Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sve to manje vise moze da prodje i ubistvo i potonuce, pa cak i paljenje na kablove . Jer to je ipak svet izmedju ostalog i magije.
    Ali izvlacenje je zaista tupadzijski uradjeno. Mislim kako ga zakacise za lance? Otisao dole u jezero ronilacki tim da ga zakaci??? Glupost.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Baš su počeli da preteruju... šteta. Bila je to nekada dobra serija ...

      Comment


      • Serija je dobra i dalje, samo je ubrzana. Glat je ovo moglo 10 epizoda.
        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

        Comment


        • Ne verujem sada da bi dve epizode napravile razliku, posto je radnja prebacena iz druge u petu brzinu.I ako ce sesta i ove dve sezone da budu u dve knjige, isto ce radnja da bude zbrzana.Treba da bude vise epizoda i barem tri knjige.Sedma sezona je za sada na nivou pete, a po kvalitetu ispod seste.Vec od pete sezone su krenuli sa budalisanjem, a i sada na sve to gledam ravnodusno kao i Vikinge.

          I meni ide na zivce kada pojedine likove stave u smrtnu opasnost, a znas da ce da se izvuce.

          Spoiler
          Mada u jednom trenutku sam pomislio do jaja za Dzona, postace Mracni Princ.

          Comment


          • Sandu

            Spoiler
            Po tvojoj proceni koliko je dana potrebno da se kopile od Roberta vrati do zida, da Gavran odense poruku I da Deneris stigne na mesto zlocina?
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Spoiler
              Nisu oni odmakli mnogo daleko od zida, tako da je Gendri za nekih 10ak sati, mozda malo duze trkom mogao da stigne do istog. Gavran i Zmaj lete i ako je distanca mnogo duza sigurno im treba neko vreme tipa jedan dan, da gavran odleti i zmajevi da dolete. Mozda i krace. Jer nije vesteros bas preterano veliki kontinent, stavise najmanji je odsvih u Martinovom svetu (svetu koji je poznat i otkriven).
              Last edited by Sandugp; 17-08-17, 13:19.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Spoiler
                Nisu oni odmakli mnogo daleko od zida, tako da je Gendri za nekih 10ak sati, mozda malo duze trkom mogao da stigne do istog. Gavran i Zmaj lete i ako je distanca mnogo duza sigurno im treba neko vreme tipa jedan dan, da gavran odleti i zmajevi da dolete. Mozda i krace. Jer nije vesteros bas preterano veliki kontinent, stavise najmanji je odsvih u Martinovom svetu (svetu koji je poznat i otkriven).
                Tako sam i ja kontao, ne znam da li se ja tripujem ali bas neke stvari izgledaju nespretno odradjene. To cekanje zmajeva, pa onda izvlacenje Dzona i naravno izvlacenje zmaja, za koje stvarno nemam reci.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Ne znam da li je neko ledao seriju 4400 prve dve sezone vrh vrhova da se odgleda u jednom dahu
                  od trece sezone pa nadalje na kraju eto ne znam ni koliko je bilo do kraja su je toliko usrali da to nije
                  normalno. A tako je mahom maltene sa svim serijama. Da li je moguce ako nemas vise insoiracije ili
                  materijala za dobru pricu da jednostavno smanjis i bude to u nekim normalnim okvirima a ne da rasplinjujes
                  i posle na kraju ogadis i ono sto je ioe vredelo.

