Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2015/16 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Prototype View Post
    Ova godina im je biti ili ne biti, mada zreb ih pogledao pa valjda i iskoriste. Lester i Totenham mogu da sjebu stvari u LS sledece godine, ako dodju do LS naravno.

    Sledece leto vi kao i plavci cete stati na noge pa ce se stvari dovesti na pravi mesto, jer ne zasluzuje PL da izgubi to mesto. Jbni Nemci melju u Evropi, a vecina timova prosecna
    Ja mislim da Spursi nece srozati ugled, a verujem i da se Leicester nece nista gore provesti od ostalih koji su veci bili proteklih godina u LS kao fail, ili ove, ako udju, a sve su sanse da hoce. Pod uslovom da zadrze ovaj tim, i da ga dodatno pojacaju. Jos ako budu prvaci, pa upadnu u prvi sesir, laksa grupa, puna kapa.

    Ove godine u LS, kada vec uporedimo dve lige, Juve i Chelsea imaju kakve takve sanse za prolaz, Roma je vec precrtana, dok Arsenal, pa recimo da bi imali sanse ako se od tria fantastika, povrede makar dvojica, ali hajd' iz postovanja prema fanovima njihovim ovde, da ih ne otpisujemo.

    U EL, isto tako dosta izjednacene snage, ali bice jasnija slika posle narednog cetvrtka.

    A sto se tice Nemaca, moze da prica ko sta hoce, oni ce opet najverovatnije imati dva u top8 LS, dok Englezi i Italijani, verovatno nijednog.
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment


    • Ajnštajne, pozdravio te G. Neville.

      Comment


      • Ja nemam sumnju da ce Sparsi dostojno reprezentovati ligu. Lepo je postavio kostur ekipe Poketino, gde tim ima i glavu i rep i sirinu, jos kada se na leto pojacaju bice pravo osvezenje za LS. Dok to ne verujem da ce biti slucaj sa Lesterom posto im Mahrez najverovatnije ide, a verovatno i jos neko iz glavne garniture, plus ce im trebati mnogo siri roster, a i nema sanse da se Ranijeriju opet ovako poklope kockice.
        Last edited by Lion; 19-02-16, 11:22.

        Comment


        • Originally posted by Abel Brodersen View Post
          Ajnštajne, pozdravio te G. Neville.
          Doveo covjek pomoc, skontao da ne moze sam. Svaka mu cast na tome.

          Volio bih ja da on uspije kao trener, ali je imao dosta nelogicnih poteza u pocetku. Sad cemo ga vidjeti dalje.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by Freshman View Post
            Ove godine u LS, kada vec uporedimo dve lige, Juve i Chelsea imaju kakve takve sanse za prolaz
            Zaboravio si na Siti, i ne bih se slozio da Juve i Celsi imaju iste sanse za prolaz, Celsi je favorit po meni za prolazak u narednu fazu. Dok Juve ima iste sanse kao i Arsenal, mozda malo vece.
            IMG-20190614-192941
            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

            Comment


            • Originally posted by PiXarr View Post
              Zaboravio si na Siti, i ne bih se slozio da Juve i Celsi imaju iste sanse za prolaz, Celsi je favorit po meni za prolazak u narednu fazu. Dok Juve ima iste sanse kao i Arsenal, mozda malo vece.
              Tacno, Gradjani.
              Dobro eto, jednog Engleza u top8 bar.

              Ma Juve se ovde zestoko potcenjuje, a ljudi imaju izuzetan tim. Bayern jeste Bayern, ali mi nije nivo Barce (niko nije), pa da kazem da imaju sanse kao Arsenal.
              A Chelsea je skroz nesigurna ekipa, imali bi sanse dobre, da je Hazard na nivou, a posto je on ispod svakog moguceg nivoa, onda se tu prednost daje PSG koji ovako gledajuci ima i previse jakih igraca da bi mu neka takticka nestabilnost donela los rezultat, sto bi bio slucaj da igraju protiv jace ekipe, mozda cak ni tad.
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Originally posted by Freshman View Post
                Ja mislim da Spursi nece srozati ugled, a verujem i da se Leicester nece nista gore provesti od ostalih koji su veci bili proteklih godina u LS kao fail, ili ove, ako udju, a sve su sanse da hoce. Pod uslovom da zadrze ovaj tim, i da ga dodatno pojacaju. Jos ako budu prvaci, pa upadnu u prvi sesir, laksa grupa, puna kapa.

