Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamer Zone

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kakav PES ljudi moji!!! Pa kad na utakmici od 5 golova padne 4 na odbitak, gde golman servira igracu ispred sebe loptu... Ludeo sam koliko su golmani glupi ko noc!
    FIFA je od 2011 bolja od PESa, probam svake godine PES ali i dalje miljama daleko.


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

    Comment


    • PES je pure fun ali tu nema nikakvog skilla, nekad se znalo, PES je simulacija, FIFA je arkada, ali odavno su se promijenike uloge. Ja mogu na PESu uvijek isto da igram, jer je sablon uvijek isti, znam da cu na isti nacin gotovo uvijek dati gol sa 20+ metara, to na FIFAi ne moze.

      Kontrola lopte je drvenasta, podloga nije trava vec tepih, mnogo neprirodnih stvari.

      A online modovi su im ocajni, u decembru nema vise nikog s kim mozes da igras.
      sigpic

      Comment


      • To je tacno, promenile su se uloge. Krajem proslog i pocetkom ovog veka je PES tacnije tada ISS pro evolution (ili wining eleven - japanska verzija) bio zakon u odnosu na FIF-U.
        Ali je trenutno po mnogima FIFA bolja. Znatno realnija - tacnije vise simulacija fudbala.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          PES je pure fun ali tu nema nikakvog skilla, nekad se znalo, PES je simulacija, FIFA je arkada, ali odavno su se promijenike uloge. Ja mogu na PESu uvijek isto da igram, jer je sablon uvijek isti, znam da cu na isti nacin gotovo uvijek dati gol sa 20+ metara, to na FIFAi ne moze.
          Jesi probao full manual? Ili bar zero assist passing? Posto toga nema na takvim podesavanjina.

          U pesu 2017 nema sablona sem centarsuta sa napucanim asistencijama, ovaj sablon sa sutem sa 20+ sigurno ne postoji. Ozbiljni i stariji igraci svakako peglaju bez asistencija na passingu bas da bi izbegli arkadni deo.
          Last edited by Abel; 23-07-17, 14:46.

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Ali je trenutno po mnogima FIFA bolja. Znatno realnija - tacnije vise simulacija fudbala.
            Mnogima je Seka Aleksic bolja od EKV-a. Zbog tih mnogih pes ima to bazdarenje pomoci od strane cpu-a, ali kada bi ga ostavili klot na cistoj simulaciji, ostali bi sa manje od 10% igraca.

            Comment


            • Poslednji Sekin album je brutalan, ali za tri koplja ispod EKV-a.

              Comment


              • Ja uvijek igram full manual, ali pitaj Ljuba koji cijeli zivot igra PES sta je FIFA na manual

                Meni PES nije nikakav izazov, i ja sam vazda bio za PES, od Valderame legendarne sam igrao samo PES, FIFAu jednom i to 1999, ali od pocetka ove decenije sve se mijenja, PES je zapao u kolatecinu i sad pokusava da ispliva, ja sam ih svake godine falio kad bi napredovali sto se tice gameplaya, a napreduju ali oni su ipak miljama i miljama udaljeni od FIFAe jos uvijek. Konamiju jednostavno puca kurac, kod njih ti mozes na piratskoj verziji da igras online, imaju brdo cheatera, dok imas u svakom trenutku na stotine hiljada ljudi s kojima mozes da igras FIFA online.

                Golman je bio kataklizma na PES 16, ali su vec na 17 to donekle rijesili. Medjutim ja tacno znam kako se sutira na PESu, mehanika suta je ista kao i na ISSu sto je bila, mehanika trcanja me nervira sad mnogo jer je FIFA toliko napredovala a ovi kao da nece da isprate, a mogli bi sigurno, ali ne, oni tapkaju u mjestu evo ce skoro decenija. I to je meni super zanimljivo bilo, pa i sad mi je donekle kad se igra s drustvom ali nije izazov. FIFA je vec izazov. I u danasnjem dobu bez online igranja nema vise gaminga. Ali mogu vam reci ko zeli cisti izazov i skill uzme fino Rocket league da vidi sta je igra. Davanje golova, branjenje, letenje, obrtanje u vazduhu, voznja po zidovima, driblanje, odbijanje lopte, to je nevjeorvatno nesto
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Abel View Post
                  Mnogima je Seka Aleksic bolja od EKV-a. Zbog tih mnogih pes ima to bazdarenje pomoci od strane cpu-a, ali kada bi ga ostavili klot na cistoj simulaciji, ostali bi sa manje od 10% igraca.
                  I to mogu da se slozim, samo sa jednom malom zackoljicom. Mnogima jeste, ali ti mnogi su kompetentni u tri lepe picke materine.
                  Opet, ja cu uvek vise voleti PES, jer sam na toj igri odrastao, s tim sto sam prvo fifu poceo igrati, jos davnih godina, jos na Sega Mega Drive 2 konzoli. Kasnije pojavom Sony keca i Konamijevog cuda videlo se sta je bolje (u tom trenutku).
                  Trenutno ne igram ni jednu ni drugu fudbalsku simulaciju, samo prenosim ono sto moja okolina (vrlo kompetentna, za razliku od ovih Sekinih fanova) tvrdi.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Ako profilisem ljude koje ja znam; fifu igraju: pretezno mladji, navijaci barse i reala, ljudi koji cesce gledaju utakmice kroz kladionicu nego fudbal. pes: navijaci evertona i sl., ljubitelji calcia... pes manual: stariji, ljubitelji menadzera i likovi koji buse ove ranije navedene u fantasy-u, diskusijama, analizama i sl. Ovo je svakako grubo profilisano i verovatno jesam u bubble-u, jbg.

