Announcement

Collapse
No announcement yet.

Svet automobila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mini one 1,6 benz 66 kw ili Audi A3 1,6 75 kw? Oba 2005. godiste, oba izgledaju vrlo dobro. Prednosti jednog i drugog, mane, misljenja, iskustva? Imam nekoliko dana da odlucim. I cijena je tu negdje, s tim sto je mini registrovan jos 9 mjeseci a za audia bi morao doplatiti i za registraciju. Kontam plin uvoditi bez obzira. Hvala svima na pomoci.
    " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

    Comment


    • Mislio sam da nikada ovo necu reci jer oduvek sam voleo i posedovao avangardnije automobile i ne volim ove sto ih ima na svakom cosku ali u ovom slucaju Audi definitivno
      Mini je daleko atraktivniji mada je i njih sve vise kod nas, pruza bolji osecaj u voznji, zabavan je zbog tvrdjeg oslanjanja i ima nisko teziste ali to su mu nazalost jedine prednosti u odnosu na A3... Meni je prilicno neudoban, nisam ga posedovao ali sam ga vozio dosta puta i vozio se u njemu tako da znam o cemu pricam

      A3 je veci, prakticniji, udobniji, sto se tice odrzavanja i potrosnje tu su negde, daleko je pogodniji Audi za dalju prodaju... sve u svemu svaki ima svoje prednosti ali ja bih uzeo A3
      VALENTINO ROSSI #46

      Comment


      • Ovaj mini ima i panoramu, grijanje u sjedistima, to je poslednja serija prve generacije. Najpouzdaniji. Mene zanima i mogu li ja na to gledati kao na BMW vs AUDI, jer je Mini bmwov? U tom slučaju može se reći da je kvalitetnije auto. Motor bolji u svakom slučaju? Mini ima lanac što znači da nema veliki servis. Neću da ga kupim samo zato što je Mini, čak bi u ovom trenutku prije uzeo Audija, al povoljni mi je Mini u ovoj situaciji. Udobnost mi ne igra neku ulogu, jer mi je do 100 km svako auto udobno, a za duza putovanja nije ni jedno. Uglavnom, htio bih da znam što se kvaliteta tice, šta je bolje od pomenutih?
        " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

        Comment


        • Taj 1.6 motor u Miniju prve generacije je Krajslerov Tritek motor, tek od 2008. ima BMW motor. Pouzdan je ali za kubikazu i snagu mnogo trosi, mada ti to ne igra veliku ulogu ukoliko ugradjujes plin svakako...

          Kao sto rekoh A3 je prakticniji i udobniji, Mini ima zaista presmesan prtljaznik, mislim da je i kvalitet unutrasnjosti na strani Audija, kvalitetnija plastika.

          Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
          VALENTINO ROSSI #46

          Comment










          • Spoiler

            Aston Martin je otkrio kako izgleda poslednja, dorađena verzija modela Valkyrie, impresivnog superautomobila koji je "skoro spreman za proizvodnju".
            Aston Martin
            Iako na prvi pogled to izgleda nemoguće, Valkyrie, rađen u saradnji Aston Martina sa kompanijom Red Bull, namenjen je vožnji na običnim putevima i mali broj srećnika će zaista moći da vozi ovaj automobil među ostalim smrtnicima.
            Model koji nosi ime po mitskim ratnicama iz nordijske mitologije u čijim je rukama odluka o tome ko će na bojištu umreti, a ko preživeti, teško da može da se uporedi sa nečim što već viđamo po putevima.
            Aston Martin
            Iako mnogi detalji nisu poznati, na fotografijama se vidi neverovatna linija automobila, a unutrašnjost je mešavina svedenih linija i supermodernog trkačkog vozila sa izmenjivim upravljačem.
            Zadnjeg stakla nema, pa retrovizore menjaju kamere i posebni displeji u unutrašnjosti, a centralni deo konzole zauzima ekran osetljiv na dodir.
            Aston Martin
            Valkira je dvosed, a za oba putnika je namenjen trkački položaj "na zemlji", kao u automobilima Formule 1.
            Kako je najavljeno, za vlasnika će biti izrađivano posebno sedište, nakon 3D skeniranja njegovog tela.
            Aston Martin
            Vrata se otvaraju na gore, a aerodinamika i dizajnerska rešenja su posebna priča.
            Kokpit se nalazi iznad dve Venturijeve cevi, koje se protežu duž cele šasije, što Valkiri daje fantastičan izgled otpozadi, ali i ogromnu aerodinamičku silu potiska (koja sprečava automobil da odleti kod Odina verovatno).
            Aston Martin
            Zasad je tajna šta se nalazi ispod haube, ali će svakako biti impresivno. Verovatno će u pitanju biti hibridni pogon - 6,5l V12 i elektrika zajedničke snage 1130KS.
            Iz Aston Martina kažu da je moguće da će doći do još izmena do početka proizvodnje, a mnogo pažnje je posvećeno minimalizmu i izradi lakih delova.

