Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamer Zone

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Prva tri dijela Assassin's Creed-a sam prešao, Revelations krenuo ali evo već duže vrijeme nikako da nastavim. Naravno u planu je i Assassin's Creed III, samo je pitanje kada ću naći vremena za to. Mislim da će mi komp moći iznijeti i Black Flag dok ovaj najnoviji AC moja mašina sigurno neće moći pokrenuti.

    Što je tiče Splinter Cell-a, svima bih preporučio. Posebno oni koji vole stealth. Prva 4 dijela su završena, ostaju mi još Conviction i Blacklist.

    Davno, davno sam igrao Max Payne, baš sam volio tu igricu.

    Što se NFS-a tiče, naravno Most Wanted ubjedljivo najjači. Još sam ozbiljnije igrao dva Underground-a.

    PES je uvijek instaliran i u zavisnosti od raspoloženja se igra.

    Comment


    • #47
      Assasin Creed nisam nikad gotivio,to moj cale zaludjen za tu igricu,evo svako vece kad sedne na komp cepa Revelation,iako je presao jednom igricu,igra opet ja ga pitam "Alo covece presao si igricu sta radis opet",a on mi odgovara,pa zanimljivo mi,u isto vreme me nervira sto je ovako losa pokretljivost(prevelika osetljivost i neuhvatljiv lik) a nisam resio ove sitne misije pa igram.A dosta puta me terao da mu prevodim sta mu se trazi u misiji
      Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • #48
        @Ricma

        Jesi igrao Bioshock Infinite? Totalni kontrast u odnosu na prva dva dijela, Kolumbija grad na nebu, umjestu Big Daddya gore je onaj Songbird, fantasticna igra. Samo sto je prica mindblowing, rijetko ko ukapira sta se zaista desilo na kraju.

        CoD MW2 mp je legendaran, obozavao sam 3rd person mod, nesto najbolje sto sam igrao do sada. Upadnemo drugovi i ja medju ono zbunje sa snajperima (Wasteland staza), stavimo prigusivace i skidamo one likove a da nemaju pojma dje smo. 3rd person demolition je bio strasan, narocito na onoj najmanjoj mapi (Rust cini mi se), kakav bi tu haos nastao jao. Ali zajebancija je uvijek bila dobra, organizujemo udruzeno trolovanje odredjenih osoba, ono izludimo ih maksimalno

        Ovako na konzoli je drugacije jer moji drugovi preferiraju PC, ali opet desi se nekad neka dobra partija sa random likovima.

        EDIT: AC III je najgori AC, ko je planirao da ga igra nek' batali. Istorijski period je dobar ali mehanika katastrofa, gameplay nikakav, na svakih par minuta ide cut scena. Igrajte Black Flag ako vam je do AC, ili ovaj novi Rogue.
        Unity sam nabavio za ps4 jer sam uhvatio bas neko zesce snizenje za praznike. Jedva cekam da ga pocnem, obozavam francusku revolucije i generalno taj period.

        BTW ovr godine izlazi AC Victory, smjesten u Vicotrian London
        Last edited by Drunken Whaler; 04-02-15, 20:27. Reason: za mene jos nije pocela 2015.
        Everything you want is on the other side of fear.

        Comment


        • #49
          Baldur's Gate

          RPG dragulj za koji je zasluzan BioWare. Prva igra koja je koristila cuveni Infinity Engine i Advanced Dungeons&Dragons pravila i igra koja te davne 1998. postavila standarde RPG zanra. Smjestena u cuveni Forgotten Realms univerzum, donosi toliko likova, zadataka, okreta i preokreta da je za prelazenje potrebno nekih 100 sati. E sad, to je relativno jer je nekome sigurno trebalo i duplo vise vremena Posto se koriste AD&D pravila, da bi presli ovu igru potrebno je poznavati ta pravila pa je tako vjerovatno i nemoguce preci igru bez nekog znanja. U to vrijeme su ljudi mislili da nesto tako dobro nikada nece biti nadmaseno, ali je BioWare sve demantovao jer je dvije godine kasnije izasao Baldur's Gate 2: Shadows of Amn

