Announcement

Collapse
No announcement yet.

Преноси 2015/16

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by reakcija View Post
    Kakve veze ima to što je Telekom vlasnik Arene? Je l' gledaš Arenu preko fiksnog telefona? Ko hoće da gleda taj kanal plaća IPTV posebno ili u vidu box paketa. Dakle, plaća dodatnu uslugu i to nema veze s tim ''plaćaju svi, a gleda par njih''. Onaj ko plaća, taj i gleda i to je to. Ja sam uzeo IPTV od Telekoma i D3i od SBB-a da bih mogao da gledam Zvezdu u svim takmičenjima, ali sigurno da bi mi bilo lakše kad bi se monopolisti sa obe strane dogovorili o paketu ovih drugih uz doplatu, nego da se prebacujem sa televizora na televizor ili vučem kablove po kući.
    Da li je Telekom u Srbiji u drzavnom vlasnistvu?Da li je dozvoljeno da drzavna firma drzi bilo sta sto je privatno vlasnistvo?Ko kaze da je Telekom samo fiksna televizija?Placaju moji roditelji porez, u skorije vreme cu ja a kada placas nesto tog karaktera treba da ti bude dostupno.Ima veze sa tim da ljudi koji imaju AS su u manjini, a oko 90% stanovnistva(tu negde) placaju poreze koji prvo dospevaju u drzavni budzet, deo toga se prosledjuje Telekomu, a neke od tih para se upumpava u AS sto nije legalno.Svi placamo, a manji deo stanovnistva gleda.Ako tako ne posmatras, izostavljas bitan faktor koji se zove porez i Telekom je zavistan od poreskih prihoda koji se prikupljaju na nivou Republike Srbije.

    Comment


    • Originally posted by Ricma View Post
      Da li je Telekom u Srbiji u drzavnom vlasnistvu?Da li je dozvoljeno da drzavna firma drzi bilo sta sto je privatno vlasnistvo?Ko kaze da je Telekom samo fiksna televizija?Placaju moji roditelji porez, u skorije vreme cu ja a kada placas nesto tog karaktera treba da ti bude dostupno.Ima veze sa tim da ljudi koji imaju AS su u manjini, a oko 90% stanovnistva(tu negde) placaju poreze koji prvo dospevaju u drzavni budzet, deo toga se prosledjuje Telekomu, a neke od tih para se upumpava u AS sto nije legalno.Svi placamo, a manji deo stanovnistva gleda.Ako tako ne posmatras, izostavljas bitan faktor koji se zove porez i Telekom je zavistan od poreskih prihoda koji se prikupljaju na nivou Republike Srbije.
      Nigdje u svijetu telekom kompanije se ne finansiraju iz budžeta. Nemaju ni potrebu za tim, s obzirom koliki su im prihodi od raznih pretplata. Vjerujem da je tako i u Srbiji. Ako ti imaš drugu informaciju, zamolio bih da mi je proslijediš, može i na pp.
      Last edited by аутсајдер; 11-10-15, 20:14.
      винсент тан - Највећи сељобер којег је Острво икад видјело!

      Comment


      • Телеком Србија је српски државни телекомуникациони оператор.

        Odnos vlasnistva je 51:49 u korist drzavnog, ovo ispod je jos bitnije.

        Република Србија такође држи и „златну акцију“ тј. има право вета на све важне стратешке одлуке Управног одбора. Управни одбор чине представници два акционара, а број чланова је пропорционалан уделу у капиталу.
        Novcem građana plaćaju svoje „tajne”


        Poverenik Rodoljub Šabić kaže da mehanizam prekršajne odgovonosti funkcioniše samo simbolično i selektivno. Dodaje da bi nadležno Ministarstvo za državnu upravu trebalo da izdejstvuje da prekršioci Zakona kazne plaćaju svojim novcem.
        “Kazne su male i plaćaju se javnim novcem. Samim tim nisu ozbiljan stimulans za izvršenje naloga”, objašnjava Šabić.

        To potvrđuje i primer “Telekoma” koji je do sada platio 30 kazni u iznosu od gotovo tri miliona dinara. U izveštajima poverenika iz 2014. godine stoji da je „Telekom” jedan od onih koji odbijaju da se Zakon na njih uopšte i primenjuje.