            Težina automobila bi trebalo da bude tek 30-ak kilograma iznad tone.
            Cena? Oko tri miliona evra.

            "I love to speak with Leonard
            He’s a sportsman and a shepherd
            He’s a lazy bastard
            Living in a suit ."
            Leonard Cohen

            Comment


            • The Ducati 1299 Panigale R Final Edition Is Here

              Ducati unveils the last of its V-twin superbikes

              Over the weekend, Ducati unveiled the 1299 Panigale R Final Edition, the very last V-twin Panigale that the company will produce. The equally exciting news is that with the departure of the twin comes a brand-new V-4 that will be available to the public.










              "I love to speak with Leonard
              He’s a sportsman and a shepherd
              He’s a lazy bastard
              Living in a suit ."
              Leonard Cohen

              Comment


              • Suzuki Hayabusa








                "I love to speak with Leonard
                He’s a sportsman and a shepherd
                He’s a lazy bastard
                Living in a suit ."
                Leonard Cohen

                Comment


                • HONDA VFR 1200 F 2010.












                  "I love to speak with Leonard
                  He’s a sportsman and a shepherd
                  He’s a lazy bastard
                  Living in a suit ."
                  Leonard Cohen

                  Comment


                  • Mercedes predstavio Project One - F1 bolid sa saobraćajnom dozvolom kako oni kažu...

                    Spoiler






                    Spreda mi malo liči na McLaren F1 U globalu, nisam oduševljen uopšte. Očekivao sam mnogo više od spoljašnjeg izgleda...

                    Comment


                    • Definitivno nisam odusevljen i ne znam odakle toliki hype na internetu zbog ovog modela... Zato je Ferrari objasnio sa Portofino... Pravi naslednik Californie

                      Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                      VALENTINO ROSSI #46

                      Comment


                      • U odnosu na Valkyrie, ova Mečka je jugić...

                        Spoiler





                        Comment


                        • Dobra je otpozadi, ovaj ajkulin rep, dok je spreda već vidjeno. O specifikacijama nisu ništa navodili?
                          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                          До поновног сусрета, твој Швабо

                          mala H2H 2018/19
                          suicide
                          2019
                          velika H2H 2019/20

                          Comment


                          • Originally posted by Nerealan View Post
                            Dobra je otpozadi, ovaj ajkulin rep, dok je spreda već vidjeno. O specifikacijama nisu ništa navodili?
                            Mercedes je uradio domaći zadatak na temu hiperautomobila. Rezultat: Project One razvija preko 1.000 konjskih snaga, a od 0 do 200 km/h ubrzava za manje od 6 s!

                            Dan uoči početka frankfurtskog auto-salona 2017, nemački proizvođač otkrio je dugo očekivani supersportski automobil nastao u okviru AMG odeljenja.

                            Mercedes-AMG Project One predstavlja sam vrh savremene automobilske tehnologije, donoseći performanse bolida Formule 1 sa trkačke staze na puteve.

                            Kao što smo već naveli, ovaj automobil iz stanja mirovanja do brzine 200 na sat stiže za manje od 6 sekundi, što je vreme za koje mnogi “obični” sportski automobili ubrzavaju jedva do stotke, dok tačna maksimalna brzina nije saopštena, ali Mercedes tvrdi da ona iznosi iznad 350 km/h.
                            Da bi ostvario pomenute performanse, Project One koristi hibridni, benzinsko-električni pogon čija ukupna kombinovana snaga prevazilazi 1.000 “konja”, a zanimljivo je da se automobil može voziti i samo uz pomoć struje, ali maksimalno 25 km.

