Announcement

Collapse
No announcement yet.

Miami 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    1.
    Novak je prilicni favoriti, iako bih rekao da ga kladionice malo precjenjuju. (recimo blize 75% nego 70%) Mora biti tako. Ima 6 uzastopnih pobjeda, odnosno 9 uzastopnih na hardu. Pobijedio ga je dva puta ove godine. U IW lako u Australiji teze. Poraz u Melburnu je jako tezak za Marija. Novak nije bio potpuno fit i taman kad je Mari pomislio da ga ima izgubio je devet gemova za redom.

    2.
    Takvi porazi ostavljaju traga. Mari je izgubio jer zapravo nema nacina da dobije Novaka na hardu. Nikada ga nije ni imao. Imao je nacina da prisili Novaka da izgubi. Prve tri pobjede na hardu je izvojevao smaranjem. To je bio prije 2011. Posto je Novak digao nivo igre 2011. smaranje nije bilo dovoljno.

    Sa Lendlom je nasao idealnu kombinaciju, smaranje uz pomoc povremene agresivnosti. Tako je nanio i poraz koji me daleko najvise boli. Onaj na USO 2012.

    3.
    Od tog vremena su se stavri promijenile. Prvo, Novak je bolji igrac, agresivniji. Samim time je smaranje manje efikasno. Mari je s druge strane imao operaciju i krizu iz koje jos nije u potpunosti izasao. Mozda igracki i jeste, ali nema rezultata. Pobjeda nad Novakom je ono sto mu nasusno treba, vise nego Novaku. Dakle Mari bi, iako je autsajder, trebao biti pod velikim pritiskom.

    4.
    Uslovi u IW daleko vise odgovaraju Novaku nego Mariju. Uslovi u Maimiu odgovaraju obojici. To i prijasnji rezultati pokazuju. U zadnjih osam godin njih dvojica su odnijeli 6 pobjeda. Osim toga svaki je po jednom izgubio finale.

    Mari je lako u polufinalu savladao za njega neugodnog Berdiha. Kao prvo, odlcno je servirao. (70% prvog unutra.) I sutra mora da odlicno servira da bi pobijedio. Drugo, bio je agresivniji nego obicno. I Berdih se nasao malo zatecen. I sutra mora da bude agresivan ako zeli pobjedu.

    5.
    Problem je sto Mari nije prirodno agresivan igrac, a podloga je spora, plus je Novak jedan od najboljih defanzivaca. Sama agresivna igra nece biti dovoljna, cak i ako bude dobro servirao. Morace da je kombinuje sa smaranjem i dobrom defanzivom. Trebace da dobro igra pasing udrace, da dobro returnira. Obadvoje mjereno njegovim standardom. Isto tako morace da dobro koristi svoj odlican BH slajz koji je provjerno oruzje protiv Novaka.

    Sve u svemu treba odlicano postavljenu miksovanu taktiku, odlicnu egzekuciju i vjeru da moze pobjediti. Sa Lendlom je on postigao taj miks. Stvari su se promijenila od tada. Igra se sve ofanzivnije, pogotovo Djokovic. A i Mari jos nije dostigao prijasnji nivo. Uz to, poslije 9 uzastopnih poraza na hardu, nije lako imati vjeru.

    6.
    Narano postoji jos jedna mogucnost. Da Novak podbaci. Tim vise sto se igra po dana i vjerovatno suncu.
    Sto se tiče rezultata,verovatno si mislio da Endiju fale pobede nad Novakom,Rafom,Rogerom,jer on ove godine igra do sada najbolju sezonu,bar bodovno u karijeri

    Comment


    • sve u svemu, kad se uzmu u obzir sve sportske vesti dana ovo finale je glavna tema.. (nadamo se) bice jos jedna titula Novaka
      Last edited by ; 06-04-15, 19:26.

      Comment


      • Srkisa,

        U godinu dana, od avgusta 2012. do jula 2013, je Mari uzeo tri velike titule (dva slema i Olimpijadu) i jedan masters. Prije toga 8 mastersa. Od kad je imao operaciju, najvise sto je osvojio je Valensija. Naravno finale AO je najveci uspjeh. Ali onakav poraz ga je prilicno umanjio. Sve u svemu njego nivo je nizi nego sto je bio prije nego ga je Lendl uzeo.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Srkisa,

          U godinu dana, od avgusta 2012. do jula 2013, je Mari uzeo tri velike titule (dva slema i Olimpijadu) i jedan masters. Prije toga 8 mastersa. Od kad je imao operaciju, najvise sto je osvojio je Valensija. Naravno finale AO je najveci uspjeh. Ali onakav poraz ga je prilicno umanjio. Sve u svemu njego nivo je nizi nego sto je bio prije nego ga je Lendl uzeo.
          Slažem se,no možda nisam napisao,ali mislio sam na početak ove godine koji je Mareju bodovno najbolji,trenutno je suvereno drugi u Atp trci,pa čak nisam računao ali period od Us 2014 do sada mu je doneo pregrst poena,ali opet titule na velikim turnirima se broje,a Endi njih NEMA,isto tako nema velikih pobeda(najveća mu je protiv Berdycha),tako da Marej očajnički treba ovu pobedu,on u ovom meču moze vise da dobije i vise da izgubi od Novaka


