Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monte Carlo 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nemojte da brinite.

    Novak treba da popravlja svoju igru na mrezi i to uspjesno radi. Narvno nece postati ni Mekinro ni Edberg pa cak ni Federer ali taj segment igre mu je neophodan.

    Jucer he bio izrazito los. To ne cudi. On je jucer ekperimentisao i vjezbao s druge strane Hajder Maurer je brz i igralo se na sporoj sljaci. Sve u svemu pokazalo se kao i mnogo puta da je najvaznije da prvilno izabere trenutak i dobro odigra prilazni udara.

    Comment


    • Originally posted by Marija81 View Post
      Kada Novak krene na mrežu ja svaki put pretrnim,nije on za to.Ok ima po neki divan potez,ali nije vredno mojih nerava.Ima mnogo prostora za napredovanje u tom segmentu igre.Mada i sa ovom igrom mislim da uzima MC peške
      Hahah isto, lepo ja kažem da JJ bolje smečuje od Noleta



      Originally posted by NI View Post
      Nemojte da brinite.

      Novak treba da popravlja svoju igru na mrezi i to uspjesno radi. Narvno nece postati ni Mekinro ni Edberg pa cak ni Federer ali taj segment igre mu je neophodan.

      Jucer he bio izrazito los. To ne cudi. On je jucer ekperimentisao i vjezbao s druge strane Hajder Maurer je brz i igralo se na sporoj sljaci. Sve u svemu pokazalo se kao i mnogo puta da je najvaznije da prvilno izabere trenutak i dobro odigra prilazni udara.
      Zato je i došao Beker. Napreduje Nole, ali... nema taj instinkt. To ili imaš ili nemaš, plus mu je tehnika kod smeč udarca nepravilna, položaj tela i to pravi problem.
      Ali dobro, polako. Što više bude vežbao trebalo bi da bude bolje.

      Comment


      • JJ je izmislila smec za Novaka
        ali dobro, Djokovic je bas napredovao u tom udarcu, nisu to spektakularni smecevi, ne izgleda nesto lepo, ali ide na sigurno i uglavnom uzima poen izuzetak je mec protiv Mareja u Majamiju, kad se vratio njegov stari smec
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Ne mogu da gledam... ne može Nole još da završi smečom poen, već još 1 ili 2 udarca.

          Napisao sam ja da makar za finala, tad je Jeca slobodna da ona sedi na stolici i uleti, a Nole izleti sa terena kada treba da se smečuje

          Radi Beker i na servisu još više, čudi se kako to da na njegovu visinu nema jači servis. Jbg... ne idu mu te visoke lopte prosto izgleda.

          Comment


          • Originally posted by MarkoNFL View Post
            Ne mogu da gledam... ne može Nole još da završi smečom poen, već još 1 ili 2 udarca.

            Napisao sam ja da makar za finala, tad je Jeca slobodna da ona sedi na stolici i uleti, a Nole izleti sa terena kada treba da se smečuje

            Radi Beker i na servisu još više, čudi se kako to da na njegovu visinu nema jači servis. Jbg... ne idu mu te visoke lopte prosto izgleda.
            Nemojte pretjerivati.

            Smesh je (daleko) najlosiji Novakov udarac od standardnih udraca. (Losiji je samo visoki BH volej, ali to se rijetko igra.) Medjutim, Novak ga je popravio i to znatno.

            U Miamiu je bio losiji od danasnjeg Novakvog prosjeka, ali treba imati uobzir 3 stvari. Prvo, igralo se po suncu. Drugo, ako u jednom u mecu promasis 3-4 puta isti udarac, pocinjes da gubis samouvjerenje u njega. To se Novaku desilo u Miamiu sa smeshom. Trece, Marijevi lobovi i defanziava protiv smesha su fantasticni. Nisam siguran da bi se JJ tako lako nosila sa njima.
            Last edited by NI; 17-04-15, 08:49.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              JJ je izmislila smec za Novaka
              ali dobro, Djokovic je bas napredovao u tom udarcu, nisu to spektakularni smecevi, ne izgleda nesto lepo, ali ide na sigurno i uglavnom uzima poen izuzetak je mec protiv Mareja u Majamiju, kad se vratio njegov stari smec
              pa sad, nije bas da ga ne zna. da po nekada steka jeste. kao sto neko rece ima i visok polozaj sunca dosta veze s tim a ni marej se nije proslavio smecevima na istom mecu!

              mene vise zapanjuje cinjenica da 2 najbolja ikada, kako se nazivaju, u skoro svakom kompetativnom mecu pocnu da zaobilaze BH kao kisa kragujevac. a BH je 1 od 2 osnovna udarca u tenisu. tesko da ce neko igrati noletu stalno na smec kao neki dio genijalne taktike. kao sto to rade recimo rodji na BH. poznat je nadalov iskaz taktike protiv feda: igram mu na BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH BH .... PA ONDA BH! to se vidjelo i u mecu sa monfisom. u jednom trenutku je fed imao 1 viner i nekih 11, 12 greski iz BHa. a trcao je oko tog BH po obicaju i ostavljao cijelu FH stranu slobodnu. ko ima dobru BH paralelu to i te kako moze da iskoristi cak i da ne ceka rodjin BH u publiku. ne znam kako je zavrsio mec u tom segmentu (BH greske).
              Last edited by talicni; 17-04-15, 09:24.

