Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne idem na Sajam u BG-u, ali sad mi je zao sto sam ga propustio...

    Izgleda da momak zna da vozi, mozda nije kao Milos Pavlovic, ali svakako se nadam da ce lakse naci novac za ozbiljnije serije...

    Comment


    • Nije kao Milos, ali ima i manje ciljeve. Da se Pavlovic na vreme preorijentisao sa monokokova na neke GT varijante, siguran sam da bi pre ili kasnije dosao do WTCCa i cak mislim da bi imao svojih uspeha, ali on se skoncentrisao samo na F1 ovako ili onako. Steta. Pricamo o coveku koji je recimo svojevremeno u istim bolidima tresao Batona iz gaca.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Originally posted by Frenky View Post
        Pre 3 godine, dok sam malo istraživao Sočijev projekat za Zimsku Olimpijadu prateći ZOI u Vankuveru, prvi put sam video projekat ove staze. Sećam se da sam pomislio valjda se ovde neće voziti Formula 1.
        Uglavnom, projekat Olimpijskog sela je dobar, smestili su ga na obalu mora, u neposrednoj blizini međunarodnog aerodroma, a par desetina kilometara izvan samog Sočija, pored mesta Adler. Tu su smeštene sve dvorane (za dvoranske sportove), olimpijski stadion ( koji će posle OI pripasti lokalnom klubu), glavno olimpijsko selo i medija centar. Staza je projektovana tako da obilazi većinu ovih objekata koji su kružno raspoređeni oko jednog vodenog jezera u srcu Olipmijskog parka.

        Vidite i sami, gomila 90⁰ krivina i dva relativno dugačka “pravca”. Ono ”jezero “o kome sam pisao je između krivina 2-4 i ta dugačka krivina 3 bi mogla biti jedini zanimljiv sektor na stazi. Ovo ostalo je katastrofa, ne znam da li više vuče na Yas Marinu ili Singapur, a to su verovatno dve najgore staze u kalendaru.

        Spoiler

        Spoiler

        Spoiler

        Spoiler

        Spoiler

        Zaključak, dobijamo još jednu uličnu stazu koja na prvi pogled deluje fino upakovana u taj ekskluzivni ambijent olimpijskog parka pored mora, kao i u Abu Dabiju svi prateći objekti su poslednja reč tehnike itd. Samo se bojim da je ovo dosta sterilno, biće teško preticati među top timovima, čak i sa DRS-om. Takođe, ove označane brzine deluju previše optimistično za ovu konfiguraciju staze, čini mi se da nisu prilagođene današnjim bolidima i tendencijama da timovi smanjuju maksimalnu brzinu zarad brzine u krivinama.

        Comment


        • Prvo da kažem, u pravu si da liči i tačno je na sredini između Singapura i Yas Marina. Lično volim Yas Marina, ali definitivno nije najbolja staza. 321 na pravcu nije bilo ni ove sezone u Kini sa DRS-om na najdužem pravcu u kalendaru. 305 u onoj krivini... šta da kažem osim ,,bitch please". Tu ako bude 270-280 nek se raduju.Ne sviđa mi se taj zakrivljeni startno-ciljni pravac. Isto kao i u Valensiji, a to čak ima i Singapur. Jedino znatno pozitivno je to što je najzahtevnija krivina u levo, a staza je desni krug što znači da će se gume ravnomernije trošiti. Nema ni malo promena u visini terena. Tako mi fale Imola i A1.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • Molio bih da neko otvori temu za Španiju.Nemam internet na PC-u. Hvala u napred!
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • A ja jos jednom molim urednike i administratore da se zabrani reklamiranje domacih sajtova slicne ili iste tematike kao ovaj forum, ili im otvori poseban podforum.

              Comment


              • Kakav je ono aerodinamicki dodatak iza zadnjeg levog tocka na boidima RedBula?

                Comment


                • Od 2015. Honda se vraca u F1. I to kako, kao snabdevac motora Meklarena. Povratak stare kombinacije koja ce mnogim fanovima probuditi lepa secanja
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • Borkovic pobedio u prvoj trci na Salzburgringu.
                    http://www.fiaetcc.com/html/read_news.asp?idnews=324

                    Comment


                    • Steta sto je u drugoj imao problem sa gumom, bio je drugi u svojoj klasi. Bilo je mnogo ostataka na stazi, pretpostavljam da je do toga. Svaka cast Dusane svakako
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • Mecka pozvana pred FIA-in medjunarodni sud, odbacen slucaj protiv Scuderije, obzirom da je koriscen bolid od pre 2 godine...

                        Comment


                        • kanada ??? ko otvara
                          www.balkansimracing.com/forum

                          Real cars. Real racing. Dobrodosli

                          Comment


                          • Mladen Jergovic prestaje objavljivati komentare i odgovore na svom sajtu.
                            http://mladenjergovic.com/o-tempora-o-mores

                            Comment


                            • http://mladenjergovic.com/dosadilo

                              Da, to bi bilo to za neko vreme... Verovatno ce se to vratiti u nekom periodu, ali nece tu proci manje od 4-5 meseci...

                              Comment


                              • Strava, sud FIA-e kazni Mecku sa propustanjem testa mladih vozaca... Genijalno, majke mi...

                                Sa vedrije strane, novi Renaultov V6 motor ne zvuci tako lose...

                                Last edited by Vanja #66; 21-06-13, 15:49.

                                Comment

                                Working...
                                X