                Ove godine u LS, kada vec uporedimo dve lige, Juve i Chelsea imaju kakve takve sanse za prolaz, Roma je vec precrtana, dok Arsenal, pa recimo da bi imali sanse ako se od tria fantastika, povrede makar dvojica, ali hajd' iz postovanja prema fanovima njihovim ovde, da ih ne otpisujemo.

                U EL, isto tako dosta izjednacene snage, ali bice jasnija slika posle narednog cetvrtka.

                A sto se tice Nemaca, moze da prica ko sta hoce, oni ce opet najverovatnije imati dva u top8 LS, dok Englezi i Italijani, verovatno nijednog.
                Ma moze Chelsea lakse da prodje, ali ne igraju svom nivou evo duze vreme pa su mi enigma u ovom trenu. City prolazi 100%

                EL, tu bi trebalo da prodju po dve ekipe iz obe lige.

                Sve se svodi na sledecu sezonu. Leister ako zadrzi sve igrace, posebno Mahreza, sigurno nece biti topovska hrana. Tottenham mi bas i ne deluje kao ekipa koja ce da pomete ekipe u LS Ali onda imas Chelsea, a prema svemu sudeci i Manchester koji ce igrati EL, tu mogu da skupe ogroman broj bodova, nesto slicno kao Dortmund ove godine.

                Veruj mi da je bitnija EL za koeficijent nego LS, jer mnogo se lakse dolazi do pobeda plus isto je bodovanje.

                Comment


                • Uopste nece biti iznenadjenje ako Siti ispadne. Trebali bi imati prednost jer Dinamo nije igrao takmicarski mec 2 meseca ali nije ni Mitdjiland pa pobedi Junajted.
                  U svakom slucaju vise Ukrajincima odgovara sto igraju kuci, jer da su prvu u gostima, pukli bi 2-3 razlike i onda revans ne bi imao smisla, ovako neka ruzna utakmica sa rezultatom 0:0, 1:1 im opet daje kakvu-takvu nadu.

                  Smatram da je Juventusu isto mnogo bolje da igra prvu kuci, pobeda od 1:0 npr. ili rezultat 0:0 bi im otvorio bas sansu jer je poznato kako se dobro brane. Npr. da je prva u Minhenu verovatno bi Bajern pobedio i onda bi Juve morao da juri rezultat na svom terenu, mnogo je lakse njima da brane ostvarenu prednost nego da jure.
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • Juve ima mnogo vece sanse od Arsenala.

                    1. Bajern je ipak slabiji od Barse.
                    2. Juve je za klasu jaci od Arsenala.
                    3. Juve je najcvrsca ekipa posle Atletika.
                    4. Juve nema Vengera.
                    5. Max Alegri je jedan od malobrojnih trenera koji je uspevao da se nosi sa tiki-takom i sa onakvim Milanom od 3 ipo igraca a sad ima masinu na raspolaganju, vrhunski takticar. U slucaju dobre mentalne pripreme za revans u gostima gde je ranije umeo da ukanali, Juve ima sansi. Kuci mogu da dobiju svakog, najjaca su domacica. Mada ce Bajern verovatno proci na laksi ili tezi nacin.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ma Proto, Spursi su postali mnogo kompaktni, nisam gledao njihov mec protiv Viole, ali s obzirom na sastav, vidi se da je Mauricio dosta menjao. Mozda nece da pomete ekipe u LS, ali takodje ni Spursi nece biti pometeni ni od koga. Ove sezone, mozda ih niko nigde nije nadigrao, a cinjenica je da imaju najjacu odbranu u ligi, i to je ono sto je veliki napredak kod njih. Sumnjam da ce se puno pojacavati, mozda neki dobar napadac da skine teret sa Kanea, eventualno neki veznjak ili kreativac, ali to je to, Aki zna kako to izgleda kada se stadion gradi.

