Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jedina fotka za sad, izgleda. Pa, izvori su pogodili da je hibird Mercedesovog i Ferrarijevog dizajna...

    Comment


    • ra168e.jpg
      Honda RA 168 E

      A ovo je legendarni Hondin motor iz 88 god. Nije bio u vodstvu samo 31 krug te godine.
      Last edited by Alan; 02-10-14, 08:11.

      Comment


      • Počeo WRC u Francuskoj, i odmah na SS2 problemi sa motorom za Ogiera. Latvala je vidio priliku i sigurno da ju neće ispustiti kao u Njemačkoj, trenutno leti i ima prednost od 8,5s ispred Mikkelsena, ostala je još jedna etapa danas. Sigurno da se ovo neće sviđati Ogieru, ako Latvala pobjedi u njegovom dvorištu. S druge strane, ja kao navijač Jari-Mattija uživam u ovoj situaciji, iako šanse da Latvala postane šampion su veoma male nakon Njemačke.

        Comment


        • I službeno je, Vettel napušta Red Bull, dolazi Kvyat.
          http://www.infiniti-redbullracing.co...iver-line-2015

          Comment


          • Prva pobjeda Latvale na asfaltu.
            Kako je bila (i dalje je) cijela zbrka sa Bianchijem, nisam ni gledao Power Stage niti pratio zadnje dvije etape, ali odlična vožnja te vraćena šansa za šampionat. Odličan reli za Mikkelsena, kao i za Meekea. Šteta za Kubicu na kraju, ispustio četvrto mjesto na zadnjoj etapi, stvarno ga ne ide...



            Ostala su dva relija do kraja, a Ogier vodi sa 27 bodova prednosti, to je bukvalno jedan reli i Jari ga može prestići. Biće zanimljivo

            Comment


            • Jedna vest koja je mene obradovala, ali nazalost gotovo je s voznjom :/
              http://www.sportklub.rs/zan-tod-suma...normalan-zivot
              sigpic

              Comment




              • Staza u Bakuu, Azerbejdžan. GP Evrope od 2016. Ukratko - Valensija vol 2. (bez mosta i sa kružnim tokom)...

                Comment


                • Deonica oko trga ima zanimljive krivine. Ovo ostalo je u stilu ‚‚mo'š ga bačiš".
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Ovaj mali sektor od tri šikane je dobar, ima nekih krivina koje su ok, ali onaj kockasti sektor (2/3 staze) nema nikakvu poentu...

                    Comment





                    • Koliko mi je žao što sam u totalno drugoj vremenskoj zoni u odnosu na Australiju... Bez sumnje V8 Supercars je najbolja turing serija

                      Comment


                      • Originally posted by Bastia33 View Post



                        Koliko mi je žao što sam u totalno drugoj vremenskoj zoni u odnosu na Australiju... Bez sumnje V8 Supercars je najbolja turing serija
                        Ja je pratim godinama, i napredovali su stravicno. Nekad su bili low-cost_low-tech, sada su puno zanimljiviji. Prigrlili su Evropske standarde na svoj nacin, i mogu ti reci da je pun pogodak.
                        Vidi samo header!
                        Last edited by Gogi; 13-10-14, 18:36.
                        sigpic
                        No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

                        Comment


                        • Kratko o stanju Julesa...

                          Jules Bianchi will not give up after Japan accident, says his father
                          http://www.bbc.co.uk/sport/0/formula1/29610752


                          Comment


                          • 50g može da se preživi bez težih posledica ako se doživi usporenje prema napred (vozač u sudaru) i ako nema nikakvog udarca stranog tela u telo čoveka. Ako usporava okrenut leđima, čovek može da pretrpi do 70g. Naravno, radi se o kratkim udarcima, mislim da ni pola sekunde ne sme da traje. Tako da je 92g baš mnogo... Stvarno mu želim svu sreću, da ima srce i volju to znamo, ako ne bude mogao da nastavi u F1, šta da se radi, samo da se izvuče bez većih posledica...

                            Comment


                            • Takve cifre se ne pominju ni u laboratorijama za testiranje u komercijalnom saobraćaju pa ni u naučnim emisijama na Discovery-u... Kažu da je čudo što je još uvek živ...
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • Mislim da se ovako ne testira ni pri kreš testovima za F1, kamoli za obične automobile. Ovo je bio bukvalno najgori mogući scenario - ne udara se nosem koji je napravljen da rasprši tu energiju dok se komada tokom udara već se udara verovatno jedinim delom bolida koji nije pravljen za upijanje udara i ne udara se u zaštitnu ogradu koja isto tako upija energiju nego se udara u praktično potpuno krut utovarivač koji poleti tih 2m u vazduh (sa svojih tričavih 10t mase).

                                Comment

                                Working...
                                X