Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by forum1nick View Post
    Gomorrah odlična, kao i obično.
    Mene neko nasankao da na tu tematiku pogledam i Suburra. Ozbiljna ispala.
    Baš baš baš brutalna i istinita. Istinita do srži, brutalna do srži, za one romantizovane Eskobar Narcos serije ovo je jedna ozbiljna serija koja pokazuje koliko je to surovo okruženje i surov život.

    Glumci su odlični, a dosta njih je i odraslo na ulici. Mali Danielino iz serije izbo pre čoveka u pravom životu sa par njih jer se drao na njih što mokre u metrou. O Track isto rastao u takvom okruženju, ujak mu bio profi ubica za mafiju, baš je ono hardcore serija.

    Kao što je Engleska kolevka fudbala, Italija je kolevka mafije pa ko voli tu tematiku ali na jedan surov način koji ne predstavlja ružičasto taj život - preporuka.

    A kako predstave Narcosa dodje čoveku da postane mafijaš e. Sprdnja kao.

    Muzika u seriji prekucala prekucala

    Last edited by Cassius Clay; 01-05-19, 18:40.

    Comment


    • Aaaaaa trebala si i da mi kažeš da mogu samo 400 postova da premestim u cugu
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by Uroš View Post
        Gomorrah prekucala serija. 4. sezona bolja od treće. Ne pamtim da sam osećao tenziju tako dok gledam seriju. Jesam dok gledam Twin peaks onu neku nelagodu, a kada gledam Gomorrah to je ona neka neizvesnost jebena. Ko će koga sjebati.
        Kakvo ce tek ludilo sad da bude kad se Gennaro vraca, tek se nece znati ko s kim ratuje. I taj Mistral, jel mozda neki sto je bio sa Pietrom u zatvoru ili skroz novi lik? Nesto ne mogu da se setim a onaj lik sto ga je predstavljao mi deluje kao da sam ga vec video u prethodnim sezonama.

        Comment


        • Nisam pogledao poslednjuuu epizodu Posle ću.

          Stigao sam kada je Enzo rekao Patriciji ono... Gennaro mi omiljen lik od prve sezone. Kakva evolucija čoveče. Osećam i šta se desilo iako nisam gledao 10. epizodu, jer to se mora tako završiti i nikada se iz tog sveta izaći ne može.

          Vidim da 9. epizoda ima 9.2 ocenu. Stvarno je bila...intenzivna. Pogledam poslednju pa javljam.

          Comment


          • E jbg sad sam spojlovao bezveze

            Comment


            • Nema veze ne smeta to meni. Sada sam malo razmišljao i osvežio sećanje šta bi moglo biti.

              Vidim da spominju nekoga iz zatvora što je kao pojeo nečije srce.

              Turatello za koga se pričalo da je sin Frenka Kopole, što je bio glavna faca Milana(Turatello), ubijen je u zatvoru na Sardiniji. Bio je opkoljen u dvorištu za vežbanje od strane hitmena Nove Kamorističke organizacije Raffaele Cutole...Pasqule Barra sa poznatim ubicama sa Katanije i Antoninom Farom. Barra i još jedan su ga držali a Faro ga je izbo nožem preko 60 puta. Faro je odsekao njegove testise sažvakao ih i pljunuo kao znak velikog nepoštovanja...

              Ima ta priča iz pravog života. To je prva verzija a druga je da mu je Barra pojeo srce. Vincenzo Andraus je bio taj koji je držao s sad da li je Antonino pojeo njemu testise ili Barra srce, to je Nova kamoristička org koja se otcepila od Kamore napuljske, te je možda povezano sa ovim dogadjajem.

              Ne znam je li ko živ od tih imena tipa znam da je Barro 2015. umro/ubijen a taj što je osnovao Novu kamorističku organizaciju Cutolo je i dalje živ.

              Inače ta je bazirana u Apuliji i ne zove se Nova kamoristička nego Sacra Corona Unita.

              Možda je nešto vezano za tu priču, videću kad pogledam epizodu.

              Comment


              • Prebacila sam celu 8.sezonu i ono malo sto smo pisali neposredno pre, bice prebacene i ostale naravno, ali otom-potom.
                I bacite pogled na prvi post koji otvara temu

                Eto, da ljudi koji ne prate GoT odahnu i da se ostale stvari ne zatrpavaju....dakle >>> OVDE
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by trigger View Post
                  Kakvo ce tek ludilo sad da bude kad se Gennaro vraca, tek se nece znati ko s kim ratuje. I taj Mistral, jel mozda neki sto je bio sa Pietrom u zatvoru ili skroz novi lik? Nesto ne mogu da se setim a onaj lik sto ga je predstavljao mi deluje kao da sam ga vec video u prethodnim sezonama.
                  Ne znam, sada sam pogledao epizodu. Deluje mi da je novi lik mada neki kažu i da se Ćiro vraća što naravno nije istina. Ljudi ne mogu da prežale očigledno.

