Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2015. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Kakvi argumenti?
    Svi znamo da je podatak o UE cesto netacan, a on zasniva celu svoju teoeiju na tome.

    I ako pogledas njegove postove posle svakog Djokovicevog poraza, razloge je taj sto je igrac ( ime je totalno nebitno), odigrao mec svoje karijere...
    kad izgubi od nekih pacera, ta prica i moze da prodje, ali on je sad izgubio od Federera i on pokusava da poturi pricu da ovaj mec spada u top 10 njegove karijere
    +1

    Inace, sami sebi uskacete u usta govoreci da je Federer odigrao jedan od najboljih meceva u karijeri.
    Prvo, ako je to uradio u 34. godini zivota, brisete teorije da je Djokovic najbolji tenise ikad'. Nije da nije bilo takvih teorija poslije nekih pobjeda, da se ne lazemo.
    Samo najbolji mogu vrhunac (najbolje meceve) da odigraju u tim godinama.

    Drugo, svi koji govore da je ovo jedan od najboljih Rodzerovih meceva u karijeri, vjerovatno nisu pogledali dosta meceva, ili u glavi imaju samo meceva posljednjih nekoliko sezona.
    Najbolji Federer bi tukao najboljeg' Djokovica u 7 od 10 meceva, moje misljenje.
    I ovo je bio prosjecan Federer, malo vise od prosjeka, nista vise.

    Svasta sam citao, svakakve forume i sajtove, ali subjektivnijih navijaca od Novakovih nigdje nas'o nisam.
    Bas rijetko pisem ovako nesto, ali sam sad' morao.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Fed je 2012., sa 31 godinom, a Djokovic je imao tada 25, Nadal 26, osvojio slem, vratio se na no.1 i dokazao neke stvari.

      Sent from my HTC posto mi se moze
      Svaka mu čast na tome, ali to opet ne znači da bi dominirao kao što jeste da je imao ovu dvojicu, ali ova priča je već sažvakana. Fedovci će reći da bi bilo isto, ovi drugi da bi bilo sve drugačije, a istina je kao i uvek negde između. Rafa i Novak bi imali 1-2 slema više, Rodžer 3-4 manje i to je to. To je oko 14 slemova, kao i Sampras, mislim da je na tom nivou, nikako bolji od njega. Rafa bi imao najviše, ali to je zbog jebene šljake, opet bih više cenio Pita i Rodžera nego prašinara.
      Last edited by goku; 01-03-15, 07:14.

      Comment


      • Pa 31 godina je nekima prime,ako vec zelite da dokazete da Roger moze da se nosi sa Rafom i Novakom dok su oni u primeu,onda vam je bolja prosla godina gde je imao bolji H2H sa Novakom,medjutim razlog zasto Novak nije u svom prajmu superioran kao Fed je MOTIVACIJA.Fed dise za tenisom i nadmetanjem makar igrao i challenger,dok Novaku treba neki izazov da ga pokrene,a on ga obicno ne vidi u mecevima sa Nishikorijem,Wawrinkom,pa cak i Murrayem ne kazem da je nema ipak je to Gs,ali nema je dovoljno da bi neki takav mec preokreno u svoju korist,kao sto je Fed radio u mecevima sa Gonzalezom,Hewittom,Roddickom,upravo smo takav primer videli na Wim2014 kad je delovao bzvoljno ceo turnir ,a onda kad je dosao Fed tu je video izazov pobediti Federera u njegovom domu i pobedio ga je da tako igra svaki mec bez problema bi osvajao 3gs po sezoni,ovo je samo moje misljenje nisam siguran da je to jedini razlog ali sigurno neki deo lezi bas u tome

        Comment


        • Uzas kako su neki limitirani. Prvo necete se vecinom sloziti sa mnom, al me boli kurac.

          Kada imas konkurenciju koja te tjera jednostavno da budes bolji, samo pojacavas i pojacavas da budes bolji. Jedna bitna stvar sa Federerom jeste da on ima motiv sa 34 godine da se udara sa ova dva teskasa i jos ih nokautira cesto je impresivna. Zasto je to tako? E pa jednostavno je tako da covjek voli da pobjedjuje vise nego sto mrzi da gubi. I jednostavno zeli da pobjedjuje, a shvatio je ako ostane na istom niovu nece moci pobjedjivati i nece moci da bude sretan i sta je uradio? Uzeo covjek da trenira i da radi i da se ubija nakon sto je ostvario sve zivo.

