Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Neko uzeo pare ... e jbt raspisuju javni konkurs za scenario. Pa ne radi se to tako. To se sine odredi vrhunski scenarista i kaze se hoci da mi taj i taj radi scenario. I onda se taj lik jedan duuuugggaaacak period upoznaje sa vremenom u kome serija treba da bude smestena i on i njegov tim obradjuju sve bitne dogadjaje tog perioda. Pa onda tu do izrazaja dodje njihova kreativnost, osecaj za interesantno, lepo, zanimljivo. Pa se napravi vrhunski scenario.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Čoveče, gde ti živiš?

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Inače čula sam da će Ubice ići na Prvoj, e sad valjda treća sezona
        Nevjerujem, United Group je sponzor i treće i četvrte sezone tako da ostaje na TOP kanalu.

        Ono, neće mijenjati svaku sezonu, malo na RTS, malo na TOP, malo na Prvoj...

        Što se tiče Nemanjića, na stranu očajna gluma, još crnogorac glumi Stefana Nemanju (Nelević najlošiji u seriji), jel realno da je Mihić ovako napisao scenario?

        Čovjek koji je pisao za Kad budem mrtav i beo, Kamiondžije, Čuvar plaže u zimskom periodu, Povratak otpisanih, Pas koji je voleo vozove, Balkan ekspres, Varljivo leto '68, Sivi dom, Dom za vešanje, Zaboravljeni, Otvorena vrata, Crna mačka beli mačor, Mehanizam i da na jednom ovakvom projektu bukvalno se popiša na karijeru. Jer ljudi će mu uvjek zamijerti što je napisao jedan loš scenario, nego 20 odličnih.
        Last edited by Tarantula®; 26-02-18, 18:22.
        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

        Comment


        • Originally posted by SerenaKyrgios View Post
          Def jeste bolesna Al bice sve bolja I bolja.
          Javi kakva ti je posle prve sezone.
          See?

          Zanimljiva, prvo me nerviralo malo kako nikome ne pada na pamet da je Hanibal malo cudan i da niko recimo nije hteo da proveri Will-ovo zdravlje, al opet su i to na samom kraju sa Skali (uvek ce biti Skali ) ipak pomenuli, tako da sma i sa tim zadovoljan.

          Ali generalno vrh serija i mnogo mi se svidja prva sezona i nacin kako su je zavrsili, sada kapiram da ce tek druga biti zanimljiva jer kako sada dokazati da nije on kriv, mislim da ce preko dr. Bloom, posto ona je jedina skoro pa vezana za njega da se uopste cima. Mini pauza pa nastavljam sa drugom sezonom, vec se osecam da sam psihopata.

          Comment


          • Ja pročitah da su u Nemanjiće uložili preko 3 miliona evra.

            A posle prve dve epizode nemam više želju da ih gledam. Moralo bi da bude nazor i da bude kao neka obaveza.

            p.s. RTS je isključivo rekao da ovo ulaganje nije došlo od pretplata koje građani plaćaju, već od marketinškog prihoda našeg dragog javnog servisa.
            Last edited by z0La; 26-02-18, 21:46.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Originally posted by Tarantula View Post
              Što se tiče Nemanjića, na stranu očajna gluma, još crnogorac glumi Stefana Nemanju (Nelević najlošiji u seriji), .
              Sto?Nemanjici su porijeklom sa prostora Crne Gore.Sam Nemanja je rodjen u Ribnici danasnjoj Podgorici a i porijeklo mu je odavde jer su Nemanjici ustvari Vojislavljevici,Bodin je krajem 11 vijeka poslao kao namjesnika u Raskoj svog rodjaka Vukana ciji unuk je Nemanja.
              Nelevicevu glumu ne bih komentarisao.

              Comment


              • Tanko, bas tanko od serije koja je trebala da bude nas Spartakus ili nesto slicno. Necu o istorijskim greskama ili nebuloznim recenicama vec bih samo uporedio sa jednom drugom nasom serijom mnogo ranije od ove Vuk Karadzic koja je odlicna, ne brza se radnja, obradjen je i Vukov zivot i istorijske prilike i licnosti tog vremena, ovo je bas tanko.

