Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2015. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jacques9 View Post
    Da li zaista miisliš, da Rafa u 2016 nema ni promil šansi na šljaci proti Novaka?
    Ako bude igrao kao juče u 1.setu ima i te kako velike šanse.
    Naravno da ima sanse,cak sta vise favoorit je u tom mecu....al samo na sljaci ima sanse....

    Comment


    • Razumijem ja vas entuzijazam, Nadal je bio igracki blizu u prvom setu juce, ali ne zanosite se, on ni u jednom, ali ni u jednom trenutku nije bio na Novakovom nivou. Jer bi Novak uvijek pojacavao kada je bilo gusto. Da ne pricam da mu servis nije nikakvo oruzje, sto na najvecem nivou jednostavno ne moze da prodje. Cus cistio linije, Novak uvijek cisti linije, vi kao da ste zaboravili one epske meceve njihove. Kao da ste zaboravili USO 2010. ili 2011. i kakav je to nivo tenisa bio. Nadal je juce pratio samo pola sata, zar nije pratio i vise u Parizu ove godine, zar nije izgledao dobro barem u prvom setu? Ali je on bas, bas daleko od Novaka i nema cemu da se nada na Slemovima sa ovim nivoom, on ne pokriva teren dobro, nije brz kao nekad i Novak uspijeva da ga izbaci iz pozicije iz samo par uadara, nekad je to bilo nezamislivo, trebalo mu je po 10 vrhunskih da bi dosao u situaciju da zavrsi poen. Znaci da mora jos znatno da podigne nivo igre i da dodje do kontinuiteta sto je najvaznije. Ali da zelim da vidim duel njega i Federera do kraja godine apsolutno zelim. Jer ipak mislim da i pored stila igre i kommpleksa Federer je nivo iznad Nadala trenutno.
      sigpic

      Comment


      • To je ključ, ne pokriva teren dobro kao prije, isuviše lako protivnik iz neutralnih razmjena stvori poziciju za napad

        Comment


        • Mozda ce Novakov nivo opasti naredne godine, mi to ne znamo, ako se to desi to je onda druga prica, ali je cinjenica da postoje samo tri igraca koja ga kad je na ovom nivou mogu ugroziti. Federer, Vavrinka i Marej. Ubacio bih tu i Nisikorija da nije bilo ove godine. Ali ko ga na Slemu moze dobiti? Vavrinkine sanse su najvece i on je jedini koji ga moze dobiti na tri dobijena seta rekao bih, Federer bi mogao da se ne igra na tri dobijena seta, a Marej mora da podigne nivo igre dodatno i da fizicki dodje pa barem blizu Novakovog nivoa.

          Nadal mora da vrati kretanje(ako je to moguce uopste) da bi mogao da puca na Slemove ponovo.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by ekvador View Post
            Da li neko moze da mi kaze sta se desava sa Novakovom igrom na mrezi. Znamo da to nije njegovo prirodno mesto, ali koliko sam shvatio on poslednje dve godine intenzivno radi na tome. Ali mi nekako deluje kao pocetnik u tom segmentu. Prvo , odabir momenta izlaska, mislim nisam strucnjak ali jako retko bira izlazak na mrezu kada je to neophodno, a izlazi kada protivnik moze da se lepo namesti. Jel postoji mogucnost da on za 2-3 godine konacno nauci taj deo, koji ce mu biti dosta koristan , kada ne bude vise u vrhunskoj formi?
            Nemoj da brines, sve je u redu.

            Sigurno si vidio statistiku 3/12 protiv Nadala a i protiv Rodzera na USO nije izgledalo sjajno.

            Podijeli sve poene koji se igraju na mrezi u tri grupe.

            1.
            Izlasci na mrezu u poenu kojem imas prednost i zelis da ga zavrsis sto prije. To je Novak naucio. Naravno, to je teze raditi protiv Nadala koji ima fantastican pasing udarac nego protiv Iznera.

            2.
            Izlasci na mrezu kada si ravnopravan u poenu jer su ti vece sanse da dobijes na mrezi poene nego sa osnovne linije. To Novak nije nauci i vjerovatno nikada nece. U principu mu i ne treba, iako mu je htjelo dobro doci protiv Vavrinke u RG-u. U cetvrto setu je probao i nije islo.

            3.
            Izlasci na mrezu kad te protevnik, protiv tvoje volje, prisili na to. Federer je najbolji u tome a i Nadal je bio jako dobar jucer. U tim situacijama se Novak ne snalazi najbolje. No misli da se protiv Nadala jucer niko ne bi snasao.

            ---------------------------------------

            Nadalovci,

            Nemojte dozvoliti da vas Vladan ubije u pojam.