                  Jedino sto mogu pozitivno makar po mom skromnom misljenju da izdvojim da su i vrhunski odradili i stali na vreme
                  je serija Rim koja ima dve sezone, e to je recept kako treba da se rade serije a ne ovo.
                  Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                  Comment


                  • Ovo su morali da rade ovako, da se ja pitam jos bi ja ovo razvukao.
                    A morali su jer je serija radjena po knjigama. Tacnije po serijalu "Pesme Leda i Vatre".
                    Da su strpali sve u 3 sezone na primer, tek tada bi bilo munjevito, zbrzano, nerazumljivo - preterano sturo.
                    Mogla je ova sedma sezona da se odradi mnogo bolje, detaljnije, razgovetnije. I onda bi i ona poput seste ( a cak je i sesta u pejedinim momentima zbrzana) bila vrh.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Au, koliko gluposti u ovoj epizodi
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Gde li samo iskopase onolike lance u onoj nedodjiji
                        This is the beginning of your day
                        Life is more intricate than it seems
                        Always be yourself along the way
                        Living through the spirit of your dreams

                        https://www.youtube.com/watch?v=Lxc3O4mQV74

                        Comment


                        • Najjaca scena u epizodi je razgovor
                          Spoiler
                          izmedju Tormunda i Pseta
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Spoiler
                            U suštini svi leak-ovi koji su izašli pre početka sezone su bili tačni, čekamo sledeći vikend dumre... Xexe, nađite leak Mislim da je bačn kamen pokazao mrtvacima da je led dovoljno jak da mogu da ga pređu. Nema baš realne logike, ali ima logike za seriju jbg... Night King koji čeka ove na steni da se smrznu ima logike, što bi gubio deo vojske ako ovi mogu da se smrznu za neki dan. Ima on vremena Ubrzano je dosta, mada i sve dosadašnje sezone su postavljele stvari na svoje mesto i išlo se ka raspletu. Nema sad nekih većih događanja koja bi sprečila da se stvari odvijaju ovako brzo, velika većina bitnih likova je mrtva, setite se


                            Čisto da bidne nešto i van spojlera

                            Comment


                            • GoT

                              Spoiler
                              Ja mislim da svi mašite poentu. Zašto Noćni kralj ne krene već stoji u svečanoj loži ? Pa padanjem kralja padaju svi šetači, a kralj nije lud da srlja prvi,
                              padne i onda za njim svi. Prosta stvar gura ispred sebe armiju mrtvih, a on kao srce stoji u pozadini. Nema to veze sa zmajevima i ostalim čudima da je znao ili predvideo, ovo je jedini rezonski razlog, a ostalo se sve naprosto samo desilo.

                              Kod pada kamena, nisu svi šetači odjednom krenuli već samo onaj smešni bez pola tela, tek kada je on zamakao podalje onda su se i ostali osilili.

                              Msm da su svi tokom 6 i 7 epizode propustili dve glavne scene. Prva kada Sem kreće iz onog zdanja gde su oni "mislioci", tj. kada počinje da uzima krnjige da dozna kako da skenja šetače. U jednom trenutku on okreće glavu, kadar se kreće i ide kao nekom lusteru, okruglom kao disko kugla, a oko njega stoje ogledala, nešto nalik planeti sa satelitima. Cenim da je to instrument ili patent instrumenta da se oni skenjaju.

                              Druga scena je kada Arja daje Sansi nož !? Očekujem da u poslednjoj epizodi ove sezone od noža neko i strada. Maloprstić ?

                              Ne verujem da će Tormund da pogine, mada ako pogledam da je scenarista kod svake smrti ( izuzev Lanistera ) dovodio lika do stadiuma da je najgotivniji u seriji i onda ga ubio, Tormund is next. Ali opet, sumnjam, msm da u poslednjoj epizodi neće imati gde da pogine pošto će se cela odvijati u dijalogu dve kraljice, to je centar epizode.

                              Na kraju, šetači nisu imali kako da prođu zid, ili su možda imali neku foru da ga obiđu. Bilo kako bilo, sada imaju zmaja i mogu da ga prelete.

                              Što se kvaliteta tiče, preterali ste. Gledamo najdinamičniju sezonu od kada je serije. Meni drži pažnju i iščekivanje....

                              Comment


                              • Вајт Вокери не могу да прођу зид због магије, барем је тако у књизи, не знам да ли ће тако бити и у серији.

                                Comment

                                Working...
                                X