Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Snow(Targaryan) umire sledece sezone ali ostavlja naslednika. Jaime ili mozda Sem( koji nema nikakvu ulogu u seriji) ubijaju Night Kinga.

    Comment


    • Spoiler
      Првих 40 минута епизоде се апсолутно ништа није десило. Бесмислени разговори ликова који су се сусрели после дуго времена. Онда окупљање и смарање с тим да ли ће Серсеи помоћи или не. Џон Сноу стандардно испада идиот и у сред разговора усере све тако што крене да сере како је Денерис његова краљица
      Иде ретартиран разговор између Денерис и Џона, најгори пар икада. Што каже Ганг, чак нису могли ни последњу сцену да сниме лепо
      Настављају се глупи разговори, Тирион и Џејми, па Тирион и Серсеи итд. Џон и Теон, опет смарање. Џон му опрашта, али му не опрашта.
      Онда иде једна од глупљих сцена у целој серији. Повраћа ми се колико фанмејд. Теон се туче с неким рендом ликом, наравно овај га олешио од батина и онда као га удара у муда, а овај у ствари нема муда и тако га је зајебао и убио Не би ме чудило да сада Теон спаси Јару, убије Јурона и преузме целу флоту, мора да се задовољи публика

      Коначно се завршило мучење с Литлфингером. Толико упропастили лика, само је питање времена било када ће га убити. Полудео сам када је Брен рекао да је бодеж припадао Литлфингеру јер то није истина. За оне који не знају, тај бодеж јесте припадао њему, али га је изгубио на турниру где су се кладили он, Тирион и Роберт Баратеон. Тирион и Литлфингер су се кладили на Џејмија, а Роберт на Лораса. Роберт је задржао бодеж, а Џофри узео када су били у Винтерфелу и послао рендом лика да убије Брена на спавању. Литлфингер је то искористио и рекао Кејтлин да је то био његов бодеж који је изгубио у опклади против Тириона па је она Тириона заробила и тако је почео рат.
      Ако Брен све види и све зна, ово би требало да зна. Али очигледно није читао књиге Овакве грешке су по мени недопустиве.

      Серсеи има мастер план, направише Тајвина од ње. Мало фанмејд, али ми се свиђа у оваквој улози. За њу је јасно да ће умрети, само се надам да је неће Арја убити. То би било веома глупо. Можда Арја убије Џејмија, па узме његову фацу и убије Серсеи. То би било превише фанмејд и не би ме чудило да се тако нешто деси

      Џон има право на престо, то је свима јасно сада. Не свиђа ми се како су Регара урадили, али ок, то није неки проблем.

      Крај је ок, очекиван. Слажем се с Гангом, делује и мени да је овај змај бржи доста.

      Све у свему, најгора сезона до сада. Целу сезону се ништа није десило, мало рата између две стране да би се они ујединили, али се ипак нису ујединили. Напред Најт Кинг, до победе
      Last edited by Победа; 28-08-17, 15:14.

      Comment


      • Ne znam zasto si toliko ogorcen, hoces da pokazes drugima kako si procitao knjigu i "razumes" gradivo?

        Comment


        • Originally posted by Scouser View Post
          Ne znam zasto si toliko ogorcen, hoces da pokazes drugima kako si procitao knjigu i "razumes" gradivo?
          Да, то ми је циљ.

          Comment


          • Nadam se da gorko-slatki kraj koji je Martin pominjao podrazumjeva da ce Night king da im se svima najebe majke a onda ce da se ispostavi da je na neki nacin on pozitivac u citavoj prici i da je ispravio neku istorijsku nepravdu,da mozda bijeli hodaci polazu pravo na Vesteros.Samo to bi imalo smisla gledajuci sve ove smarace od likova.

