Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Slozio bih se sa vecinom, zamenio bih Kimija i Lewisa, Maldonadu bih dao kao oni Massi 4.5, Vergeneu i Ricciardu bih dao 5.5, STR7 je ocaj... Massi bih dao 3.

    Comment


    • Ko da Masa nije dovoljno spusten?

      Kimstera bih kao i Vanja zamenio sa Hamilton, a za Maldonalda jedna petica.Mozda bih pola ocene dao vise za batona i to je to.Gde njega u isti kos sa Kartikejenom?

      Comment


      • Alonso se jeste stopio sa F2012, ali da Massa ima tolikih oscilacija za razliku od njega, znaci samo da je stvar do Masse, bolid se tokom cele sezone ponasao manje-vise dosledno... Button... mozda bih mu dadnuo tih 5.5 zbog pobede, ali onaj suvi niz od 4 trke je bas los. Primetio sam da Italijani u ovom tekstu (posto je preuzeto od Gazzete dello Sport) idu dosta logikom SBBKBB, pa onda oduzimaju poene u zavisnosti koliko od toga nije bilo...

        Comment


        • http://www.f1fanatic.co.uk/2012/08/2...els-future-f1/

          Sjajan tekst o mogucnosti, prednostim i manama uvodjenja pokrivenih tockova i kokpita u F1. Fakat je da bi bilo bolje za bezbednost (da je bilo toga pre 20 i vise godina, Senna bi i dalje bio sa nama, kao i mnogi drugi), kao i za aerodinamicku efikasnost. Pritom, sve to je ranije vidjeno u F1, pre svega jer je bolje za aerodinamiku, ali je ubrzo bilo zabranjivano...A i izgledaju bitching as hell!





          Comment


          • Znas i sam Vanja da je jedan deo glamura F1 sto se vide vozaci, publika tacno vidi sta oni, kako skrecu, rade i reaguju. Tako da se meni ovo ne svidja, bar na neke duze staze.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Ova se tema dosta puta pojavljivala u zadnje vreme, ne bi me cudilo da od toga bude nesto. Bice to drugacija F1, bez sumnje, ali zar nije i ova F1 drugacija od one od pre 30 godina... A ta od one iz 60-ih, koja je na drugom kraju svemira od onih bolida-cigara sa kojima se zapocelo... Postujem tradiciju, ali vise volim napredak, narocito ako je vozac bezbedan do savrsenstva. Isto je i u tom tekstu napisano, u Indycar-u su zadnji tockovi dobili oplate, sto ima velike veze sa Weldonovom pogibijom...

              Comment


              • Jedno je napredak u bezbednosti, a nesto potpuno drugo menjati kompletnu koncepciju. Na engleskom se trke bolida zovu open wheel racing, gde se ovo open odnosi na to da su vozaci na otvorenom a ne u zatvorenom kokpitu. Zato je drugacije. Mada mislim da se ovaj napredak ne moze svakako zaustaviti.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/3395...djom-Brazilkom

                  Neko odmara, a neko ne... E moj Bernie, nemas ti problema u zivotu...

                  Comment


                  • Originally posted by Vanja #66 View Post
                    http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/3395...djom-Brazilkom

                    Neko odmara, a neko ne... E moj Bernie, nemas ti problema u zivotu...
                    Moram da kažem da ni Bernijeva izabranica nije u cvetu mladosti iako lična karta kaže drugačije.Možda Berni pokušava da prikrije razliku u godinama.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • Pare rade radnju ovde... Sta je boli uvo, seta se sa likom prema kom niko nije ravnodusan, bude vidjena, mozda dobije neko nasledstvo... Ali to nisu F1 price.

                      НЕ ВЕРУЕМ da cu gledati F1 trku na srpskom posle predugih godinu i po dana pauze. Jos ako Prime definitivno postane fudbalski kanal, mozda necu morati da menjam provadjera za sledecu sezonu. Al' zamalo, kad KDS nema HD snimke...

                      Comment




                      • Kako slika kaže, postoji mogućnost da Lotusov sistem ipak bude legalan sledeće sezone.
                        Last edited by MarkedOne8; 28-08-12, 16:26.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by MarkedOne8 View Post


                          Kako slika kaže, postoji mogućnost da Lotusov sistem ipak bude legalan sledeće sezone.


                          Cisto da se vidi slika...

                          Video koji si postavio na njihvoj temi sugerise nesto drugo u odnosu na ono sto se mislilo... On potpomaze DRS, ali funkcionise bez njega. Koliko sam skontao, u pitanju je vrlo fino proracunavanje oko protoka i pritiska kako bi se postigao zeljeni efekat.

                          Comment


                          • Originally posted by Vanja #66 View Post


                            Cisto da se vidi slika...

                            Video koji si postavio na njihvoj temi sugerise nesto drugo u odnosu na ono sto se mislilo... On potpomaze DRS, ali funkcionise bez njega. Koliko sam skontao, u pitanju je vrlo fino proracunavanje oko protoka i pritiska kako bi se postigao zeljeni efekat.
                            Možda i ne pomaže.'Ajmo ovako.DRS je zavistan od vozača.Na pravcima je aktiviran, u krivinama nije.Lotusov ,,uređaj" se sam aktivira u zavisnosti od brzine bolida tj. protoka vazduha.Da DRS jednostavno ne postoji na bolidima, taj sistem bi i dalje radio jednakim performansama, što se ne može reći za Mercedesov sistem koji bi ostao začepljen.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • Potpomaze Drag Redustion System, ne potpomaze zadnje pomicno krilce... ;) Pogresno sam se izrazio, jos pravilnije bi bilo reci - potpomaze (pojacava) efekat koji zadnje pomicno krilo vec stvara na pravcima.

                              Comment


                              • Originally posted by Vanja #66 View Post
                                Potpomaze Drag Redustion System, ne potpomaze zadnje pomicno krilce... ;) Pogresno sam se izrazio, jos pravilnije bi bilo reci - potpomaze (pojacava) efekat koji zadnje pomicno krilo vec stvara na pravcima.
                                Ako je tebi tako lakše da ga zoveš, ok.Ono što je bitno jeste da je to kao pasivni F-Duct iz 2010.Tada nije bilo DRS-a, a F-Duct je ipk radio.Da, ,,uređaj" radi isto što i DRS a to je da na pravcima smanjuje otpor tako što blokira (ako se može tako prevesti izraz stalling) zadnje krilo.Verujem da bi sistem preko 90% identično radio i kada DRS ne bi postojao, onih 10% spadaju u čistu slučajnost da DRS bolje ili loše utiče na ,,uređaj" prilikom promene aerodinamičke konfiguracije zadnjeg krila.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X