Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kakav doktor fenomenalan je klinac


    sloboda ili ništa

    Comment


    • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Vuce, kad pocinju ove dve serije? Auu sad sve leti u etar,ne moze se stici sve gledati
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Pored raznih govana Cernobilja i GoT-a, ja, debil, sam uspeo da propustim najbolji mindfuck, čistak, Dark. Ovo je čist mindfuck bez okultnh elemenata kao Twin Peaks, bez skrivenih poruka i nekih motiva, čista serija koja je napravljena sama radi sebe.

            Lagano ispred Peaky Blindersa, u top 5.

            Samo što manje ljudi da pogleda, da ne bude loženja i prevelikog redditovanja da mi ogade i ovo remek delo.

            Ako je neko ispratio, javite se, samo nemojte nikome pričati da je dobra da se ne vratim 33 godine unazad i da vas izbrišem sa lica zemlje.

            Imam i dvojnika u seriji, sveštenik. To je taj level fanatika.

            Comment


            • Originally posted by Zero_privilegi View Post
              Pored raznih govana Cernobilja i GoT-a, ja, debil, sam uspeo da propustim najbolji mindfuck, čistak, Dark. Ovo je čist mindfuck bez okultnh elemenata kao Twin Peaks, bez skrivenih poruka i nekih motiva, čista serija koja je napravljena sama radi sebe.

              Lagano ispred Peaky Blindersa, u top 5.

              Samo što manje ljudi da pogleda, da ne bude loženja i prevelikog redditovanja da mi ogade i ovo remek delo.

              Ako je neko ispratio, javite se, samo nemojte nikome pričati da je dobra da se ne vratim 33 godine unazad i da vas izbrišem sa lica zemlje.

              Imam i dvojnika u seriji, sveštenik. To je taj level fanatika.
              Pisali smo ovde o tome. Odlicna serija,mislim da ce tek sad zaziveti Moguce dasi kao svestenik,ili pak zelis da budes. Uros Privilegi xD
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Spoiler
                Ne želim. Želeo bih da budem Jonas nije loša ona njegova. A najviše mi je žao tri lika : Mikela, Hegea, Egona.

                Odvratna mi je Hana, dno dna, Urlih i ona njegova kobila, isto. Urlih šta je doživeo, uživao sam.

                Ostala mi je samo mala dilema, mada mi je većina jasna, sve što sada jasno može biti.

                Verujem da je počelo sve 1986. i da je Klaudija začetnik svega.

                Genijalnost na delu, od scena, muzike, oblačenja, izbora glumaca (fizički liče), bez i malo proseravanja, klanja, itd.

                Vidim komentarišu da im je najgora scena bila Jonas i Mikel i kada se ovaj obesio, a meni kada glupi Urlih kuca malog Hegea ciglom u glavu.
                Last edited by Cassius Clay; 30-07-19, 18:47.

                Comment


                • Koristite spoilere, neki od nas tek pocinju da gledaju Dark, a sigirno ima nekih koji planiraju.

                  Sent from my MI 6 using Tapatalk
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Koristite spoilere, neki od nas tek pocinju da gledaju Dark, a sigirno ima nekih koji planiraju.

                    Sent from my MI 6 using Tapatalk
                    Ma nema potrebe. Nema trika bilo sta da skontas u seriji, niti su ovo spojleri...Veruj mi ja nemam pojma sta se tamo desava ) Videces i sama.
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Što pre to bolje, još godinu dana je do apokalipse.

                      Losmi, čuvaj se belog djavola. Ona nas laže. Tvoj Noa

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Vuce, kad pocinju ove dve serije? Auu sad sve leti u etar,ne moze se stici sve gledati
                        Peaky jos nema zvanicno, ali se suska da je moguce u avgustu/septembru.

                        Mindhunter izlazi 16. avgusta.
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Odgledao sam The Leftovers (Indigo )

                          Baš vrhunska serija. Likovi (i njihov razvoj), gluma, muzika, sve na top nivou. Mene su pridobili odmah na početku, sama ideja je originalna i impresionirajuća (Tom Perrotta ). Da uopšte onako nešto može nekom da padne na pamet... Što se tiče same misterije i načina na koji (ne) dobijamo objašnjenja, najviše podseća na Lost, što je valjda i očekivano jer je obe radio Damon Lindelof. No osim tih opštih stvari, nema previše dodirnih tačaka s njom ili bilo kojom drugom serijom koju sam gledao.

