Announcement

Collapse
No announcement yet.

Brno 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Brano donela si srecu Álex Márquezu definitivno
    sigpic http://caseystoner.com.au/

    Comment


    • Nadam se da sam ja u pitanju : ))
      sigpic

      Comment


      • Nego zaboravi da pitam dal je pao neki bliski susret sa Macicima autogram...slika?
        sigpic http://caseystoner.com.au/

        Comment


        • Videla sam Marca, bio je na 10m od mene, ali je bio u paddocku, a mi nismo imali paddock pass tako da nisam uspela da dodjem do njega :/
          Imam par autograma, Abrahama, Zarca, Antonellia, Pola : ))
          sigpic

          Comment


          • E steta tako blizu a tako daleko ali dobro bice jos prilika ...jedva cekam slike i detaljan izvestaj
            sigpic http://caseystoner.com.au/

            Comment


            • Ne bih previše filozofirao oko osećanja koje budi odlazak na stazu, grmljavina 20 i više zveri od 1000ccm u prvom krugu trke koja je vrhunac euforije i ludnice koja je GP Češke u Brnu... Rećiću samo da mora da se doživi! Ako postoji trka koja je idealna za skidanje mraka... pardon - prvog odlaska - to je definitivno ova. Sve može da se prođe, pogleda, vidi, oseti i doživi... Sa kartama za pristupim svim sektorima u sva 3 dana ne može da se pogreši. Nema poente razbacivati se za tribine jer se limitira pogled sa njih, nije moguće uneti makar neki suncobran niti hranu (koja bez ikakvih problema prolazi kapije i pored znakova zabrane unošenja hrane i pića ) i ne može da se prošeta ljudski, protegnu noge, odmori zadnjica... Doduše, C sektor postaje poput svojevrsnih tribina, 99% ljudi donosi pecaroške stolice i uživa kao pravi panovi (gospoda - češki, prim. autora). Kupiti klopu i piće na stazi je mač sa dve oštrice, sa jedne strane ne nosi se ranac iz prenoćišta, sa druge strane čeka se poduže u redu u periodu kad je na stazi najviše aktivnosti... Cela organizacija je na vrhunskom nivou, Česi u samom gradu su radi da pomognu u svakoj situaciji iako engleski od njih ne treba očekivati. Ideja da grad bez problema šalje sve svoje buseve ka stazi kako bi prevezli ljude do grada bez naplaćivanja u toku celog vikenda je za ove prostore nezamisliva, ali njima je definitivno jasno da je mnogo veća korist pružiti potpuni i bezbrižan užitak, kako bi se zaradilo i sledeće godine od povratnika, nego kratkoročno povratiti uložen novac i samo stvoriti dodatnu pometnju ljudima... Ocena? 10+!!!

              Kao što pomenuh, dolazak busom nije preporučljiva opcija iz prostog razloga što morate sve da organizujete prema dolasku i odlasku umesto po svojim željama i hirovima (plus (ne)udobnost putovanja, ostali putnici, pauze itd i sl). No, probali smo i to, iskustvo više i savet za druge... Dolazak u Brno - četvrtak u 5.00 ujutru. Ulice prazne, tek sviće, ljudi pospani... Nekako smo posle 45 minuta vrtenja na stanici i sat vremena vrtenja u gradu došli do hostela i poljubili vrata. Opening hours - 8.00 to 22.00 Ok, park, klupice, odmor... Nakon ostavljanja stvari na recepciji otišli smo da rezervišemo povratne karte koje smo kupili u Srbiji. Da, Lasta nema mogućnost da rezerviše povratak u svojim busevima, sjajna stvar... No, kad smo i to odradili shvatili smo da je tek 10 ujutru i krenuli u podužu turu gradom. Ispostavilo se jedinu koju smo uspeli da odradimo, otišli smo na trke a ne u obilazak i kombinovanje ipak nije bilo moguće. Kako opisati Brno u par reči? Tramvaji, fini ljudi, lagan ritam života i potpuno odsustvo nervoze. Grad je pun zgrada iz svih perioda, sam centar starog Brna je klasična pešačka zona, tramvaji prolaze bez zvonjave i nervoze, milina...