                      A Leicester je enigma. Da je iole neki tim van top4 u formi, pa da covek i razmisli i kaze "mozda ispadnu iz top4", ali u ovom momentu to deluje nemoguce. Njihov vlasnik svakako nije skrtica, cim neko kaze da u naredne tri godine gadja top5 lige, taj ima ambiciju, a sa lovom od plasmana u ligi, tv prava, bogami mogu oni jos bolji tim napraviti i plus da im ostanu ove sve zvezde. Vardy ostaje 100%, ali Kante i Mahrez, lagano 100m pa ko voli, nek' izvoli. Vece su sanse da ce se taj tim sledece sezone potpuno raspasti, a moguce je i da cemo imamo neku novu "fransizu" u ligi, ili barem da ce bajka o Lisicama jos malo potrajati.

                      EL je kljuc, a to zna i FA Engleske, i evo sta su preduzeli:

                      England’s representatives in the Europa League could be offered financial incentives by the Barclays Premier League to try to go as far as possible in the competition, The Times has learnt.
                      The plan is one of a number of measures that have been discussed by the league’s 20 clubs in a bid to ensure that the top flight does not lose its coveted fourth slot in the Champions League to a resurgent Serie A.
                      Clubs have been struck by the travails of English sides in the Champions League and believe that reducing the number of games they must play — by abolishing FA Cup replays and the two-leg Capital One Cup semi-final — could reduce the workload, while some Champions League sides will play fixtures on Friday nights before European weeks from next season.
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Originally posted by Prototype View Post

                        Veruj mi da je bitnija EL za koeficijent nego LS, jer mnogo se lakse dolazi do pobeda plus isto je bodovanje.
                        Ovo je idiotizam i jedna od najgorih stvari u fudbalu, LS i LE isti broj bodova.
                        sigpic

                        Comment


                        • Sto se tice Leicester-a, voleo bih da se desi kao sto si naveo, a razlozi koje si naveo mogu samo to i da potvrde da ce se desiti. Ima ce Lisice love do plafona za mnoge stvari.

                          Sto se tice Tottenhama, jedna stvar, mnogo je tesko ponavljati uspeh tj biti konstantan. Povrede, losa forma, tezak raspored, pritisak, ocekivanja... sve ovo moze opasno da ugrozi Tottenham sledece godine, zato i ne mislim da ce nesto spec uraditi sledece godine. Ali ih necu potcenjivati

                          Naucili i Englezi sto znaci jbna EL Kako je samo glup taj sistem bodovanja

                          @casiraghi

                          razumemo se

                          Comment


                          • Da malo skrenem da skrenem sa teme, utakmice u nokaut fazi LE su postale zanimljivije nego LS u nokaut fazi, vise golova, atraktivnije utakmice itd. Utakmica Roma-Real bas slaba, dok su me PSG i Chelsea prijatno iznenadili.

                            Meni je tako vec sezonama unazad, da mi je interesantnije pratiti LE nego LS. Sto se Arsenala tice, mi u Londonu NE GUBIMO, a u Spaniji neka su nam Bog i svi Sveci u pomoci.
                            Originally posted by maliajnstajn
                            Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                            Comment


                            • Originally posted by Casiraghi View Post
                              Ovo je idiotizam i jedna od najgorih stvari u fudbalu, LS i LE isti broj bodova.
                              Nije isti broj bodova, otprilike je odnos 0,75:1 sa tim da dobijas vise dodatnih bodova naravno za LS kad se plasiras dalje.Ali je cinjenica da kada vec igras LS da ces vise bodova da skupis u EL sa sesnaestinom i osminom finala nego da igras osminu-finala LS gde bi bio najverovatnije topovska hrana.Sa te strane Bajer je prosao bolje od Rome.

                              Comment


                              • Originally posted by Ricma View Post
                                Nije isti broj bodova, otprilike je odnos 0,75:1 sa tim da dobijas vise dodatnih bodova naravno za LS kad se plasiras dalje.Ali je cinjenica da kada vec igras LS da ces vise bodova da skupis u EL sa sesnaestinom i osminom finala nego da igras osminu-finala LS gde bi bio najverovatnije topovska hrana.Sa te strane Bajer je prosao bolje od Rome.
                                Sramota je da je isti broj bodova za pobedu u LS i LE, dupe i oko.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X