Announcement

Collapse
No announcement yet.

АБА 2015/16

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Kao navijač koji ide na utakmice tog kluba, nekako moram da ti odgovorim, red je. Pokušaću na fini način jer nema potrebe sa grubim riječima, prozivanjem.

    Ovako, iskreno mislim da su te riječi nepotrebne iliti takav stav. Generalno tokom sezone nisam viđao neko suđenje u korist Budućnosti, iskreno. Današnje suđenje je bilo baš loše, ako ćemo realno. I ako ćemo realno bilo je dosta sudiskih grešaka, koje su išle što na vodenicu Budućnosti što na Mege.

    Državni projekat...
    Pazi, ako je Voli iliti Bokan stao iz kluba, ne znači da je to državni projekat. Ne mora biti nakon svakog velikog ulaganja, nakon dobrih rezultata da bude državni projakat, namješteno bla, bla, bla. Očito si navijač jednog od Beogradskog kluba, pa svatam te riječi. Čim je neko ispred vas, odmah napravda, sve namješteno.
    Da sada Mega osvoji, imali bi nešto protiv Miška. U to sam siguran.


    PS: Da Tadija nije ubačio one 2 trojke pri kraju, i da je Mega dobila. Bili bila ova priča?


    Što kaže Luka nakon meča presudilo je iskustvo. I tu se slažem. Iskustvo se bolje snašlo u onom hausu. Hausu od suđenja. Nije Budućnost kriva što igrači iz Mege imaju procenat slobodnog bacanja, ispod 50%, čini mi se.

    Generalno se slažem da Budućnost ne može do Euro lige. Po novom pravilu. Prvak direktno, drugi baraž igra. Tako ne može jer ipak CZ je tim sa mnogo većim budžetom i sa mnogo boljim igračima.
    Last edited by Dule Krtola; 24-12-15, 22:03.

    Comment


    • #47
      Fino je kad se razvije ovako neka diskusija, mada Voli je po mom mišljenju za klasu ispod Zvezde i Cedevite, sad jbg mnogo zavisi oko pozicija u top4.

      Pa ta Budućnost se propisno obrukala u Eurokupu npr. svako teško gostovanje ogroman flop, eto dva puta u Beogradu, u Eurokupu nigde nisu napravili valjan brejk.

      Protiv Cedeviti je to siguran kec na Hrvate, možda čak i u hendikepu nekom od 8 do 12 razlike.

      Comment


      • #48
        Originally posted by Dule Krtola View Post
        Kao navijač koji ide na utakmice tog kluba, nekako moram da ti odgovorim, red je. Pokušaću na fini način jer nema potrebe sa grubim riječima, prozivanjem.

        Ovako, iskreno mislim da su te riječi nepotrebne iliti takav stav. Generalno tokom sezone nisam viđao neko suđenje u korist Budućnosti, iskreno. Današnje suđenje je bilo baš loše, ako ćemo realno. I ako ćemo realno bilo je dosta sudiskih grešaka, koje su išle što na vodenicu Budućnosti a i Mege.

        Državni projekat...
        Pazi, ako je Voli iliti Bokan stao iz kluba, ne znači da je to državni projekat. Ne mora biti nakon svakog velikog ulaganja, nakon dobrih rezultata da bude državni projakat, namješteno bla, bla, bla. Očito si navijač jednog od Beogradskog kluba, pa svatam te riječi. Čim je neko ispred vas, odmah napravda.