                            Mercedesov “civilni” trkački bolid ima izvajanu karoseriju koja je u potpunosti izrađena od ugljeničkih vlakana, sa specijalnim aerodinamičkim "perajem" na zadnjem delu krova i velikim spojlerom pozadi.
                            Srce pogonskog sistema izvedeno je iz motora koji Mercedes koristi u Formuli 1, a u pitanju je 1.6 litarski V6 turbo benzinac koji može da se “vrti” na čak 11.000 o/min i koji šalje snagu na zadnju osovinu vozila.

                            Ovaj motor ima električni turbo punjač radi veće efikasnosti, a tu je još jedan, direktno povezan elektromotor, koji pomaže da benzinski motor na zadnje točkove prenese čak 680 ks (500 kW).
                            Priča o pogonskom sistemu ovde se ne završava, jer je Project One opremljen sa još dva elektromotora – svaki je smešten na po jednom prednjem točku – koji proizvode po 163 ks (120 kW) i omogućavaju da automobil ima pogon na sva 4 točka.

                            Električna energija potrebna za njihovo napajanje skladišti se u litijum-jonskim baterijama, a u Mercedesu kažu da se i do 80% energije kočenja rekuperira sa prednjih točkova i ponovo šalje u baterije, čime se postiže izuzetna efikasnost u vožnji.
                            Ukupna masa ovih baterija iznosi oko 100 kg, a broj ćelija u njima 4 puta je veći u odnosu na one u Mercedesovom F1 bolidu sa hibridnim pogonom.
                            Automobil inače koristi potpuno novi osmobrzinski automatizovani menjač sa manuelnim komandama za promenu stepena prenosa na volanu, koji je razvijen specijalno za Project One.

                            Napred su montirani točkovi prečnika 19 inča, dok su pozadi 20-ice.
                            Pneumatici su Michelin Pilot Sport Cup 2, a automobil se standardno isporučuje sa karbon-keramičkim kočnicama.

                            Kabina je dizajnirana u minimalističkom, trkačkom stilu, sa volanom čiji je oblik inspirisan upravljačem bolida Formule 1.
                            Tu su i dva 10 inčna digitalna ekrana, jedan koji služi kao instrumenat tabla, i drugi, centralno postavljeni na kome su dostupne sve ostale informacije i funkcije.

                            Mercedes planira da proizvode svega 275 primeraka ovog izuzetnog automobila, a početna cena jednog vozila iznosi 2,27 miliona evra. Nezvanično, svi primerci su unapred rasprodati.

                            "I love to speak with Leonard
                            He’s a sportsman and a shepherd
                            He’s a lazy bastard
                            Living in a suit ."
                            Leonard Cohen

                            Comment


                            • Bugatti enlisted former Formula One driver Juan Pablo Montoya to set a a new speed record in its $2.7 million Chiron hypercar.

                              Montoya, a seven-times grand prix winner and two-times winner of the Indianapolis 500, set a new world record by accelerating from a standstill up to 400kph and back to a stop again in 41.96 seconds, covering 3.1 kilometres.

                              The car carried the number 42 which was the number used by Montoya during most of his time in NASCAR after leaving F1.

                              “It really was incredible to see that you didn’t need the complex preparations we have to make in racing for the 0-400-0 drive,” said Montoya. “With the Chiron, it was all quite easy. Just get in and drive off. Incredible.” The 41-year-old also revealed he did not use a HANS device for the record-breaking run.

                              Bugatti has not announced which driver will be chosen for its attempts to break the record top speed for a production vehicle which is the 431.072kph it recorded with the Veyron 16.4 Super Sport in 2010. “I’m saving the date in my calendar,” said Montoya.

                              The Bugatti Chiron uses an twin-turbo, eight-litre, 16-cylinder engine in a W-configuration and produces up to 1,500bhp. It took 32.6 seconds to accelerate to 400kph on Montoya’s run.

                              The Chiron has set the yardstick for this driving manoeuvre extremely high. Wolfgang Dürheimer, President of Bugatti Automobiles S.A.S., says:

                              “Bugatti is the first car brand that not only calculates how fast a car can go from zero to 400 to zero on a computer, we actually drove it,” said Bugatti president Wolfgang Durheimer.

                              “Where others are satisfied with theory, we validate our data with real-life values. Just like we did with the Chiron.”

                              Comment


                              • Ne vidim uopste prakticnu upotrebu ovog Mercedesa, previse je orijentisan na stazu za razliku od pravih hiperautomobila koji su bar donekle civilizovani. Dizajn isto diskutabilan...

                                Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                                VALENTINO ROSSI #46

                                Comment

                                Working...
                                X