          Nemojte molim vas biti naivni i misliti da Fed da je imao vecu konkurenciju u prajmu ne bi imao ovako impresivne rezultate. E pa imao bi i bolje. Zasto?

          Zato sto je to nauka uspijeha, covjek obozava da se takmici, a jos vise obozava da pobjedjuje i to ga tjera da trenira i ubija se od rada da bi bio bolji da bi mogao da pobjedjuje. Da je u naponu snage imao konkurenciju kakvu ima sada bio bi jos bolji. Nista to nije bogom dato, vec je cisti red, rad i disciplina.

          Da nije bilo Federera Nadal bi bio prosjecan spanac koji je osvajao turnire na sljaci. Ja sam zahvalan na Nadalu, zahvalan sam i na Noletu jer sam mogao svjedociti najvecem teniseru svih vremena i vjerovatno IKADA.

          Knjiga: http://www.amazon.com/Bounce-Federer...ds=bounce+book

          Uzivajte
          Last edited by maliajnstajn; 28-02-15, 23:38.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Jedan mali off, na ovom forumu nema ništa odvratnije od ovog smajlija što pije kafu...
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Originally posted by Arnel.S View Post
              +1

              Inace, sami sebi uskacete u usta govoreci da je Federer odigrao jedan od najboljih meceva u karijeri.
              To zvuci logicno, ali nije tacno. U dugim mecevima, pogatovo ako dolaze u serijama kao na GS-ovima, Federer je losiji nego prije. Isto tako on ne moze da odigra isti broj turnira kao nekada. Medjutim sto se inteziteta tice on zana da bude jedanako dobar kao u prajmu. I pored toga sto je malo sporiji.

              Razloga su dva. Prvo, on stalno uci i stalno se mijenja. Drugo, sve je iskusniji i iskusniji.


              Prvo, ako je to uradio u 34. godini zivota, brisete teorije da je Djokovic najbolji tenise ikad'. Nije da nije bilo takvih teorija poslije nekih pobjeda, da se ne lazemo.
              Samo najbolji mogu vrhunac (najbolje meceve) da odigraju u tim godinama.
              Odigrati jedan mec ili jedan turnir vrhunski, na svom najvisem nivo, ne znaci da si jedanako dobar kao prije. U tenisu se broji prosijek. A to je Federer jos uvijek jako dobar. 4000 poena ispred treceg. Ipak Federer ne moze da igra u kontinuitetu kao ranije na sporim podlogama koje su fizicki zahtjevnije. Ali na brzim i u dvorani moze.

              Drugo, svi koji govore da je ovo jedan od najboljih Rodzerovih meceva u karijeri, vjerovatno nisu pogledali dosta meceva, ili u glavi imaju samo meceva posljednjih nekoliko sezona.
              Najbolji Federer bi tukao najboljeg' Djokovica u 7 od 10 meceva, moje misljenje.
              I ovo je bio prosjecan Federer, malo vise od prosjeka, nista vise.
              Pogledao sam puno Federerovih mecava, nisam sve. Za mec je bitano i kakav je protivnik. Kako bi 25 godisnji Federer prolazio danas? Ti imas misljenje, ja nemam. Osim da vjerovatno ne bi imao 17 selmova.

              Svasta sam citao, svakakve forume i sajtove, ali subjektivnijih navijaca od Novakovih nigdje nas'o nisam.
              Bas rijetko pisem ovako nesto, ali sam sad' morao.
              Naveo sam i neke komentatore koji dijele moe misljenje. Oni nisu Novakovi navijaci.
              Odgovor.
              Last edited by NI; 28-02-15, 23:41.

              Comment


              • Originally posted by Mrkela View Post
                ispeglat ce te H2H, nikad
                Strasno!

                Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                Comment


                • Sad' mi je jasno zasto jednom godisnje napisem komentar.
                  NI, ti znas nekad' dati i dobru analizu, napisati dobar komentar, ali sve vise i vise postajes subjektivniji.
                  Tj. uvijek si bio subjetivan. Nekad' izmedju redova, a nekada cisto.
                  Ja nisam Federerov navijac. da se razumijemo.
                  Ako se Nadal i Djokovic sastanu na RG-u, i ako rezultat bude kao i prosle godine, tj. ako Djokovic ne izadje iz Pariza s peharom u rukama (pod uslovom da se nadju u finalu), tad' ne bih bio u kozi navijaca Nadala.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Bojana,

                    Kao naprimjer? ( U prvom setu 18/15 vineri/neiznudjene protiv igraca Novakove klase.)



