Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jeste odgledali Space Force? Dosta napljuvana serija, meni se bas svidela
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Kakva je serijetina Treme

      New Orleans at its finest.

      Mnogo mi je vremena trebalo da se nateram da uopšte pogledam prvu epizodu serije. Posle "The Deuce" nisam želeo da pokvarim utisak koji je na mene ostavio Simon i njegov način pripovedanja.
      Nakon prve epizode gotovo sam bio ubedjen da je serija potpuni promašaj, druga epizoda je samo učvrstila to mišljenje. I šta nam onda ostane, gubljenje vremena na seriju ispod proseka koja nema odredjeni tok, nema glavnog lika, nema esenciju a ni onu predvidivost u kojoj uživa prosečan gledalac dok uz ruke umazane od čipsa, sa zadovoljnim kezom na licu baca izlizanu frazu "tačno sam znao".

      Ne, Treme nije mindfuck serija, nema ni trunke Nolana u sebi, nema čak ni poseban zaplet koji će vas držati napetim, nema ništa od toga.
      Ima toplinu, ima tu sposobnost da vas poveže sa svakim likom, da svaku priču posmatrate parcijalno ali opet kao deo veoma dobro ukomponovane celine.

      Sama scena New Orleansa posle katastrofe dočarana je jezivo realno. Očajni ljudi koji su izgubili sve, krov nad glavom, posao, prijatelje, policija koja maltretira, zastrašuje, oportunisti koji gledaju da zarade na tujoj nesreći i halapljiva vlast koja gleda da se ugradi u svaki mogući projekat.

      Ali i takav New Orleans, dom jazza, mada je to toliko pogrešno napisati, dom muzike, kulture, jednog načina života koji izumire i biva izopšten iz kulturne baštine je prokleto zavodljiv. LJudi sa svim njihovim problemima ne zaboravljaju ko su, ne gube svoj indetitet i u nekim trenucima me toliko podsećaju na ljude sa ovog podneblja da sam se često osećao kao da gledam svakodnevnicu iz komšiluka. Nemam nameru da pravim poredjenje Mardi Gras sa Exitom, drugačiji je senzibilitet, drugačiji su ljudi.

      Toliko dobre jazz muzike ne možete nači ni na kompilaciju nekog dokonog jazz fana. Verodostojni prikaz Bourbon ulice, lokala, muzičara, umetnika koji sviraju na ulici, festivala i uopšte noćnog života.

      Prikaz Inidjanaca je verodostojan, odgledao sam desetak klipova nakon serije i mogu reći da su u potpunosti skinuli sve do detalja. Glavni poglavica to jest Big Chief Lambreuh je težak čovek, komplikovan i kao deo stare garde, tvrd sa uvrenjem da je uvek u pravu. Ali ono što ga karakteriše je doslednost i šmekerska jednostavnost. Glumca znate iz Žice, ne znam ko bi bio bolji za ovu ulogu od jebenog Lestera Freamonta.

      Njegov sin Delomnd, uspešni trubač koji se odvojio od svog nasledja, ima tezge u New Yorku i svira moderan jazz ima potrebu da bude prihvaćen od svog oca, Big Chiefa koji smatra da su tradicija i običaji bitniji od novca i slave. Tokom serije do detalja je istražen i produbljen njihov odnos do te mere da sam pogotovo pred kraj bio na ivici suza. Da, živa istina.

      Antoine Batiste, ženskaroš iz kraja, koji jedva sastavlja kraj sa krajem, nateže se sa taksistima je lik koji je doživeo pravu evolucija ali nikada ne izgubivši sebe. Takodje veliki broj scena je pravo zlato, sa bivšom ženom, kasnije sa decom. Elem da ne otrkivam previše.

      Dj Davis, možda i omiljeni lik. Fantastična gluma Zahna učinila je taj lik izuzetnom simpatičnim. Ponekad previše entuzijastični Dj Davis je teška osoba, ne toliko po sebe koliko po okolinu, počevši od svadje sa komšijama pa do njegovog odnosa sa ženama kroz seriju. Da ne govorimo o njegovoj ljubavi prema gradu, kulturi i muzici.

      Serija je suvo zlato.

      Za kraj...

      Wee are iiiiindeeyans, iiiiindeeyans
      We are the Indians of the nation
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • ne bi bilo lose pogledati

        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Je l' se ovom sezonom zavrsava serija?
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Da, izasla je danas cela sezona
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Sto volem serije koje ne odu na vise od 5 sezona, a tek ove sto imaju manje
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Danas ima da se gleda? Da uzmem Netflix sada? Ja kontao sutra

                Comment


                • Originally posted by Cassius Clay View Post
                  Danas ima da se gleda? Da uzmem Netflix sada? Ja kontao sutra
                  Ima, izaslo je danas jer je to datum apokalipse
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Top, gracias. Ništa mi se ne gleda sem ove serije.


                    Sent from my iPhone using... using my brain cells

                    Comment


                    • jbt,holivud

                      ovaj cirkis sa koronom je poco u martu,kod njih jos kasnije,a u sedmoj epizodi billions pominju korona virus


                      ili su scenaristi jaaaaaaaaaako dobro obavesteni
                      Wizard

                      Comment


                      • Originally posted by Kulambara View Post
                        jbt,holivud

                        ovaj cirkis sa koronom je poco u martu,kod njih jos kasnije,a u sedmoj epizodi billions pominju korona virus


                        ili su scenaristi jaaaaaaaaaako dobro obavesteni
                        Kada je izašla epizoda?


                        Sent from my iPhone using... using my brain cells

                        Comment


                        • https://www.imdb.com/title/tt4270492...f_=tt_eps_sn_5

                          po njima,7. juna

                          edit-ili 14. sad ne znam jer u 6. ili sedmoj...ali,no,tu je
                          Last edited by Beocca; 27-06-20, 16:05.
                          Wizard

                          Comment


                          • 7ma epizoda je bila 14og juna.

                            Zavisi kada su zavrsavali snimanje, a i mozda su taj element ubacili naknadno u post-produkciji. Ne znam o kojim je scenama tacnije rec i koliko se to odrazilo na celu epizodu.

                            Neke serije cija je premijera trebala da bude u aprilu nisu jos dovrsene.

                            Comment


                            • Ništa to nije. Ja sam kontao da su stavili 2016. u 7. epizodu ali već bi bilo na netu


                              Sent from my iPhone using... using my brain cells

                              Comment


                              • Originally posted by Ricma View Post
                                7ma epizoda je bila 14og juna.

                                Zavisi kada su zavrsavali snimanje, a i mozda su taj element ubacili naknadno u post-produkciji. Ne znam o kojim je scenama tacnije rec i koliko se to odrazilo na celu epizodu.

                                Neke serije cija je premijera trebala da bude u aprilu nisu jos dovrsene.
                                nista spektakularno,u jednoj recenici se pominje,nema nikakvog uticaja na radnju-stavio bih spojler...

                                al eto,bilo mi zanimljivo...
                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X