          Po meni Marej nije ništa lošiji(igrački)od perioda kad ga je Lendl vodio(malo ga zeza drugi servis,ali su mu udarci zbog veće snage za nijansu prodorniji nego pre),problem je psihički,ima manjak samopouzdanja,a to se samo velikim pobedama postiže
          Last edited by Srkisa; 04-04-15, 21:30.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Kladionice daju 76.6% Djokovicu.
            Da se finale igra u nocnom terminu Novak bi bio veliki favorit, ovako on je i dalje blagi favorit ali ne ovoliki koliko mu daju kladionice. Moj dodatni skepticizam lezi i u cinjenici da se Marej zeni sledece nedelje pa ga Novak mozda pocasti titulom. U svakom slucaju Marej ce dati sve od sebe da osvoji titulu ovde. Uostalom, Majami je njegova druga kuca.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Mari je lako u polufinalu savladao za njega neugodnog Berdiha. Kao prvo, odlicno je servirao. (70% prvog unutra.) I sutra mora da odlicno servira da bi pobijedio. Drugo, bio je agresivniji nego obicno. I Berdih se nasao malo zatecen. I sutra mora da bude agresivan ako zeli pobjedu.
              Mari je doooobro spustio brzinu da bi dobio na preciznosti serve. Prosečna prva serva mu je bila manja od 110 milja na sat. Sa takvim servama nema šanse kod No1eta.

              Drugo, njegova "agresivnost" ustvari to nije. On je ipak težak defanzivac, videlo se to dobro i na zadnjem meču.

              Jeste, ima neke udarce bolje od našega Cara (na primer lob) ali mu to neće biti dovoljno da pobedi, to je moje mišljenje.
              Last edited by BratBugarin; 04-04-15, 23:38.

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Da se finale igra u nocnom terminu Novak bi bio veliki favorit, ovako on je i dalje blagi favorit ali ne ovoliki koliko mu daju kladionice. Moj dodatni skepticizam lezi i u cinjenici da se Marej zeni sledece nedelje pa ga Novak mozda pocasti titulom. U svakom slucaju Marej ce dati sve od sebe da osvoji titulu ovde. Uostalom, Majami je njegova druga kuca.
                Jao,nisam znao da se zeni,valjda Nole nece biti sirokih ruku sutra

                Comment


                • Ja mislim da Marej ako dopusti brejk u prva tri servis gema, može da se pozdravi sa titulom. Znajući njega, odmah barijera u glavi. Fali Nadal, meni su njegovi i Novakovi mečevi uvek bili najbolji, kad se neko zna a dugi poeni i nadmudrivanje. Valjda će se dominantni Đokica sresti sa kraljem šljake u skorije vreme, da odmere snage kao pre. Inače, rezultat sutra, ako smem da pogađam bezveze 6-4, 7-6 za Đokera

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Kladionice daju 76.6% Djokovicu.
                    William Hill daje okruglo 80%

                    http://sports.williamhill.com/bet/en...dy-Murray.html

                    Originally posted by skeptik View Post
                    Da se finale igra u nocnom terminu Novak bi bio veliki favorit, ovako on je i dalje blagi favorit ali ne ovoliki koliko mu daju kladionice. Moj dodatni skepticizam lezi i u cinjenici da se Marej zeni sledece nedelje pa ga Novak mozda pocasti titulom. U svakom slucaju Marej ce dati sve od sebe da osvoji titulu ovde. Uostalom, Majami je njegova druga kuca.
                    Ne znam jesi li ozbiljan, ali ovu mogućnost ne treba odbaciti.
                    Last edited by goku; 05-04-15, 09:19.

                    Comment


                    • Ako ne bih odbacila ovu mogućnost, Novak me više uopšte ne bi zanimao. Nadam se da se zezate.

                      Comment


                      • Ciste gluposti,nema govora o tome.
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • To su gluposti i samo gluposti, da se tako lako poklanjale titule teniski svet ne bi bio ovakakv kakav jeste.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Originally posted by MareLFC View Post
                            Ciste gluposti,nema govora o tome.
                            Gluposti ili ne to je glavna tema britanske stampe. Evo ti naslov iz DM "Andy Murray aims to dump Novak Djokovic in Miami Open final before big wedding day"
                            http://www.dailymail.co.uk/sport/spo...dding-day.html
                            Ali nezavisno od toga mislim da pobeda Mareja uopste ne bi bilo iznenadjenje. Igra se u dnevnom terminu na podlozi koja odgovara Mareju i u gradu u kome trenira tokom sezone upravo na stadionu gde ce se igrati finale.

                            Comment


                            • Pa i u IW-u se igralo u dnevnom terminu
                              OVAKO

                              Comment


                              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                                Pa i u IW-u se igralo u dnevnom terminu
                                U IW su igrali u jutarnjem terminu 11h po lokalnom vremenu.

                                Comment

                                Working...
                                X