        PS: Da Tadija nije ubačio one 2 trojke pri kraju, i da je Mega dobila. Bili bila ova priča?
        Što kaže Luka nakon meča presudilo je iskustvo. I tu se slažem. Iskustvo se bolje snašlo u onom hausu. Hausu od suđenja.
        Sudija Petek je vodio glavnu rec na utakmici,ocigledno da je bio naklonjen gostima,smeje se u lice domacinima i namiguje ljudima iz Podgorice,pretpostavljam da se to nije videlo na tv.
        Nisam navijac klubova iz Beograda,cesto pogledam utakmice u Mitrovici i ovako nesto jos nisam video.
        Sto se Luke tice zreo je za tehnicku kao i cela klupa Buducnosti ali nista od toga,za razliku od Milojevica koji je istu dobio za prvi prigovor.
        Nisam pratio nesto Buducnost ove sezone,ali u secnaju su mi proslosezonski mecevi protiv Partizana,pogotovo u polufinalu gde su vas sudije pogurale.Opste je poznato kakav Dozai ima tretman u Podgorici.
        Naravno,da ne bude sve u vezi sudija,Buducnost je kvalitetnija ekipa od Mege,nema tu spora,iskusnija,duza klupa ali ovakva pomoc sudija definitvno nije potrebna.

        Comment


        • #49
          Budućnost koristi umor Cedevite i CZ i zbog toga smo tu đe jesmo, što je logično. Što je primjer Mega koja je do jučer bila za pobjedu ispod Zvezde, 2 ispod Cedevite i 3 ispod Budućnosti. A inače igrali su cijeli ovaj dio bez najboljeg igrača. Zagorca. Da je On bo tu, bili bi možda i za koju poziciju ispred. Al otom potom.

          Što se tiče Eurokupa gostovanja su nas koštala, bez sumnje. Aris, Steua, Trabzon.. Iskreno ne mogu da kažem razlog poraza. Možda umor, jer ove godine prva psotava nam je mnogo jača no prošlogodišnja ali roster nam je tanak, tanak. Imamo samo jednog pleja. Kuka.

          Ali fakat je da su Cedevita i CZ isped Budućnosti u igračkom kadru. Veći budžet, bolji igrači, veća klupa..

          Comment


          • #50
            Originally posted by Dule Krtola View Post
            Kao navijač koji ide na utakmice tog kluba, nekako moram da ti odgovorim, red je. Pokušaću na fini način jer nema potrebe sa grubim riječima, prozivanjem.

            Ovako, iskreno mislim da su te riječi nepotrebne iliti takav stav. Generalno tokom sezone nisam viđao neko suđenje u korist Budućnosti, iskreno. Današnje suđenje je bilo baš loše, ako ćemo realno. I ako ćemo realno bilo je dosta sudiskih grešaka, koje su išle što na vodenicu Budućnosti što na Mege.
            Sinoć se debelo navlačilo za Budućnost, nije bio isti kriterijum na obje strane terena. Protiv Zvezde nisi vidio navlačenje i nekoliko neodsviranih faulova samo Mariću? Nije se moglo ni pored Tragije proći koji je defanzivna rupa otkad je košarkaški prohodao, ali mu se sve dozvoljava i sad je stamen, a od Millera puno bolji kao što se moglo vidjeti Sramno se navlačilo kad je gorilo protiv Sutjeske. Čeka se samo kad će se Mariću dozvoliti da uzme pušku i počne pucati u reketu Uzalud pišemo ovdje, Sreten Radović bi nam mogao reći više o tome

            Comment


            • #51
              Ne želim da svakom loncu budem pokopac al dobro.

              Ne znam što da ti kažem, iskreno. To je tvoje mišljenje i to je to. Da ja sada ođe pišem roman da bi se pravdao i da bi promjenio tvoje mišljenje je glupo i ne želim da radim. Nema potrebe.

              Ne znam šta više da kažem. Ja iskreno nisam viđeo neko suđenje u čistu korist Budućnosti. Nije sada što sam navijač tog kluba ali iskreno nisam viđeo. I da ti kažem iskreno ne želim da se bavim time jel Budućnost tu đe jest zbog sudija, zbog države, zbog uticaja itd, itd. Kad su CZ i Partizan dominirali ligom, nisam tražio razloge što su prvi, tako neću ni sada kad je Budućnost, trenutno prva. Vi slobodno opletite po Budućnosću, al slobodno. Ako ćete iskaliti bjes zato što vaš tim nije više prvi, onda navalite, pljujte i govorite kako smo uz pomoć sudija, države itd prvi.