              Nije prošlo puno vremena da naiđemo na pravu lepotu na 4 točka...



              ...dok su neki odmarali na zidiću.



              Katedrale na svakom koraku...



              ...kao i druge zanimljivosti.



              Po svemu sudeći, fina kola su tamo ništa posebno, jer smo se jedini okrenuli za...



              Kao što rekoh, katedrale i skulpture, pun ugođaj.







              Nešto malo van strogo centra vrlo zanimljiva fontana. Treba vam originalna reklama? Ova fontana će sve odraditi umesto vas...



              Ok, dosta spamovanja, idemo na pravu stvar. Petak ujutru, linija 52 od Mendlovo namesty do Žebetina, mesta odmah pored staze. Znali smo da postoji linija X koja kupi ljude oko staze sa svih izlaza i pravi krug do ovog mesta (hvala nb_korac ), ali smo za prvi put odlučili da pratimo lokalce koji su se zaputili uz brdo peške. Staza je na vrhu nekog brda, tako da smo kontali da nećemo moći da je omašimo. Put vodi kroz šumu koja okružuje stazu...



              ... a onda se samo odjednom nađete na ulazu.



              Šta prvo? Troši pare dok se ima vremena...





              Tu smo ušli na D sektor i gledali na tribine C, što smo kasnije saznali. U ovom trenutku ljudi su tek dolazili i sve se lagano punilo...







              Zastave nalaze svoja mesta dok mesta ima... Shoya neće biti zaboravljen.



              Promovišemo domaće "brendove"...



              FP1 za Moto3 smo proveli kupujući pre nego fotkajući, ali za MotoGP smo bili spremni...









              Maršali nisu imali posla na stazi, još uvek...



              Naravno, nije trebalo dugo da naletimo na neke od većih VR|46 fanova kada smo krenuli u krug oko staze...







              Kod krivine 11, dugačka leva nakon kočenja na spustu...



              ... a onda uzbrdo do vrha i startno-ciljnog pravca.



              Klopa i pivo? Ima sve...



              Sektor F je takođe jako dobar, što zbog improvizovanih tribina, što zbog pogleda na šikane...



              Ovaj pravac (krivina 13 do krivine 14) na TVu uvek deluje kao da je pod manjim nagibom. Yeah, manjim.



              Akcija u šikani...



              Pogled ostavlja bez teksta.



              Poslednja leva krivina, fotkaj preko ograde...



              Tu se ovaj deo kruženja oko staze završava, sledeći ulaz je glavni ulaz.



              Ćao, ćao!



              Sve je jasno označeno i objašnjeno, ne može se pogrešiti sa autobusima.



              Ćao i vama!





              Free Monster, anyone?



              I nazad u šumu do sektora C. Ne, nije bilo potrebe, postoji prolaz ispod startne linije koji vodi do padoka i ostatka staze, ali volonteri na stazi su i dalje učili šta i kako objasniti.





              Helou, helou, poznate li zastave! Aranđelovac crew...



              Ova dvojica momaka tradicionalno uveseljavaju gledaoce u dužim pauzama, roleri, bajsevi, šta god...



              FP2 Moto3...





              ... a potom i MotoGP.







              Bilo je prilično toplo u petak, što su Rossi i Dani iskusili, malo zbog vrele staze, malo zbog neispravne prednje viljuške...





              Jurili smo vozače ispred padoka, ali ovo je sve što smo mogli da vidimo bez propusnica...



              Andrea Migno...



              Ivana Lovac-Na-Selfi i domaćin trke.



              Marcel Schroeter...



              Pobednik Moto3 trke.



              Ivana i miljenik silnih Nemaca koji su tamo bili pijani od jutra do sutra.



              Alex Hoffman se malo vozikao pre Red Bull Rukija.





              Pobednik Moto2 trke.



              Lovac na Selfi uhvatio jednog od ejlijena...