        “Zahtevi koje Telekom Srbija dobija najčešće su motivisani ličnim interesima i interesima konkurenata, tako da bi postupanje po tim zahtevima nanelo kompaniji daleko veću štetu od plaćenih kazni. Ako tražene informacije ni na koji način ne ugrožavaju poslovanje, kompanija ih dostavlja iako zakon nije primenjiv na Telekom Srbija”, navodi se u odgovoru ovog državnog preduzeća CINS-u.
        Mogu ja jos da kopam ako treba.

        Comment


        • Открио си топлу воду. То што је Телеком ЈАВНО ПРЕДУЗЕЋЕ не значи да се финансира из буџета. Што твој примјер није (д)показао. Јасно је мени да они крше законе, али исто тако је јасно да нико од грађана не финансира АренаСпорт канале који су у оквиру ТС плаћањем претплате за телефон. Већ само посебне претплате за ИПТВ и те канале.

          Расправа је беспредметна, када је једини проблем то што се "конкуренти" неће/не могу/не желе договорити међусобно о размјени канала у посебним пакетима, по разумној цијени. Не контају да би и једни и други на томе само - зарадили.
          винсент тан - Највећи сељобер којег је Острво икад видјело!

          Comment


          • kako god, bolje plaćati domaćoj (još uvek) firmi nego američkom sbb-u
            a i realno box4 je najpovoljnija opcija ubedljivo, naravno promeniće se i to kad se privatizuje
            Last edited by dj90; 12-10-15, 16:17.

            Comment


            • Ne znam dali je neko objavljivao ovde na forumu,izasao je raspored prenosa za NBA 2015/2016 na SK...

              SAS@BOS Sportklub Sun, 11/01/2015 9:30 PM
              IND@CLE Sportklub Sun, 11/08/2015 9:30 PM
              MIN@CHI Sportklub Sun, 11/08/2015 12:00 AM
              MEM@MIN Sportklub Sun, 11/15/2015 9:30 PM
              SAC@ORL Sportklub Sat, 11/21/2015 11:00 PM
              TOR@LAC Sportklub Sun, 11/22/2015 9:30 PM
              MIN@LAC Sportklub Sun, 11/29/2015 9:30 PM
              GSW@TOR Sportklub Sat, 12/05/2015 11:00 PM
              PHX@MEM Sportklub Sun, 12/06/2015 9:30 PM
              LAC@BKN Sportklub Sat, 12/12/2015 11:00 PM
              MIN@PHX Sportklub Sun, 12/13/2015 9:30 PM
              LAL@OKC Sportklub Sat, 12/19/2015 11:00 PM
              PHI@CLE Sportklub Sun, 12/20/2015 9:30 PM
              NOP@MIA Sportklub Fri, 12/25/2015 6:00 PM
              CHI@OKC Sportklub Fri, 12/25/2015 8:30 PM
              CLE@GSW Sportklub Fri, 12/25/2015 11:00 PM
              TOR@MIL Sportklub Sat, 12/26/2015 11:00 PM
              LAL@MEM Sportklub Mon, 12/28/2015 12:00 AM
              PHX@SAC Sportklub Sat, 01/02/2016 11:00 PM
              CHI@TOR Sportklub Sun, 01/03/2016 9:30 PM
              CHI@ATL Sportklub Sat, 01/09/2016 11:00 PM
              NOP@LAC Sportklub Sun, 01/10/2016 9:30 PM
              TOR@ORL Sportklub Thu, 01/14/2016 9:00 PM
              PHX@MIN Sportklub Sun, 01/17/2016 9:30 PM
              NOP@MEM Sportklub Mon, 01/18/2016 8:30 PM
              ORL@ATL Sportklub Mon, 01/18/2016 11:00 PM
              GSW@CLE Sportklub Tue, 01/19/2016 2:00 AM
              DAL@HOU Sportklub Sun, 01/24/2016 9:30 PM
              GSW@PHI Sportklub Sat, 01/30/2016 11:00 PM
              CHI@LAC Sportklub Sun, 01/31/2016 9:30 PM
              POR@HOU Sportklub Sat, 02/06/2016 11:00 PM
              LAC@MIA Sportklub Sun, 02/07/2016 8:00 PM
              CLE@OKC Sportklub Sun, 02/21/2016 9:30 PM
              CHA@ATL Sportklub Sun, 02/28/2016 9:30 PM
              GSW@LAL Sportklub Sun, 03/06/2016 9:30 PM
              CLE@LAC Sportklub Sun, 03/13/2016 8:30 PM
              DEN@CHA Sportklub Sat, 03/19/2016 11:00 PM
              POR@DAL Sportklub Sun, 03/20/2016 9:00 PM
              DEN@LAC Sportklub Sun, 03/27/2016 9:30 PM
              OKC@HOU Sportklub Sun, 04/03/2016 9:30 PM
              DAL@LAC Sportklub Sun, 04/10/2016 9:30 PM