              Comment


              • #52
                Ako sad postavim link gdje Marić nabije Gudurića i nema faula, reći ćeš da je to moje mišljenje? Jović dobije 2 faula u prvom napadu na utakmici, dok se na drugoj strani ne može prići košu Ok, nisi vidio zato što ne želiš da vidiš i to je legitimno. Nije navijač ako nije subjektivan, tako da vjeruj u šta hoćeš.

                Nije da se to nije dešavalo i ranije. Izguglaj malo o Sretenu Radoviću, a možda je i on proizvod mog mišljenja

                Comment


                • #53
                  Originally posted by PRINCARA View Post

                  Rekao je Grba na samom pocetku da uz ovakvu ekipu ne mozes da stavis nekog diletanta za trenera, vec nekog prekaljenog vuka da izvuce maksimum. Ali eto, bar ce u klub da sleti veliki novac sada kada nema Duleta ni na kalendaru.
                  Da Dule i dalje vodi Partizan, ne bi se imalo para ni za Amere i Andjusica.Andjusic nam nije doneo puno, dok zahvaljujuci ovoj dvojici imamo 4 pobede vise na svom kontu.Uostalom sa Duletom bi se nikad ne bi izdigli iz ove situacije nego bi nam bilo sve gore i gore, dok ako umesto Bozica dodje neko poput Dzikica ili Milojevica dugorocno mozemo bolje proci i vratiti se na vrh regionalne kosarke.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by notorious View Post
                    Ako sad postavim link gdje Marić nabije Gudurića i nema faula, reći ćeš da je to moje mišljenje? Jović dobije 2 faula u prvom napadu na utakmici, dok se na drugoj strani ne može prići košu Ok, nisi vidio zato što ne želiš da vidiš i to je legitimno. Nije navijač ako nije subjektivan, tako da vjeruj u šta hoćeš.

                    Nije da se to nije dešavalo i ranije. Izguglaj malo o Sretenu Radoviću, a možda je i on proizvod mog mišljenja
                    Mislim da nema više potreba za dalju raspravu. Jer ako bi gledali takve sudiske greške, nebi bilo kraja.

                    Samo ne znam kad je CZ il Partizan bila prva, zašto nije išla ta priča. A ne sada kad su tu đe jesu. A da. Tada je išla priča koga država više plaća, kao i grad i to vam je bio razlog zašto niste prvi. Uvjek vi, navijači BG timova, tražite neke zamjerke, opravdanja zašto niste prvi. Uvjek vam je neko kriv. Uvjek. Da sada Mega osvoji, bila bi priča Miško ono, Miško ovo, Miško, Miško, Miško. Sada kada je prva Budućnost sudije nam pomažu. A kad ste vi bili prvi, zašto niste tražili zamjerke, greške? Bili ste slijepi, dragi moji, slijepi i niste željeli da tražite greške sudija.

                    Ljudi manite se ćoravog posla. Sudiske greške se dešavaju. Koliko god da nam kao pomažu, takođe se dešavaju sudiske greške koje su išle na korst protivnika.

                    Ko je gledao jučer meč, mogao je viđeti i da je Budućnost dobro oštećena a ne samo Mega.

                    Dobili smo kući Zvjezdu 14 razlike, dobili Cedevitu 10 razlike, Megu 15. Nije bilo poen-dva razlike pa da možeš pričati o sudiskim greška, koji su odlučili meč. Bilo 14 razlike, moglo biti 20 i zato ti je glupa priča o tim greškama sudija na tom meču.
                    Last edited by Dule Krtola; 25-12-15, 12:10.

