Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predsezona 2015.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic

    Comment


    • Originally posted by Vanja #66 View Post
      Mislim da nije trebalo očekivati išta bolje od ovoga. Isto kao što su ostali radili na tome da sustignu Mečku, tako je i Mečka radila na tome da unapredi svaki aspekt svog vozila. Švabo je to...
      Ali pitanje je postoji li granica Mercedesovom bolidu? Kada će doći do tačke da više ne mogu unaprijediti ništa jer je već savršeno?...A moguće je da se to desi.

      Ali evo čitam juče po twitteru, Pat Symonds je to navedno izjavio, a i Rosberg je rekao isto, da se gume na Mercedesu jako troše, pogotovo mekane. Kaže da je odradio long run na mekanim pred sam kraj testiranja juče, iznenađen je potrošnjom soft guma i da bi u Melbourneu mogli imati problema.

      Pat Symonds of Williams saying Merc suffered strong tyre degradation today that reminded him of 2012. Of course, at 2 seconds a lap one can generally afford an extra pit stop. Or is it possible that the cooler tracks have hidden the problem from them? We’ll all find out in a couple of weeks.
      Zanimljivo je da se niko drugi osim Mercedesa nije žalio (koliko ja znam) na potrošnju guma.



      Originally posted by Brana View Post
      Standardno, mada meni se jako sviđa ovaj kamuflaža-livery, ne bi imao ništa protiv da su ga koristili cijelu sezonu. Ovo mi je nakako dosadilo.

      Comment


      • Hmmm... zanimljivo. Tako nešto je bilo i u Šumaherovo vreme, pogotovo 2012. Na testiranjima su bili jako dobri i u kvalifikacijama. I da im se taj problem vratio, ne verujem da bi u tolikoj meri. Ili su možda prošle godine takođe imali problema sa potrošnjom ali su imali toliko jaku prednost u agregatu... Kako god, ovo za 2 sekunde po krugu je glupardija kao i ova reč kojom je opisujem, ali tom što je tvitovao dajem ‚‚thumbs up" za info.

        Mercedes je i dalje najjači po fromi, to i ja priznajem, ali ne znamo kolika je ta prednost.
        Last edited by MarkedOne8; 02-03-15, 13:59.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • Tu se misli 2 sekunde po krugu u trci, ako se sjećaš Bahreina prošle godine, i onih zadnjih krugova posle SC-a, obojica su išli 2 sekunde brže od svih+borili se jedan protiv drugog i kvarili jedan drugom linije u prvoj krivini.

          Comment


          • Originally posted by Bastia33 View Post
            Ali pitanje je postoji li granica Mercedesovom bolidu? Kada će doći do tačke da više ne mogu unaprijediti ništa jer je već savršeno?...A moguće je da se to desi.
            Evo, Newey-u nije uspelo 4 godine to da postigne, tako da sumnjam da će i Mercedesu.

            Originally posted by Bastia33 View Post
            Ali evo čitam juče po twitteru, Pat Symonds je to navedno izjavio, a i Rosberg je rekao isto, da se gume na Mercedesu jako troše, pogotovo mekane. Kaže da je odradio long run na mekanim pred sam kraj testiranja juče, iznenađen je potrošnjom soft guma i da bi u Melbourneu mogli imati problema.
            Hladno vreme stvara problem sa gumama, jer ume da ih dodatno ošteti, kada nisu zagrejane i dolazi do stvaranja tih kuglica jer gazni sloj nije homogen i lepljiv.

            Originally posted by Bastia33 View Post
            Tu se misli 2 sekunde po krugu u trci, ako se sjećaš Bahreina prošle godine, i onih zadnjih krugova posle SC-a, obojica su išli 2 sekunde brže od svih+borili se jedan protiv drugog i kvarili jedan drugom linije u prvoj krivini.
            Manje to, više na njihovu prednost plus razliku sa smešom guma koju imaš ako izabereš mekšu komponentu.