            Prvo, Novak je jako precizan, ali ipak ne moze po zelji pogadjati BH paralelom sami rub linije. Kada nije out za dva milimetra. Da neko drugi to radi, Vladan bi rekao: "Bas ga s***." Svaki takav poen je doprinio Novakovoj rezultatskoj superiornost.

            Drugo, Nadal je promasio nekoliko FH paralela za par santimetara. I svaki takav promasaj je pomogao Novaku.

            Trece, igralo se u uslovima koji idealno odgovaraju Novaku a ni najmanje Nadalu.

            Cetrvto, ko moze izaci na kraj sa jucerasnjim Novakom? Niko!

            Rekavsi sve to, Nadal ima problema. U pravu su shminka i Vladan kad kazu da se ne krece dobro. No, to je dijelom zbog nervoze. Nervozan igrac se ne krece dobro. Kojim dijelom? Ako je 90%, onda ce sve biti u redu. Ako je pak 10% onda mrka kapa. Drugi, po mom misljenju veci problem je nedostatak samopouzdanja. On jednostavno ne vjeruje svojim udracima u kriticnim trenutcima, to se lijeci pobjedama.

            Konacno, postoji tu i treci problem koji je po mom misljenju najveci. Nadal igra preambiciozno. On je tokom 2013. igrao izuzetno agresivno. To nije njegova prirodna igra, ali tada, kad je bio u top formi, to je prolazilo. Sada treba da se vrati vise svom izvornom pristupu igri - smaranju. To je naravno moguce samo na sporim podlogama, u prvom redu sljaci. Tenis je evoluirao, bice danas teze nego prije 10 godina. No, po mom misljenju to je jedini puta. Kada jednom postigne uspjehe bazicnom igrom onda moze da razmislje o nadogradnji.
            Last edited by NI; 12-10-15, 15:05.

            Comment


            • Sreca nema nista sa pobedom Djokovica. On tako igra celu sezonu, samo apsolutno samopuzdan igrac igra tako duboke i precizne lopte. Set je mogao biti rezultatski izjednaceniji, ali nista vise od toga. Ali, to i nije bitno. Bitno je da je Nadal bio prinudjen da podigne nivo igre i podigao ga je. U ovom trenutku koliko cudno i da zvuci, i ovo je napredak. Ne moze se porediti sta bi Nadal od 2013 uradio, a i taj nista nije radio u ovom delu sezone, ali ovaj od 2015 koji je ubedljivo najgori u karijeri je stigao do finala podloge koja mu najmanje odgovara i odigrao sasvim pristojan mec.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Nemoj da brines, sve je u redu.

                Sigurno si vidio statistiku 3/12 protiv Nadala a i protiv Rodzera na USO nije izgledalo sjajno.

                Podijeli sve poene koji se igraju na mrezi u tri grupe.

                1.
                Izlasci na mrezu u poenu kojem imas prednost i zelis da ga zavrsis sto prije. To je Novak naucio. Naravno, to je teze raditi protiv Nadala koji ima fantastican pasing udarac nego protiv Iznera.

                2.
                Izlasci na mrezu kada si ravnopravan u poenu jer su ti vece sanse da dobijes na mrezi poene nego sa osnovne linije. To Novak nije nauci i vjerovatno nikada nece. U principu mu i ne treba, iako mu je htjelo dobro doci protiv Vavrinke u RG-u. U cetvrto setu je probao i nije islo.

                3.
                Izlasci na mrezu kad te protevnik, protiv tvoje volje, prisili na to. Federer je najbolji u tome a i Nadal je bio jako dobar jucer. U tim situacijama se Novak ne snalazi najbolje. No misli da se protiv Nadala jucer niko ne bi snasao.

                ---------------------------------------

                i.
                Da, gledao sam statistiku, ali sam postavio pitanje, jer sam primetio u samoj igri, taj tajming, odnosno ne znam kako se zove to u teniskom zargonu, kada igrac odlucuje da ide na mrezu, to mu je katastrofa. Zbog sjajne igre sa osnovne linije, forhenda, bekenda, on cesto salje po burek igrace, koji cesto imaju mogucnost samo jedan tip udarca da odigraju, i u tim momentima Novak po pravilu ne izlazi, dok bira izlazak na mrezu, kada protivnik moze da se namesti i da razmisli sta da odigra. Znaci ovde ne pricam o tome da te protivnik prinudi da izadjes na mrezu, ne pricam o tome, da je on ravnopravan pa da mu je bolje da izadje, vec jednostavno da skrati poene u prirodnim situacijama, kada je skroz protivnika saterao u cosak i koji jedva moze da vrati loptu.

