Announcement

Collapse
No announcement yet.

2015 FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Inače ako gledamo prvi trening u F1 i u gp2, razlika između prvog u F1 i prvog u Gp2 je svega 1.8sekundi.
    Tako bi prvi iz Gp2 zauzeo 14 mjesto u F1.
    A samo su 2 vozača iz gp2 sporija od vozača Manora.

    Comment


    • #17
      Ne možeš uspoređivati vremena sa treninga. Usporedi vremena nakon kvalifikacija, pošto tu ti svi idu maksimalno, jer na prvom treningu setup je daleko od idealnog, rezervoari su puni, ako neko ima novi dio tesira ga, staza je jako klizava i 'zelena', i sve ukupno vozi se jako sporo...

      Comment


      • #18
        Originally posted by Bastia33 View Post
        Ne možeš uspoređivati vremena sa treninga. Usporedi vremena nakon kvalifikacija, pošto tu ti svi idu maksimalno, jer na prvom treningu setup je daleko od idealnog, rezervoari su puni, ako neko ima novi dio tesira ga, staza je jako klizava i 'zelena', i sve ukupno vozi se jako sporo...
        Ne brini uspoređivati ću i nakon kvalifikacija.

        Kako je ovima, tako je ovima. Prije 2-3 godine, razlika je bila oko 5-7 sekundi ali ove godine nakon uvođenja DRS, poprilično se razlika smanjila i prepostavljam da će razlika biti oko 3 sekunde. A kad vidiš koliko F1 tim ulaze a koliko Gp2 tim, razlika je smješna. Tako da nema razloga tražiti neke izgovore za ovu razliku.



        Pročitaj ovaj tekst.
        Lopez: F1 not 300 million better than Gp2/

        Comment


        • #19
          Ma naravno, sve ja to razumijem. Ovaj Manor je smijurija i čista glupost, ali eto, podržavaću ih samo zbog 600-injak zaposlenih koji čekaju plate... F1 je već odavno spora, ali eto, valjda će se bar malo ubrzati od 2017.

          Comment


          • #20
            Originally posted by Bastia33 View Post
            Ma naravno, sve ja to razumijem. Ovaj Manor je smijurija i čista glupost, ali eto, podržavaću ih samo zbog 600-injak zaposlenih koji čekaju plate... F1 je već odavno spora, ali eto, valjda će se bar malo ubrzati od 2017.
            Ne znam ali sve dok su pojedini ljudi na čelu F1 i eto FIE, F1 će biti sporija, sve skuplja za vozače, gledaćemo nekvalitetne trke... Eto što kažeš uzdam se u 2017 ali treba dočekati tu godinu i gledati 2 godine ovu brljotinu od F1. A do tada, uživaću u Gp2 seriji...

            Comment


            • #21
              Kontra svemu

              Comment


              • #22
                If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                Comment


                • #23
                  Da se prikljucim samo kratko, vezano za poredjenje F1 i GP2. Gledao sam juce trku GP2. Rossi je u trci pravio krugove oko 1.23. 1.24. Dakle, u trci. Danas, na trecem, prilicno brzom treningu, Mercedesi na crvenim gumama, 1.16. Zvuk GP2, takodje, neuporediv. Ali, da ne idem u off topic, nastavljamo o F1. Danas je Vettel izvezao perfektan krug, zao mi je zbog Kimija, mislim da se i on pita ponesto. Videcemo, vec za sat i kusur. I moram da dodam, sjajan uvodni post, a prva fotka..Neprocenjivo!!

                  Comment


                  • #24
                    Kako se može razgovarati sa komentatorima, tj. četovati? Stalno čujem da komentarišu gledaoci neke stvari u prenosu, a nikako da objave odakle to Twitter @sportklub?
                    BTW. Ovo šta govore da je žuta zastava na startno-ciljnom pravcu to su strelice koje govore vozačima da pređu na levu stranu da ne nalete na na nekoga ko eventualno izlazi iz pit-a.

                    Comment


                    • #25
                      2 ogromne greske Rozberga kostale su ga pol pozicije,Kimi ponovo los u kvalifikacijama,ne znam sta mu se desava,u trci je mnogo bolji a sutra ce biti tesko obici oba RB-a,jedino kroz box do nekog 4. mesta.
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Dule Krtola View Post
                        Ne znam ali sve dok su pojedini ljudi na čelu F1 i eto FIE, F1 će biti sporija, sve skuplja za vozače, gledaćemo nekvalitetne trke... Eto što kažeš uzdam se u 2017 ali treba dočekati tu godinu i gledati 2 godine ovu brljotinu od F1. A do tada, uživaću u Gp2 seriji...
                        Mislim da problem ne lezi u "sporim" autim vec punim rezervoarima i premekanim gumama.Vecina preticanja se desava na kraju pravca a s brzim bolidima ti pravci bi se "skratili" i bilo bi manje vremena da se iskoristi zavjetrina i DRS tako da bi gledali jos manje preticanja.
                        Punim rezervoarima i mekanim gumama timovima je fakticki nametnuta strategija.Unaprijed se zna koliko ce te gume da traju i kad ce vozaci da zamjene iste.Onaj ko krug prije udje ce da otkine ca 2 sec onom koji udje krug kasnije i to je sve jako monotono postalo jer se ponavlja iz utrke u utrku.
                        Zanimljivo bi bilo kad bi vratili dosipanje goriva i gume koje mogu da izdrze 200+ kilometara,otvorilo bi se puno vise prostora za taktiziranje.Ovako je postalo neko "pravilo" da se s prvim setom mekih guma odveze ca 20% utrke,onda idu tvrde s kojim se vozi ca 50% pa ponovo na meke za zadnjih 30%.Druge strategije gotovo da nema

                        Comment


                        • #27
                          Nisam gledao od početka trku, tek se sad uključujem (obaveze oko naše formule), ali deluje mi da do sad nije bilo ništa posebno. Ima li kakvih komentara?

                          Comment


                          • #28
                            Nista.

                            Comment


                            • #29
                              Osim još jednog DNF za Alonsa...

                              Comment


                              • #30
                                I prvih bodova za Hondu?

                                Comment

                                Working...
                                X