            Comment


            • Ali moram da napomenem kako MNOGI skaču u vagon mašući činjenicom kad je Mercedes oborio kvalifikaciono vreme za pol-poziciju od prošle sezone. Sećam se baš 2012. (kad se Raikkonen vratio u F1) da su te zime dosta bili ispred pol-pozicije na zimskim testiranjima ali da se to vreme nije ponovilo na trci. Valjda zimi jače mogu da napregnu agregate dok tokom sezone moraju da ih štede ili su već preživeli 2-3 trke.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • Alonso propušta Australiju.
                http://www.mclaren.com/formula1/insi...edical-update/

                Comment


                • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                  Ali moram da napomenem kako MNOGI skaču u vagon mašući činjenicom kad je Mercedes oborio kvalifikaciono vreme za pol-poziciju od prošle sezone. Sećam se baš 2012. (kad se Raikkonen vratio u F1) da su te zime dosta bili ispred pol-pozicije na zimskim testiranjima ali da se to vreme nije ponovilo na trci. Valjda zimi jače mogu da napregnu agregate dok tokom sezone moraju da ih štede ili su već preživeli 2-3 trke.
                  Te godine je Pireli lutrija bia najizrazenija.
                  I Hamilton je u kvalifikacijama bio brzi od testova al ga diskvalifikovase valjda zbog kolicine goriva.

                  Comment


                  • Zimski testovi se obavljaju zimi očito. Zimi je hladniji vazduh, te motori bolje rade, otud (uglavnom) i redovno jaka vremena na testovima.

                    Comment


                    • Originally posted by Bastia33 View Post
                      Ima čak i prijetnji da, ukoliko se ne objave razlozi udesa (sumnja je na udar el. energije) i gubitka svijesti, Alonso možda napusti McL bez ijednog nastupa.

                      Comment


                      • Ma nema šanse, šta bi ih koji k napušto kad je tek došao...
                        Dug je put pred njima, imaju oni još puno kilometara za prijeći dok ne budu bili bar u teoretskoj šansi čak i za postolja. Dobra je to šasija, ali Hondin motor je tamo gdje su bili svi ostali prije 12 mjeseci. Imaju dosta posla, čak je i Boullier rekao da oni nemaju šanse za ozbiljan rezultata sigurno do sredine sezone...

                        A što se tiče uzroka, mislim da nije do bolida,a pogotovo ne do struje. Ima dosta slika koje pokazuju da je ERS lampica iznad glave vozača pokazivala zeleno kad je stao, tako da sumnjam da je to.
                        Evo šta je imao da kaže Rene Arnoux o tome (i slažem se s njim).

                        “Ta preporuka me nije nimalo iznenadila jer sam uvjeren da je Fernando imao problema sa zdravljem prije nesreće. Vozio sam u Formuli 1 i znam o čemu pričam. Udarac je bio bočni i to ne može biti izgovor za štetu. Čvrsto vjerujem da je Alonsu pozlilo za volanom. Vjetar je iskorišten kao isprika.”

                        Comment


                        • Ne znam gde da vam ostavim http://www.sportklub.rs/kakav-otac-t...ru-u-formuli-4
                          Sta mislite za koliko godina cemo ga gledati u F1?!
                          sigpic

                          Comment


                          • Mislim da bi Alonso mogao ovu cijelu situacju iskoristiti kao "ispriku" da prekine saradnju jer je uvidio da previše zaostaju da bi sa njima do kraja karijere (2-3 godine) imao priliko boriti se za šampionat.

                            Comment


                            • Znao je on u šta se upušta, bez brige. ;)
                              Uostalom, nema on gdje drugo, RB ništa, Mečka ništa (gotovo sigurno produžuju ugovor sa Lewisom), Ferrari nema šanse, jedino Williams ako moj Massa ode na pecanje sledeće godine... I eto da spomenem Lotus, oni će sigurno biti dobri ove sezone, ali teško da će uskoro proizvesti bolid za šampionat...


                              Brana, iskreno, za bar 10-ak godina (ja se nadam). Dug je put ispred njega, F4, F3, možda Formula Renault, pa GP3 ili GP2, ima puno serija... Mlad je, ali ne znamo koliko talenta za vožnju ima. Sigurno će ga mnogi htjeti pogurati u F1 što prije...

                              Comment


                              • Ja mislim da ce za jedno 5 do 7 godina....sigurno ce ga gurati,mislim da samo od njega zavisi koliko je spreman da radi na sebi i da se ne opterecuje previse sa prezimenom....
                                sigpic http://caseystoner.com.au/

                                Comment

                                Working...
                                X