Announcement

Collapse
No announcement yet.

2015 FORMULA 1 CHINESE GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Vanja #66 View Post
    Ekstra, našao sam šta mi je i trebalo...



    Ok, zadnje krilo je prestalo da funkcioniše kako treba (otcepljenje vazdušne struje) i stoga je Massa izleteo - jer nije imao očekivano prijanjanje zadnjeg dela. Ako je problem rešen brzo, najverovatnije da je u pitanju prevelik napadni ugao (što ide u prilog stall režimu) samog krila, što se zaista lako izmeni. Najvaljivali su nove delove, tako da cenim da je to jedan od razloga - ipak se realnost razlikuje od simulacija i aerotunela.
    Massa ce morati da vozi sa starim prednjim krilom ,razbio je jedino novo brze prednje krilo

    Comment


    • #62
      Jel' ima problema koji tokom vikenda nije zadesio Massu?
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #63
        Hvala svima na lepim zeljama!! Imacu samo jedan mali problem-draga mi nije bas neki tehnoman, pa tamo u LUX-u ima neku osnovnu kablovsku i neki wifi, tek koliko da ima net. A ja se vec opustio sa 40Mb/s, i sa ovim cudom sto mogu da premotam par dana unazad ako nesto propustim. Ne znam gde i kako cu tamo pratiti sve sto pratim ovde, od petka do nedelje, i 2 i 4 tocka. Ali, naci cu vec neko resenje..Sad odgledah i treci trening. Vanja je bio vidovit izgleda. Sve je onako kako je napisao na strani, ili dve unazad-Hamilton nesto brzi, Ferari ima tempo, Red Bulovci nesto bolji nego sto je na prvi pogled izgledalo. Samo ne znam sta se desilo Kvyatu u poslednjem krugu, tacnije, u poslednjim sekundama treninga. Izgubi se snaga odjedared. Meklareni, Alonso, hmm..Jeste da vec 20 godina nisam propustio nijednu trku, u toku sam sa svim desavanjima uglavnom, ali..Trenutno, ne usudjujem se da dajem bilo kakve komentare. Prepustam to svima vama koji malo vise znate sta se dogadja iza kulisa. Ok, razumljivo je da je Honda tek usla u sampionat, da taj bolid mora preci jos dosta kilometara dok stvari ne legnu na mesto. Ali kako da legnu kad Alonso samo sedi u garazi, ceslja bradu i caska sa mehanicarima? Baton mi nije nesto merodavan, i upravo zato i kazem da se ne bih upustao u dublju analizu. Nista, videcemo. Na kraju, jos je pocetak sezone, kad se prebacimo u "14h" rezim mozda stvari budu jasnije..

        Comment


        • #64
          Sreća tvoja onda da ti gocpoja nije u US of A, tamo ih šamaraju sa cenama za flat internet pakete...

          Comment


          • #65
            Meklareni su baš očajni, staza mi se čini baš po meri Mercedesa, Ferari bi možda mogao imati neku šansu sa različitom strategijom, u suprotnom Mercedes favorit za 1 i 2.
            ¡Si Señor!

            Comment


            • #66
              U Q1 5 Mercedesovih motora, 4 Ferrarija i samo jedan Renault...

              Comment


              • #67
                Ja zadovoljan, drugi red, a mislio sam da će se boriti za Q3...

                Comment


                • #68
                  Pfff, šta bi Kimiju sad... Vettel odradio posao kako valja. Svejedno, bolja situacija nego u prošloj trci, pritom Williamse i ne vidim kao veliku pretnju sutra ako Kimi uspe da ih obiđe u prva 2-3 kruga.

                  Sviđa mi se ujednačenje u sredini grida, STR, Sauber, Lotus, pa i Red Bull kad im nije dan - svi su u pola sekunde. Force India je ipak izgubila dosta propuštanjem testova, McLaren će morati da izgura još nešto do evropskih trka. Manor deluje bolje, drago mi je zbog toga i nadam se da će ih novi motori osvežiti, to im užasno treba...

                  Comment


                  • #69
                    1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                    1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                    sigpic

                    Comment


                    • #70

                      Comment


                      • #71
                        Šta reći....

                        Ne znam ali meni više liči da Ferariju ne odgovara staza no da je Mercedes napravio toliku razliku.

                        Raikonen opet griješi, griješi i griješi. Čestitke Sauberovcima sve u svemu možda neće biti zanimljiva trka kao prošla ali nadams e da ćemo barem gledati borbu za 3 mjesto.

                        Comment


                        • #72
                          Massa ima 3-0 protiv Bottasa u kvalifikacijama... Ok, u Australiji Bottasa su mučila leđa kroz Q3, ali svejedno veliko iznenađenje, izgleda da bolid baš ne odgovara Valtteriju.


