Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Posle 8. sam to i napisao

    Comment


    • Opa, shots fired
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Erik View Post
        Cekaj da dodjes do 8e epizode, odusevices se [emoji3][emoji3][emoji3]
        Ne znam da li je pametno to da ti kazem.. ali bas se mucim..a pogleda sam dve samo [emoji57]

        tt
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Neočekujem bombastično otvaranje sezone kao što je bila sedma sezona, ali definitivno očekujem dosta bolju osmu sezonu.

          Kontam da gore od sedme sezone ne može, čitava sezona je protekla u pripremi za obračin između Rickove i Neganove ekipe.

          Rat je stigao, TWD se večeras vraća.

          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

          Comment


          • Ako zaseru sa vec zapocetim ratom, onda ima da prestanem da gledam seriju i ako sam je do sada gledao.

            Comment


            • Ja sam razmišljao da prestanem sa gledanjem negdje sredinom sedme sezone. Sad je gotovo, gledam do kraja, kakva god da bude.
              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

              Comment


              • Originally posted by Tarantula View Post
                Ja sam razmišljao da prestanem sa gledanjem negdje sredinom sedme sezone. Sad je gotovo, gledam do kraja, kakva god da bude.
                Ista stvar, gledam je od pocetka nema smisla sad prekidati.

                Comment


                • Bogami 7ma je isla da testira zivce do limita.

                  Comment


                  • Originally posted by Ljuba90 View Post
                    Posle 8. sam to i napisao
                    Brate sta fali 8oj epizodi?

                    Spoiler
                    Znaci imas nastanak zla na svetu, na Lincovski nacin. Imas posvetu Odiseji. Ta epizoda je bas jedinstvena, jer niko nikada nece snimiti takvu epizodu. Jbg, nije da Linc ranije nije bio takav, apstraktan. Jeste da je ostatak serije drugaciji od originala ali ta epizoda je u jednu ruku, fantasticna jer je bas drugacija od svega ostalog.
                    sigpic

                    Comment


                    • Je l gledao neko ovu novu seriju "Senke nad Balkanom"?
                      Citam po netu i uglavnom su pozitivne kritike
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Serija je za nase standarde OK.
                        Oseca se uticaj omiljene Bjelogrliceve serije Peaky Blinders,
                        sto naravno samo po sebi nije ni lose.

                        Ne znam koliko ce epizoda imati serija, ali u ovom duplom pilotu,
                        u nekih devedesetak minuta je bilo bas svacega.
                        Ruskih kozaka, makedonskih VMRO-vaca, mladog advokata Ante Pavelica, makedonaca svercera opijumom, komunista iz SSSR, sa sve pripadajucim mitskim Mustafom Golubicem, dekadencije beogradske gospode dvadesetih godina proslog veka, skorojevica/dobrotvora, i naravno ubistava.

                        Nisam siguran koliko je Bjelogrlic bio svestan ili limitiran budzetom, ali je previse stvari nabacao
                        u ovom celovecernjem pilotu. Necu da kazem da je papazjanija, ali bilo bi bolje da se koncentrisao
                        na nekoliko desavanja i likova.
                        Kada smo kod likova ovaj toboznji True Detective tandem s pocetka proslog veka je stereotip prica.
                        Iskusan inspektor koji ima razrusen privatni zivot i uvek je na granici da demone proslosti leci enormnin
                        alkoholisanjem i novajlija streber koji je zavrsio skole u Lozani, naucen na najsavremenije metode forenzike
                        tog vremena, ali naravno lisen svakog iskustva u kriminalistici.
                        Upravo Kuzmanovic koji tumaci ulogu mladog inspektora Pletikosica je najslabija karika serije.
                        Naprosto Kuzmanovic je doživeo svoj zenit u jednoj i jedinoj ulozi onog golmana Jakšića.
                        U ovoj seriji mu je dodeljena uloga protagoniste i on to očigledno ne može da bude.
                        Naprosto nekim glumcima su suđene male i sporedne uloge.

                        Sve u svemu od mene 7/10.
                        Ova serija je znatno bolja od one nicim izazvane silnohvaljene Ubice moga oca,
                        koja ce nas terorisati amaterizmom i u drugoj sezoni, kako sam cuo.
                        Last edited by Jaqen Hghar; 23-10-17, 14:08.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          Je l gledao neko ovu novu seriju "Senke nad Balkanom"?
                          Citam po netu i uglavnom su pozitivne kritike
                          Jaqen je dosta toga rekao... na stranu uticaj serije koja se Bjeli dopala pa je "skinuo" ili vec prepoznatljiv njegov stil, odnosno isti odabir glumaca koje "vuce sa sobom"... papazjanija je prava rec pogotovu za one koje ne znaju mnogo o burnim desavanjima izmedju dva svetska rata, prvo u Kraljevini SHS, a potom i u Kraljevini Jugoslavije.

                          No, bez golih sisa i manipulativnog sexa u nasoj kinematografiji ko da film/serija nije ni postojala... To mi je apsolutno preterano, pogotovu u to nevino i naivno doba medju polovima i njihovim odnosima. Al ajd... sloboda tumacenja ili gledanja na stvari..samo previse se ponavlja jedan te isti koncept.

                          I ono sto mi je apsolutno bio hit jos na pocetku i zaparalo usi...na pitanje zandaru molim?..ovaj odgovara sa: opalim te golim...

                          No, preporucujem i slazem se da je prva epizoda daleko obecavajca u odnosu na pretenciozne Ubice i uzasnu glumu u toj seriji, ako nista drugo zanima me u kom ce smeru otici sa raznim istorijskim cinjenjcama i detaljima.

                          tt
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Nisam gledao seriju, ali Bjelogrlić je davnih dana pokazivao sklonost ka filmovima u kojima ne manjka eksplicitnog seksa (što ne mora da bude loše, ako je to suštinski povezano sa radnjom filma, ili je neka vrsta autorskog pečata), setimo se da je njegova i bratovljeva producentska kuća "Kobra film" otkupila film koji je svojevrsna hardcore verzija Telme i Luiz i prikazala ga na FEST-u, ovaj
                            http://www.imdb.com/title/tt0249380/
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Ma ne smeta eksplicitni seks, samo ga ima uvek i svuda (nezavisno od Bjele)...a ne pokrece svet bas toliko i iskljucivo...vise bi to mi voleli i zeleli nego sto je zaista tako.

                              tt
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Potpuno se pogresno skrece paznja na scene seksa ili psovki.
                                One su u sluzbi serije i narativa i ovu seriju time ne cine ni boljom ni losijom.

                                Ako neko zeli da kritikuje ovu seriju besmisleno je da to cini tako sto ce mu scene seksa
                                biti povod za to izuzev ukoliko iz nekih religijskih pobuda ne spada u puritance, tako da bi
                                mu i scena na samom kraju gde se pojavljuje odsecena zenska glava bila jednako neprihvatljiva.

                                Dakle, kritikujte seriju na osnovu lose glume, promasenog narativa, neadekvatne scenografije,
                                plitke price, zbrdazdolisane radnje ili cega vec hocete, ali scene seksa valjda nisu taboo jos od Stefice Cvek

                                Comment

                                Working...
                                X