Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2015. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Srkisa View Post
    Mislim da nije stvar u motivaciji.Protiv Federera on uvek ima motivaciju kao i Fed protiv njega makar to bio Atp 250,cast je u pitanju,veliki su rivali jedan drugom,ne vole da gube jedan od drugog,razlika je to sto Novak nema motivaciju kao Roger protiv slabijih igraca,ne puno slabijih dovoljno je da to nije Rafa ili Roger,Novak vise ne vidi izazov u tome dok je za Rogera "sramota" izgubiti od Wawrinke ili Nishikorija na primer,on to sebi nece da dozvoli,za njega je takav poraz nedopustiv,dok Novaka ti porazi previse ne dotiču,u tome je bitna razlika izmedju Novaka i Rogera,Novak je manji sampion od Rogera,zato i nema vec 10 i vise GS
    Baš suprotno, Novaku slabiji igrači nisu nikakav problem, ne pamtim kad je izgubio na slemu od nekog ko nije top igrač (ako računamo da je Vavrinka top igrač). Federer je u skorije vreme gubio od Sepija, Gulbisa, Stakovskog, Čilića, Robreda, pa i Berdiha i Conge. Za Novaka se on naprži, a Novaku je to običan meč kad nije na slemu.

    Originally posted by MarRF View Post
    Moje skromno misljenje......
    Role ima taktiku protiv Novaka i majstorski je sprovodi...nema Novak odgovor na ovakav tenis,odnosno nije diminantan , ne zavisi od njega i to frustrira svakako.....kazete da je Novak bio igracki bolji.....u cemu u igri iz oanovne linije....ali kada te igre nema nema ni strasnog Novaka nepobedivog.....ista prica kao sa Fedom i recimo Nadalom...doduse blaza verzija. Nije Fed Berdih pa da se napucava tamo amo sa osnovne sa Novakom , Berdih nema drugu opciju ,Fed ima.....
    Na stranu sve ovo.......kakvu igru igra na mrezi to je za nepoverovati, voleji su fenomen, niko to ne moze tako raditi ...zato niko i ne moze drugi protiv Novaka ovakvom taktikom igrati......kraj....
    Ima Novak igru za Federera itekako, dokaz je Wimbledon 2014. Motivacija je problem kad meč nije na slemu.
    Last edited by goku; 01-03-15, 13:53.

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Ali ti meni nisi odgovorio kako je 56-44 jako razlicito od 50-50?
      Odgovor na to pitanje je jednostavan. Bitna je razlika 56-44 = 12 50-50 = 0. Ili ako hoce u postocima 56 je 27% vece od 44.

      Da ti to ilustujem primjerima.

      Zamisli izbore u kojima je jedan kandidat dobio 56% a drugi 44%. Dosta laka pobjeda prvog. A 50%:50%, idemo u novo brojanje.

      Rafael Nadal u karijeri ima 56% poena dobijenih na 2. servis na sljaci, a 50% npr. Ernest Gulbis.

      Rafa je ima taj broj i 2013. a 2003. je ima 52%. Nije nikada imao 50%

      Rafa ima 56% poena osvojenih na drugi servis protiv Ramosa, Dolgopolova a protiv Djokovica 51.1%.

      U WTF finalu 2013 (6:3,6:4) Novak je osvoji 56% poena protiv Rafe, a 51% u Madridu 2009. To je najblize (50%:50%) sto sam nasao.

      Comment


      • NI, koliko si ti u stanju da spinujes, za to ti stvarno skidam kapu, majstor si, mogu samo da ucim od tebe

        Ti pricas o procentima kad su u pitanju veliki uzorci, tu je sasvim normalno da je 56-44 poprilicno razlicito od 50-50, na izborima je i 51-49 vise nego dovoljno...
        Ja ti pricam o ovom konkretnom mecu, gde je Federer ukupno u 1.setu 36 puta servirao, da je bilo 50-50 osvojio bi 9 poena na 2.servis, a na mecu je osvojio 7.

        Sent from my GT-P5110 using Tapatalk 2
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by goku View Post
          Baš suprotno, Novaku slabiji igrači nisu nikakav problem, ne pamtim kad je izgubio na slemu od nekog ko nije top igrač (ako računamo da je Vavrinka top igrač). Federer je u skorije vreme gubio od Sepija, Gulbisa, Stakovskog, Čilića, Robreda, pa i Berdiha i Conge. Za Novaka se on naprži, a Novaku je to običan meč kad nije na slemu.



