Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ta sto ima dobru dusu i one druge dve u prvom redu do nje. Retko iritantne osobe. Dovoljno je 2 minuta da ih gledas i posmatras njihove reakcije i vec ih ne podnosis...
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Bukvalno kill it before it breeds...

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Ta sto ima dobru dusu i one druge dve u prvom redu do nje. Retko iritantne osobe. Dovoljno je 2 minuta da ih gledas i posmatras njihove reakcije i vec ih ne podnosis...
        Upravo ovo.
        A ovo meni nije glupavo, nego retardirano.

        Comment


        • Sve u svemu, jedna solidna sezona, u kojoj je D&D duo ipak pokazao neke slabosti. Pre svega, sama odluka da se sezona skrati (koliko znam, to je njihova odluka a ne HBO) je znacajno doprinela da nam se izvitoperi ranije usvojeno shvatanje protoka vremena, sto nisu mogle da nadoknade ni produzene epizode. Ipak je trebalo da se drze 10 epizoda - ni vise ni manje. Falilo je vremena da se izgrade odredjeni odnosi (Dzon-Deni, Arja-Sansa), bitke su po meni bile kratke (sem ove iza Zida na koju je otislo 40tak minuta epizode). Puno nekih isforsiranih detalja (dolak Davosa i Tiriona u KL usred bela dana, Euronovo pojavljivanje niotkuda, Hladnoruki/Benjen...), kao i mnogo toga sto je moglo srecnije da se osmisli (Gendrijev maraton, Semvelovo lecenje Dzore...). Stalno sam imao utisak da su likovi botovi koje vodi radnja i koji nemaju nikakvu medjusobnu interakciju. Sve u svemu, ova sezona je verovatno samo uvod u ono sto nas ceka, a to mora da bude grandiozno, i samo je pitanje koliko dvojac bez kormilara ima znanja i zelje da seriju zavrsi epski. Ja sam jako vezan za ovaj svet i ove likove, ne tolilo za radnju. Ali najveci udeo u stvaranju ovog sveta i likova ima kormilar / Martin, posle njega glumci, pa tek onda onaj dvojac sa pocetka.Serija stvarno ima manjkavosti, ali mi je i pored toga jedan od omiljenh tv programa ikad.

          @ sandugp

          Znam da si procitao knjige. Meni uopste nije bilo glupo da gledam seriju godinama a da znam sta ce unapred da se desi. Slicno je i sa leakovima scenarija. Ja licno procitam ako naletim, jer sam navikao da znam sta se desava
          Last edited by Carcosa; 29-08-17, 10:37.
          "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

          Comment


          • Originally posted by Capo dei capi View Post
            S

            @ sandugp

            Znam da si procitao knjige. Meni uopste nije bilo glupo da gledam seriju godinama a da znam sta ce unapred da se desi. Slicno je i sa leakovima scenarija. Ja licno procitam ako naletim, jer sam navikao da znam sta se desava
            Ima istine u tome, ali ....
            Za sam pocetak serije ne mozemo uzeti predznanje o dogadjajima koji slede kao nekakav hendikep - stavise. Po mnogo cemu je i prednost. Jer je tada sve novo, gledas, cekas, iscekujes, pitas se sta ce i kako uraditi, sta izbaciti, sta nadopuniti, koliko ce uopste biti slicnosti sa knjzevnim delom. Likove vec imas u svojoj glavi (zamisljene) pa kada ih vizuelizujes putem serije poredis ih sa svojim proekicjama. Drugim recima sa uzitkom pratis svaku narednu epizodu i polako ali sigurno uvodjenje sve veceg broja likova i dogadjaja dok u isto vreme u svojoj glavi pravis komparaciju sa knjizevnim delom.
            I sve to tako ide, gura, kotrlja se (nekada si odusevljen, nekada malo manje, nekada razocaran) sve do tacke kada serija po desavanjima prestigne knjigu. Tu tacku je vrlo tesko definisati, odrediti nejnu tacnu poziciju u seriji jer su odredjeni dogadjaji ranije preticu desavanja iz knjige a odredjeni kasnije. Tako da moze slobodno da se kaze da imamo prelazni period . Onda nakon toga dolazimo do dela koji je i trenutno aktivan. Serija je definitivno pretekla knjigu svi dogadjaji su novi - totalno (sesta i sedma sezona). Pred pocetak seste sam debelo razmisljao da je uopste ne gledam - nisam zeleo sebi da upropastim buduce knjige serijom, medjutim kojom brzinom Debeli pise, pitanje je da li ce tih buducih knjiga ikada i biti, tako da sam (ka osto svi ovde dobro znaju ) gledao.
            E taj trenutno aktuelni deo je najbitniji. Necemo sada o tome koliko su i sta kvalitetno uradili kada nisu imali cega da se drze. Nekakve smernice od Martina su sigurno postojale, ali nisu imali knjizevna dela preko kojih ce da pisu scenario. Sada cemo da uporedimo proslu sezonu sa ovom. Koja je dinamicnija, koja obiluje sa vise mocnih scena, sa vise otrkovenja, koja je uzbudljivija, neizvesnija, kloja ima manje gluposti, manje nelogicnosti. Jednom recju koja je bolja? Pitanje je vrlo jednostavno, a odgovor jos jednostavniji. Ta razlika u takozvanom kvalitetu, ali bolje receno - odusevljenoscu obicnog naroda sezonom - je po mom misljenju (ostavljam mogucnost da sam samo delimicno u pravu, jer jos mnoge stvari odredjuju kvalitet) najvise prisutna usled curenja price. Iliti - gledaoci su saznali informacije koje nikako nisu smeli da znaju, sto je kod mnogih unistilo taj osecaj zebnje, strepnje, neizvesnosti, neznanja - iscekivanja nepoznatog, a ne poznatog. Tako indirektno (a negde i direktno jer ima ljudi koji najvise po tome gledaju da li ce im se nesto svideti) oborilo kvalitet u ocima posmatraca.
            Last edited by Sandugp; 29-08-17, 12:21.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Šta će biti sa ovim čovjekom?

