Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2015

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Mislim da je to to. Jesi li cuo sto je Anabela pitala Marija: "Sto je Novak takticki promijenio u petom setu?" Nije pitala sto se promijenilo u petom setu.
    Nisam sluso preskonferenciju Murraya i izjavu za BT.Eurosport spremam se za finale LP,idem sa prijateljima negde u neku dobru ljetnu bastu da proslavim pobedu i da se malo relaksiram za sutra

    Comment


    • samo cepaj ozmoleeeeee

      http://www.b92.net/sport/rolandgarro...nav_id=1001474
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • Dodig i Melo šampioni RGa

        Melo izdominira na mreži samo tako

        Comment


        • Strasno sta je Melo na mrezi radio, teska dominacija. Ceo drugi set je brazilac vukao a onda se konacno i Dodo probudio u TB a u trecem setu mnogo bolja brazilsko/ hrvatska kombinacija

          Comment


          • Molio bih strucnjake za ulazenje u sitna crevca da mi pojasne sta se to desilo Endiju nakon onako dobijenog 4.seta Prosto je skinuo gace u 5.setu,a sve je bilo na njegovoj strani.Secam se Novakovog meca protiv Rogera na USO i njegovog riterna koji je prosto nokautirao Rogera i time resio mec,sve ostalo je bilo stvar rutine.A sta se dogodilo Endiju,takav nokaut udarac Novak nije zadao Endiju a covek je jednostavno nestao sa terenajedino logicno objasnjenje je po meni da je poceo razmisljati previse o mogucnosti da je vec pobedio i izgubio sve konce koje je drzao u rukama.Usadio mu se crv moguce pobede ,virus koji mu je poremetio sistem koji je tako dobro funkcionisao.

            Comment


            • Mislim da je Marej mislio kako ga ima posle dobijenog 4 seta, a kada je video da Novaku piste j... zbog toga sto je izgubio set i da podize igru izgubio se u vremenu i prostoru (kako je miran i stalozen iako je izgubio set).
              Trenutno Mareju je na betonu i sljaci puna kapa 1 set na GS. Mozda na travi moze vise... videcemo za nekoliko nedelja.
              U svakom slucaju mislim da Beker, Vajda i Novak moraju sto pre pronaci protiv igru protiv Mareja sa manje trosenja, jer kako sada stvari stoje on ce mu konstantno biti pravi takmac u narednom periodu.
              A mislim da je Marej u zestokom maleru i da iako igra odlicno i podize svoju igru (prvi put u karijeri ima veoma dobre rezultate na sljaci), nece uspeti uzeti nista spektakularno i da ga ceka ista sudbina kao i Nadala 2011. Igra odlicno ali Nole igra kao ludak!

              Comment


              • Da je Endi prosle godine igrao kao ove,zavrsio bi godinu kao No.1 i osvojio 2 Gs

                Comment


                • Originally posted by juventus View Post
                  Molio bih strucnjake za ulazenje u sitna crevca da mi pojasne sta se to desilo Endiju nakon onako dobijenog 4.seta Prosto je skinuo gace u 5.setu,a sve je bilo na njegovoj strani.Secam se Novakovog meca protiv Rogera na USO i njegovog riterna koji je prosto nokautirao Rogera i time resio mec,sve ostalo je bilo stvar rutine.A sta se dogodilo Endiju,takav nokaut udarac Novak nije zadao Endiju a covek je jednostavno nestao sa terenajedino logicno objasnjenje je po meni da je poceo razmisljati previse o mogucnosti da je vec pobedio i izgubio sve konce koje je drzao u rukama.Usadio mu se crv moguce pobede ,virus koji mu je poremetio sistem koji je tako dobro funkcionisao.
                  Desio mu se Novak koji je poceo da pogadja preciznije nego ikada do sada, sto je automatski nateralo Skota da se jos vise brani i da igra defanzivne lob udarce precesto (nemogucnost da odigra slajs ili pasing, slajsom bi umrtvio igru, i otisao na novu razmenu dugu koja bi verovatno bila zavrsena Novakovom ue, dok bi pasingom moga mozda i da probije). Vrlo rizicna, ali takodje i vrlo razborita taktika Novaka i dobro je sto je bio dovoljno foksiran da pogadja tako precizne lopte, jer prebacivati se sa Skotom se nije vise moglo.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Ja sam stekao utisak da je neko Mareju dao pogresan savet da posto-poto stoji sto blize liniji pa su mu tako Novakove duboke lopte I lopte na stranu nanosile puno stete.

                    Comment


                    • 3-1 Novak sutra,bice tesno u prva 2 seta,posle ce ga oprati Novak.Nazalost ne mogu da gledam sutra ali praticu preko live score-a
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by juventus View Post
                          Molio bih strucnjake za ulazenje u sitna crevca da mi pojasne sta se to desilo Endiju nakon onako dobijenog 4.seta Prosto je skinuo gace u 5.setu,a sve je bilo na njegovoj strani.Secam se Novakovog meca protiv Rogera na USO i njegovog riterna koji je prosto nokautirao Rogera i time resio mec,sve ostalo je bilo stvar rutine.A sta se dogodilo Endiju,takav nokaut udarac Novak nije zadao Endiju a covek je jednostavno nestao sa terenajedino logicno objasnjenje je po meni da je poceo razmisljati previse o mogucnosti da je vec pobedio i izgubio sve konce koje je drzao u rukama.Usadio mu se crv moguce pobede ,virus koji mu je poremetio sistem koji je tako dobro funkcionisao.
                          Mislim da je to bio kljucni element Bekerovog plana. Da Mari pomisli da ce da dobije a onda postane pocetkom 5. ranjiv. A kad shvati da ce biti prekasno.