              Comment


              • Jeste objavljeno u temi NBA na SPORTKLUB, ali nema veze. Neka i ovde.
                UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                Comment


                • Originally posted by аутсајдер View Post
                  Открио си топлу воду. То што је Телеком ЈАВНО ПРЕДУЗЕЋЕ не значи да се финансира из буџета. Што твој примјер није (д)показао. Јасно је мени да они крше законе, али исто тако је јасно да нико од грађана не финансира АренаСпорт канале који су у оквиру ТС плаћањем претплате за телефон. Већ само посебне претплате за ИПТВ и те канале.
                  Pa onda bi trebali da su privatno preduzece, jer drzavno vlasnistvo ide uz drzavni kapital koji je u ovom slucaju u vecini.Ignorisao si lepo cinjenicu da se kod svih strateskih odluka pita REPUBLIKA SRBIJE.Zasto hoce da privatizuku preduzece?Zar nije poenta privatizacije kako bi javna preduzeca skinuo sa budzeta RS?Da malo barem pratis ili citas, znao bi da se oni finansiraju iz budzeta.Vucic je tako nesto izjavio skoro, a imas i izjavu bivseg premijera Cvetkovica za Telekom iz 2011 godine.Za vreme njegovog mandata Telekom nije bio prodat.

                  Comment


                  • Sledeceg cetvrtka Evroliga Real-Zvezda na SK3??? Pa jel moguce da se ovo desava, treba li nacrtati da nas dosta nema SK3 iz ovog ili onog razloga. Na SK 2 u isto vreme ATP Linz jebote!!! Ovde su pljuvali Arenu i nazivali je ''magla sport'' a sta je ovo,mozda je gledaniji tenis od ove utakmice, ne razumem, stvarno trudim se da shvatim poentu ali ne mogu....

                    Comment


                    • Originally posted by Ricma View Post
                      Pa onda bi trebali da su privatno preduzece, jer drzavno vlasnistvo ide uz drzavni kapital koji je u ovom slucaju u vecini.Ignorisao si lepo cinjenicu da se kod svih strateskih odluka pita REPUBLIKA SRBIJE.Zasto hoce da privatizuku preduzece?Zar nije poenta privatizacije kako bi javna preduzeca skinuo sa budzeta RS?Da malo barem pratis ili citas, znao bi da se oni finansiraju iz budzeta.Vucic je tako nesto izjavio skoro, a imas i izjavu bivseg premijera Cvetkovica za Telekom iz 2011 godine.Za vreme njegovog mandata Telekom nije bio prodat.
                      Lijepo sam ti napisao: ako imaš neki dokaz, a ti meni lijepo proslijedi... Ne pratim ni Vučića, ni Vučiće, a Telekom se ne finansira iz budžeta. Kada Vučić i Vučići prodaju Telekom tada će i kompanija, ali i kanali biti privatni. Do tada je to JP koja u svom portfoliu pored telefonije, interneta ima i televiziju u ponudi. Ko voli može lako da joj pristupi bilo da uzme paket IPTV-a ili (poput SK i Total TV-a) putem Polarisa uzme paket tv programa.... Ovo posljednje još bolje, jer se može kupiti samo paket Arena Sport-a, dok na Totalu nije omogućena kupovina samo sportskih kanala.
                      винсент тан - Највећи сељобер којег је Острво икад видјело!