                    Isto se moze reci za Karlovica i Iznera.
                    Ne vidim na oci ali sam na brzinu provrteo taj prvi set... po mojoj racunici imao je 13 servis vinera, 13 vinera iz igre, 8 neiznudjenih gresaka i 6 iznudjenih. To odvajanje gresaka je cesto nezahvalan posao, ali mislim da je vecinu ovih lako staviti u jednu od dve kategorije, pa iskreno ne znam odakle im 18/15. Ajde ako su sve greske zbrojili, ali kod vinera nesto nije u redu
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Данима пишем да се из авиона види да игра Федерера има да заблесави Нолета, а и нас навијаче, бојао сам се тог сусрета али се није могло избећи. Избећи јер ће многи навијачи бити осрамоћени и разочарани. Федерер је спремио конкретну тактику и спроводи је. Новак је упознат са тим и није имао конкретно јачи одговор. Одговор се заснивао на држању Феда што даље и наравно ударати што јаче, а успут стално бити прецизан. Та тактика није реална јер је све то много теже извести него потрчати пар корака ка мрежи и утерати страх у кости противнику, који кад види ривала да иде ка мрежи не може лопту рекетом да погоди од сазнања да ту нема пролаза и из дана у дан је све лошији, када је био млађи то није разумео па се трудио и успевао, а сада кад зна да је немоћан одмах скида гаће и не покушава ништа...

                      Шире гледано ова победа или пораз, значи само ето један меч и не много више од обичног међусобног ривалства. Фед јесте остарио и може само по кад кад да овако заблиста на задовољство својих фанова и уопште људи које воле да виде човека који предивно технички изводи доста тениских ударца, да покаже младима како се то изводи правилно и ефикасно. Остарио је да спроведе сезону и као најбољи да буде први. Он више нема снаге да изнесе сезону и освои толико бодова да би био и званично бр.1 Дакле ми који навијамо за Новака треба да гледамо на овај пораз само као један меч, друго је то што би ми желели да он олади, понизи, декласира и шта ја знам све Федерера. Ето у једном мечу, Федерер је показао да Ноле има слабости и да постои тактика како треба играти против њега. Сда ће вероватно неки то и пробати, али ти неки немају квалитет Федерера, а Федерер више нема снаге да се тиме носи целе сезоне... значи битка је изгубљена али рат никако... у овом рату за освајање сезоне је Ноле непобедив и недостижан и то и тако треба да посматрамо и на крају да будемо и даље задовољни...
                      sigpic

                      Comment


                      • Pa NI je jedan od retkih ovde koji se i usudjuje nesto ozbiljnije analizirati,tako da mu se ne sme zameriti sto je malo subjektivan,mislite da neki Federerov ili Rafin navijac pri analzi(ozbiljnoj) nekog meca ne bi bio subjektivan prema njima tesko,na NIevom mestu ne bih neko vreme analizirao meceve jer ovo po njega postaje opasno

                        Comment


                        • Upravo , jos dodju ljudi i kritikuju NI-a zbog predugackih postova, filosofiranja o igri sve sto je duze od tri reci a nema bar jedan automobilcic, zelenog vrteceg ninju u nekoliko primeraka, ko je na koga ulozio novac u kladionci nije pozeljno na ovom pdf-u.Nekoliko kvalitetnih forumasa je vec napustilo forum zbog nemogucnosti za kvalitetan /ne moze svima i biti prijatan ali moze pristojan/ dijalog.
                          Similis simili gaudet

                          Comment


                          • Pravda za NI-a.

                            Comment


                            • Originally posted by goku View Post
                              Pravda za NI-a.
                              не брините ви за Ни'-а ... зна он шта је демократија... увек постоје они који само траже мане, а позитивне ствари прескачу..

                              зато је и добар форум, прескочиш кога не готивиш, а тебе нико не прекида кад причаш... ма милина.. кад ти неко добаци, ти се правиш да ниси ни видео тај пост и не губиш расположење, ма кажем вам, милина једна, нека живи сто година онај ко је измислио форум...
                              sigpic

                              Comment


                              • NI puna podrska.

                                Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X