                Comment


                • Nas entuzijazam je za sledece sezone, ne za ove. Mada jos mu ne verujem, igrao je on dobro i u Madridu, i u Haleu pa videli smo sta je bilo nakon toga. Mora da pokaze kontinuitet i da polako povrati formu. On juce svakako ne bi pobedio, i da Djokovic nije gadjao te neke srecne linije on bi dobio to 2-0. Nervira me sto igra lose u kljucne trenutke, tu mora da poradi. Ali da ima napredak kod BH-a, kod servisa, to svakako stoji i moze se samo nadogradjivati sledece sezone. Vjerovatno je shvatio da mora pojacati agresivnost iz BH-a, jer mu stari dobar top spin BH nece puno doneti jer vise su poceli i neki rekreativci da ga tabanjaju. Protiv Nisikorija u Montrealu je izgledao kao rekreativac, radio mu sta god hteo...
                  OVAKO

                  Comment


                  • [QUOTE=Stefan-kobe;1430365]
                    Originally posted by jacques9 View Post

                    Imao je tada i Nadal srecu u nekoliko navrata, pogodio neke bolesne linije, narocito one BH-e, tri u jednom gemu, gde bi mogao da ide Nole na dupli brejk. Nema veze, meni se juce naravno nervirale neke linije Novaka ali sta je tu je, pogodio ih je i to je to. Meni nervira kad pogodi osnovnu liniju kad vrati servis onako iz inemoglosti, kad samo dotakne loptu.
                    Ok, bilo je i nešto sreče kot one pobede v RG 2013 ali barem kad je Rafa pogodio one linije sa BH-om v 5.setu igrao je hrabro, napadao. Nisu to bili udarci iz defenzive.

                    A to što je radio Nole juče............gađanje linija iz čiste defenzie.............Ne jedan put..............več 10 in više puta.
                    Baš kako kaže Stefan........bolesne linije.

                    kako kažemo mi u Sloveniji "neče da bude svaki dan nedelja". Bit če mečevi kad te lopte neče uvijek pogoditi liniji ili mali djelič linije.. Volio bih da je taj dan Rafa VS Nole RG 2016.

                    Comment


                    • Originally posted by ekvador View Post
                      Da, gledao sam statistiku, ali sam postavio pitanje, jer sam primetio u samoj igri, taj tajming, odnosno ne znam kako se zove to u teniskom zargonu, kada igrac odlucuje da ide na mrezu, to mu je katastrofa. Zbog sjajne igre sa osnovne linije, forhenda, bekenda, on cesto salje po burek igrace, koji cesto imaju mogucnost samo jedan tip udarca da odigraju, i u tim momentima Novak po pravilu ne izlazi, dok bira izlazak na mrezu, kada protivnik moze da se namesti i da razmisli sta da odigra. Znaci ovde ne pricam o tome da te protivnik prinudi da izadjes na mrezu, ne pricam o tome, da je on ravnopravan pa da mu je bolje da izadje, vec jednostavno da skrati poene u prirodnim situacijama, kada je skroz protivnika saterao u cosak i koji jedva moze da vrati loptu.
                      http://www.dailymotion.com/video/x399ild
                      Imas u ovom klipu par primjera.

                      1:05
                      Prosjecan prilazni, Novak pokusao snagom da uzme vrijeme Rafi (dubina je bolja metoda); izvanredan Rafin pasing; Novak promasuje tezak volej; pogresan moment za izaci na mrezu.

                      3:20
                      Nadal ga je izvukao na mrezu mimo njegove volje; prosjecan prilazni; izvanredan pasing Nadala; Novak nije imao izbora

                      4:00
                      Opet ide na mrezu mimo svoje volje; prosjeca prilazni; izvanredan pasing Nadala; Novak nije imao izbora

                      8:54
                      Novak vidi priliku, odlican prlazni, jak i dubok; Nadal nema vremana za pasing; odlicno odigrano

                      09:50
                      Iznaredan udarac Novaka; sa zakasnjenje shvata da treba da ide na mrezu i ide; fenomenalan pasing Nadala; Novak bi izgubi poen i da je prvovremano otisao na mrezu

                      11:15
                      Servis i volej; Novak neodlucan i kasno krece na mrezu; dobar return Nadala; Novak promasuje volej; pogresna igra Novaka

                      11:40
                      Opet servis volej; Novak ranije ide na mrezu; uz to je servis bolji pa Nadal nista narocito nije uradio sa returnom; laki viner volejom; odlicna igra Novaka

                      Zakljucak? Nadal ima strasan pasing udarac. Idi na mrezu samo kad si siguran.
                      Last edited by NI; 13-10-15, 08:41.