              Rukije smo gledali na tribinama, pušteni smo jer zašto ne bismo bili. Petak, popodne, svi odlaze, ali mi smo odlučili da produžimo užitak...









              Lepotica uživo!



              U subotu ujutru je bila gužva mnogo ranije nego u petak. Jedva smo našli mesta, a Aranđelovac crew je mučio muku sa svojim kolima...





              Jedna od meni omiljenih fotki.



              Ali ova je ipak bolja...



              Ekipa iz sobe 5, hostel Fleda.





              Naše su se zastave svugde mogle videti...



              Samo za Bastiu33.



              Najbliže što sam prišao Najvećem. Za sad...



              Uveče su 2 momka svratila do hostela da probaju da prenoće, ali nije bilo slobodnih mesta. Ducati nije hteo da krene iz prve, "She's lazy..." reče vlasnik.



              Nedelja, 9.36...





              Bez komentara...



              Toliko za sad, ima još dosta toga na snimcima, ali želim to da sredim, pa ću okačiti... Kako šta završim, postavljam ovde...

              Comment


              • Zasto ne mogu da vidim vanjine slike, a Branine mogu. Jel ima neko taj problem?

                "I love to speak with Leonard
                He’s a sportsman and a shepherd
                He’s a lazy bastard
                Living in a suit ."
                Leonard Cohen

                Comment


                • Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Samo za Bastiu33.

                  Sram vas bilo, kao da nisam bio dovoljno ljubomoran


                  Svaka čast, mora da je bilo jedno vraško iskustvo. Nisam mislio da možete prići tako blizu stazi.
                  I koliko sve ukupno košta jedan takav izlet, ako nije tajna?

                  Comment


                  • Da vas pozdravim i ovde ljubitelje brzine,predstavio sam se

                    I mene zanima koliko vas je iznelo sve to?

                    Comment


                    • Vanja sve pohvale za blog Iskreno ovo sam ocekivao od tebe sa puno detalja i da znas da me nisi razocarao Drago mi je da ste bili deo istorije!

                      Comment


                      • 68e je bila karta + 75e smestaj + 54e povratna karta(NS-Brno) + hrana(ja za ovo nisam merodavna jer malo jedem) + stvarcice s oznakama vozaca i timova koje smo pokupovali.
                        sigpic

                        Comment


                        • Nisam malo skapirao jedan deo iz izvestaja,da li ste uspeli da unesete vodu i hranu na stazu ili morate tamo da kupite? Jel moze nekako da se prosvercuje?
                          Da li je Rosijev Monster isti kao Monster Riper ili ima drugi ukus?

                          Comment


                          • Posto burek u Brno?

                            "I love to speak with Leonard
                            He’s a sportsman and a shepherd
                            He’s a lazy bastard
                            Living in a suit ."
                            Leonard Cohen

                            Comment


                            • Hahah ne znam zaista...
                              Satro pise da ne bi trebalo da se unese, ali smo unosili sta smo hteli, samo cu ti reci da su Nemci rostiljali na 5m od nas, ali bukvalno.
                              Sto se tice monstera, ne znam kakav je riper, ali VR je preeeeeeelep, ja sam se odusevila. Obicno za rodjendan trazim neke sitnice da su u vezi s mojim macicima, ali msm da bi i jedan monster mogao da prodje : ))
                              sigpic

                              Comment


                              • Da taj Rossijev Monster je odličan, nisam probao Ripper, ali ovaj je dosta bolji od običnog Monstera, u sobi na ladici imam jednu punu i jednu praznu limenku

                                Što se cijene tiče, to je jako pristojno. Za mene bi to vjerovatno ispalo oko 250-300€, ali pif, radije odem u Brno na 3 dana nego 7 na more.
                                Koliko vidim imali ste ulaznice za sva tri dana, u Formuli 1 ko ima ulaznice za cijeli vikend dobija gratis paddock pass za četvrtak, te opcije nema u MotoGP?

                                Comment

                                Working...
                                X