Announcement

Collapse
No announcement yet.

2015 MALAYSIAN GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Grande Ferrari ...najzad da docekamo da su u trci sve odradili perfektno....samo Kimi malo da popravi start mislim da ga to najvise za sada koci inace sjajna voznja oba vozaca
    sigpic http://caseystoner.com.au/

    Comment


    • #62
      Raikonen je tokom čitavog vikenda bio brži od Fetela. Ne puno, ali konstantno tu nekih desetinku do dve po krugu. Njega je prvo peh snašao jer je pala kiša. Njemu je jedina mana vozaču to što je po kiši sasvim prosečan. Drugi peh je usledio zbog glupog Nasra. Ako se gleda 11. kao startna pozicija, mogao je do trećeg mesta. Da Hamiltona dobije malo teže jer bez obzira što bi imao stajanje manje i možda bolji tempo, ispred sebe bi imao dosta vozača za preticanje. Rozberg ne verujem da bi bio neki problem. I pored Hamiltonovih problema u petak i manje vremena za podešavanje setupa, Rozberg je bio očigledno sporiji. Da je Raikkonen startovao sa treće pozicije (HAM, ROS, RAI, VET), onda bi po suvom lagano mogao do pobede.

      I što je bitno da napomenem pre nego što se neko prevari: Onaj Ferrarijev potez tokom SafetyCar perioda možda jeste olakšao put do pobede, ali je tempo u trci i mala potrošnja guma su neoborive činjenice. Ferrari bi svakako išao na stajanje manje od Mercedesa.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #63
        Nisam ni sumnjao u ovo.E moj Alonso
        Originally posted by Casiraghi
        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
        Originally posted by Casiraghi
        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
        Originally posted by Casiraghi
        Srecan Mane svima koji slave.

        Comment


        • #64
          Svaka cast Ferrariju, bilo je i krajnje vreme : ))
          Hamilton i Nico u svom elementu, tj. u top 3, bice ovo vise nego zanimljivo : ))
          sigpic

          Comment


          • #65
            Moram se još samo osvrnuti na detalj, koji su spomenuli komentatori na SK1, radi se o navodnom nekom otporu tifoza prema Sebu.....
            Ne znam koliko je to tačno, ali ja sam simpatizer Ferarija 30+ godina, a Fetela sam zapamtio još kada je vozio Toro Roso, i bio nenormalno brz,
            podsetio bi navijače Ferarija da je Seb pre puno godina na poslednjoj trci u šampionatu vozećiu TR pretekao Hamiltona u Meklarenu, koji se borio za titulu sa Masom,
            i da se nije Glok (mislim) sklonio Hamiltonu u zadnjoj krivini, Masa bi postao svetski prvak......
            To je bio moj prvi, i to pozitivni utisak o Fetelu koji nisam nikada zaboravio, ali tifozi su čudo, verujem da je Seb već od danas ljubimac kod večine
            ¡Si Señor!

            Comment


            • #66
              A šta će tek biti kada Ferrari u Maju bude dodao 20 konjskih snaga... Osećam kao da se 2007. vratila. 2 tima ravnopravna za pobede. To je milina sada kada, kao što Pavle reče, ne znamo ko od te četvorice može da pobedi. Rozberg bi trebao malo da se popravi u odnosu na Hamiltona. Samo da Raikkonena zaobiđu razni maleri, a tempo je tu i to je nesumnjivo. Mercedes i dalje ima prednost i možda je ovo bila kanta 'ladne vode. Tih 20 KS i još neki detalj bi ih izjednačili u kvalifikacijama, ali Ferrari definitivno ima bolji tempo u trci nego u kvalifikacijama.
              Last edited by MarkedOne8; 29-03-15, 11:34.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #67
                Pocela Pireli lutrija, naydravlje..

                Comment


                • #68
                  Sve cestitke i Vettelu i Ferrariu : ))



                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by MarkedOne8 View Post

                    I što je bitno da napomenem pre nego što se neko prevari: Onaj Ferrarijev potez tokom SafetyCar perioda možda jeste olakšao put do pobede, ali je tempo u trci i mala potrošnja guma su neoborive činjenice. Ferrari bi svakako išao na stajanje manje od Mercedesa.
                    Ne znam kako je to danas ispalo, ali po meni je u prednosti onaj koji uspe odraditi stajanje u toku SC, tu su danas jedino Rozberga malo zeznuli, pošto je morao stajati iza Hamiltona, i tu je pao dosta u poretku....
                    Fetel je sva stajanja obavljao dok su ostali imali maksimalni tempo, i to sigurno nije nikakva prednost, ali da budem pošten, činjenica je da je Raikonenu odgovarao taj scenario i dosta olakšao put do podviga.
                    ¡Si Señor!