                          Vidim da ljudi uglavnom kažu da im je prva sezona najtanja (a samo ona prati knjigu), ja kažem da je i prva na istom nivou, samo je verovatno najsporiji tempo na početku, ali meni to nikad nije smetalo. Sviđa mi se kako posvete cele epizode jednom liku, a da nikad nisam u toku neke od njih pomislio "gde su ostali?" Svakako je potrebno dobro se "upoznati" s likovima da bi kasnije shvatili neke njihove akcije.

                          Istraživanje ljudske psihe, ta potreba za odgovorima, svrhom života natera svakog gledaoca da razmišlja o svemu i svačemu. Nekako je to najbolje sumirao Kevin senior.
                          Spoiler


                          S tim što niko od njih to ne može da prihvati, pa ni sam Kevin Sr. Bukvalno svaki lik u seriji traži neku svrhu života, to je uostalom ono što skoro sve ljude muči. Svrha, potraga za odgovorima na neodgovorena pitanja, potreba da znamo zašto se nešto desilo.

                          Ja ću svakako dugo razmišljati o seriji i pitanjima koja nameće, a to mi je uvek jedan od pokazatelja koliko je ista dobra.


                          International Assassin mi je verovatno omiljena epizoda, tu sam baš uživao pokušavajući da skontam simboliku, metafore i ostale stilske figure
                          Takve epizode su mi generalno brutalne bile. Mislim da ih ima 3.

                          Što se kraja tiče
                          Spoiler
                          Posle uvodne špice iz druge sezone "Let the mistery be", bio sam poprilično ubeđen da odgovor nećemo ni dobiti, a prihvatio sam takav scenario još na početku, jer mi je odmah tako delovala serija. Da nije poenta u onome šta se desilo, nego u likovima koji treba da se izbore s tim. Tako da što se mene tiče nisu ni morali da odgovore na glavno pitanje s početka, na kraju i nisu, jer ne znamo da li Nora laže. Alternativni svetovi su mi ušli u razmatranje tek pred kraj treće sezone, do tad mi stvarno nisu pali na pamet. Ja zapravo mislim da govori istinu i nekako mi to i najviše smisla ima, da su tamo ovih 98% nestali. To što je odlučila da se vrati mi taman ide uz totalno sjebanu nju


                          Ali ljudi moji, kakav soundtrack






                          Je l ste odgeldali Big Little Lies (Olja, Bojana )?

                          Za drugom sezonom potrebe nije ni bilo, ali kad su je već odradili, nije loše ispalo. Samo je ton drastično drugačiji, prva sezona je mnogo mračnija. Generalno me podseća serija malo na Desperate Housewives.

                          Spoiler
                          Merilkin retko iritantan lik još jednom potvrdio onu "monsters are often created by other monsters".


                          Mr. Robot sam završio relativno skoro isto, posle prve sezone i nekog perioda traženja, rekao bih da su se opet vratili na top nivo. Valjda bi trebala da izađe ove godine četvrta sezona.

                          Počeo sam da gledam i Barry, zanimljiv koncept, rekao bih da im je Martin McDonagh poslužio kao inspiracija za ovakvu seriju, slična vrsta krimi-komedije, meni omiljena.

                          Originally posted by Heartbreak View Post
                          Inače počeo sam da gledam My Brilliant Friend Ne znam što sam uopšte ovoliko čekao....uživanje


                          Italiju mogu da gledam danonoćno, još ovako 50ih, 60ih.. lepota baš. A tek kad dođeš do Ischie (ako već nisi)
                          Sama serija je čista emocija, treba dočekati drugu sezonu

                          Comment


                          • Big Little Lies sam stala na 3.epizodi, nikako da zavrsim sezonu, a sad sam krenula sa Dark, tako da cu najverovatnije posle toga.
                            Mr Robot se pojavio na HBO, tako da mi je i on na listi, jer svi kazu da treba nekako pregurati 2.sezonu i da je 3. mnogo bolja.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Definitivno, nije ni druga loša, samo definitivno nije na nivou prve i treće

                              Comment


                              • Papi, ima li Leftovers na VOD-u?
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X