Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2015. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Postoje 3 igraca koja mogu da se nose na sljaci sa Rafaom sa osnovne linije. Fabio, Kei i Novak. Moze i Ferer ali on obicno pukne kad je najbitnije. Protiv te trojke Rafa mora da bude agresivan na sljaci, defanziva ne garantuje pobjedu. Ako Fabio ima dana a Rafa je malo losiji, detalji odlucuju. Fabia ocigedno inspirise Rafa.

    Bilo kako bilo, Fabio je tek 5. igrac koji je pobijedio Rafu na sljaci vise nego jednom i tek 2. koji ga je pobijedio dva puta u istoj godini.

    Ovo je udarac za Rafu, ali ne presudni. On moze biti OK za RG.

    Comment


    • Originally posted by Maxx-a View Post
      Proslogodisnji poraz od Nica je bio u QF , ovo je valjda R3 ako mislis na turir u Barseloni @miloolja
      Ma ne mislim rezultatski isključivo..ali onaj napredak i sasvim pristojna igra protiv Novaka, iako je to daleko od one njegove, i ovo danas mi je totalno nespojivo.. i veeeliki korak unazad, za samopouzdanje ok, ali i ta igra škripi. koliko sam videla.

      Naravno da ovo ništa ne znači za RG, samo sam malo iznenađene ovim padom danas.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Ma ne mislim rezultatski isključivo..ali onaj napredak i sasvim pristojna igra protiv Novaka, iako je to daleko od one njegove, i ovo danas mi je totalno nespojivo.. i veeeliki korak unazad, za samopouzdanje ok, ali i ta igra škripi. koliko sam videla.

        Naravno da ovo ništa ne znači za RG, samo sam malo iznenađene ovim padom danas.
        Jeste iznenadjenje ali ako se pogleda Fabio, onda i nije toliko. Jednostavno mu ne odgovara i protiv njega (kao i protiv Novaka i Nisikorija - sto kaze NI) on ne moze da igra - nije u stanju da igra konstantno svoju igru a da mu ona donosi i rezultat. Onda mora agresivnije i onda ako nema samopouzdanja slede netipicne greske.
        Zato ja kazem da je ovo najvise do samopouzdanja.... ako ga nabije do RG bice zanimljivo, ako ne i onda ce biti zanimljivo
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Misliš ovo drugo..zanimljivije
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Igrao je Fabio prvi set fantasticno, nema se sta Nadalu zameriti na gubitku tog, ali ovaj drugi je potpuni slom njegove nekadasnje igre u svakom aspektu.
            Previse je rano za ozbiljniju pricu o RG , ali dobro....
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Do RG-a Rafa brani titulu u Madridu i finale Rima. Biće teško sačuvati četvrto mesto. Mada bi ja iskreno najviše voleo da se Novak i Rafa sretnu u četvrtfinalu.
              Do tog meča Nole se neće puno umoriti i mislim da su mu tad najveće šanse da ga Novak dobije.

              Comment


              • I neka mi ponovo Rafini navijači kažu da nisam bila u pravu kada sam prošle nedelje rekla da igra šablonski-identična igra protiv svakog protivnika,bio on Novak ili Fabio.Na isti način ulazi u svaki meč,bez namere,želje,ili na kraju krajeva igračke inteligencije da se prilagodi protivniku.Ovo je ogroman udarac za krhko samopouzdanje,pa očekujem sličan rasplet i u Madridu.
                A,ako se to dogodi za RG ćemo imati

                King is dead, Long live the King
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Marija, on protiv Fabija sa ovakvim samopouzdanjem, drugacije nije ni mogao. Da je igrao jos agresivnije jos vise ue bi nakupio. Mora psihicki da bude na visem nivou da bi dobijao za njega neugodne protivnike ... Ima jos dosta do RG ne treba trcati, polako.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Mislim da baš treba da uđe napadački u meč,pa makar ga izgubio,ali bi znao da je dao sve od sebe,da promeni neke stvari u igri,da konsultuje i u tim uvrsti i psihologa ili terapeuta tog profila(kao što je uradio Novak 2011,a znamo pod kakvim je protiskom bio 2010).Fizički je on ok,ali glava .I,da kada sam rekla da promeni nešto u igri,mislila sam da povremeno uradi nešto što ne liči na njega,tipa kada protivnik očekuje laso,on odigra ravno.Problem je što ga lako čitaju.U tom kontekstu je ono da igra šablonski.
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Bogme, jos 2 turnira i eto RG
                      link

                      Comment


                      • Ko ceka taj i doceka, time se vodio i Federer na RG a i Djokovic, 2015 je njegova.

                        Comment


                        • Mislim da je najtuznije sto se igrači kao Kei ili Fabio sretnu sa Rafom na mastersu ili nekom MM turniru,a na Rg ih nema na Rafinom vidiku,neće ovo mnogo pogoditi Rafu,ali sad zna da nije vise favorit protiv svih na sljaci,nego da nekoliko igrača mogu redovno da ga pobedjuju

                          Comment


                          • Originally posted by Srkisa View Post
                            Mislim da je najtuznije sto se igrači kao Kei ili Fabio sretnu sa Rafom na mastersu ili nekom MM turniru,a na Rg ih nema na Rafinom vidiku,neće ovo mnogo pogoditi Rafu,ali sad zna da nije vise favorit protiv svih na sljaci,nego da nekoliko igrača mogu redovno da ga pobedjuju
                            Bejase mu 2013e i jedan i drugi

                            I to koliko se secam ( a gledao sam taj mec) Fognini je bas dobro igrao ali je tad Nadal vec bio nastimovan posle prva dva kola ( u kojima je, mora se i to reci, imao veoma raspolozene protivnike). Posle toga jos Wawa, Novak i Ferer. Teze po meni tesko da moze.

                            Zato je prosle godine stvarno imao kesu od zreba, bas lagana setnja do finala ne zna se ko je tuzniji protivnik bio.
                            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                            Comment


                            • Originally posted by prskaj View Post
                              Bejase mu 2013e i jedan i drugi

                              I to koliko se secam ( a gledao sam taj mec) Fognini je bas dobro igrao ali je tad Nadal vec bio nastimovan posle prva dva kola ( u kojima je, mora se i to reci, imao veoma raspolozene protivnike). Posle toga jos Wawa, Novak i Ferer. Teze po meni tesko da moze.

                              Zato je prosle godine stvarno imao kesu od zreba, bas lagana setnja do finala ne zna se ko je tuzniji protivnik bio.
                              Ma 2013 je Rafa bio maltene nepobediv,ali zato prošle godine mu je bio presmesan zreb kada je bio mnogo slabiji,a ova godine deluje da će se ponoviti prošla,kao da Rafa stima kad i koji protivnici mu odgovaraju na Rg,to je neverovatno

                              Comment


                              • Pa Fabio ga razabio !?!?

                                Comment

                                Working...
                                X