              Spoiler
              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

              Comment


              • Treba mi naziv serije, ne mogu se sjetit niti imena niti pretjerano radnje. Znam da obitelj odnosno stara uzgaja marihuanu ako neko zna pomagajte

                Comment


                • Weeds

                  tt sa A5 u inat Mi6
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • To to

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Ima istine u tome, ali ....
                      Za sam pocetak serije ne mozemo uzeti predznanje o dogadjajima koji slede kao nekakav hendikep - stavise. Po mnogo cemu je i prednost. Jer je tada sve novo, gledas, cekas, iscekujes, pitas se sta ce i kako uraditi, sta izbaciti, sta nadopuniti, koliko ce uopste biti slicnosti sa knjzevnim delom. Likove vec imas u svojoj glavi (zamisljene) pa kada ih vizuelizujes putem serije poredis ih sa svojim proekicjama. Drugim recima sa uzitkom pratis svaku narednu epizodu i polako ali sigurno uvodjenje sve veceg broja likova i dogadjaja dok u isto vreme u svojoj glavi pravis komparaciju sa knjizevnim delom.
                      I sve to tako ide, gura, kotrlja se (nekada si odusevljen, nekada malo manje, nekada razocaran) sve do tacke kada serija po desavanjima prestigne knjigu. Tu tacku je vrlo tesko definisati, odrediti nejnu tacnu poziciju u seriji jer su odredjeni dogadjaji ranije preticu desavanja iz knjige a odredjeni kasnije. Tako da moze slobodno da se kaze da imamo prelazni period . Onda nakon toga dolazimo do dela koji je i trenutno aktivan. Serija je definitivno pretekla knjigu svi dogadjaji su novi - totalno (sesta i sedma sezona). Pred pocetak seste sam debelo razmisljao da je uopste ne gledam - nisam zeleo sebi da upropastim buduce knjige serijom, medjutim kojom brzinom Debeli pise, pitanje je da li ce tih buducih knjiga ikada i biti, tako da sam (ka osto svi ovde dobro znaju ) gledao.
                      E taj trenutno aktuelni deo je najbitniji. Necemo sada o tome koliko su i sta kvalitetno uradili kada nisu imali cega da se drze. Nekakve smernice od Martina su sigurno postojale, ali nisu imali knjizevna dela preko kojih ce da pisu scenario. Sada cemo da uporedimo proslu sezonu sa ovom. Koja je dinamicnija, koja obiluje sa vise mocnih scena, sa vise otrkovenja, koja je uzbudljivija, neizvesnija, kloja ima manje gluposti, manje nelogicnosti. Jednom recju koja je bolja? Pitanje je vrlo jednostavno, a odgovor jos jednostavniji. Ta razlika u takozvanom kvalitetu, ali bolje receno - odusevljenoscu obicnog naroda sezonom - je po mom misljenju (ostavljam mogucnost da sam samo delimicno u pravu, jer jos mnoge stvari odredjuju kvalitet) najvise prisutna usled curenja price. Iliti - gledaoci su saznali informacije koje nikako nisu smeli da znaju, sto je kod mnogih unistilo taj osecaj zebnje, strepnje, neizvesnosti, neznanja - iscekivanja nepoznatog, a ne poznatog. Tako indirektno (a negde i direktno jer ima ljudi koji najvise po tome gledaju da li ce im se nesto svideti) oborilo kvalitet u ocima posmatraca.
                      E, tako se utemeljeno zastupaju svoji stavovi Znas, kad razmislim, i te kako ima logike. U trenutku kad je pocela serija znanje iz knjige je zaista bilo dragoceno. U jednom trenutku je serija pocela da se odvaja od knjige, a kako se blizimo kraju sve sto "iscuri" moglo bi nekome da unisti dozivljaj, ne samo kad je serija u pitanju, vec i knjiga, jer je pitanje da li ce kraj biti isti. Mada, ja iskreno, toliko listam forume o ASOIAF-u da od informacija ne mozes da pobegnes
                      "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                      Comment