          E upravo ta "dvojka" je nadmasila prvi dio bukvalno u svemu. Dvojka se smatra "biblijom" RPG zanra... i ako mene pitate, sa punim pravom. Zajedno sa ekspanzijom (Throne of Bhaal), donosi nekih 300 sati igre. Naravno, AD&D pravila su se pobrinula da kao i u jedinici svaka odluka ima tezinu i da sve ucinjeno vuce posledice... isti slucaj kao i sa Planescape-om. Razlika je u tome sto je Planescape prije svega umjetnicka igra pa bitke nisu bile toliko zahtjevne a cesto se mogu i izbjeci ako dijalog "odigrate" kako treba i ako ste tamo negdje prije toga uradili nesto sto je omogucilo vas izbor. Toga ima i u BG 1&2 ali u manjoj mjeri. u BG-u nijedna bitka nije bezazlena, a ima ih koliko volis. Desavalo mi se da po nekoliko sati spremam taktiku i da ga na kraju ispusim. Ogroman svijet je u pitanju i nikad se ne zna na sta sve mozes da naletis. Zalutas negdje gdje nisi smio i odma najebes Ubije te radoznalost Neke situacije tipa "opa, vidi kovceg! bice da je pun strasnih stvari i zlata" - otvoris ga i pokojni si. Vidi neki stari sarkofag - cacnes ga da vidis ima li sto tamo, izadje Lich i na*ebe ti se mile majke. Mislis da imas problem sa nekom bogatom dzukelom koja te je uvukukla u razna sranja i jbg oces da istjeras pravdu... taman pomislis da si ga satjerao u cosak i da ces da ga se dokopas...

          Spoiler
          ispostavi se da je taj gad ustvari zmaj kojem je toliko dosadno da ti je sva ta sranja natovario samo da bi se malo poigrao... i onda ukapiras da mu nisi dorastao i odes kuci podvijenog repa u nadi da ces i ti jednog dana biti dovoljno veliko mudo da bi mogao da ga ubijes... vracao sam se ja nekoliko puta na kraju je i on pao





          Upadnes u tvrdjavu koja je puna pomamljenih trolova koje mozes da ubijes samo ako ih zapalis... Katakombe ispod groblja koje su onako usput naseljene vampirima koji tu imaju svoje carstvo i tome slicno. Odlicna prica, odlicni likovi, ogroman svijet, misterije, spletke, raznorazna cudovista i utvare, ratovi... Epska fantastika i RPG na vrhuncu.

          I Baldur's Gate ima manu... oduzima zivot


          BG1 sam presao dva puta, a BG 2 samo jednom. Zaletio sam se ja jos jednom prije godinu-dvije ali sam stao posle nekih 50-ak sati jer sam ukapirao da fakultet i ostalo ide nizbrdo Velika mi je zelja da se vratim u taj svijet jer sam siguran da prvim prelazenjem nisam sve pronjuskao. Naravno, sa tolikim brojem klasa, kompanjona i izbora uvijek je novo iskustvo. Samo cekam neki period kad necu imati apsolutno nikakvih aktivnosti i obaveza, pa da ga BG2 prespartam ponovo, ali ovoga puta uzduz i poprijeko.


          Od BG2 na ovamo, BioWare i ostali su se trudili da naprave RPG koji ce biti takve klase. Po mom skromnom misljenju, niko nije uspio. Za mene, najbolji RPG svih vremena.