          Ima Novak igru za Federera itekako, dokaz je Wimbledon 2014. Motivacija je problem kad meč nije na slemu.
          Poredim Novakov i Fedov prime,Fed u svom prime gotovo da nije gubio od nikog osim Rafe,dok Novak prilicno cesto gubi od nesto slabijih igraca u svom prime,pa cak i na slemovima(Wawrinka,Nishikori,pa cak i Murray),a da ne pisem o porazima na mastersima,upravo to je razlog zasto je Novak u svom primeu osvojio manje slemova nego Roger,no ima jos vremena da se ispravi

          Comment


          • bojana,

            Hvala na komplimentu. Iako ja ne volim spin majstore.

            Postoji medju nama razlika. Ja sam inzinjer i kao takav volim brojeve. Za mene brojevi imaju znacenje koje nemaju za tebe. I ja ti pokusavam prenijeti to znacenje, medjutim, ti to vidis kao spin...

            Istina je da je velika umjetnost dobiti i izbore i teniski mec kad je resulata tijesan oko 50:50.

            Originally posted by ClayWarrior View Post
            Federer nije odustajao od svoje taktike i drzao je poene u svojim rukama.. vise servis vinera nego u prvom, ali i manje onih iz igre. Mnogo visae neiznudjenih gresaka i tu se vracamo na cinjenicu da je uzeo one najvaznije poene
            Mnogo hvala.

            Moj ukupni utisak je isti kao tvoj. Federer nije odustajao od inicijative. Znao je da je to jedini nacin. Naravno, forsiarati dva seta protiv Novaka nije lako. Protiv Rafe je i teze. S tim sto Rafa gotovo uvijek izdrazi jurise a Novak ne. Forsiarati se moze sam ako igras dobro, u protivnom ces da se ispromasujes.

            Napraviti cu analizu. Komapriracu WTF 2012, Sinsinati 2012. (moja statistika) i Shangaj (oficijelna staitistika) i jucerasnji mec (tvoja statistika).
            Last edited by NI; 01-03-15, 14:26.

            Comment


            • Originally posted by Srkisa View Post
              Mislim da nije stvar u motivaciji.Protiv Federera on uvek ima motivaciju kao i Fed protiv njega makar to bio Atp 250,cast je u pitanju,veliki su rivali jedan drugom,ne vole da gube jedan od drugog,razlika je to sto Novak nema motivaciju kao Roger protiv slabijih igraca,ne puno slabijih dovoljno je da to nije Rafa ili Roger,Novak vise ne vidi izazov u tome dok je za Rogera "sramota" izgubiti od Wawrinke ili Nishikorija na primer,on to sebi nece da dozvoli,za njega je takav poraz nedopustiv,dok Novaka ti porazi previse ne dotiču,u tome je bitna razlika izmedju Novaka i Rogera,Novak je manji sampion od Rogera,zato i nema vec 10 i vise GS
              U ovom trenutku Federer ima vise motiva protiv Novaka nego obratno, narocito na manjim turnirama i brzoj podlozi gde su mu sanse vece, da bi dokazao pre svega sebi a i drugima da jos uvek nije za penziju. Zamisli da 2-3 godine zaredom nema pobedu protiv Novaka i Nadala. On bi se vec penzionisao. Ovako svaka pobeda nad Novakom ili Nadalom mu daje motiv da ide dalje. Zato on protiv najboljih tu mislim protiv Nadala, Novaka pa i Mareja igra kao da mu je to zadnja partija. Zato i bira turnire gde ima najvise sansi a preskace one gde realno nema. Zato je i predao finale WTF uz obrazlozenje "I tried everything, rest, massage but I am not match fit. At this level I could not compete with Novak" dok je Novak povredjen igrao u MC i izgubio bez obzira na svoj nivo igre prouzrokovan povredom.

              Comment


              • Ako Federer dobija Djokovica u ovim godinama vise puta na betonu, a svi mozemo da se slozimo da je Djokovic bolji igrac na ovoj podlozi od Nadala, valjda je sada jasno kako bi se Nadal provodio da je imao kvaliteta da dodje do meceva sa prime Fedom 2005-08 na betonu . Taj nekvalitet je jedan od dominantnih uzroka 23-10.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  bojana,

                  Hvala na komplimentu. Iako ja ne volim spin majstore.