                    Comment


                    • #70
                      Složićete se sa mnom, da bolju, interesatniju trku nismo gledali odavno, ali baš odavno. Nebitno đe je Fetel završio, ali od početka pa do kraja smo gledali obilaženja, kontakte bolida, opet šou u boks, Sefti Kar, borba Red Bula i Toro Rosa, namudrivanje timova, konfuziu u Mercedesu, puno pit stopova. Znači sve smo imali danas na trci. Samo da ovako nastave i imamo konačno sezonu iz snova.
                      Last edited by Dule Krtola; 29-03-15, 13:22.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Dule Krtola View Post
                        Složićete se sa mnom, da bolju, interesatniju trku nismo gledali odavno, ali baš odavno. Ne bitno đe je Fetel završio, ali od početka pa do kraja samo gledali obilaženja, kontakte bolida, opet šou u boks, Sefti Kar, borba Red Bula i Toro Rosa, namudrivanje timova, konfuziu u Mercedesu, puno pit stopova. Znači sve smo imali danas na trci. Samo da ovako nastave i imamo konačno sezonu iz snova.
                        Trke je bila toliko kvalitetna i uzbudljiva da su MNOGE stvari pale pod senku glavnog događaja. Verstapen oborio Fetelov rekord, ta borba Red Bulla koju si pomenuo, redovne ludorije Crash-brothersa (Grožan, Maldonado, Perez), Merhi-Manor uspeh... zamalo i Honda da osvoji prvi poen... Mislim da ću do kraja dana još 20 postova i analiza da ispišem.

                        Originally posted by somborac View Post
                        Ne znam kako je to danas ispalo, ali po meni je u prednosti onaj koji uspe odraditi stajanje u toku SC, tu su danas jedino Rozberga malo zeznuli, pošto je morao stajati iza Hamiltona, i tu je pao dosta u poretku....
                        Fetel je sva stajanja obavljao dok su ostali imali maksimalni tempo, i to sigurno nije nikakva prednost, ali da budem pošten, činjenica je da je Raikonenu odgovarao taj scenario i dosta olakšao put do podviga.
                        Raikkonenu je svakako pomoglo. Da su pravila za SC kao tokom 2014. još više bi mu pomoglo jer bi se kolona maksimalno sabila, dok se od 2015. ne čeka da se formira kolona. Zato je odmah posle SC imao zaostatak za onom kolonom od 1. do 12. mesta nekih 10 sekundi. Jednostavno vozači nisu hteli ili mogli da dostignu kraj kolone. SC je Raikkonenu spasio trku.

                        Što se tiče Fetela i Mercedesa, evo kako otprilike ja to vidim. Ferrari je svakako imao u planu da ide na 2 stajanje (stajanje manje od Mercedesa). Međutim, SC je izašao prerano da bi im pomutio strategiju. Da je incident bio, recimo, 5 krugova kasnije, i Ferrari bi morao da reaguje i adaptira strategiju. Hamilton je odlaskom u boks dobio više muka (saobraćaja ispred sebe) jer je morao da pretiče da bi se vratio iza Fetela, ali je imao 5 krugova svežije gume. Moraću da pogledam snimak trke ponovo da bih mogao da pominjem konkretne brojke u sekundama, ali Fetel je po mojim prvim procenama tu dobio 7-8 sekundi efektivne prednosti zbog SC-a.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Prvih 20 krugova, nakon SC-a, ubojit temp, vozić na stazi kakv dugo nismo vidjeli, bilo je sjajno. Kasnije nakon što su svi odradili prvi boks, malo se smirilo, ali i dalje sjajne pojedinačne borbe.
                          Verstappen i Sainzu su radili čuda, odlična prestizanja, Kimi se tiho probio kroz poredak, kao i Bottas, koji je odradio sjajan posao nad Massom na kraju, iako mi je srce stalo, svaka čast obojici i Williamsu što su dopustili borbu.

                          Comment


                          • #73
                            Morao sam se iscimati oko sifre i toga samo da bih napisao TAKO JEEEEEEEEEEEEEEEEEE
                            1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                            1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Ok, slažem se, jako nezahvalno za analizu, pogotovo iz ugla navijača, ali da navedem po meni par činjenica (opet ostavljam mogučnost da san subjektivan kao navijač).
                              1. Od početka se Hamilton nije mogao odlepiti od Seba, ni kada su imali sveže gume
                              2. Već posle par krugova Seb je javio kako mu se čini da je brži
                              3. Mercedes je po meni imao baš drastično veliko habanje guma, pa bi svakako među prvima morali u box, a to bi i u regularnim trkačkim uslovima dovelo do gubitka pozicija
                              Naravno da se posle ove trke još puno toga ne zna, ali baš zato jedva čekam Kinu
                              ¡Si Señor!

                              Comment


                              • #75
                                Prva 2 kruga su vrlo zanimljiva za analizu. Hamilton nije mogao da pobegne Fetelu. Setimo se kako je to bilo prošle godine kada bi ne-Mercedesov bolid startovao sa druge pozicije ili doba kada je Fetel dominirao u Red Bullu. Ta razlika bi odmah posle kruga bila 2 sekunde, a na kraju drugog kruga nekad i 3. Fetel je do SC-a bio iza Hamiltona na minimalnom krstarećem rastojanju (2-3 sekunde je idealno jer imaš priključak a ne remeti se aerodinamika). Bez obzira na krug za zagrevanje, gume svoju idealnu radnu temperaturu dostižu uglavnom u trećem krugu. Mercedes ne može da troši gume zato što ih, eto, troši. Trošenje guma dolazi sa previsokim ili preniskim temperaturama, tj. temperaturama van idealnog radnog opsega. Mercedes ne izvlači iz tih guma koliko ih više troše. Mercedes čak i dalje ima prilično veliku razliku u odnosu na Williams. Ferrari je jedina stvar koja se relativno pomerila i promenila.
                                Last edited by MarkedOne8; 29-03-15, 12:50.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X