Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Mr. Wolf View Post
    Jos je jace sto na imdb drzi ocenu 8.7
    Kad mogu Indijci svojim filmovima da nabijaju i do 9 možemo i mi bar 8,7.
    Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

    Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

    Comment


    • Originally posted by z0La View Post
      Ovaj film mi je dugo na listi čekanja, i večeras se prikazuje na TV-u, tako da sigurno koristim priliku da ga pogledam.

      The Wave

      Ako nekoga zanima, Cinestar Action u 21:00.
      Nije los filmic. Nekako se sve prebrzo odvilo, za samo nedelju dana, bilo bi
      bolje da je radnja razvucena na par meseci. Ovako je isuvise nerealna prica. Ali interesantan kraj. [emoji3]

      Comment


      • Originally posted by Arnel.S View Post
        Dogman je odličan, Marcello Fonte odigrao fenomenalno Garrone se iskupio nakon onog promašaja sa Tale of Tales...
        Leve no Trace - Interesantno, ali nakon Winters Bona koji je masterpiece, očekivao sam više...

        Ovde dodajem Lazzaro Felice https://www.imdb.com/title/tt6752992/?ref_=nv_sr_1 Pravi onaj italijanski film za uživanje, a Alice Rohrwacher potvrdjuje da se The Wonders nije slučajno desio.
        Italija sa Dogmanom i Lazzarom razbila ove godine
        sigpic

        Comment


        • Kenselovan Derdevil.
          sigpic

          Comment


          • Ona voli samo patike, patike za trcanje, umro sam koja scena

            Comment


            • Sinoc je bila dobra epizoda
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Odlicna epizoda, ali onu muziku jbt, uopste nije takav kontekst te pesme Mogli su nesto bolje da nadju, ali ok

                Picko jedna

                Comment


                • al joj pao mrak na oci
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by Ser Gagi View Post
                    Ona voli samo patike, patike za trcanje, umro sam koja scena
                    Kad je pogladaju da u kraju kazu brza je [emoji23]

                    Izadji napolje! Ajde!
                    Koliko si dup.ta morao da polizes?

                    Storm!


                    Btw, malo je ep do kraja, 8 jel te?
                    Malo to vremena ostalo da se rasplete, nesto resi ide sigurno jos sezona..
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Da upotpunimo dozivljaj...

                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Bohemian Rhapsody - fantastican film ako ste ljubitelj Queena. Ko nije jbt
                        Malek sjajan, bas me iznenadio. Muzika fenomenalna, ocekivano.

                        Greota da se ne odgleda u bioskopu.

                        Comment


                        • Steta sto je Ridli Skot izabrao Orlanda Bluma za glavnu ulogu, inace mi se svideo Kingdom of Heaven. Gledao sam director's cut verziju od tri sata
                          Malo mi je cudna rezija u pojedinim trenucima sa usporenim kadrovima i zumiranjem.


                          Venom promasaj, bas tezak prosek.
                          Last edited by Mr. Wolf; 02-12-18, 00:15.
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Citate li sta ljudi ... ili samo gledate filmove i serije!? I onda posle gde ja zivim?

                            Ma gde ja zivim!? To je pravo pitanje???
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • L'amica geniale mi je za sada geniale

                              A kako će imati samo 8 epizoda, ne vidim da će mi se slika nešto bitnije promeniti. Doduše čim sam video o čemu se radi odmah sam znao da ne postoji šansa da mi se ne dopadne, ali je i pored toga nadmašila očekivanja. Napulj 50ih godina, radnička klasa, prijateljstvo dve devojčice koje kreće iz prvog razreda osnovne i izazovi koji idu uz siromaštvo, biti devojčica u to vreme... s tim što bi serija trebala da pokrije svih 50 godina njihovog prijateljstva. Inače, rađena je po istoimenoj knjizi Elene Ferrante.

                              Ako vas sam Napulj i njihov specifičan dijalekt, prepun (za standardni italijanski) glasom "š", koji na momente ni ne zvuči kao italijanski, a opet zadržava njegovu melodičnost, ne uvuče u svet Lile i Lenu, onda će to sigurno uraditi same klinke, koje su stvarno na visini zadatka. Kao autsajderu sve mi deluje autentično i uverljivo, plus me podseća na babine priče iz njenog detinjstva.
                              Generalno me je naterala da pokrenem toliko tema u glavi i da konstantno razmišljam o njima, a to je uvek veliki plus.

                              Originalno sam hteo da sačekam zadnju epizodu (10. decembra izlazi), pa da onda podelim utiske, ali previše sam oduševljen da čekam toliko.
                              E sad, to treba uzeti sa rezervom, jer meni jednostavno leži ova italijanska nostalgija, Cinema Paradiso mi je ako ne najomiljeniji, onda sigurno u top 5 filmova svih vremena. Tako da ako vam se on sviđao, onda će i ovo sigurno. A tu i tamo definitivno podseti na njega.

                              Comment


                              • Verujem da je serija genijalna, posto je knjiga ili bolje da kazem Napuljska tetralogija fantasticna!
                                Doduse procitala sam prve dve i bas ovih dana nameravala da nastavim:

                                "Moja genijalana prijateljica"
                                "Prica o novom imenu"
                                "Oni koji dolaze i oni koji ostaju"
                                "Prica o izgubljenom detetu"

                                A planiram i da pogledam prvu sezonu, cim izadje poslednja epizoda prve knjige/sezone.

                                Dodatnu draz i famu oko ove tetralogije, serije, kao i jos dva romana koja je napisala, podgreva i misteriozna spisateljica, ko je ona/on/ili cak oni zapravo, jer ima nekoliko nagovestaja, ali u svakom slucaju Elena Ferante je pseudonim.


                                I molim vas, pisite recenzije u temi namenjenoj za to -.- Heart, na tebe se to posebno odnosi, ali i na ostale, pogotovu sa iscrpnim i temeljnim preporukama
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X