            Comment


            • To sa White Walkerima je bas holivudski odradjeno, armije mraka, izgledaju gadno, itd, tako da mislim da ce u seriji biti klasicno zli. U knjizi su u stvari prilicno lepi i elegantni, po Martinu vise na neke dark elfove podsecaju

              Originally posted by Победа View Post
              Spoiler
              Првих 40 минута епизоде се апсолутно ништа није десило. Бесмислени разговори ликова који су се сусрели после дуго времена. Онда окупљање и смарање с тим да ли ће Серсеи помоћи или не. Џон Сноу стандардно испада идиот и у сред разговора усере све тако што крене да сере како је Денерис његова краљица
              Иде ретартиран разговор између Денерис и Џона, најгори пар икада. Што каже Ганг, чак нису могли ни последњу сцену да сниме лепо
              Настављају се глупи разговори, Тирион и Џејми, па Тирион и Серсеи итд. Џон и Теон, опет смарање. Џон му опрашта, али му не опрашта.
              Онда иде једна од глупљих сцена у целој серији. Повраћа ми се колико фанмејд. Теон се туче с неким рендом ликом, наравно овај га олешио од батина и онда као га удара у муда, а овај у ствари нема муда и тако га је зајебао и убио Не би ме чудило да сада Теон спаси Јару, убије Јурона и преузме целу флоту, мора да се задовољи публика

              Коначно се завршило мучење с Литлфингером. Толико упропастили лика, само је питање времена било када ће га убити. Полудео сам када је Брен рекао да је бодеж припадао Литлфингеру јер то није истина. За оне који не знају, тај бодеж јесте припадао њему, али га је изгубио на турниру где су се кладили он, Тирион и Роберт Баратеон. Тирион и Литлфингер су се кладили на Џејмија, а Роберт на Лораса. Роберт је задржао бодеж, а Џофри узео када су били у Винтерфелу и послао рендом лика да убије Брена на спавању. Литлфингер је то искористио и рекао Кејтлин да је то био његов бодеж који је изгубио у опклади против Тириона па је она Тириона заробила и тако је почео рат.
              Ако Брен све види и све зна, ово би требало да зна. Али очигледно није читао књиге Овакве грешке су по мени недопустиве.

              Серсеи има мастер план, направише Тајвина од ње. Мало фанмејд, али ми се свиђа у оваквој улози. За њу је јасно да ће умрети, само се надам да је неће Арја убити. То би било веома глупо. Можда Арја убије Џејмија, па узме његову фацу и убије Серсеи. То би било превише фанмејд и не би ме чудило да се тако нешто деси

              Џон има право на престо, то је свима јасно сада. Не свиђа ми се како су Регара урадили, али ок, то није неки проблем.

              Крај је ок, очекиван. Слажем се с Гангом, делује и мени да је овај змај бржи доста.

              Све у свему, најгора сезона до сада. Целу сезону се ништа није десило, мало рата између две стране да би се они ујединили, али се ипак нису ујединили. Напред Најт Кинг, до победе
              Uglavnom si u pravu, ali to sa bodezom ipak malo preterujes:

              Spoiler
              U seriji je ceo taj plot izbacen i Tirion i Jaime nisu dosli do zakljucka da je to Dzofri uradio, nigde nije ni implicirano da je u pitanju Dzofri. Izgleda da su vise isli na to da je i to Baelish iscenirao da podstakne sukob izmedju kuca Lanister i Stark.
              Last edited by s_hyperion; 28-08-17, 15:51.

              Comment


              • Spoiler
                Odlicna epizoda, meni najbolja u sezoni. Mali predah od krupnih dogadjaja, sve se spusta na diplomatski nivo. Lepo su izgradili tenziju prilikom okupljanja u Zmajistu. Likovi su u toj sceni bili prilicno ubedljivi (narocito Sersei i njene ekspresije). Tu se uglavnom desilo ono sto smo i ocekivali da se dogodi. Ono sto u epizodi nisam ocekivao je da svi tako lako poveruju Sersei. Ona prica o tome kako svi drugi lazu, a ne zapitaju se da mozda ne laze bas ona. Dzejmi se prizvao pameti, to je jednom moralo da se desi. Prijalo je videti Podrika i Brona - bas se pitam koji bordel su posetili?
                Maloprstic je konacno skoncao - kad je zima, nije pametno petljati se sa coporom, narocito ako si sam. On je prosto postao suvisan i ova sezona je posluzila da vidimo njegov end gejm. Lep povratak u proslost (Bogosuma na jugu - ne znam koliko ih ima tamo?) i prelaz na Dzona i Deneris, mada sam ipak ocekivao nrkog lepseg za Regara, a ne Viserisa 2.0. Kraj efektan. Kinematografija, efekti i muzika ponovo na nivou.
                "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                Comment


