnjoj trci su se za titulu borila 4 razlicita tima i 3 razlicita motora.

            Šta ti očekuješ, da F1 gleda isti broj Amera kao i košarku ili am. fudbal? Sam si reko, F1 je gledana koliko i IndyCar koji stoji kao mnogo popularan sport u SAD-u.
            IndyCar uopste ne stoji kao popularan sport u Americi. Samo je jedna trka Indianapolis 500 popularna, popularna i od celog takmicenja.
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • Zamisli da si profesionalni vozač. Ceo vikend provedeš pripremajući se za trku. Razmišljaš o podešavanju bolida/automobila, strategiji... Dođe trkački vikend i voziš desetine i desetine krugova. Sve ok. Onda dođe trka i neki mongoloid te spiči bez imalo pardona. To je možda fensi i kul iz pogleda navijača, ali postavi se u telo vozača. Najmanji je problem staviti im rakete u bolide i hajde da gledamo kako ginu i nama to da bude smešno i zabavno. Poslednja pogibija u F1 je zabeležena 1994., a ako wikipedia ne laže, u Nascar-u pogine vozač svakih 15-18 meseci. Zar nije jadno koliko navijača ostane bez svog omiljenog vozača svakih godinu i po dana? Pa nek ima samo hiljadu navijača pa je opet žalosno.

              Znači ponavljam... stavi se u perspektivu vozača.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                Sam, pogledao sam prvi video. Šta je tu uzbudljivo? Vozač od iza izgura ovog, okrene ga tek tako i nikome ništa. Sudije ništa. O poštovanju belih linija nema ni govora. Ja sam vozio rFactor online ligu 3 sezone za redom (pre 2-3 godine) i prsavao sam od nerviranja kad me neko udari u online igri, a ko zna kako je pravim F1 vozačima. A ne smem ni da zamislim kako izgleda ono što si rekao da se vozačima dozvoljava da sami reše nedoumice između sebe.
                Sta da ti kazem, to su prave trke gde ima i kontakta. A ne ove seka-perse u F1 sto se zale za gluposti i FIA koja se mesa u njihove duele.
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Prava trka? Prava trka je da ti nekog izguraš sa staze? To je umeće? Ozbiljno?

                  Comment


                  • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                    a ako wikipedia ne laže, u Nascar-u pogine vozač svakih 15-18 meseci.
                    To nije tacno. Zadnji fataliti u Nascaru je bio na Dejtoni 2001 kada je pogino Dejl Earnhardt. Od tada su uvedene neke mere bezbednosti i niko nije pogino. Pa IndyCar i F1 su opasniji od Nascara jer su vozaci na otvorenom.

                    Prava trka? Prava trka je da ti nekog izguraš sa staze? To je umeće? Ozbiljno?
                    Ako ti taj neko smeta sto da ne pokusas da ga izguras to se zove "bump n run" i deo je trkanja u Nascaru.
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                      Ako ti taj neko smeta sto da ne pokusas da ga izguras to se zove "bump n run" i deo je trkanja u Nascaru.
                      hahahhahahahahahhahahahahhaha pa ovo je predobro! Ovo ide u moj potpis na profilu! Pa ne verujem! hahahahahahhahahah
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Ok, vidim da imamo skroz drugačije poglede na trkanje...

                        Comment


                        • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                          hahahhahahahahahhahahahahhaha pa ovo je predobro! Ovo ide u moj potpis na profilu! Pa ne verujem! hahahahahahhahahah
                          Ja ne znam sta je smesno. U Nascaru neki vozaci ce uciniti sve da pobede. Dok su u F1 ograniceni i ustrojeni.
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                            Ja ne znam sta je smesno. U Nascaru neki vozaci ce uciniti sve da pobede. Dok su u F1 ograniceni i ustrojeni.
                            Lepo ti kažem. Stavi se u položaj vozača. Znači sad maksimalno ozbiljno pričam. Voziš, najbrži si i niko ti ne može ništa, i dođe onaj sporiji i mlatne te od iza. Gde je tu korišćenje mozga, veštine i talenta? 0 bodova!

                            Pogledaj snimak najpoznatijeg duela u istoriji F1.



                            Šta bi ti presudio u ovom slučaju? Znači taj što je odustao iz trke je Alan Prost, taj što je napao od iza i nastavio trku nakon pomoći redara je Ayrton Senna.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • Svaka cast Seni za pokusaj, to je pravi "RACER"! Ovo u Nascaru ne bi nista dirali a cuo sam da je FIA kaznila Senu ali ne zbog kontakta nego zato sto je nastavio trku presekavsi sikanu. Koja glupost
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                                Svaka cast Seni za pokusaj, to je pravi "RACER"! Ovo u Nascaru ne bi nista dirali a cuo sam da je FIA kaznila Senu ali ne zbog kontakta nego zato sto je nastavio trku presekavsi sikanu. Koja glupost
                                Ok, to je mišljenje za Senu. Reci mi drugi deo tvog odgovora. Šta misliš o Prostu? Osvojio je tog vikenda pol-poziciju i bio je ispred u trci. Da li je zaslužio da ga na taj način izbaci iz trke ili je makar zaslužio da ga pošteno obiđe? Istu stvar je Šumaher uradio Žaku Vilnevu 1997. godine na Hungaroringu. Takođe je kažnjen i diskvalifikovan iz šampionata što znači da je izgubio i drugo mesto u šampionatu.

                                A ovo ti je preticanje Raikkonena nad Fisichellom na istoj toj stazi samo 2 krivine kasnije. (Tada nije bilo ni DRS-a ni KERS-a)

                                Last edited by MarkedOne8; 19-04-15, 19:53.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X