          Comment


          • #50
            Sto se CSa tice ko nije igrao na KaraVozdu tamo od 2008 do 2010 nije nista uradio!! . SoS (Seljak ostaje seljak) . Kako su se zvali oni sajtovi Trijade?!
            Originally posted by Vladan
            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
            :vinjaksmajli:

            Comment


            • #51
              Bioshok 2 sam cepao,opasna igrica i neumoljivi Big Daddy,moram da skinem Infinite cuo sam da je opak
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #52
                Morao sam Baldur's Gate da ispotujem zasebnim postom


                Kao i svako normalno dijete, jel' gazio sam se od igrica. Ispratio se svaki fudbal(PES6 definitivno najbolji) i hokej koji su PS1 i PS2 omogucili Crash mi je bio omiljeni Sve djelove na PS1 sam presao... a pod stare dane su se sa drustvom redovno peglale Crash trke

                GTAIII mi je tad bio fascinantan... to je bilo ono "ihaaa mogu da radim sto ocu" A Vice City mi je bio i ostao omiljeni GTA. Muzike u trojci se stvarno ne sjecam, ali Vice City i San Andreas su imali vrhunsku muziku. Presao sam oba i proveo sate i sate glupirajuci se po onim gradovima Bolje sam poznavao one gradice nego svoj kvart

                I NFS je obiljezio jedan period mog djetinjstva Hot Pursuit 2, Underground 2 i Most Wanted su mi bili najbolji Poslednji NFS koji sam igrao je bio Carbon koji mi se i nije nesto svidio.

                CS i nisam nesto puno igrao. Gazili smo se u osnovnoj... mislim da ga od osnovne pa do danas nisam igrao vise od 10 puta. Igrao se tada i Half-Life i Quake i CoD i Battlefield ali je sve to nekako zamrlo kad su ekipe prestale da vise po igraonicama Poceli da jurimo zene

                Serious Sam ihaaa sta je ono bilo

                Ja sam se bukvalno podigao u igraonici. WarCraft i Frozen Throne su se igrali 24/7 Od osnovnih mapa, preko cuvenih Koridora, pa na kraju DoTA... koju i dan danas igram Bjese to neko srecno vrijeme StarCraft, Generals, Age of Empires... Age of Mitology, Rise of Nations... Uh, onda Heroji 3... koliko sam tu sati ubio majko mila

                Civilization serijal. Trojka mi i dalje omiljena Onda Total War serijal...

                Ja obozavam i piont&click avanture a od takvih igara, Monkey Island mi je najmiliji. Bas sam ljetos opeglao onaj rimejk Myst, Broken Sword... bilo je tu vrhunskih igara.

                Kad bi morao da izdvojim jednu igru iz tog perioda kad sam bio mladji, to bi bio Diablo 2. Presao sam ga ne znam ni ja koliko puta sa svim klasama, ali mi je Paladin bio omiljeni. Koliko je miseva potroseno klikajuci lijevi klik do smrti Kakva je ono institucija od igre Predjes ga jednom, pa onda imas jos dva puta isto samo druga tezina. Dovedes lika do 80 i nekog levela i samo krljas hiljade i hiljade kripova dok ne skupis sve djelove za onaj set Pa ja sam kao dijete imao traume od Duriela i one njegove pecine

                Od RPG-a sam igrao sve i svasta Ima nekih koje sam propustio ali mislim da sam odigrao sve sto je valjalo Jos jedna legendarna igra iz tog perioda ranih 2000-ih je Gothic 2. To mi je i danas jedna od omiljenih. Kakav KOTOR, Oblivion, kakav Skyrim, Gothic 2 je institucija! Ono je meni tada bilo nevidjeno.. llutas po onim sumetinama, skupljas biljke i odjednom te pojuri onaj ogromni ork i ti bjezzz put gradica Jednom me je cerao neki golem skroz do grada i na kraju pobio sve u gradu Sjecam se da sam jednom zapicio bio negdje gore skroz sjeverno i naisao na ogromnu pecinu sa ogromnim trolom ili sta je vec bio. Pojurio me on i ja se zavucem u neke krse tamo i on se zaglavi i nije mogao da me udara..tj da me udari posto bi me vjerovatno iz jednog udarca usmrtio I ja ga onako smecarski tucem nekom mojom drvenjacom jedno sat vremena dok ga nisam ubio Dobio grdilo exp-a i neko mudo-oruzje koje nisam mogao da stavim jer sam bio nejak Evo mi ga u fioci Gold Edition


