Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.hindustantimes.com/Motor-...e1-937322.aspx

    Nasao sam link na f1fanatic.co.uk, pa sam ga prosledio... Postoji realna mogucnost da se V6 motori dodatno odloze, jer ce kostati i do 30% budzeta timova. Plus, nikom se ne svidja kako zvuce... Bernie je to vec par puta govorio, ocekivao sam da se to nece ostvariti, ali eto...

    Bice jaaako zanimljivo ako se promena odlozi opet.

    Comment


    • Pa, ja sam se svo ovo vreme pitao šta je sa tom vešću jer se valjda u Maju ove godine pominjala vest da će se odložiti na trajno V6 motori jer su preskupi.Mislim da postoje dobre šanse da V8 ostanu do kasnih 10-ih.

      Čekaj, zar nije bila vest baš na F1Srbija da se Berniju dopada Ferarijev V6 zvuk?
      Last edited by MarkedOne8; 29-09-12, 10:37.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • Iako bih voleo novu turbo eru, mozda je stvarno najbolje da ostanu V8, u ovoj nekoj konfiguraciji. Sa sve KERS, TERS i ostalim stvarima. Hoce li biti znacajnih promena u aerodinamickom pogledu, manje prednje krilo ili tako nesto? Nesto sam procitao, ali ic se ne pominje...

        Comment


        • Jel moze neko da mi objasni koja je svrha promene?Cemu manji motori...

          Comment


          • Originally posted by Vibe View Post
            Jel moze neko da mi objasni koja je svrha promene?Cemu manji motori...
            Manja potrošnja, veća ekologija.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Vibe View Post
              Jel moze neko da mi objasni koja je svrha promene?Cemu manji motori...
              Ko sto rece Marked, manja potrosnja pre svega, manje CO2 koji se izbacuje u vazduh (mada je Bernie u pravu kad kaze da ako se timovi odreknu jednog kamiona vise ce uraditi za ekologiju nego ako se uvedu V6) ali sa turbo sistemom ne bi terbalo da ima preveliki uicaj na snagu. Takodje, kao i svaka promena u zadnjih 20 godina, zeli da se podstakne promena snaga na vrhu. Kao sto je 2009. u prvi plan iskoci Brawn GP tim, pa onda Red Bull, tako ce mozda sad Mercedes da iskoci, a mozda i Ferrari ili Renault sa nekim od dva sticenicka tima. Mada, Bernie je poznat kao neko ko dobije sta zeli, a on zeli da ne slusa V6 zujalice.

              Comment


              • Dok nema teme, kratka napomena. Button je dobio kaznu od 5 mesta na stratu zbog promenjenog menjaca. Lewisov je, verujem, takodje zamenjen, ali posto nije zavrsio trku, onda to moze da se uradi bez posledica.

                Comment


                • www.balkansimracing.com/forum

                  Real cars. Real racing. Dobrodosli

                  Comment


                  • Jel moze neko od urednika da mi objasni temu " F1srbija" tamo su samo linkovi ka tom sajtu i nista drugo, nema diskusije i slicno.
                    Jel to neki bratski sajt? Ako vec mora da postoji kao takva moze li da bude Pod-forum da ne zaklanja
                    ostale teme u Pod-forumu Opste F1 diskusije.

                    Comment


                    • Frenky, član ovog foruma, drži taj sajt.On je sebi za svoj sajt otvorio jednu temu i tu stavlja linkove vesti.Slabo komentarišemo jer se trudimo da tu temu ostavimo što čistijom.Ja sam krenuo da komentarišem u početku, ali mi je neko rekao da ostavimo tu temu, mada nije n bitno.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Ok, postoji taj sajt, znamo, ko hoce da cita neka ide tamo, mene interesuje ovaj nas.
                        a ako bas mora da bude neka bude tema negde drugde, kad udjem na SportKlubF1 prvo sto vidim F1Sbija
                        a ispod je puno zanimljivih tema i postova pa mi cesto neki promakne.

                        Comment


                        • Nekad je bilo i tekstova sa f1-serbia, pa su prestali da ostavljaju. Meni ne smetaju tekstovi, zapravo su prilicno validni i cuvaju ti nekih 15 minuta vremena koliko treba pregledati sve bitnije strane F1 sajtove. Osim toga, gledam jos par njih, pre svega zbog njihovih dobrih internacionalnih foruma...

                          U sustini, otvori ceo folder Opste diskusije i svaka zadebljana tema ima novi post, forum sto se toga tice ne gresi. Za svaki slucaj, umesto sto ides ponovo na link za pdf, idi na stranicu nazad, tako sigurno cuva informacije koje teme nisi video.

                          Comment


                          • Znam da se sluzim forumom Vanja, podebljane teme i sl. ali evo jednog primera
                            Alen Prost ce testirati novi Renov motor, V6 turbo valjda, to je za mene izuzetno znacajna vest i da je objavjena u nekoj drugoj temi mogla bi se komentarisati ovako ne.
                            Ali sta je tuje.
                            Last edited by Alan; 02-10-12, 20:00.

                            Comment


                            • Nema nikakve zabrane da se tamo iskomentarise, pa koliko sam puta ja zadnjih dana prokomentarisao tamo razne stvari... Ako nadjes vest negde koja nigde ovde nije ponudjena, postavi link od nje i kazi sta mislis. Ja sam, uzecu bas tu vest, danas to video, ali sam morao rano do fakulteta i nisam stigao da je ostavim, vratio sam se pre pola sata i video da je napisana, tako da nije ni bilo potrebe sad.

                              Kad smo kod toga, samo bih podsetio na Bernievu zelju, a koja moze biti uperena protiv Jean Todta, jer bi mu mnogo vise odgovarao Mosley opet na toj funkciji. Sa njim je imao prilicno "dobar" odnos - radi kako se dogovorimo.

                              Comment


                              • Zanimljiv podatak, procenat pobeda u odnosu na broj izvezenih trka

                                1 SCHUMACHER Michael 91 30.23
                                2 PROST Alain 51 25.63
                                3 SENNA Ayrton 41 25.47
                                4 MANSELL Nigel 31 16.58
                                5 ALONSO Fernando 30 15.71
                                6 STEWART Jackie 27 27.27
                                7 CLARK Jim 25 34.72
                                8 LAUDA Niki 25 14.62
                                9 FANGIO Juan Manuel 24 47.06
                                10 PIQUET Nelson 23 11.27
                                11 VETTEL Sebastian 23 24.21
                                12 HILL Damon 22 19.13
                                13 HAKKINEN Mika 20 12.42
                                14 HAMILTON Lewis 20 19.23
                                15 RAIKKONEN Kimi 18 10.59
                                16 MOSS Stirling 16 24.24
                                17 HILL Graham 14 8.00
                                18 BRABHAM Jack 14 11.38
                                19 FITTIPALDI Emerson 14 9.72
                                20 BUTTON Jenson 14 6.31
                                21 ASCARI Alberto 13 40.63
                                22 COULTHARD David 13 5.28
                                23 ANDRETTI Mario 12 9.38
                                24 REUTEMANN Carlos 12 8.22
                                25 JONES Alan 12 10.34
                                26 VILLENEUVE Jacques 11 6.75
                                27 MASSA Felipe 11 6.63

                                Comment

                                Working...
                                X