                      Comment


                      • Originally posted by jacques9 View Post
                        kako kažemo mi u Sloveniji "neče da bude svaki dan nedelja". Bit če mečevi kad te lopte neče uvijek pogoditi liniji ili mali djelič linije.. Volio bih da je taj dan Rafa VS Nole RG 2016.
                        Problem je što se finala većinom igraju u nedjelju

                        Pokušajte sa: `Nije ti svaki dan Bajram!`

                        Comment


                        • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                          Nas entuzijazam je za sledece sezone, ne za ove. Mada jos mu ne verujem, igrao je on dobro i u Madridu, i u Haleu pa videli smo sta je bilo nakon toga. Mora da pokaze kontinuitet i da polako povrati formu. On juce svakako ne bi pobedio, i da Djokovic nije gadjao te neke srecne linije on bi dobio to 2-0. Nervira me sto igra lose u kljucne trenutke, tu mora da poradi. Ali da ima napredak kod BH-a, kod servisa, to svakako stoji i moze se samo nadogradjivati sledece sezone. Vjerovatno je shvatio da mora pojacati agresivnost iz BH-a, jer mu stari dobar top spin BH nece puno doneti jer vise su poceli i neki rekreativci da ga tabanjaju. Protiv Nisikorija u Montrealu je izgledao kao rekreativac, radio mu sta god hteo...
                          Po pravilu ove godine kad je Rafa počeo da igra dobro uslljedi katastrofa

                          Do 4-fnala AUSI opena izgleda odlično. Onda totalni fiasko protiv Berdiča

                          Nadalova igra u IW izgledala sasvim ok. A onda opet totalni užas i poraz od Verdasca.

                          Do finala Madrida izgleda, da se povratila igra. Svi očekuju pobedu u finalu protiv Muraya. Rafa odigra očajno u finalu.

                          Rafa dobije Stutgard. Izgleda, da je posle puno godina našao način, da igra dobro na travi a onda poraz od Dolgopoova u Queensu i Brownu u Wimbledonu.

                          Rafa odigrao dobro u Beyingu i barem u 1.setu namučio Novaka. Dolazi Shangai........STOP Neka bude sad neka nova priča. Repriza finala iz Beinga bi bio sasvim dobar scenarij.

                          Comment


                          • Originally posted by shminka View Post
                            Problem je što se finala većinom igraju u nedjelju

                            Pokušajte sa: `Nije ti svaki dan Bajram!`
                            Ili Bozic.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by jacques9 View Post
                              A to što je radio Nole juče............gađanje linija iz čiste defenzie.............Ne jedan put..............več 10 in više puta.
                              Odabi malo. Novak je pogodio liniju ili dvije, mozda i 3 iz defanzive...

                              U 5. gemu 5. seta RG-a 2013, Nadal je pogadjao linije iz defanzive nego cak i iz ocaja tj. nije znao sto drugo da radi.
                              Last edited by NI; 13-10-15, 08:42.

                              Comment


                              • [QUOTE=jacques9;1430461]
                                Originally posted by Stefan-kobe View Post

                                Ok, bilo je i nešto sreče kot one pobede v RG 2013 ali barem kad je Rafa pogodio one linije sa BH-om v 5.setu igrao je hrabro, napadao. Nisu to bili udarci iz defenzive.

                                A to što je radio Nole juče............gađanje linija iz čiste defenzie.............Ne jedan put..............več 10 in više puta.
                                Baš kako kaže Stefan........bolesne linije.

                                kako kažemo mi u Sloveniji "neče da bude svaki dan nedelja". Bit če mečevi kad te lopte neče uvijek pogoditi liniji ili mali djelič linije.. Volio bih da je taj dan Rafa VS Nole RG 2016.
                                Moz da ne bude nedelja, npr. padne kisa, prekine se mec-prestane kisa, teren spreman za igru, gledaoci se vrate na teren i onda 1 igrac resi da ne moze da se igra zasto, mozda vise voli ponedeljak
                                Tako da ako dodje do tog finala, moze da se igra i u ponedeljak, kako kisa zna da napravi drugi raspored
                                Ajde bre, slovenac, sta si toliko zapeo za te linije
                                Nadajmo se da ce doci do tog meca, Rafa ce pogadjati linije, dal sa 3 ili 4 metara od osnovne linije kao dirigovane raketle i mirna Backa a i ti
                                Pocecu da sanjam linije
                                Niko ne osporava da je Rafa bio dobar u 1 setu, drago mi je da podize formu, veliki je to sampion i vratice se onaj stari Rafa, veruj da svi volimo onakve meceve i zelimo mu, mislim da svi to zele sto brzi povratak
                                U zdravlje
                                Last edited by Pertla; 12-10-15, 20:42.
                                sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                                ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                                Comment

                                Working...
                                X