              Comment


              • A ti si sad izmislio toplu vodu sa Rogerovim bh-om?
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  A ti si sad izmislio toplu vodu sa Rogerovim bh-om?
                  kao i vi sa noletovim smecem! koji je uz to bolji nego ovome BH a BH je i daleko vazniji udarac i puno veci nedostatak i omogucava daleko vise protivniku da ti iskoristi slabosti! uz to je rodja i najbolji svih vremena a nikada nije usavrsio 1 od 2 najosnovnija udarca u toj mjeri da ima povjerenje u njega i kada je mec napet. on tu puca psihicki pa tek onda u izvedbi istog. potom si jos onda stvori i pritisak da svaki FH na koji se izvuce mora da bude perfektan pa cesto poveca greske i iz tog udarca. tj raspadne mu se totalno igra. sto se noletu ne desava cak i kada mu je najocajniji smec. jer je dosta uvjerljivo dobio jednog mareja u mecu u kojem ga ismijavate za smec, za razliku od toga kako je rodja prosao sa monfilsom.
                  Last edited by talicni; 17-04-15, 09:31.

                  Comment


                  • Originally posted by talicni View Post
                    kao i vi sa noletovim smecem! koji je uz to bolji nego ovome BH a BH je i daleko vazniji udarac i puno veci nedostatak i omogucava daleko vise protivniku da ti iskoristi slabosti! uz to je rodja i najbolji svih vremena a nikada nije usavrsio 1 od 2 najosnovnija udarca u toj mjeri da ima povjerenje u njega i kada je mec napet. on tu puca psihicki pa tek onda u izvedbi istog. potom si jos onda stvori i pritisak da svaki FH na koji se izvuce mora da bude perfektan pa cesto poveca greske i iz tog udarca.
                    Federerov bh je dobar udarac, koji je u poredjenju sa njegovim fh ispadao uvek slab i zato su ga tu igraci napadali.
                    Federer ima problem sa visokim loptama na njegov bh i tokom svih godina kad je Fed bio na vrhuncu samo je jedan igrac uspevao da ga slomi, Nadal koji je levoruk i koji je sa svojim bolesnim spinom iz fh-a gadjao njegov bh. Svi ostali igraci su pokusavali i nisu uspevali...
                    A Fedov bh slajs je jedan od najboljih udaraca u tenisu...

                    A drugo, Djokovicevi navijaci su prvi spomenuli smec i voleje, a ne neko drugi
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • rafa samo najbolje koristi tu rodjinu slabost. a fed ima i komplexe rafe. rafa i ne mora da odigra dobro protiv njega, ovaj mec izgubi jos u svlacionici. fedovi navijaci su prozvali feda FEDERROR zbog njegovih sposobnosti da se posteno izgrijesi u mecu kada mu, kako sam gore opisao, pukne prvo BH a potom i FH zbog pritiska. i to se moze desiti u svakom jacem mecu u kojem protivnik ne cokira i ne pukne prvi. cini mi se da je u 2. setu sa monfisom imao 25 greski. a zavrsnica TB je prica za sebe.

                      Comment


                      • Svaki igrac moze da udje u error mode, nadji mi jednog igraca koji je svaki mec odigrao perfektno?
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          Svaki igrac moze da udje u error mode, nadji mi jednog igraca koji je svaki mec odigrao perfektno?
                          da ali neko cesce neko rjedje. a neko po vec unaprijed oznacenom kliseu. i nekome mozes igrati na to i ocekivati taj scenario a nekome ne. poenta je u tome da nole nema rupu na koju mu mozes igrati i ocekivati rezultat. kao rodjeru sto mozes na BH i ako si dovoljno kompetativan, mozes ocekivati da mu BH pukne, zatim i FH i da ovaj izgubi mec. noletu ne mozes igrati stalno na smec i ocekivati da ces ga time slomiti, zar ne?

                          protiv noleta jednostavno moras odigrati svoj najbolji tenis i nadati se da on nece imati svoj dan. protiv feda vec mozes ici na njegove slabosti i nerjetko ga dobijaju uvjek istom taktikom.
                          Last edited by talicni; 17-04-15, 09:52.

                          Comment


                          • Ti poredis sadasnjeg Rogera i sadasnjeg Djokovica, realno poredis babe i zabe, jer je jedan na vrhuncu forme, igre itd., a druge je odavno to prosao i blizu je penziji.
                            Pogledaj mecevi od ranije, pa vidi koliko puta su ga slomili na bh strani, a da nije Nadal u pitanju, koji mu je najgori match up i to mora da se tako prihvati.

                            I ova prica ponovo nema veze sa temom, tema je MC.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • E kad cujem da je Fedov BH los udarac, ondak dosta je interneta za danas.
                              OVAKO

                              Comment


                              • Zar vam nije dosta idealizovanje nekog igraca? Ja sam Novakov navijac i uvek cu biti ali idealizovati ga u mom recniku znaci preterivati. Niko nije savrsen ali po nekim komentarima ovde stice se utisak da je Novak savrsen dok su svi ostali uzasni. A necu ni da spominjem te teorije zavere o kojima se prica. Samo se nadam da je u vecini slucajeva sve sto pisete neka sala u pitanju a ne vasa ozbiljnost. Novak je odlican igrac ali daleko od savrsenog. Isto tako i Roger i Rafa. I ako govorimo o njima troje trebamo govoriti i o manama i vrlinama a ne idealizovati ih. Nazalost ja ovde vidim da se idealizuje samo Novak i sumnjam da bi on sam hteo da ga neko idealizuje na nacin na koji se to ovde radi.

                                Ispravite me ako gresim...
                                Last edited by Bonomo; 17-04-15, 10:04.
                                sigpic

                                Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                                Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                                Without error there can be no brilliancy.

                                Comment

                                Working...
                                X