                          Hamilton - Rosberg: 3-0
                          Vettel - Raikkonen: 3-0
                          Ricciardo - Kvyat: 3-0
                          Verstappen - Sainz Jr: 2-1
                          Massa - Bottas: 3-0
                          Grosjean - Maldonado: 3-0
                          Ericsson - Nasr: 1-2
                          Hulkenberg – Perez: 2-1
                          Button – Alonso: 2-0
                          Merhi – Stevens: 1-1

                          Comment


                          • #73
                            Raikkonen očaj onaj krug u Q3. Drugu krivinu i izlazak ka trećoj se skroz unakazio. Tokom FP3 i kvalifikacija je bio na 0.150-0.250 iza Vettela. Massu đene đene, al' Bottasa je imao u šaci. Rosberg jeste sabio onaj krug u Q3, ali mislim da će mu Ferrarijevci zadavati dosta problema. U Australiji je Vettel bio brži, u Maleziji Raikkonen, u Kini Vettel. Eto, fer bi bilo reći da je 2-1 za Vettela da nije bilo iznenadne kiše u Q2 u Maleziji, mada sam već navikao da mnogi ‚‚stručnjaci" već zaključuju kako Vettel dominira.

                            Hamiltonu su na početku Q2 rekli da pazi sa gumama jer će ih koristiti u trci. Bile su to soft gume. Ako bi Mercedes išao na 2 stajanja: Soft-Soft(?)-Medium, mislim da im je degradacija prevelika da dva puta idu na Soft. Ovoj opciji ne dajem više od 10% šansi da vidimo sutra. Ako bi išli na dva, za Mercedes mi je mnogo sigurnije i logičnije da idu Soft-Soft-Medium. E, ovde upada ta informacija sa početka Q2. Sačuvali su jedan Soft set time što su Q1 vozili na Medium. To bi valjda značilo da su za trku sačuvali čitav set Soft guma, zar ne? Ako sam sve dobro sračunao, to sve povlači da će Mercedes ići Soft-Soft-Medium-Medium. Mislim da će svakako 2 puta koristiti Soft, ali ne bih smeo da budem siguran da li će ići na 2 ili 3 stajanja.
                            Vanja, šta kaže tvoja računica? Koliko po tebi ovo moje pije vode?
                            Last edited by MarkedOne8; 11-04-15, 10:18.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Uf, mislim da je bolja taktika, pogotovo za Ferrari, da ide na dva boksa ako može, Soft-Med-Med... Medium su gume koje im odgovaraju, tako su svi u Ferrariju govorili i prije a pogotovo posle Malezije, a teperatura će biti niska. Baš sam juče na BBC-ju gledao prognozu, biće oblačno cijelo jutro prije starta, ali bez kiše, temp. ne preko 20 stepeni, i pred sam kraj trka postoji mogućnost za nekoliko kapi, ali će sigurno postajati sve hladnije kako trka bude odmicala...
                              Nisam siguran koliko je pametno za ostale (osim Mercedesa) da idu dva stinta na softu, pošto su svi koristili sve setove mekih za bar jedan brzi krug, mislim da je bolje ići na novom setu mediuma i lagano voziti 10-ak krugova duži stint. Mada tu će veliku ulogu igrati i razlika između guma, na tempu jednog kruga soft je oko 2 sekunde brža guma, vidićemo šta će biti na trci. Rosberg je posle kvalifikacija izjavio Sky-u da će medium biti guma za trku, i da soft nije dobra guma ovdje, uostalom i sami poslušajte (na 0:38 počinje o trci)...




                              I evo kako Amer objašnjava prednje krilo Mercedesa, nije loše
                              https://vid.me/0xOq
                              Last edited by Bastia33; 11-04-15, 10:47.

                              Comment


                              • #75
                                Više nego dobar za jednog Amera.

                                Prošle godine su svi išli na dva zaustavljanja. Soft-Medium-Medium.

                                Malezija 2014: http://www.f1fanatic.co.uk/2014/03/3...ies-pit-stops/
                                Kina 2014: http://www.f1fanatic.co.uk/2014/04/2...ies-pit-stops/

                                Postavio sam linkove sa trkama iz 2014. pa neka ih neko pogleda ako želi da sa mnom pokuša da proceni koliko su gume ‚‚mekše" nego prošle sezone. Zaista ne znam šta bih dao kao prognozu sutra. Mislim da će Ferrari sigurno ići na 2 stajanja. Za Mercedes i ostale se jako dvoumim. Da li 2 ili 3. Prošle godine je bilo 2, ali gume su mekše.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X