Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2015

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jel se secas meca sa Rafom u Australiji 2012 u 5 setova i meca u Majamiju 2011 sa Rafom u tajbrejku 3 seta Rafa je diso na skrge onesvestio se bio isto i u Australiji na ceremoniji.Sve je do Novaka i njegove fizicke spreme(kondicije) Kad je spreman gde god da se igra ne moze mu niko nista.Ovde je doso itekako spreman

    PS:Pa i Murraya je ove godine razbio u Majamiju ako si pratila mec videla si kako je Skot izgledo u tom 5 setu isto i u Australiji pored toga sto Djokovic u Australiji nije bio ni na 70%fizicke kondicije o5 je sa pla gasa uzo turnir
    Last edited by Bokimajsta; 31-05-15, 21:35.

    Comment


    • Originally posted by Bokimajsta View Post
      Jel se secas meca sa Rafom u Australiji 2012 u 5 setova i meca u Majamiju 2011 sa Rafom u tajbrejku 3 seta Rafa je diso na skrge onesvestio se bio isto i u Australiji na ceremoniji.Sve je do Novaka i njegove fizicke spreme(kondicije) Kad je spreman gde god da se igra ne moze mu niko nista.Ovde je doso itekako spreman
      Naravno da se sećam. Prošle godine se i Rafa mučio- em mu telo nije kao pre, em su uslovi za igru bili strašni. Seti se Tonijeve izjave da je Rafa pokazao njima u stručnom štabu da ima grčeve i da se ne oseća dobro, pa onda nastavka izjave da bi Novak dobio 5. set (da je do njega došlo). Strikanov "prst u oko" ili istina... Lično mislim da je ovo drugo. Ni ja ne sumnjam da se ove godine Novak odlično pripremio pripremio u svakom pogledu.

      Comment


      • Boki, tek sad videh P.S.- kad je ove godine Novak igrao u Majamiju ili Melburnu sa Endijem u 5 setova? Ja to nisam gledala...
        Last edited by Skaut; 31-05-15, 22:14.

        Comment


        • Originally posted by Bokimajsta View Post
          @Stefan-Kobe

          Ako sutra Nadal pobedi Soka glatko sa 3-0 onda mozes slobodno reci da je digo formu i da spreman docekuje Djokovica,jer mu sutra uslovi nikako nece odgovarati a ni podloga.Gledo sam danas Wawrinku i Nisikorija na tom terenu i dosta su brzi uslovi tako da sutra Sok ima svoje sanse itekako...
          Nadal je igrao i protiv Kuznjecova na SL-a i odigrao najbolji mec u sezoni, rame uz rame sa onaj iz Madrida protiv Berdiha. Forma se dize polako, meni odlicno izgledao protiv Kuznjecova, e sad da vidimo i sutrasnji duel i posle toga mozemo da govorimo o 1/4 finala.
          OVAKO

          Comment


          • - Conga jeste briljirao na meču, ali to nije ništa u poređenju sa konferencijom za medije. “Problem je što nekada ne razmišljam dovoljno. Moram da koristim mozak – znam kako da ga koristim, ali nekada zaboravim“. Neka neko urami ovu izjavu, molim vas.

            hahahahaha

            Comment


            • Originally posted by Maja View Post
              Ne mogu da verujem da Rafa opet igra na SL. Sock ima dobru sansu.
              Dobru sansu da uzme 4 gema u jednom setu?

              Comment


              • Bice iznenadjenje ako Sock sa amaterskim bekhendom pripreti Rafi bar u jednom setu

                Comment


                • Kad cujem da Sock ima sanse protiv NAdala na RG-u
                  Super je decko Jack, meni je jako gotivan, odlicno napredjuje, ali na sljaci u Parizu i tri dobijena seta on nema sta da trazi protiv Nadala. Mozda iscupa jedan set ako Rafa zatrokira kao i stalno ove sezone, inace tesko za nesto vise.
                  OVAKO

                  Comment


                  • Nadal i Serena se pobeđuju u prvih sat vremena meča,bilo gde i bilo kada.Ko razume shvatiće,ne bih detaljno da objasnjavam.
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Originally posted by Bokimajsta View Post
                      @NI
                      Napisi misljenje za meceve Nadal-Sock i Ferer-Cilkan ja sam gledo veceras Muratoglua govorio o mecu nadal-sock i zakljucio sam da Sock sutra ima sansi
                      Ja sam jako malo gleado Socka. Ono sto sam vidio, ima tri odlicne karakteristike servis, FH i opustenost. Sve troje je Neophodno da se pobijedi Nadala. Je li dovolj da ga se pobijedi na sljaci u Parizu, doduse ne i CS-u, u pet setova? Ako je Nadal iole pravi ne. Moze li mu Sock uzeti set? Moze. Uzeo mu je i Brands prije 2013, a losiji je od Socka. Moze li mu uzeti dva seta? Moze. Brands je skoro poveo 2:0. Izner, igrac slicnih karakteristika kao Sock je uzeo Nadalu 2 seta 2008. Ali prije ili kasnije ce Nadal da slomi Socka svojim tempom. Inace, ja smatram da igarcima kao sto su Sock, Raonic, Izner... najvise lezi sljaka. Doduse, teniskim strucnjacima je trebalo 10 godina da to shvate. Moderni reketi tim igracima daju dovoljno snage i preciznosti da razbijaju svaku odbranu, ako ih ide; nepravilni odskoci u startu cine da se 5-10% poena raspodjeljuje po principu jedan meni, jedan tebi; ali najvaznije, oni svi pate od problema loseg kretanja. Na sljaci, jednom kad nauce da klizaju, manje kasne.