                    Vladane, ne mogu se prziti sablonski golovi sa 20+ na full manual i ne mozes porediti mehaniku suta sa ISS-om na kom nije postojao manual, sto znaci da mehanika suta nikako nije ista.

                    Mehanika suta bez full manuala jeste slicna, ali to nije nista lose jer su jos sa iss-om napravili odlican fudbal, a i sama fifa je preuzela power bar i jos gomilu stvari od konamija.

                    Comment


                    • Originally posted by Ricma View Post
                      Poslednji Sekin album je brutalan, ali za tri koplja ispod EKV-a.
                      Bacicu uho onda da ne ispadnem konzerva, hvala na skretanju paznje ;)

                      Comment


                      • Pa to i pricam za igru kakvu dobijes po defaultu, porazavajuce je da dvadeset godina kasnije oni imaju maltene isti produkt samo sa poboljsanom grafikom koja je inace na PCu ocajna za danasnje standarde. Uporedi FIFAu iz 1999 sa onom iz 2005 i sa FIFA 2014. To je nevjerovatna promjena, od dobrog ka losem do skoro pa savrsenog. EA zna masu toga da zasere, sa NBA su napravili jedan od vecih zajeba ali su FIFAu digli na veci nivo. E sad i oni stagniraju iako je bilo tu promjena, posebno ove sezone kad su ubacili potpuno drugacije sutiranje penala i izvodjenje prekida generalno. No oni ne moraju da se cimaju s obzirom kakva im je konkurencija.

                        Ali jedno PESu uvijek priznajem, igraci izgledaju najbolje kod njih. To je jedino sto bih volio da vidim na FIFAi, izgled igraca sa PESa.
                        sigpic

                        Comment


                        • Na osnovu izjave ne bi me iznenadilo i da si preslusao njen album.

                          Cim si krenuo da ih poredis, nisam uopste dovodio u pitanje da si uocio te jeftine muzicke elemente u njenim poslednjim pesmama koji prolaze kod polusveta i zasto ljudi pricaju da je ona bolja od EKV-a.

                          Comment


                          • Jebo Seku (mislim da znam jedan-dva refrena, ono sa aspirinom i nesto sa crnim i zlatnim, jebem li ga...) jasno je da je poenta bila da vecina ne podrazumeva kvalitet.

                            Diskusija pes vs. fifa je unapred osudjena na propast.

                            Meni je gameplay najbitniji, a ako je jedno dokazivo, to je cinjenca da ima mnogo vise fifavaca koji priznaju pesov gameplay kao bolji, dok su ovi drugi retki, ako uopste i postoje, jer ako se eliminise gameplay ne ostaje ni jedan drugi razlog da se pes pika pre fife.

                            Comment


                            • Celo društvo igra PES, Abel je lepo napisao ko igra FIFU. Mi igramo klasično bez nekih fintiranja, čista taktika, a kad vidim klince kako igraju FIFU Real Barsa, driblaju sa jednim igračem pet, to kod nas u PES-u ne može da prodje.

                              Igra se na nož, i niko ne igra sa Realom i Barsom. Ja lično igram sa Atletikom i Viljarealom u 17, i sa Milanom. Ne uzimam Engleze u igrici nikada. Eventualno neko Čelsi i Man uzme od jačih jer su stari navijači.

                              Probali smo fifu i smejali se. Preplastično i nije tečno, naš utisak. Plastika.

                              Stvar ukusa inače. PES je način života.

                              Comment


                              • Abel vam je sve rekao. Na manual je igra mnogo realnija. Manite me tih lovackih prica "dajem svaki put gol sa 20+ metara". To moze sa Mesijem kad igras protiv Makabi Tel Aviva i AI stavis na biginer. Ima i fifa svoje sablone i probleme. U pesu ne mozes sa Smolingom da das sa 20 metara gol makazicama, nikad. U fifi mozes. U fifi su driblinzi previse uspesni, pogotovo kad ih vezbas kao manijak. Pes ima mnogo vise taktickih opcija, tu fifa dosta kaska. Ali te opcije donose sa sobom i neke probleme. Pes ima dosta problema sa odbranom, mnogo nerezonskih kretnji stopera i bekova. Fifu nikad na duze nisam igrao, da bih pocneo da primecujem neke ozbiljnije probleme i sablone koji treba da se forsiraju, ali verujem da ih ima.

                                Sve u svemu, razlicite igrice, prednost bih dao fifi, ali nije razlika onolika kolika se ovde prica da je. Pes igram ceo zivot, svi moji ortaci ga igraju, i nikad necu preci na fifu, koliko god bila bolja jer vamo mi je bolja zabava.

                                Inace, proslo internacionalno finale fife se zavrsilo sa 10 golova u dvomecu, smesno je tu pricati o nekakvoj realnoj simulaciji kad se najveci majstori igre toliko trpaju. Fifi sam dao prednost jer radi na resavanju problema dok Pes ubacuje dosta uzasno kompleksnih noviteta a da pre toga ne resi stare probleme.
                                Last edited by bici; 23-07-17, 14:04.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X