                E onda je doslo doba MMORPG-a. Krenulo se jos u osnovnoj sa Lineage 2. Cijela se Podgorica unistavala od toga. Klanovi, ratovi, prepucavanja... jurili se oko onih sela da se koljemo Ta je igrica u tom periodu 2005-2007 obiljezila pojam MMO u Crnoj Gori. WoW je kod nas preuzeo tek kad su se ljudi ovoga zasitili. Naravno, ima ih jos koji i dalje igraju L2 Ja sam prije prelaska na WoW igrao L2 i GuildWars uporedo a imao sam i izlet u Everquest nekih mjesec dana Na WoW sam presao na ljeto 2007. Igrao ga nekih 3-4 mjeseca i batalio. Onda sam se dokopao Lord Of The Rings Online i tu ulozio neka 3-4 mjeseca, pa se vratio na WoW Nikad nisam bio neki hard-core sto se tice MMO-a nego sam igrao po 2-3 sata dnevno To je sve bilo u srednjoj skoli... redjaju se jedinice, ali ono.. boli te uvo imas preca posla u virtuelnom svijetu Batalio sam WoW taman pred izlazak WotLK ekspanzije, i posvetio se LOTRO-u. U LOTRO sam ulozio najvise truda i para Igrao sam ga do prije 2 godine. Nisam stalno bio aktivan. Pravio sam pauze po mjesec-dva ali sam se stalno vracao Od svih MMO-a, u LOTRO-u mi je nekako najljepse bilo


                Zbog MMO-a sam i batalio da igram normalne igre. Od 2007. na ovamo mogu na prste da nabrojim igre koje sam igrao. The Witcher 1 i 2 su svakako najbolje nesto sto sam igrao a da je izaslo u poslednjih 10 godina. Veliki sam fanatik kada je ovaj vjestac u pitanju i jedva cekam treci dio(kakav god treci da bude, jedinica ce mi i dalje biti omiljena ) Fallout 3 i Fallout:New Vegas, BioShock i BioShock2,Mass Effect mi se isto svidio, s tim sto mi je prvi dio najbolji, a poslednji najgori. Dragon Age je bio dobar... drugi dio k*rca ne valja. Cuo sam da je i Divinity: Original Sin odlican pa cu i njega vjerovatno odigrati u toku godine. Propustio sam Dark Souls, ali i to cu provjeriti nekad.

                Mislim da je posednje sto sam igrao Alan Wake. Bas dobra igra. Zanimljiva prica, dobar soundtrack, dobra stmosfera, fino izgleda... nije nesto ni duga. Svakako je preporucujem

                Comment


                • #53
                  E da Powerslave, sto se tice Diabla 2 dovoljno je da drzis levi taster misa (ili desni bem li ga ne mogu da se setim na koji bije) i lik konstantno udara. Nepotrebno je kliktati kao nenormalan, ali mnogo ljudi to radi
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • #54
                    Od SS mislim da sam presao First Encounter i dvojku.Second mislim da sam igrao malo u igraonici ili sam pomesao sa First Encounter. Mislim da se radnja prvog dela desavala u Egiptu. Od osnovne ga nisam igrao, bese to veoma zarazna igra.To bi mi bila medju prvim igrama da nemam sta da igram.

                    Ja sam pokusao Alan Wake, ali izgleda da mi ne lezi taj zanr.Prvo sto mi je komp s vremena na vreme zapinjao(cini mi se da je bila lose optimizovana igra ili neki problem sa atijevim grafickim karticama), a drugo sto sam se smorio sto svaki put moram da palim lampu zbog The Taken-a.Bilo mi je smor raditi to stalno i previse monotona.Neke igre prelazim cisto da odvrtim pricu ili da i pored svih mana koje je cini manje igrivom da je predjem, ali jednom kada napravim kratku pauzu vise ni ne zelim da je igram uopste.Alan Wake je bio kombinacija ova dva(imao sam dovoljno strpljenja posto sam slicne igre prelazio, pa ako sam mogao to mogu i ovo) i zbog toga sto sam napravio prinudnu malu pauzu koju nisam svakako zeleo da pravim, posle sam ga zabatalio.