                  Postoji medju nama razlika. Ja sam inzinjer i kao takav volim brojeve. Za mene brojevi imaju znacenje koje nemaju za tebe. I ja ti pokusavam prenijeti to znacenje, medjutim, ti to vidis kao spin...
                  Ja sam diplomirani inzenjer elektrotehnike i moze se reci da mi je matematika oduvek isla
                  Ja ti kazem da samo ovu jednostavnu matematiku primenis na jucerasnji 1.set, kad je Fed ukupno 36 puta servirao i vidi koji ces rezultat da dobijes
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Sta li ja ovde radim sa mojim dvojkama iz matematike

                    Samo napred druze, to bih voleo da procitam. Radio sam analizu Sangaja ali nemam moje vinere i neiznudjene greske, valjda oni zvanicni nisu predaleko, ali seti se da je O'Sonesi imao potpuno drugacije brojeve oko izlazaka Federera na mrezu i uspesnosti u istim
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Ja sam diplomirani inzenjer elektrotehnike i moze se reci da mi je matematika oduvek isla
                      Svasta sam mogao pomisliti ali ne da smo kolege. Ali ocigledno smo drukcije shvatali matematiku.


                      Originally posted by MarRF View Post
                      Moje skromno misljenje......
                      Role ima taktiku protiv Novaka i majstorski je sprovodi...nema Novak odgovor na ovakav tenis,odnosno nije diminantan , ne zavisi od njega i to frustrira svakako.....kazete da je Novak bio igracki bolji.....u cemu u igri iz oanovne linije....ali kada te igre nema nema ni strasnog Novaka nepobedivog.....ista prica kao sa Fedom i recimo Nadalom...doduse blaza verzija. Nije Fed Berdih pa da se napucava tamo amo sa osnovne sa Novakom , Berdih nema drugu opciju ,Fed ima.....
                      Na stranu sve ovo.......kakvu igru igra na mrezi to je za nepoverovati, voleji su fenomen, niko to ne moze tako raditi ...zato niko i ne moze drugi protiv Novaka ovakvom taktikom igrati......kraj....
                      Sve si u pravo iako malko pretjerujes, osim onoga sto sam zamastio. Ali da vidimo konacne brojeve.
                      Last edited by NI; 01-03-15, 15:37.

                      Comment


                      • Pobeda je bila sve samo ne rutinska, a u drugom setu Novak je lakse drzao servis gemove sve do tog 11. gema. Kretanje rezultata i duzina razmena u poenu :

                        I set :

                        1. Federer (1-0) : 15-0(3) 30-0(2) 30-15(5) 40-15(2) 40-30(8) Gem(5)
                        2. Djokovic (1-1) : 15-0(2) 30-0(2) 30-15(7) 30-30(5) 40-30(6) Djus(6) Pred. Djokovic(6) Gem(7)
                        3. Federer (2-1) : 15-0(3) 15-15(3) 15-30(7) 15-40(7) 30-40(5) Djus(2) Pred. Federer(2) Djus(10) Pred. Federer(16) Djus(7) Pred. Federer(5) Gem(1)
                        4. Djokovic (2-2) : 15-0(2) 30-0(7) 30-15(4) 30-30(5) 40-30(10) Gem(2)
                        5. Federer (3-2) : 15-0(2) 30-0(1) 40-0(4) Gem(4)
                        6. Djokovic (3-3) : 15-0(2) 15-15(3) 15-30(6) 30-30(3) 40-30(6) Djus(6) Pred. Djokovic(4) Gem(4)
                        7. Federer (4-3) : 15-0(5) 30-0(1) 30-15(5) 30-30(3) 40-30(2) Djus(2) Pred. Federer(3) Gem(3)
                        8. Djokovic (5-3) : 15-0(2) 15-15(9) 15-30(1) 30-30(1) 30-40(8) Brejk(3)
                        9. Federer (6-3) : 15-0(1) 15-15(3) 30-15(2) 40-15(2) 40-30(4) Gem(2)

                        II set :

                        1. Djokovic (1-0) : 15-0(4) 15-15(7) 30-15(2) 40-15(7) 40-30(8) Gem(3)
                        2. Federer (1-1) : 15-0(6) 30-0(6) 40-0(3) 40-15(3) 40-30(5) Gem(1)
                        3. Djokovic (2-1) : 15-0(6) 30-0(1) 40-0(2) Gem(6)
                        4. Federer (2-2) : 0-15(5) 15-15(9) 30-15(2) 40-15(2) Gem(2)
                        5. Djokovic (3-2) : 15-0(2) 30-0(2) 30-15(5) 40-15(2) Gem(2)
                        6. Federer (3-3) : 15-0(1) 15-15(13) 30-15(7) 40-15(13) 40-30(3) Gem(3)
                        7. Djokovic (4-3) : 0-15(6) 0-30(6) 15-30(8) 30-30(12) 40-30(3) Gem(4)
                        8. Federer (4-4) : 0-15(3) 15-15(6) 15-30(13) 15-40(4) 30-40(1) Djus(2) Pred. Federer(2) Gem(1)
                        9. Djokovic (5-4) : 15-0(3) 15-15(5) 30-15(5) 40-15(4) Gem(2)
                        10. Federer (5-5) : 0-15(4) 0-30(3) 15-30(4) 15-40(4) 30-40(8) Djus(2) Pred. Federer(1) Gem(1)
                        11. Djokovic (5-6) : 15-0(3) 30-0(2) 40-0(12) 40-15(7) 40-30(3) Djus(15) Pred. Federer(1) Brejk(6)
                        12. Federer (5-7) : 0-15(7) 0-30(6) 15-30(2) 30-30(1) 40-30(4) Djus(3) Pred. Djokovic(1) Djus(6) Pred. Federer(1) Gem(3)
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Warrior,