                      Ferrer-Cilic imamo dvije nepoznate. Malu Ferera. Ja mislim da je Ferer na silaznoj putanji. Nije to nista zanacajno ali je vec godinu dana prisutno. Godine su to. Znaci da je Ferer nekih 2-3% losiji nego prije 2 godine. Neki dan se to vise vidi a drugi manje. Kakav ce dan imati danas? Ako nije 100%, Cilic moze da ga pobijedi. Pod uslovom da je Cilic 100%, da postigne formu od prije godinu dana, ne onu sa USO nego onu kad je dva puta na GS-ovima izgubio od Novaka. To je ujedno velika nepoznata. Sto zapravo Cilic moze.

                      PS
                      Pitanje je bilo postavljeno na drugoj temi.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Ja sam jako malo gleado Socka. Ono sto sam vidio, ima tri odlicne karakteristike servis, FH i opustenost. Sve troje je Neophodno da se pobijedi Nadala. Je li dovolj da ga se pobijedi na sljaci u Parizu, doduse ne i CS-u, u pet setova? Ako je Nadal iole pravi ne. Moze li mu Sock uzeti set? Moze. Uzeo mu je i Brands prije 2013, a losiji je od Socka. Moze li mu uzeti dva seta? Moze. Brands je skoro poveo 2:0. Izner, igrac slicnih karakteristika kao Sock je uzeo Nadalu 2 seta 2008. Ali prije ili kasnije ce Nadal da slomi Socka svojim tempom. Inace, ja smatram da igarcima kao sto su Sock, Raonic, Izner... najvise lezi sljaka. Doduse, teniskim strucnjacima je trebalo 10 godina da to shvate. Moderni reketi tim igracima daju dovoljno snage i preciznosti da razbijaju svaku odbranu, ako ih ide; nepravilni odskoci u startu cine da se 5-10% poena raspodjeljuje po principu jedan meni, jedan tebi; ali najvaznije, oni svi pate od problema loseg kretanja. Na sljaci, jednom kad nauce da klizaju, manje kasne.
                        Ne znam da li je neko ovo ranije objavio ali ovo je veoma zanimljiv podatak.

                        Comment


                        • Nadalu 2008.niko set nije uzeo, mislim da je najblizi bio Djokovic sa 5 gemova u jednom setu. Pomesao si godine, mislio si na 2011.

                          Sent from my HTC posto mi se moze
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Nadalu 2008.niko set nije uzeo, mislim da je najblizi bio Djokovic sa 5 gemova u jednom setu. Pomesao si godine, mislio si na 2011.

                            Sent from my HTC posto mi se moze
                            Bojana, Bojana,

                            Novak je uzeo 6 gemova u 3. setu. Dva vise nego Federer u finalu.

                            Novak je u 3. setu poceo da igra izuzetno agresivno, zaostao je brejk, ali ga je vratio. Bio je dosta blizu da uzme set, ali je u TB pomalo nesretno zaosta 4:0.

                            -----------------

                            Sockov spin je skor ravan Nadalovom, zapravo nije uopste, Sockov je desnorucni spin a Nadalov ljevorucni.

                            Originally posted by Bokimajsta View Post
                            - Conga jeste briljirao na meču, ali to nije ništa u poređenju sa konferencijom za medije. “Problem je što nekada ne razmišljam dovoljno. Moram da koristim mozak – znam kako da ga koristim, ali nekada zaboravim“. Neka neko urami ovu izjavu, molim vas.

                            hahahahaha
                            To je sjajan odgovor. Savrsen sazetak Conge kao igraca. Uopste nije za smijati se.

                            Conga ne koristi mozak kada impuls postane najaci. Taj impuls mu daje nepredvidivost i eksplozivnost ali i nekonsistentnost. Ako Congi potpuno oduzmes impuls onda ce ga kastrirati i brzo ce pasti na listi. Navodno da treneri koji uspiju da ukrote impulsivne igrace imaju uspjeha 1-2 godine dana, iza toga ubiju impuls ali i igraca. Conga ima 30 godina, moze da preuzme taj rizik.
                            Last edited by NI; 01-06-15, 07:34.

                            Comment


                            • Izvinjavam se sto sam zaboravila da je Djokovic uzeo 6 gemova protiv Nadala na RGu 2008., a opste je poznato koliko sam ja veliki Nokijev navijac
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Sockov spin je skor ravan Nadalovom, zapravo nije uopste, Sockov je desnorucni spin a Nadalov ljevorucni.
                                Ne znam kakve veze ima RPM topspina sa tim da li ga izvodi levoruk igrac ili desnjak. Nadalov je bez obzira na gore izneti podatak bolji jer ima vise varijacije mada je Sokov FH takodje veoma ubojit da razbije svaku defanzivu cak i na sljaci.
                                I slazem se sa Muratoglum da Sok ima sanse protiv Nadala, ne velike ali dovoljne da uzme bar jedan set ako nista drugo. Pobeda nad "baby" Nadalom mu dodje kao fina uvertira pred danasnji mec. Nece u njegovoj igri biti mnogo filozofiranja. Max. skracivanje poena, pokusaj vinera na svaku kracu loptu iz FH i naravno dobar servis ako zeli da ima kakvu-takvu sansu. Nadal ce sa druge strane igrati stprljivo i forsirati njegov BH. Ocekujem zanimjiv mec.

                                Comment

                                Working...
                                X