                          Comment


                          • Originally posted by juventus View Post
                            Molio bih strucnjake za ulazenje u sitna crevca da mi pojasne sta se to desilo Endiju nakon onako dobijenog 4.seta Prosto je skinuo gace u 5.setu,a sve je bilo na njegovoj strani.Secam se Novakovog meca protiv Rogera na USO i njegovog riterna koji je prosto nokautirao Rogera i time resio mec,sve ostalo je bilo stvar rutine.A sta se dogodilo Endiju,takav nokaut udarac Novak nije zadao Endiju a covek je jednostavno nestao sa terenajedino logicno objasnjenje je po meni da je poceo razmisljati previse o mogucnosti da je vec pobedio i izgubio sve konce koje je drzao u rukama.Usadio mu se crv moguce pobede ,virus koji mu je poremetio sistem koji je tako dobro funkcionisao.
                            Nisam neki stručnjak, ali...
                            Murray je u IV setu (nastavku) na prva dva Novakova servis gema osvojio 0 poena. Zatim je napravio brejk u idealnom momentu. I dobio set u kome je najveći broj poena zaradio Novakovim izbacivanjem loptica u aut.
                            Istina, Murray je trčao i stizao sve, ali nije pravio veliki broj vinera - nije nametnuo svoj ritam.
                            U petom setu se promijenila samo jedna stvar. Novak je prestao da izbacuje te loptice van terena. I imali smo laganih 6:1.
                            Murray generalno protiv Novaka je gradi svoju igru nego se prilagođava. Neki bi rekli da je njegova igra baš to
                            Zbog toga i mislim da on teško može biti problem za Novaka u budućnosti. Možda Wimbledon zbog publike i mogućnosti izbora terena i za sebe i za Novaka, ali ni to nije uvijek dovoljno.


                            Danas u finalu Stan će raditi drugačije. Možda mu neće dati rezultate, ali svakako neće biti obični adaptator Novakove taktike.

                            Novak je odavno bio na istom nivou koji su imali F i N, a morao je napraviti sve ovo da bi mu to "stručnjaci" priznali. I hvala stručnjacima za to. Uspjeli su ga prisiliti da se razvije u još boljeg igrača nego što su F i N ikada bili.
                            Sačekamo još malo dok to isti stručnjaci priznaju, ali ... Idemo prvo završiti RG.

                            Vamosss Noleeee.

                            Comment


                            • Marej je trcao istizao sve i nije pravio vinere, ali je bas nametnuo ritam koji njemu protiv Novaka najvise odgovara. Jer da je Novak bio nesto pasivniji gubio bi razmene, morao je Novak malo vise da rizikuje. U cetvrtom setu mu se to nije ispaltilo, ali sve te "neiznudjene" su i te kako posledica Marejeve odlicne igre, dok je u petom setu Novaka krenulo, i sibao je po linijama i uz linije samo tako, tada Mareju spasa nije bilo.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Bilo je to malo komplikovanije:

                                Originally posted by forum1nick View Post
                                Murray je u IV setu (nastavku) na prva dva Novakova servis gema osvojio 0 poena. 100% tacno!

                                Zatim je napravio brejk u idealnom momentu.U idealnom momentu za koga? Pobjeda u TB bi mu bila daleko bolja.


                                I dobio set u kome je najveći broj poena zaradio Novakovim izbacivanjem loptica u aut.100% tacno. Treba dodati da su 11. gem i donekle 12. u cetvrtom setu, jedina dva gema u nastavku koja Novak nije odlicno odigrao. Isto tako treba dodati da bi Novak izbacio loptu poslije dugih razmjena u kojima bi bilo najvise poena bilo CC BH-a s obije strane Plus sto bi tokom razmjena Mari potiskivao Novaka od osnovne linije a sam ostajao na njoj. Vrlo nekarakteristicno za njihove razmjene. Ta dva gema sam imao osjecaj da Novak igra protiv Nishikorija. (tj. da je poslusao Vilanderov savjet.)

                                Istina, Murray je trčao i stizao sve, ali nije pravio veliki broj vinera - nije nametnuo svoj ritam.Pobjedjivao je Novaka u dugim razmjeanma a Novak nije preduzimao inicijativu.

                                U petom setu se promijenila samo jedna stvar.Promijenilo se nekoliko stvari. Prvo i najvaznije, Novak je kad god se ukaze prilika predizumljiviji i agresivniji. Drugo, Novak se vise ne drzi slijepo CC BH na BH razmjena. Trece, Mari je blize osnovnoj liniji nego je obicno. Rezultat, Mari cesto kasni i ostaje mu jedino da se ocajnicki brani lobovima. To se u praksi svelo na trening smesha za Novaka. Dok je Mari shvatio da Novak igra agresvnije, da ne ulazi u nepotrebno duge razmjene i da mora da i sam igra agresivnije, bilo je prekasno.

                                Novak je prestao da izbacuje te loptice van terena.Istina da se Novak daleko vise trudio da ne promasi nego u zadnja dva gema 4. seta.

                                I imali smo laganih 6:1.Zapanjujuce laganih.
                                Jedina dilema je da li je sve skupa bio dio pripremljenog plana ili je Novak sam, na terenu, naaso odgovor. Bio je zacudjujuce miran kad je izgubio 4. set.

                                Comment

                                Working...
                                X