                          Ovakvu si analizu bio napravio i za Shangaj.

                          100% se slazem sa tvoja tri kljucna zakljucka:

                          -pobjeda nije bila rutiska, iako je zasluzena
                          -Novak je bio bolji u 2. setu do zute minute tj. 5:5, 40:0 na sopstvenom servisu
                          -Federer je drza stvari u svojim rukama, po cijenu pravljenja greaska, a pravio ih je sve vise i vise kako je mec napredovao

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Warrior,

                            Ovakvu si analizu bio napravio i za Shangaj.

                            100% se slazem sa tvoja tri kljucna zakljucka:

                            -pobjeda nije bila rutiska, iako je zasluzena
                            -Novak je bio bolji u 2. setu do zute minute tj. 5:5, 40:0 na sopstvenom servisu
                            -Federer je drza stvari u svojim rukama, po cijenu pravljenja greaska, a pravio ih je sve vise i vise kako je mec napredovao
                            Sad cu da dodam broj osvojenih poena po razmenama a Novak je tu u drugom setu imao cak 21-12 u poenima do 4 udarca. To je bilo do 30-40 u desetom gemu, dakle kod njegove brejk lopte, posle cega Federer ispaljuje 3 servis vinera (21-15), i zavrsava set sa pristojnim zaostatkom 25-22 u tim najkracim poenima. Najvecu razliku u odnosu na Sangaj predstavljaju brejk lopte, ogromnu
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by ClayWarrior View Post
                              Sad cu da dodam broj osvojenih poena po razmenama a Novak je tu u drugom setu imao cak 21-12 u poenima do 4 udarca. To je bilo do 30-40 u desetom gemu, dakle kod njegove brejk lopte, posle cega Federer ispaljuje 3 servis vinera (21-15), i zavrsava set sa pristojnim zaostatkom 25-22 u tim najkracim poenima. Najvecu razliku u odnosu na Sangaj predstavljaju brejk lopte, ogromnu
                              Dijametralna razlika u BL. U Shangaju je Novak na konopcima citav drugi set i samo zahvaljuci dobrom igranju BL-ti, uspijeva da ga produzi. Naravno sa nadom da vrati brejk.

                              Jucer Federer jedva uspijeva da odrzi ravnotezu u drugom setu, znajuci da ako ga izgubi da ce vjerovatno izgubiti mec. I uspijeva da sacuva ravnoteza samo zahvaljujuci odlicnoj igri na BL-tama.

                              Comment


                              • I :

                                1-4 (38) 23-15
                                5-8 (22) 11-11
                                9-12 (3) 1-2
                                +12 (1) 1-0

                                II :

                                1-4 (47) 22-25
                                5-8 (23) 14-9
                                9-12 (3) 1-2
                                +12 (4) 2-2

                                Mec :

                                1-4 (85) 45-40
                                5-8 (45) 25-20
                                9-12 (6) 2-4
                                +12 (5) 3-2

                                60% poena zavrseno je posle 4 udarca ili manje, a ogroman broj posle maksimalno 8 (92%), ovde smaranja sa osnovne nije bilo. Federer je odlicno izdrzao 11 najduzih razmena, a uzeo je i onu najduzu koja mu je omogucila djus u 11. gemu drugog seta

                                Sto se tice kljucnih poena, na djus, gem ili brejk loptu, bilo ih je 24 u prvom i 30 u drugom, dok ih je u Sangaju samo u drugom setu bilo 43, ono je bio lud mec. Federer je ovde uzeo 34 naspram 20, najvise zahvaljujuci gemovima u kojima je vadio 15-40, i u tom u kom je preokrenuo 40-0 na Novakov servis, po setovima 14-10 20-10

                                Novak je u drugom setu u 4 vezana gema koristio prvu gem loptu, pre tog pada u 11. gemu
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X