                      Comment


                      • Originally posted by DexDexter View Post
                        Sledeceg cetvrtka Evroliga Real-Zvezda na SK3??? Pa jel moguce da se ovo desava, treba li nacrtati da nas dosta nema SK3 iz ovog ili onog razloga. Na SK 2 u isto vreme ATP Linz jebote!!! Ovde su pljuvali Arenu i nazivali je ''magla sport'' a sta je ovo,mozda je gledaniji tenis od ove utakmice, ne razumem, stvarno trudim se da shvatim poentu ali ne mogu....
                        nabavi si sk3, sta bi ti brate sve na sk1?

                        Comment


                        • Originally posted by munngosss View Post
                          nabavi si sk3, sta bi ti brate sve na sk1?
                          Brate jel mislis da ne bi nabavio sve Sk-e da imam normalnog operatera? A nisam jedini nazalost, zato mi nije jasno da nije na jednom od prva dva kanala prenos.

                          Comment


                          • To je i cilj sport kluba da smarate operatere da ubace i sk3 i naravno ako bi operateri to uradili doplatili bi sport klubu i sport klub ispunio cilj

                            Sent from my LG G2 using Tapatalk

                            Comment


                            • Sve je to još dobro, mislim da je ovo priprema terena da idu englezi i španjolci prema SK 4, jer onda tim potezom ''ubijaju'' arenu skupa s telekom operaterima jer će onda ovi ostati bez tih liga ili će masno plaćati taj program u svojoj ponudi. S obzirom na monopol arena i nedostupnost nekim operaterima ne bih me iznenadio i ovaj potez, a nitko im ne bih mogao riječi reći za taj potez. Ovo s ABA ligom je bilo okidač za neku opasnu borbu, sve mi se čini.

                              Comment


                              • Originally posted by аутсајдер View Post
                                Lijepo sam ti napisao: ako imaš neki dokaz, a ti meni lijepo proslijedi... Ne pratim ni Vučića, ni Vučiće, a Telekom se ne finansira iz budžeta. Kada Vučić i Vučići prodaju Telekom tada će i kompanija, ali i kanali biti privatni. Do tada je to JP koja u svom portfoliu pored telefonije, interneta ima i televiziju u ponudi. Ko voli može lako da joj pristupi bilo da uzme paket IPTV-a ili (poput SK i Total TV-a) putem Polarisa uzme paket tv programa.... Ovo posljednje još bolje, jer se može kupiti samo paket Arena Sport-a, dok na Totalu nije omogućena kupovina samo sportskih kanala.


                                Kao prvo ekonomski si nepismen, oni su organizovani kao akcionarsko drustvo gde na osnovu ovog mozes da vidis da je skoro 60% drzavni kapital, a odakle drzavni kapital dolazi?Da nece politicari iz svojih dzepova da placaju?Kako to da Vlada Republike Srbije ima bas tu akciju koja joj omogucava da donosi strateske odluke?Iz privatnog kapitala?

                                http://static.mts.rs/pdf/poslovanje/...poslovanju.pdf

                                Dole spustis na Pasivu i ako te ne mrzi mozes da izracunas tih 58% od stavke Kapital tj Osnovni akcijski kapital.Telekom odredjena sredstva vrati u budzetu, ta sredstva bi bila znatno veca da ona nelegalno ne odu u Arenu Sport.Kao drzavno preduzece ne smeju da finansiraju u privatno jer je to klasicni primer sukoba interesa, zato sto se radi o drzavnom kapitalu i zato sto takve investicije nisu u interesu gradjana.Taj drzavni kapital potice iz drzavnog budzeta, a drzavni budzet se puni poreskih prihodima koji uplacuju gradjani Srbije.I onda posle ljudi pljuju Djokovica sto ne placa porez.

                                Poenta privatizacije je kako bi se javna preduzeca skinula sa drzavne sise.Ima tu jos raznih manipulacija(kao i oko svake drzavne svojine).Koliko ja znam drzava ne sme da ima udela u privatna preduzeca, a na taj nacin bi domaci paraziti prestali da imaju korist od Telekoma.Napomena: pored datih cifara dodaju se jos tri 000.

                                Comment

                                Working...
                                X