                • Misandei je tu odradila jedan foreshadowing kad je objasnila da na visokovalirijskom imenice nemaju rod. Valonkar moze biti mali brat, ali i mala sestra

                  P.S. Sa telefona kucam pa vise ne zbam sta stavljam u spojler a sta ne. Pardoniram
                  "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                  Comment


                  • Ima li jos neko nesto da napise? Da udavimo ovu filmovi i serije temu kako treba
                    Znaci za sada smo ustanovili da je ledeni Zmaj "Mitraljezac" sve ostalo je manje bitno.
                    Vidim da je Pobeda vec napisao nesto konkretnije - bravo.

                    Moram da za pocetak krenem od samog kraja. Odjavna muzika jebe mamu. Odlicno su je uklopili sa odjavnom spicom i efekat je domacinski.
                    Pisacu kasnije.
                    Last edited by Sandugp; 28-08-17, 16:12.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by zdravkelja View Post
                      To sa White Walkerima je bas holivudski odradjeno, armije mraka, izgledaju gadno, itd, tako da mislim da ce u seriji biti klasicno zli. U knjizi su u stvari prilicno lepi i elegantni, po Martinu vise na neke dark elfove podsecaju



                      Uglavnom si u pravu, ali to sa bodezom ipak malo preterujes:

                      Spoiler
                      U seriji je ceo taj plot izbacen i Tirion i Jaime nisu dosli do zakljucka da je to Dzofri uradio, nigde nije ni implicirano da je u pitanju Dzofri. Izgleda da su vise isli na to da je i to Baelish iscenirao da podstakne sukob izmedju kuca Lanister i Stark.
                      Spoiler
                      Можда претерујем, али онда нису морали да спомињу уопште да је тај бодеж његов. Али би онда изгубили сцену где Арја с његовим бодежом убија њега, као што сам написао, публика се мора задовољити

                      Comment


                      • Scouser, nema potrebe za takvim komentarima, Pobeda je samo izneo svoj utisak. Ne vidim nikakvo likovanje sa njegove strane zato sto je procitao knjige. Ako se u necemu ne slazes sa njim slobodno napisi. Normalna razmena misljenja je uvek pozeljna.
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Nek je i ovom kanceru dosao kraj.

                          Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Ima li jos neko nesto da napise? Da udavimo ovu filmovi i serije temu kako treba
                            Znaci za sada smo ustanovili da je ledeni Zmaj "Mitraljezac" sve ostalo je manje bitno.
                            Vidim da je Pobeda vec napisao nesto konkretnije - bravo.

                            Moram da za pocetak krenem od samog kraja. Odjavna muzika jebe mamu. Odlicno su je uklopili sa odjavnom spicom i efekat je domacinski.
                            Pisacu kasnije.
                            To za muziku na kraju si u pravu bas dobra.Ali sto neko vec napisa kako su mislili ovi da prodju zid da ne dobise zmaja,jako cudno.

                            Comment


                            • Originally posted by Johnny Rotten View Post
                              Nek je i ovom kanceru dosao kraj.

                              Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока
                              Ban na godinu dana, taman do sledece sezone
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                                Ban na godinu dana, taman do sledece sezone [emoji3]
                                Sad Simon sa Deuceom preuzima primat dok ne izadje nova sezona Stranger Things.

                                Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X