                  Nekako ne mogu da pohvatam vreme na koje se odnosi šta.

                  Ona pucnjava u Nemačkoj iz ranijih sezona ne mogu da se setim da li je bila u Duizburgu jer znam da je bila vezana za kalabrijsku mafiju a stvarno se desila 2007. u Duizburgu jedna pucnjava i to je odzvonilo jako i to izmedju dva ndrina klana kalabrijske mafije oko vodjstva u capo crimine.

                  A Enzo Sangue Blu je u stvarnosti Emanuele Sibillo ubijen je sa 19 godina ali skoro mislim 2015. Urbana legenda kao ovde Knele puta 100.

                  Uzor svakog drugog deteta u Napulju. I video si onaj stil brada i to u klanu njihovom to ti je jer su furali džihad taliban style zbog "kulta smrti" koji su kao gajili.

                  Ima čak i mini klan kao deo tog koji se zvao Barbuti svi sa bradama.

                  A tek da vidiš inicijacije za razne klanove...

                  I bambini del Diavolo - gang 12ogodišnjaka...



                  Ovo ti pričam jer ne verujem da će uskoro serija da se završi jer ima materijala pod jedan a pod dva gledanost je ogromna. Duplo je gledanija od npr GoT u Italiji.
                  Last edited by Cassius Clay; 02-05-19, 00:25.

                  Comment


                  • Pogledao novu sezonu Bosch. Najbolja cop drama koja se trenutno emituje Nikad nisam volio cop drama serije, ali Bosch sabija. Nema misterija i takvih zajebancija i ne krije se nista od gledaoca. Likova taman koliko treba, odlicna gluma, odlicna rezija, interesantni i realni slucajevi(uglavnom na neki nacin povezana ili isprepletana dva-tri slucaja po sezoni). Titus Welliver objasnjava. Procitao sam nekoliko knjiga o Harry Boschu i mogu reci da je ovo mozda i najvjernije prenesen lik, makar sto sam ja gledao. Serija nastavlja da bude jedna solidna osmica i da ispunjava sta se od nje ocekuje. Produkcija seste sezone je vec u toku

                    Elem, doslo vrijeme da se Deadwood jos jednom natenane pogleda, s obzirom da film izlazi krajem mjeseca. Cijelu seriju znam manje-vise napamet, ali moram jos jednom da je odgledam cisto da bi ponovo upao u taj trip i da mi film bolje legne Znam da Vucko ceka film, a sigurno nas ima jos

                    ...cocksuckers!

                    Comment


                    • Originally posted by Freshman View Post
                      Cap America First Avenger je verovatno od svih filmova ubedljivo najgori.
                      Pa gledaj po redosledu kako su izlazili, jer će ti end credits scene možda spoilovati ostale filmove, Cap Marvel bi trebalo poslednji da gledaš iako je radnja hronološki ispravno posle First Avengera. Blu ray izlazi tek u junu, pa ti se ne isplati da ga čekaš.

                      Ja samo razumem ljude koji gledaju ovo a u Marvel fanbazi su što je ogromna većina, ostatak ono gleda radi zabave I guess.
                      https://www.amctheatres.com/amc-scen...ewatch-the-mcu

                      Ma ovako cu da gledam kad sam vec poceo. Ironman 1 i 2 vrh, bas sam zaprepascen kako su sa stilom uradili sve efekte i borbu. Milslio sam da cu te scene gledati sa mukom, ali bas naprotiv.

                      Sad sledi muceni Hulk
                      Prebacite jbg

                      Comment


                      • https://www.imdb.com/title/tt2741602/

                        Crna lista, dobra serija sa dobrom glumom. Za ubijanje vremena. Preporuke.
                        Сутра брзо долази - треба човек постати
                        Нестали су кодекси, остали су комплекси
                        Победе су порази, а исходи су потресни!

                        Comment


                        • American Gods

                          Slave, gledaš li ovo

                          Ovo je jedna od serija koja mi drži pažnju svo vreme.

                          Comment


                          • Bojana de si? [emoji4]
                            Kad bese pocinju Lazi, a kad Cernobil?
                            Lazi 10tog?
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Bojana de si? [emoji4]
                              Kad bese pocinju Lazi, a kad Cernobil?
                              Lazi 10tog?
                              E znas da sam sad gledala seriju i razmisljala se da li sam ti je preporucila
                              Je l gledas Killing Eve?

                              Ako se dobro secam Lazi pocinju 10.juna, a Cernobil je sad u maju, valjda isto oko 10., na HBO
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Cernobil 07.05. 21h na HBO, ne znam da li ce biti na HBOgo, verovatno hoce.

                                Comment

                                Working...
                                X