                      • Ja se skroz slazem sa Sanduom ovde, nisam procitala niti jedan spoiler i one silne leakove gde su za svaku epizodu pogodili sta ce se desiti i onda je serija bila skroz zanimljiva za gledanje.
                        Knjie nisam procitala jer sam krenula da ih citam uporedo sa serijom i totalna mi je zbrka bila u glavi, tako da cu malo da sacekam da zaboravim seriju i onda ponovo pocinjem sa knjigama
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Ja ovih dana gledam GoT, citam Tocak vremena i igram Witchera 3. Da vidis kakva je tek to zbrka
                          "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                          Comment


                          • Šta mislite,kakav će biti spinoff nakon završetka GOTa?Ja bih voleo Ples zmajeva,procitao sam one dve kratke price i bilo bi super kada bi mogli,mada bi CGI za onoliko zmajeva bio preskup,ili mozda bunu Blekfajera,Brinden Rivers protiv Demona Blekfajera
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Capo dei capi View Post
                              E, tako se utemeljeno zastupaju svoji stavovi Znas, kad razmislim, i te kako ima logike. U trenutku kad je pocela serija znanje iz knjige je zaista bilo dragoceno. U jednom trenutku je serija pocela da se odvaja od knjige, a kako se blizimo kraju sve sto "iscuri" moglo bi nekome da unisti dozivljaj, ne samo kad je serija u pitanju, vec i knjiga, jer je pitanje da li ce kraj biti isti. Mada, ja iskreno, toliko listam forume o ASOIAF-u da od informacija ne mozes da pobegnes
                              Preterano listas forume
                              Jer sve (dobro skoro sve) sto oni tamo pisu i cega se sete (teorije, predvidjanja, razjasnjenja odredjenih nejasnijih situacija) mozes i sam da skontas - da se setis - padne ti na pamet. Da ne pricam o gomili nebuloznih ideja koje nisu ni vredne citanja.
                              Sa druge strane korisni su bas zbog ovog "dobro skoro sve" jer koliko god da smo vispreni ne mozemo bas svega da se dosetimo i predpostavimo.
                              Ali kada se i jedno i drugo stavi na vagu - cena je previsoka, najvise zbog maloprepomenutih nebuloza.
                              Odavno, ali bas odavno sam prestao da ih citam i posecujem. Mada nikada nisam to preterano radio. Ponekad kada me nesto zaintrigira desavalo mi se da proguglam i pronadjem na nekom forumu stvari vezane za odredjeni dogadjaj ili lika ili predvidjanje u ASOIAF-u koje se podudaraju sa mojim trenutnim interesovanjem - najvise da vidim sta drugi misle o toj odredjenoj situaciji, liku... Vec duze vreme cak ni to ne radim "Imam preca posla".

                              Vidim da citas Tocak Vremena - bravo. Dokle si stigao?
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by Sandugp View Post

                                Vidim da citas Tocak Vremena - bravo. Dokle si stigao?
                                Tek sam na polovini prve knjige.Druzina se rasula...Sad bas citao o Velikom lovu na Rog Kad pogledam sve knjige ove sage poredjane na polici, strah me hvala Ali mi to zapravo odgovara, citam je na putu do posla, racunam da cu do kraja ove nove skolske godine zavrsiti
                                "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                                Comment

                                Working...
                                X