                    Comment


                    • #55
                      Vidim da niko nije pomenuo NWN (Neverwinter Nights). Verujem da svi znate o cemu pisem, tako da ne bih da opisujem. Mislim da sam jednom tricavih 17 sati uzastopno proveo za tom igrom
                      Baldurs je vrh (uz tu igru sam proveo sate i sate, moracu da je skinem i odigram ponovo cim uhvatim vremena, sada ste me naprzili ) a i Dragon Age takodje. Jeste jedinica bolj, ali sam ja i dvojku igrao. Jos sam imao neki golden edition za keca sa dve ekspanzije i jos nekim dodatnim misijama i delovima sveta, znaci ludilo.
                      Power; upravo se "cepam" od smeha dok citam kako si zaglavljenog trolca ubio drvenjacom u Gotiku
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • #56
                        Sandugp ti si proveo na tome, ja na FM08. Seo sam da igram posle rucka sledece cega se secam jeste da je svanulo.

                        30+ sezona sa Zvezdom!

                        Posle Diabla sve igrice mi nemaju smisla. Sva sreca da mi je komp rusevina iz srednjeg veka inace bi se fax zavrsio nikada

                        I da Far Cry 1 i 2. Dvojka manje kec je brutalan
                        Originally posted by Vladan
                        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                        :vinjaksmajli:

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by l1m4r View Post
                          Sandugp ti si proveo na tome, ja na FM08. Seo sam da igram posle rucka sledece cega se secam jeste da je svanulo.

                          30+ sezona sa Zvezdom!

                          Posle Diabla sve igrice mi nemaju smisla. Sva sreca da mi je komp rusevina iz srednjeg veka inace bi se fax zavrsio nikada

                          I da Far Cry 1 i 2. Dvojka manje kec je brutalan
                          Sto se tice menadzera najvise vrememena sam proveo na dobrom starom 01/02 .... Tada sam bio klinac (19 god) naprzen na fudbal samo tako pa se igralo mnogo. Nisam nikada isao 30+ sezona, ALI sam sa Napolijem (koji je tada bio drugoligas) nagurao 10+ sezona i stvorio ZVER u Evropi. Secam se i zanimljive igre "sedam sestara". Naime 6 drugara i ja uzmemo 7 najjacih klubova italijanske lige - KAKVO JE TO KRLJANJE BILO...
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • #58
                            Ne mogu da se setim koga sam sve vodio na fm. Zvezda, Mancester, Parma, Inter, Saut, Notingem Forest, Wotford, Vulver, Ajax, Dortmund, Bajern, Porto, Atletiko, Espanjol, Real, Anderleht, Lyon, mora da sam nekog zaboravio . Tu nisu bili sati u pitanju, tu su godine u pitanju koliko sam ih potrosio!

                            Ali je najjace od svega uzeti Ekselzior u holandiji, budzet 12k evra
                            Originally posted by Vladan
                            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                            :vinjaksmajli:

                            Comment


                            • #59
                              Ja u gotovo svakom sejvu kada se ispišam sa Arsenalom uzmem Bilbao i sa njim puknem 10 sezona , samo domaći igrači njihova škola itd , bukvalno dodje kao hard mode
                              sigpic

                              #PRAVDA ZA BRAĆU

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Gangrena View Post
                                Ja u gotovo svakom sejvu kada se ispišam sa Arsenalom uzmem Bilbao i sa njim puknem 10 sezona , samo domaći igrači njihova škola itd , bukvalno dodje kao hard mode
                                Radio to sa Zvezdom . Nema akcije koju nisam radio
                                Originally posted by Vladan
                                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                                :vinjaksmajli:

                                Comment

                                Working...
                                X