                    Comment


                    • #55
                      Pakuješ i generalizuješ sve kako bi opravdao trenutno stanje, primljeno k znanju

                      Originally posted by Dule Krtola View Post
                      Mislim da nema više potreba za dalju raspravu. Jer ako bi gledali takve sudiske greške, nebi bilo kraja.
                      Slažem se, naveo sam samo 2 primjera a bilo ih je u nedogled. Kad onesposobiš možda i najbitnijeg igrača u prvom napadu na utakmici, svaka dalja analiza je uzaludna. Naravno, opet ćeš reći ima grešaka na obje strane Normalno ti je da Zvezda ubaci 54 poena protiv ekipe koja ima nekoliko defanzivnih provalija, i tih 54 je na silu. Dvostruki kriterijum u košarci ti izgleda nije jasan pojam.

                      Originally posted by Dule Krtola View Post
                      Samo ne znam kad je CZ il Partizan bila prva, zašto nije išla ta priča. A ne sada kad su tu đe jesu. A da. Tada je išla priča koga država više plaća, kao i grad. Uvjek vi, navijači BG timova, tražite neke zamjerke zašto niste prvi. Uvjek vam je neko kriv. Uvjek. Da sada Mega osvoji, bila bi priča Miško ono, Miško ovo, Miško, Miško, Miško. Sada kada je prva Budućnost sudije nam pomažu. A kad ste vi bili prvi, zašto niste tražili zamjerke, greške? Bili ste slijepi, dragi moji, slijepi...
                      Ljudi manite se ćoravog posla. Sudiske greške se dešavaju. Koliko god da nam kao pomažu, takođe se dešavaju sudiske greške koje su išle na korst protivnika.

                      Ko je gledao jučer meč, mogao je viđeti i da je Budućnost dobro oštećena.
                      Hoćeš li me prosvijetliti kad su Partizan ili Zvezda bili i završili ligu kao prvi a da su iza bar 2 bolje ekipe?

                      Svakako da su Megina djeca udarala kao i mali Aleks i da su obje ekipe oštećene.
                      I oduvijek ide priča za suđenje u Podgorici i usput neregularne uslove jer je parket često kao led. Prošle godine je Partizan opljačkan u prilično neregularnim uslovima i u ključnoj utakmici za plasman, vjerujem da ni tad nisi ništa vidio. Nije ta priča pokrenuta kad je jadna Budućnost došla na prvo mjesto. Tek sad ih ništa ne može zaustaviti i gdje god bude gorilo biće suđenje kao sinoć, kao protiv Sutjeske, Zvezde...
                      Hoćeš li bar u trećem postu napisati nešto o slučaju Radović ili ćeš opet iskusno preskočiti. Vjerujem da si bolje upućen u taj slučaj ako si gledao utakmice koje on sudi, ili je i tad bilo grešaka na obje strane?

                      Comment


                      • #56
                        Notorious baka moj. Ne znam jesi li i koliko stariji od mene pa neću da budem grub i samim time ne vaspitan, nekulturan. Ja sam svoji priču na ovu temu završio u onom gornjem postu. Jer ne mogu da se sada bakćem i nerviram zato što neko ima drugačije mišljenje nego ja. To je normalno i ako uđemo u dalju raspravu bojm se da će biti više provokativnih postova i samim time biće nelagodnih riječi a to sigurno neću, jer ipak je ovo forum.

                        Toliko...
                        Last edited by Dule Krtola; 25-12-15, 12:55.

                        Comment


                        • #57
                          Razumjeli smo se. Ne bi bilo lijepo postaneš grub i nekulturan nakon što si rekao sve što znaš o košarkaškim zbivanjima

                          Comment


                          • #58
                            Ooooo moj bože...

                            Comment


                            • #59
                              Boris Savović u Mega Leks!

                              Comment


                              • #60
                                Ako Buducnost zavrsi kao prva to ce samo doprineti zanimljivosti POa jer su objektivno slabiji i od Cedevite i CZT a imali bi domaci teren u finalu i mnogo bi sveziji usli u finale pod uslovom da dobiju Megu u 2 meca. Mada realno je da ko izvuce pobedu u seriji meceva Cedevita-Zvezda on ce biti i sampion.
                                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                                Comment

                                Working...
                                X