                Comment


                • pogledajte ovu Crnogorsku seriju, obradjuje zanimljiv dogadjaj nakon prvog rata.

                  Comment


                  • Originally posted by Tarantula View Post
                    Ne vjerujem, United Group je sponzor i treće i četvrte sezone tako da ostaje na TOP kanalu.

                    Ono, neće mijenjati svaku sezonu, malo na RTS, malo na TOP, malo na Prvoj...
                    Ok, onda je neka dezinformacija.. a i nebitno iskreno.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Je l' ispratio ko nastavak TWD? Predosadno mi delovala epizoda, ali jbg, kontam da su morali da odrade i ovaj sentis deo.
                      Spoiler
                      Konacno i mali dosadnjakovic umro, nebitan lik bio skroz. E sada mene zanima sta predstavlaju ovi flashbakovi, neku kao buducnost, tu sve lepo, full, a cak se pojavljuje i Negan, pa mi je vrlo cudno.
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • Jel me zezaš da se ta serija još emituje?

                        Prestao sam da pratim pre par godina jbte. Mislio sam da je to gotovo.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Originally posted by Seoski Terminator View Post
                          See?

                          Zanimljiva, prvo me nerviralo malo kako nikome ne pada na pamet da je Hanibal malo cudan i da niko recimo nije hteo da proveri Will-ovo zdravlje, al opet su i to na samom kraju sa Skali (uvek ce biti Skali ) ipak pomenuli, tako da sma i sa tim zadovoljan.

                          Ali generalno vrh serija i mnogo mi se svidja prva sezona i nacin kako su je zavrsili, sada kapiram da ce tek druga biti zanimljiva jer kako sada dokazati da nije on kriv, mislim da ce preko dr. Bloom, posto ona je jedina skoro pa vezana za njega da se uopste cima. Mini pauza pa nastavljam sa drugom sezonom, vec se osecam da sam psihopata.
                          Druga se jos bolje zavrsava i jos je kvalitetnija. Odmori trebace ti pred drugu sezonu

                          Comment


                          • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                            Tanko, bas tanko od serije koja je trebala da bude nas Spartakus ili nesto slicno. Necu o istorijskim greskama ili nebuloznim recenicama vec bih samo uporedio sa jednom drugom nasom serijom mnogo ranije od ove Vuk Karadzic koja je odlicna, ne brza se radnja, obradjen je i Vukov zivot i istorijske prilike i licnosti tog vremena, ovo je bas tanko.
                            Vuk Karadzic je nasa najbolja istorijska serija ikada. Bila i bice.
                            Koliko je tu tek likova pokriveno (vise nego u Nemanjicima) i koji vremenski period, a nikada nisi imao utisak da je nepovezano, iseckano, nerazumljivo, povrsno, nedetaljno.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by Sandugp View Post
                              Vuk Karadzic je nasa najbolja istorijska serija ikada. Bila i bice.
                              Koliko je tu tek likova pokriveno (vise nego u Nemanjicima) i koji vremenski period, a nikada nisi imao utisak da je nepovezano, iseckano, nerazumljivo, povrsno, nedetaljno.
                              U pravu si Miki Manojlovic je tu bio super.
                              Ali i tu je Nelevic uspio da izdominira u ulozi Njegosa.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan_pg View Post
                                U pravu si Miki Manojlovic je tu bio super.
                                Ali i tu je Nelevic uspio da izdominira u ulozi Njegosa.
                                Znas li koliko je mladji tada bio nego sada? Koliko mu je ta uloga vise legla.
                                Nije on los glumac. Njegov Nemanja je los jer je previse ocinskog prikazano u njemu a premalo vladarskog. Previse porodicnog coveka Nemanju gledamo, a premalo osvajaca Nemanju, ratnika, buntovnika, vodju.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X